Що таке жорсткий диск EAMR і як він працює?

Categories:

Жорсткі диски схожі принтери: технологія настільки стара і добре зрозуміла, що насправді нічого нового не відбувається. Крім того, чи не всі ми сьогодні про NVMe та SATA SSD?

Механічні жорсткі диски все ще є великим бізнесом

Хоча це правда, споживачі значною мірою перейшли, центри обробки даних все ще шукають жорсткі диски більшої ємності. Ось чому Western Digital (WD) розробила нові корпоративні накопичувачі, які упаковують те, що компанія називає «ePMR» (перпендикулярний магнітний запис з використанням енергії). Для простоти ми будемо дотримуватися магнітного запису з підтримкою енергії (EAMR).

У липні 2020 року Western Digital оголосила про свої нові накопичувачі, включаючи диски Gold Enterprise ємністю 16 і 18 ТБ, а також накопичувач Ultrastar EAMR з величезними 20 ТБ незабаром.

Це величезний обсяг пам’яті та така велика ємність на одному диску. На жаль, найближчим часом ви не зможете упакувати одного з цих 3,5-дюймових монстрів у свою вежу. Поки що це все про підприємство.

Тим не менш, для початківців ентузіастів технологій ПК, ця технологія варта уваги.

На що прагнуть виробники жорстких дисків

Кожен компонент комп’ютера має щось, що інженери хочуть покращити. Коли справа доходить до процесорів, вони зазвичай хочуть зменшити розмір і підвищити тактову частоту. Однак для жорстких дисків акцент зосереджений на тому, щоб упакувати більше бітів на пластину того ж розміру.

  Як перепризначити кнопки на Chromecast за допомогою Google TV Remote

Диск жорсткого диска з головкою для читання/запису над ним.

Жорсткі диски складаються з ряду компонентів, але двома основними є диски (або пластини), які містять дані, і головка, яка зчитує та записує дані.

Як можна було очікувати, жорсткі диски зберегти дані, використовуючи двійкову конфігурацію. Записувальна головка рухається по диску, що обертається, і використовує магнітне поле для запису даних у шаблоні, який відповідає нулям і одиницям.

Люди часто порівнюють жорсткий диск з вініловим програвачем. Запис містить аудіо, і голка проходить через певну точку, щоб отримати його. На LP, ви можете порахувати канавки на вінілі, щоб упустити голку на правильний шлях. Даних на жорсткому диску настільки мало, що ви не можете вручну перемістити голову в певне місце, тому вам доведеться покладатися на комп’ютер.

На відміну від LP, голова не просто зчитує дані, а й записує їх. Проблема в тому, що операції запису на дисках, які не є EAMR, не настільки точні. Це означає, що біти не можуть бути упаковані так щільно один до одного.

EAMR прагне вирішити цю проблему, дозволяючи записувати біти на тарілку в набагато більшій близькості. Під час роботи накопичувачі WD подають електричний струм до головного полюса записувальної головки. Це створює додаткове магнітне поле, яке допомагає створити більш послідовний сигнал запису. Це також означає, що дані можуть бути записані на диск точніше.

  Як знайти тему WordPress, яку використовує веб-сайт

Коли дані потрапляють на диск точніше, можна запакувати більше бітів на дюйм (BPI) на одній поверхні. Ось чому EAMR є таким прогресом для жорстких дисків: більш точні операції запису означають, що більше даних може бути записано на пластині, збільшуючи щільність його площі.

Однак EAMR не є авансом сам по собі; це лише одна з кількох функцій, які працюють разом, щоб збільшити ємність жорсткого диска. Ще одним великим прогресом у нових накопичувачах WD Gold є привод із потрійним станом (TSA). Це механічне рішення більш точно розташовує голову над блюдом. Знову ж таки, більш точні операції запису допомагають збільшити ємність зберігання на пластині того ж розміру.

Протягом багатьох років виробники приводів досягли інших досягнень для збільшення потужності. У якийсь момент вони робили тонші пластини, щоб заправляти більше дисків у дисковод того ж розміру.

Коли це пішло так далеко, наскільки це було можливо, такі компанії, як WD, піднялися на висоту, створивши наповнені гелієм корпуси для пластин. Це зменшило внутрішнє тертя та вироблення тепла, роблячи привід більш енергоефективним.

Все це означало, що ви можете помістити більше тарілок на диск. WD також покращив цей процес із семи пластин у 2013 році до дев’яти, які використовує сьогодні.

Хоча це важливий прогрес, EAMR працює в поєднанні з іншими технологіями для досягнення більшої місткості накопичувачів.

  Як використовувати Xubuntu на Raspberry Pi 4

Лише для підприємств (наразі)

Хоча жорсткі диски з величезною ємністю є привабливою перспективою для домашніх комп’ютерів, на даний момент вони недоступні. Однак це може змінитися за кілька років. Наповнені гелієм накопичувачі спочатку також були функцією лише для підприємств, але приблизно через три роки вони з’явилися на споживчому рівні. Сьогодні ви можете знайти їх у дисках ємністю 12 ТБ або вище, як і деякі зовнішні жорсткі диски WD.

Ми запитали WD про перспективу побачити EAMR і TSA на жорстких дисках споживчого рівня одного дня і отримали таку відповідь:

«Хоча ми не ділимося планами майбутньої дорожньої карти, ми завжди оцінюємо потреби клієнтів щодо потужності та визнаємо, що вимоги до зберігання даних зростають у багатьох сегментах ринку, включаючи споживачів».

Не вдаючись до накопичувачів NAS, настільні комп’ютери вже мають досить хорошу ємність своїх жорстких дисків. Ще кілька років тому накопичувачі на 1 або 2 ТБ були великою справою; тепер ви можете отримати диски на 6 або 8 ТБ для домашніх ПК. Об’єднайте це з кількома накопичувачами NVMe та SSD, і ви зможете зібрати чимало пам’яті в одній вежі.

Тим не менш, ідея 16 ТБ або більше на одному диску є привабливою ідеєю. Схоже, що, незважаючи на неймовірну продуктивність NVMe та SATA SSD, у майбутньому жорстких дисків все ще залишилося життя.