Що таке зарядний пристрій GaN і навіщо він вам потрібен?

| | 0 Comments| 6:11 AM
Categories:

Зарядні пристрої з нітриду галію (GaN) були повсюдно на CES 2020. Ця сучасна альтернатива кремнію означає менші, ефективніші зарядні пристрої та блоки живлення. Ось як це працює.

Переваги зарядного пристрою з нітриду галію

Зарядні пристрої GaN фізично менші за сучасні зарядні пристрої. Це тому, що зарядні пристрої з нітриду галію не потребують стільки компонентів, як зарядні пристрої з кремнієм. Матеріал здатний проводити набагато вищі напруги з часом, ніж кремній.

Зарядні пристрої GaN не тільки більш ефективні при передачі струму, але це також означає, що менше енергії втрачається на тепло. Таким чином, більше енергії йде на те, що ви намагаєтеся зарядити. Коли компоненти ефективніше передають енергію вашим пристроям, зазвичай їх потрібно менше.

Ось 3 причини, чому вам потрібен настінний зарядний пристрій RAVPower 61 Вт PD 3.0 GaN! ??
1. Він на 50% менший, ніж стандартний зарядний пристрій MacBook на 61 Вт
2. Це в 2,5 рази швидше, ніж стандартний вихід 1 А
3. Він може живити всі ваші пристрої USB-C, від смартфонів до ноутбуків!
?? https://t.co/egERoXieCA pic.twitter.com/Ma6dbLH7ta

— RAVPower (@RAVPower) 9 січня 2020 року

Як наслідок, силові блоки та зарядні пристрої GaN будуть помітно меншими, коли технологія стане більш поширеною. Є й інші переваги, наприклад, вища частота перемикання, що забезпечує швидшу бездротову передачу живлення, і більші «повітряні зазори» між зарядним пристроєм і пристроєм.

В даний час напівпровідники GaN зазвичай коштують дорожче, ніж кремнієві. Однак завдяки підвищеній ефективності зменшується залежність від додаткових матеріалів, таких як радіатори, фільтри та елементи схеми. Один виробник за оцінками, економія коштів у цій галузі становить від 10 до 20 відсотків. Це може ще більше покращитися, коли почнеться економічна вигода від великомасштабного виробництва.

  Чому мій iPhone не заряджається?

Ви навіть можете заощадити трохи грошей на рахунку за електроенергію, оскільки більш ефективні зарядні пристрої означають менше витрачання енергії. Однак не очікуйте, що ви побачите великі зміни з відносно малопотужними пристроями, такими як ноутбуки та смартфони.

Що таке нітрид галію?

Нітрид галію – це напівпровідниковий матеріал, який став відомим у 1990-х роках завдяки виробництву світлодіодів. GaN був використаний для створення перших білих світлодіодів, блакитних лазерів і повнокольорових світлодіодних дисплеїв, які можна було побачити при денному світлі. У програвачах Blu-ray DVD GaN виробляє синє світло, яке зчитує дані з DVD.

Схоже, незабаром GaN замінить кремній у багатьох областях. Виробники кремнію десятиліттями невтомно працювали над удосконаленням кремнієвих транзисторів. Відповідно до Закон Мура (названого на честь співзасновника Fairchild Semiconductor, а пізніше генерального директора Intel Гордона Мура) кількість транзисторів в інтегральній кремнієвій схемі подвоюється приблизно кожні два роки.

Це спостереження було зроблено в 1965 році, і воно в основному відповідає дійсності протягом останніх 50 років. Однак у 2010 році просування напівпровідників вперше сповільнилося нижче цих темпів. Багато аналітиків (і сам Мур) прогнозують, що закон Мура буде застарілим до 2025 року.

Виробництво GaN транзисторів збільшилося в 2006 році. Покращені виробничі процеси означають, що GaN транзистори можна виробляти на тих же установках, що й кремнієвий тип. Це зменшує витрати і спонукає більше виробників кремнію використовувати GaN для виробництва транзисторів.

Чому нітрид галію перевершує кремній?

Переваги GaN порівняно з кремнієм зводяться до енергоефективності. Як GaN Systems, виробник, який спеціалізується на нітриді галію, пояснив:

  Як робити фотографії в режимі серії на вашому iPhone

«Усі напівпровідникові матеріали мають так звану заборонену зону. Це діапазон енергії в твердому тілі, де не можуть існувати електрони. Простіше кажучи, заборонена зона пов’язана з тим, наскільки добре твердий матеріал може проводити електрику. Нітрид галію має заборонену зону 3,4 еВ, у порівнянні з забороненою зоною кремнію 1,12 еВ. Більш широка заборонена зона нітриду галію означає, що він може витримувати більш високі напруги та більш високі температури, ніж кремній».

Efficient Power Conversion Corporation, інший виробник GaN, заявлено що GaN здатний проводити електрони в 1000 разів ефективніше, ніж кремній, і з меншими витратами на виробництво.

Вища ефективність забороненої зони означає, що струм може проходити через GaN чіп швидше, ніж кремнієвий. Це може призвести до швидшої обробки в майбутньому. Простіше кажучи, мікросхеми, виготовлені з GaN, будуть швидшими, меншими, більш енергоефективними і (зрештою) дешевшими, ніж ті, що виготовлені з кремнію.

Де сьогодні можна купити зарядний пристрій GaN

Хоча вони ще не набули широкого поширення, ви можете придбати зарядні пристрої, які використовують технологію GaN, у таких компаній, як Анкер і RAVPower. Це зарядні пристрої USB-C, здатні забезпечувати живлення через USB-C для сучасних ноутбуків.

The Anker PowerPort Atom PD1 це 30-ватний зарядний пристрій з можливістю швидкої зарядки. Він розроблений для телефонів, планшетів, ноутбуків тощо. Ви помітите, що він приблизно на 40 відсотків менший, ніж зарядний пристрій, який не використовує технологію GaN. Anker також виробляє 60 Вт PowerPort Atom PD2— який має два порти USB-C, тому ви можете заряджати кілька пристроїв одночасно — і чотири порти PowerPort Atom III Slim.

RAVPower має подібну лінійку. Його PD Pioneer 30W забезпечує помірну пропускну здатність завдяки одному порту USB-C. The beefier PD Pioneer 61W обробляє більше потужності, але все ще містить лише один порт USB-C. Якщо ви хочете використовувати один із цих зарядних пристроїв, ваш ноутбук повинен підтримувати подачу живлення через USB-C.

  Найкраще програмне забезпечення для моніторингу портів комутатора, щоб «побачити» фактичний трафік

Інші зарядні пристрої GaN, наприклад ті, які Aukey продемонстрував на CES 2020, буде доступний лише пізніше цього року. Однак незабаром ми очікуємо, що на ринку буде багато інших.

Мабуть, найцікавішим зарядним пристроєм GaN на горизонті є HyperJuice від Sanho. Успішно профінансований на Kickstarter (він зібрав понад 2 мільйони доларів), Sanho прагне до лютого 2020 року доставити перший (і найменший) у світі зарядний пристрій USB-C на 100 Вт. ноутбуки, такі як MacBook Pro.

Хороша новина полягає в тому, що жоден із цих зарядних пристроїв не є особливо дорогим. 61-ватний RAVPower продається приблизно за 40 доларів, і Sanho оголосив про цінову групу від 50 до 100 доларів за роздрібну версію свого 100-ватного зарядного пристрою. Для довідки, абсолютно новий Адаптер живлення Apple 96 Вт USB-C продається за 79 доларів, і він значно більший і важчий, ніж HyperJuice розміром з кредитну картку.

Зарядники майбутнього

Напевно, ви не побачите багато зарядних пристроїв GaN в дикій природі, поки великі виробники обладнання, такі як Apple і Samsung, не почнуть включати їх у свої нові комп’ютери та смартфони.

Подумайте, коли ви востаннє купували зарядний пристрій? Скільки зарядних пристроїв, підключених до вашого будинку чи офісу, було придбано в минулому?

Якщо ви все-таки вирішите почати користуватися перевагами зарядки GaN зараз, ви можете зробити це, не сплачуючи премії, яка зазвичай асоціюється з передовими технологіями.