Що таке журнал подій Windows? – Вступний посібник

Categories:

Журнал подій Windows — це вбудована функція операційної системи Microsoft Windows, яка записує та зберігає різні системні події, події безпеки та програми, що відбуваються на комп’ютері.

Ці події можуть включати помилки, попередження та інформаційні повідомлення. Використовуючи цей журнал подій, адміністратори можуть вирішувати проблеми, контролювати стан системи та відстежувати дії користувачів.

Журнал подій Windows складається з трьох основних категорій:

Система, програми та безпека.

Журнал програм містить події, пов’язані з програмами та службами, тоді як системний журнал містить події, пов’язані з системними компонентами та драйверами. Сеанси входу в систему, невдалі спроби входу та інші інциденти, пов’язані з безпекою, документуються в журналі безпеки.

Цей журнал подій Windows містить детальну інформацію, наприклад дату й час події, джерело події та будь-які відповідні коди помилок.

Важливість журналу подій Windows

Роль моніторингу журналу подій є надзвичайно важливою для системних і мережевих інженерів, оскільки вона дозволяє їм залишатися в курсі будь-яких проблем, незаконних дій, збоїв у мережі та інших ключових проблем, які можуть виникнути всередині комп’ютера.

Він надає повну інформацію про кожну подію, включаючи її походження, ім’я користувача, рівень чутливості та іншу інформацію. Ця інформація може бути дуже корисною для виявлення та усунення структурних несправностей, а також для прогнозування майбутніх викликів на основі шаблонів даних.

Мережеві адміністратори можуть ефективно виявляти та вирішувати проблеми, перш ніж вони стануть серйозними, стежачи за журналами подій. Це може заощадити багато часу та зусиль під час дослідження та вирішення проблеми. Це може допомогти гарантувати, що системи залишатимуться безпечними, надійними та найкращими.

Як отримати доступ до журналу подій Windows?

#1. Використання GUI

Крок 1. Відкрийте меню «Пуск» і знайдіть «Перегляд подій».

  Виправити Неможливо підключитися до World Minecraft у Windows 10

Крок 2. Натисніть програму «Перегляд подій», щоб відкрити її.

Крок 3. На крайній лівій панелі ви побачите список журналів подій. Виберіть параметр «Журнали Windows», а потім клацніть потрібний журнал для перегляду.

Крок 4. На середній панелі ви можете побачити список подій для вибраного журналу. Ви можете скористатися параметрами фільтра в правій частині екрана, щоб звузити коло подій, які вас цікавлять.

Крок 5. Щоб переглянути деталі події, двічі клацніть її. Відкриється діалогове вікно «Властивості події», яке містить детальну інформацію про ідентифікатор події, джерело, рівень серйозності, дату й час, ім’я користувача, ім’я комп’ютера та опис.

Крок 6. Ви можете використовувати параметри меню та панель інструментів у верхній частині екрана, щоб виконувати різноманітні дії, наприклад зберігати та очищати журнали, створювати користувацькі перегляди та фільтрувати події.

#2. Використання командного рядка

Ви можете отримати доступ до журналу подій Windows за допомогою командного рядка або PowerShell за допомогою команди «wevtutil». Ось кілька прикладів.

  • Для відображення всіх подій у системному журналі
wevtutil qe System
  • Щоб відобразити події в журналі програми
wevtutil qe Application

Вихід може виглядати так.

  • Щоб відобразити всі події в журналі безпеки
wevtutil qe Security
  • Щоб відобразити події з певного джерела в системному журналі.
wevtutil qe System /f:text /c:1 /rd:true /q:"*[System[Provider[@Name="source_name"]]]" 

Тут вам потрібно замінити «source_name» на назву джерела події, яке ви хочете переглянути.

  • Щоб експортувати події з журналу у файл
wevtutil epl System C:LogsSystemLog.evtx

Замініть «System» на назву журналу, який ви хочете експортувати, а «C:LogsSystemLog.evtx» на шлях і ім’я файлу, де ви хочете зберегти експортований журнал.

#3. Використання Run

Ви також можете отримати доступ до журналу подій Windows за допомогою діалогового вікна «Виконати» у Windows. Ось як:

Крок 1. Натисніть клавішу Windows + R на клавіатурі, щоб відкрити діалогове вікно «Виконати».

Крок 2. Введіть «eventvwr.msc» у діалоговому вікні «Виконати» та натисніть Enter.

Крок 3. Утиліта перегляду подій відкриється та відобразить головне вікно консолі.

  Де Windows зберігає шрифти?

Крок 4. У лівому бічному вікні консолі ви можете розгорнути папку «Журнали Windows», щоб переглянути журнали системи, програми, безпеки, налаштування та інші.

Крок 5. Клацніть журнал, вміст якого ви хочете переглянути, на правій панелі. Ви можете фільтрувати та сортувати події, а також створювати власні перегляди та зберігати їх для майбутнього використання.

Коли використовувати ці журнали подій?

Загалом журнал подій Windows можна використовувати щоразу, коли потрібно відстежувати, виправляти неполадки або перевіряти події в системі Windows. Ось кілька конкретних ситуацій, у яких ви можете його використовувати.

Моніторинг працездатності системи

Журнал подій Windows може надавати цінну інформацію про системні помилки, попередження та проблеми з продуктивністю, що дає змогу проактивно відстежувати та підтримувати працездатність вашої системи.

Усунення несправностей

Коли ви зіткнулися з проблемою в системі Windows, журнал подій може вказати причину та допомогти вам діагностувати проблему. Аналізуючи журнали подій, ви можете легко визначити основну причину проблеми та вжити заходів для її вирішення.

Аудит і відстеження активності користувачів

Журнал безпеки в журналі подій можна використовувати для відстеження входів користувачів, виходу з системи, невдалих спроб входу та інших подій, пов’язаних із безпекою, що може допомогти вам визначити потенційні загрози безпеці та вжити відповідних заходів.

Звіт про відповідність

Багато нормативних рамок, таких як HIPAA, PCI-DSS і GDPR, вимагають від організацій вести журнали подій і надавати регулярні звіти. Журнал подій Windows можна використовувати для відповідності вимогам відповідності.

Як читати ці журнали подій?

Спочатку може бути трохи важко прочитати журнал подій Windows, але з достатньою практикою та знаннями стане легше зрозуміти дані, які він надає. Ось кілька загальних кроків, яких слід дотримуватися під час читання журналу подій Windows.

#1. Відкрийте журнал подій

Першим кроком є ​​відкриття журналу подій. Ви можете отримати доступ до нього будь-яким із зазначених вище методів.

#2. Перейдіть до відповідного журналу

У засобі перегляду подій є кілька журналів, зокрема журнали програми, системи, безпеки та налаштування. Кожен журнал містить різні типи подій. Виберіть журнал, який містить події, які ви хочете переглянути.

  Як створити індивідуальний план живлення в Windows 10

#3. Фільтрувати подію

Ви можете фільтрувати події за рівнем серйозності, джерелом події, діапазоном дат та іншими критеріями. Це може допомогти вам звузити коло подій, які вас цікавлять.

#4. Переглянути деталі події

Уважно вивчіть кожну подію, щоб переглянути її деталі, зокрема ідентифікатор події, джерело, рівень серйозності, дату й час, ім’я користувача, ім’я комп’ютера й опис. Ця інформація може допомогти вам визначити причину події та вжити відповідних заходів.

#5. Використовуйте властивості події

Багато подій мають додаткові властивості, які надають більше інформації про подію.

Наприклад, подія безпеки може мати такі властивості, як тип входу, процес входу та пакет автентифікації. Ці властивості можуть допомогти вам зрозуміти контекст події та її значення.

#5. Аналізуйте шаблони

Завжди намагайтеся шукати закономірності в подіях, щоб виявити повторювані проблеми чи тенденції. Наприклад, якщо ви бачите серію помилок диска, це може вказувати на проблему з апаратним забезпеченням або конфігурацією диска.

Рівні серйозності подій Windows

Журнал подій Windows використовує рівні серйозності для класифікації подій на основі їх важливості або впливу на систему. У журналі подій Windows існує п’ять рівнів серйозності, перерахованих нижче від найвищого до найнижчого:

  • Критичний: цей рівень серйозності зарезервовано для подій, які вказують на критичний збій системи або програми, що вимагає негайної уваги. Приклади включають системні збої, серйозні збої апаратного забезпечення та критичні помилки програм.
  • Помилка: використовується для подій, які вказують на серйозну проблему, яка потребує уваги, але не обов’язково негайної дії. Деякі поширені приклади: збої програм, збої підключення до мережі та помилки диска.
  • Попередження: це вказує на потенційну проблему, на яку повинні стежити системні адміністратори, включаючи попередження про недостатній простір на диску та порушення політики безпеки.
  • Докладний: використовується для подій, які надають детальну інформацію про діяльність системи чи програми, як правило, для усунення несправностей або налагодження.
  • Інформація: Це свідчить про те, що все пройшло гладко. Майже всі журнали містять інформаційні події.

Ці рівні серйозності дозволяють адміністраторам і системним аналітикам швидко виявляти критичні проблеми, які вимагають уваги, і відповідним чином визначати пріоритетність їх реагування.

Висновок ✍️

Сподіваюся, ця стаття допоможе вам дізнатися про журнал подій Windows і його важливість. Вам також може бути цікаво дізнатися про різні способи відновлення видалених даних у Windows 11.