Що таке згладжування руху на телевізорі і чому люди його ненавидять?

Якщо ви щойно купили новий телевізор, ви можете задатися питанням, чому все, що ви дивитеся, виглядає моторошно прискореним і плавним, наче ви весь час дивитеся пряму трансляцію. Ви нічого не уявляєте: ваш телевізор може страждати від згладжування руху.

Що таке згладжування руху і як воно працює?

Кожен виробник телевізорів називає свою технологію по-різному, звичайно, з маркетингових міркувань. Action Smoothing, TruMotion, Motionflow—все це назви однієї і тієї ж функції: покращення зображення на телевізорі. І це згладжування руху. Він також відомий як «ефект мильної опери», оскільки раніше в малобюджетних мильних операх були дешеві відеокамери, які створювали більш високу частоту кадрів і плавніше виглядали відео.

Більшість телевізійних шоу, фільмів і трансляцій знімаються зі швидкістю 24 або 30 кадрів на секунду (кадрів в секунду, також званих «герц» або «Гц»), що досить швидко, щоб око сприймало їх як плавне відео, а не поривчасте слайд-шоу. Однак стандартна частота для більшості телевізорів і моніторів становить 60 Гц, а деякі дорожчі дисплеї працюють на частоті 120 Гц і навіть 240 Гц.

  Як натиснути кнопку «Додому» мишею на iPad

Але фільми та телешоу все ще мають частоту 30 кадрів в секунду, що створює проблему: який сенс відображення 60 Гц, якщо вміст, який ви переглядаєте, оновлюється лише на половину цього? Швидкість оновлення фільму найближчим часом не зміниться, тож ось тут на допомогу приходить «Згладжування руху». Згладжування руху намагається вирішити цю проблему, враховуючи 30 кадрів, відсутніх у кожній секунді, зазвичай шляхом порівняння до і після стріляв і намагається знайти золоту середину між ними двома.

Чому це така проблема?

Більшість людей мають проблеми з згладжуванням руху. Зрештою, ми витратили роки, тренуючи свій мозок, щоб насолоджуватися фільмами та телешоу, знятими зі швидкістю 24 або 30 кадрів в секунду, і наш мозок прийшов до думки про те, як має виглядати фільм чи телешоу.

  Як працюють лазерні та лампові проектори, і що підходить саме вам?

З іншого боку, виробники телевізорів просто намагаються рекламувати споживачам більші цифри. 240 Гц має бути краще, ніж 120 Гц, і набагато краще, ніж 60 Гц, чи не так? Ну, іноді це так, особливо коли контент розроблений для цього.

Але більшість споживачів не насолоджуються більш високою частотою кадрів для більшості контенту, який вони дивляться. Перегляд вмісту, знятого зі швидкістю 24 або 30 кадрів в секунду, виглядає особливо дивно на телевізорах із частотою 120 Гц і вище. Шалено плавний рух робить відео майже справжнім, що повністю руйнує занурення в кіно. Чесно кажучи, часто здається, що ти дивишся закадровий документальний фільм про фільм, ніж сам фільм.

Для деяких речей згладжування руху має сенс. Наприклад, спортивні змагання та відеоігри в прямому ефірі мають швидкий вміст, який може бути трохи більш чітким. На жаль, дві інші проблеми, пов’язані зі згладжуванням руху, також порушують ці два варіанти використання.

Що стосується спорту, то іноді все рухається так швидко, що алгоритм згладжування не знає, що робити, і в кінцевому підсумку створює дивне, часто розмите зображення замість чіткого «проміжного» кадру. Цей дефект, який призводить до неправильних або збоїв зображень, називається артефактом.
Для відеоігор додаткова затримка введення, необхідна для додавання згладжування руху, повністю руйнує можливість ефективно грати в гру. Елементи керування мляво і не реагують, тому більшість телевізорів пропонують «ігровий режим», який відключає згладжування руху та інші розширені ефекти зображення.

  Як розпізнати посилання на шкідливі програми та що робити, якщо ви випадково натиснули

А інші види контенту, як-от кабельні новини чи реаліті-телебачення, все ще можуть виглядати неймовірно, незважаючи на те, що вони не є «кіно».

Чи є у мене? Як мені позбутися цього?

Ви, напевно, помітили б, якби на вашому телевізорі було ввімкнено цю функцію. Якщо у вас новий телевізор із назвою бренду, згладжування руху може бути ввімкнено за замовчуванням. У більшості випадків опція вимкнення прихована в налаштуваннях зображення в меню, але якщо ви не можете її знайти, ви можете прочитати наші посібники про те, як відключити ефект для Samsung, LG, Sony, Vizio, і телевізори Roku.

В іншому випадку зверніться до посібника з вашого телевізора та сайту підтримки.