Що таке діаграма UML і як її створити [7 Tools]?

Представлення ідей у ​​візуальному форматі – ефективний спосіб змусити людей зрозуміти, що ви хочете донести. І діаграми UML пропонують вам можливості зробити саме це.

Ось чому UML-діаграми включено до багатьох навчальних програм і програмної документації. Хоча їх створення може зайняти досить багато часу, результати дозволяють розробникам швидко зрозуміти програмне забезпечення, не витрачаючи час на часті зустрічі.

Припустімо, що ваш бізнес обертається навколо розробки та дизайну програмного забезпечення. У цьому випадку UML-діаграми можуть значно допомогти вашій команді, щоб візуально документувати ідеї та трохи спростити процес розробки.

Але що це за діаграми UML?

У цій статті я обговорю UML-діаграми, як вони можуть вам допомогти, їх використання та деякі інструменти для легкого створення цих діаграм.

готовий

Заходьмо!

Що таке діаграма UML?

Діаграми Уніфікованої мови моделювання (UML) представляють дизайн, архітектуру та реалізацію складних програмних систем.

У діаграмах UML використовується концепція UML – мови загального призначення для розробки та моделювання в розробці програмного забезпечення, призначеної для кращого способу візуалізації дизайну системи. Він був розроблений приблизно в 1994 році в Rational Software з метою стандартизації процесу розробки програмного забезпечення.

UML асоціюється з об’єктно-орієнтованим проектуванням і аналізом. Він використовує такі концепції ООП, як клас, об’єкти, успадкування, абстракція, інкапсуляція даних і поліморфізм.

Типи діаграм UML

Діаграми UML поділяються на дві основні групи – діаграми структури та поведінки.

Структурні діаграми

Структурні діаграми відображають архітектурні та статичні частини систем. Говорячи простою мовою, вони показують різноманітні об’єкти, класи, пакети, компоненти тощо в програмному забезпеченні та їхні зв’язки. Типи діаграм UML у структурних діаграмах:

 • Діаграма класів
 • Діаграми компонентів
 • Діаграми об’єктів
 • Композиційні структурні діаграми
 • Схеми розгортання
 • Схеми профілів
 • Схеми упаковки

Діаграми поведінки

Діаграми поведінки відображають динамічні частини системи або те, як програмне забезпечення реагує на певний вхід. Це використовується для візуалізації того, як система взаємодіє та поводиться з користувачами, іншими об’єктами та системами, а також усередині себе. Його типи:

 • Діаграма діяльності
 • Часова діаграма
 • Схема кінцевого автомата
 • Діаграма взаємодії
 • Діаграма варіантів використання
 • Оглядова схема взаємодії
 • Діаграма послідовності
 • Схеми зв’язку

Як це допомагає?

Під час написання коду важко відстежувати ієрархії та зв’язки в програмному забезпеченні з тисячами рядків коду. Діаграми UML поділяють програмне забезпечення на різні компоненти та підкомпоненти.

Крім того, діаграми UML були введені, коли багато проблем було навколо процесу розробки програмного забезпечення, документації, дизайну та аналізу. Для цього бізнес-професіонали знаходили спосіб вирішити цю проблему з простотою – UML.

UML запропонував кардинальні підходи та експерименти для спрощення цих проблемних завдань. Крім того, зріс попит на високоякісне програмне забезпечення зі скороченим часом виходу на ринок і вартістю за допомогою технологій автоматизації.

Ці методи включають візуальне програмування, шаблони, фреймворки та технологію компонентів. UML пропонує рішення для всіх цих проблем. Переваги, які він надає:

 • Пропонує користувачам виразну, готову до використання мову візуального моделювання для обміну та розробки значущих моделей
 • Забезпечити незалежність від конкретних процесів розробки та мов програмування
 • Він надає спеціалізацію та механізми розширення для розширення ключових концепцій.
 • Заохочує використання об’єктно-орієнтованих інструментів
 • Формує основу для вивчення мови моделювання
 • Підтримує концепції розробки програмного забезпечення високого рівня, включаючи співпрацю, компоненти, шаблони та фреймворки.

Де використовується?

Діаграми UML використовуються для багатьох цілей:

 • У складних програмах, які вимагають співпраці та ефективного планування з боку різних команд і вимагають простого способу спілкування,
 • Допомога непрограмістам зрозуміти основні вимоги, процеси та функції програмного забезпечення
 • Щоб дозволити командам ефективно візуалізувати взаємодію користувачів, статичну структуру та процеси за допомогою діаграм і заощадити час.
 • Документація програмного забезпечення, щоб люди могли легко зрозуміти все про систему.
  Як вийти з Mac після певного періоду бездіяльності

Отже, це все про UML-діаграми. Тепер, якщо ви достатньо вмотивовані використовувати їх для свого програмного забезпечення, настав час зрозуміти, ЯК це зробити ефективно за менший час. Використовуйте потужність автоматизації та технології, щоб скоротити час на створення UML-діаграм, які раніше займали величезні витрати часу.

Тим не менш, доступно багато інструментів діаграми UML, які можна використовувати для ефективного проектування програмних процесів, ідей, документації тощо.

Отже, давайте розглянемо деякі з найкращих інструментів діаграм UML, які ви можете розглянути, щоб створити зразкові діаграми та полегшити процес розробки програмного забезпечення.

Moqups

Шаблони діаграм UML за Moqups корисні, коли ви створюєте нове програмне забезпечення, надаючи підтримку на всьому шляху розробки. Вони також допомагають вам бути організованими та завжди в курсі спільних цілей.

Під час роботи з цими шаблонами Moqups дозволяє використовувати спеціальний набір трафаретів, щоб запропонувати ексклюзивну підтримку діаграм UML. Отже, перегляньте ці шаблони, знайдіть той, який відповідає вашим вимогам, і почніть створювати інноваційне рішення.

Ви отримуєте шаблони для діаграм класів, діаграм послідовності та діаграм варіантів використання. Крім того, отримайте доступ до різноманітних з’єднувачів діаграм UML, щоб зробити ваші діаграми ефективнішими та зручнішими для роботи. Moqups забезпечує онлайн-співпрацю для полегшення роботи в режимі реального часу з членами вашої команди незалежно від місця розташування.

Видаліть ізольовані блок-схеми та діаграми; швидко зв’яжіть їх з іншими цифровими активами, як-от діаграми, макети, графіки та каркаси в рамках одного проекту Moqups. Ваша команда може легко створювати свої робочі навантаження та працювати разом із проектом, усуваючи перешкоди, пов’язані з одноцільовими програмами.

Lucidchart

Що стосується проектування, Lucidchart це популярна назва навіть для створення діаграм UML. Це візуальний робочий простір, який поєднує візуалізацію даних, діаграми та співпрацю для прискорення розуміння та сприяння інноваціям.

Lucidchart використовується технічними фахівцями та розробниками для створення діаграми та навігації по вихідному коду, демонстрації основних завдань і потоків, а також планування нових функцій і функцій у системі.

Ви також можете візуалізувати майбутній і поточний стан свого продукту за допомогою графіка UML і переконатися, що ваше Agile-середовище є продуктивним для науковців, інженерів, розробників програмного забезпечення та інших технічних спеціалістів.

Їх редактор розмітки послідовності та інструмент для створення діаграм UML полегшують і пришвидшують вивчення складності коду завдяки автоматизації створення діаграми класів. Ви можете будувати діаграми послідовності та легко налаштовувати їх онлайн.

Коли ви введете розмітку в діалоговому вікні, що з’явиться, Lucidchart автоматично створить діаграму послідовності відповідно до стандартів PlantUML. Або ви також можете вибрати шаблон UML і налаштувати його, швидко переставляючи фігури та символи, щоб відображати структуру системи, яку ви хочете відобразити за допомогою інструмента моделі UML.

Увімкнувши бібліотеку форм UML, ви можете отримати миттєвий доступ до форм UML галузевого рівня. На відміну від інших інструментів UML, Lucidchart ніколи не обмежує ваші ідеї. Незалежно від того, чи хочете ви створити UML-компонент, об’єкт, розгортання, клас або схему пакета, перетягніть вибрані фігури на полотно без обмежень у просторі.

Інструмент також дає змогу відображати зовнішні взаємодії, розташовуючи первинні та вторинні сутності на полотні, як-от дані або клієнти, а потім малювати кілька сполучних ліній для кожного випадку використання. Ви також можете створити документацію, щоб підтримувати стабільність і працездатність програмного забезпечення.

  Зробіть, щоб WP 8.1 і Cortana зачитували вам цитати

Lucidchart допомагає пришвидшити процес адаптації, сприяє ефективному обміну ідеями та зменшує часті зустрічі. Це полегшує документування та дизайн, а також покращує те, як ви переглядаєте, збираєте та реалізуєте відгуки від користувачів і зацікавлених сторін.

Завдяки співпраці в режимі реального часу ви можете вдосконалювати діаграми UML разом із колегами в Інтернеті, незалежно від того, користуються вони ПК, Linux чи Mac. Цей інструмент для створення діаграм UML спрощує спільний доступ до ваших діаграм UML і налаштування їхніх дозволів на спільний доступ, щоб ви могли запросити людей переглянути діаграми.

Ви можете поділитися документом через URL-адресу чи електронною поштою або експортувати його в Jira, Slack, Microsoft Teams або Confluence. Використовуйте потужність режиму презентації, щоб представити свої діаграми або включити сфокусовані розділи для детального огляду системи.

Творіть

Творіть це чудовий інструмент для створення діаграм UML і легкої спільної роботи над ними. Цей інструмент завоював довіру понад 5 мільйонів людей і тисяч команд із таких компаній, як Amazon, NASA, PayPal, eBay тощо.

Візуалізуйте свої UML-діаграми з мінімальними зусиллями та скористайтеся можливістю працювати з документами в реальному часі за допомогою Creately. Це допомагає вам миттєво отримувати відгуки від клієнтів і команд і відстежувати зміни з будь-якого місця.

Використовуйте інтелектуальні з’єднувачі та фігури, створюйте контекстні панелі інструментів і виконуйте інші розширені функції, щоб легко малювати діаграми UML. Creately може інтегруватися з кількома інструментами, якими ви вже користуєтеся, такими як Slack, Google Drive, Zapier тощо.

Ви можете переглядати тисячі високоякісних і безкоштовних шаблонів, намальованих професійно для різних випадків використання та сценаріїв. Вони корисні для маркетингових груп, ІТ-груп, програмних груп, освітніх груп, кадрових команд тощо.

Ви маєте доступ до шаблонів блок-схем запуску продукту, блок-схем прийняття рішень, робочих процесів тощо. Creately сумісний із робочим столом (Linux, Windows і macOS), мобільними пристроями (iOS і Android), браузерами (Chrome, Internet Explorer, Opera, Mozilla Firefox тощо) і JIRA, Confluence, G Suite і Chrome Web Store .

SketchBoard

Онлайн-інструмент UML Скетчборд допомагає легко створювати проекти та співпрацювати за допомогою діаграм класів, діаграм випадків використання, діаграм послідовності тощо. Діаграми UML можна створювати будь-де.

Незалежно від того, чи хочете ви створити діаграми UML для документації програмного забезпечення, відображення функцій високого рівня чи для інших цілей, Sketchboard працює як вітерець. Це програмне забезпечення для діаграм архітектури UML дозволяє підвищити ефективність і креативність вашої команди.

Досвідчені розробники програмного забезпечення розробили цей інструмент, враховуючи безпеку та конфіденційність як основні принципи. Він надає вам необмежену кількість полотна для створення будь-якої кількості діаграм, які вам подобаються.

Спільний доступ до діаграм UML не є складним за допомогою Sketchboard. Ви можете легко експортувати їх як PDF, PNG, SVG і JPEG. Ви також можете інтегрувати Sktechboard із GitHub, Google Drive і Slack для розробки діаграм послідовностей, діаграм класів тощо.

Зробіть створення діаграм архітектури UML простим і скористайтеся функціями співпраці, щоб бути на одній сторінці з іншими членами команди. Ви також можете зручно отримувати та надсилати відгуки та підвищувати якість і швидкість процесу розробки.

Використовуйте діаграми варіантів використання, щоб накреслити системні служби, даючи вам можливість завершити базові функції, перш ніж покращувати ваші проекти. Також ефективно створювати діаграми класів, щоб забезпечити базову лінію для більшої кількості діаграм структури. Ви також можете створювати діаграми кінцевого автомата, щоб документувати зміни в стані об’єкта під час різних подій.

Smartdraw

Потужний, але простий інструмент для створення діаграм Smartdraw розроблений, щоб полегшити вашу роботу. Його інтелектуальний механізм форматування дозволяє створювати та редагувати ваші діаграми без проблем, а також має автоматичні інтервали, колірні схеми, розміри та вирівнювання, щоб надати вашим дизайнам професійної обробки.

  Створюйте профілі з тригерами для відкриття та закриття програм, папок та URL-адрес

Smartdraw має широку колекцію з 4500+ шаблонів і 34k+ символів, які ви можете вибрати та застосувати на своїх діаграмах. Ви отримуєте високоякісні креслення, як проекти САПР, зі стандартними масштабами.

Використовуйте VisualScript SDK, щоб створювати власні розширення, або використовуйте вбудовані розширення для швидкого проектування. Це допомагає вам співпрацювати з вашою командою з легкістю ділитися візуальними матеріалами, ідеями, відгуками тощо, щоб прискорити процес розробки.

Smartdraw поставляється з адмініструванням на рівні підприємства та дозволяє надавати 1000 користувачів за допомогою SSO. Ви можете легко інтегрувати Smartdraw із такими інструментами, як MS Office, AWS, Jira, Trello, Confluence, програми Google тощо. Він також працює з Visio, тому ви можете експортувати та імпортувати діаграми без проблем.

yUML

yUML є ще одним корисним інструментом, який ви можете розглянути, щоб намалювати діаграми UML і поділитися ними з вашими форумами, засобами відстеження проблем і вікі. Ним користуються тисячі авторів, розробників та архітекторів, навіть професіонали таких гігантів, як Twitter, AWS тощо.

Інструмент допоможе вам пришвидшити створення діаграми, просто набравши текст, не витрачаючи години на безладні макети. Оскільки yUML є текстовим, ви можете легко створювати діаграми зі свого коду у сценаріях CI.

Запитувати зображення програмним шляхом за допомогою команд PUT або GET. Постачальники інструментів використовують це для розширення yUML до сценаріїв, вікі та блогів. Створюйте різні діаграми UML, які можуть ефективно передавати ваші ідеї, не перешкоджаючи технічним аспектам UML.

yUML також піклується про безпеку, щоб зберегти ваші дані в безпеці та конфіденційності через SSL. Він надає зареєстрованим користувачам можливість безпосередньо керувати діаграмами в межах свого спеціального простору імен. Ви також можете надати постійні посилання на свої діаграми, тож навіть якщо ви зміните діаграму, URL-адреса залишиться незмінною.

Visio

Microsoft Visio це популярний і простий у використанні інструмент, який допомагає створювати діаграми UML, вирішувати проблеми та системи документів. Установіть цю програму на робочий стіл або відкрийте її безпосередньо в Інтернеті.

Вони надають багато готових форм і шаблонів для створення розширених UML-діаграм, щоб передати ваше бачення, відповідаючи галузевим стандартам, таким як UML 2.5.

Створюйте діаграми в співавторстві, ділячись ними між своїми командами, щоб отримувати відгуки та коментарі до них у реальному часі. Продемонструйте зв’язки між різними елементами моделі, додаючи та змінюючи різні типи зв’язків, такі як зв’язок, залежність і композиція.

В останній версії Visio ви отримуєте вдосконалені шаблони, зокрема клас, діяльність, послідовність, випадки використання, зв’язок, базу даних, розгортання та кінцевий автомат.

Ви можете придбайте Visio Professional тут.

Висновок

Діаграми UML ефективно передають ваші ідеї, процеси, функції та інші аспекти ваших програмних систем. Навіть без мови програмування ви можете дивитися на діаграми UML і зрозуміти, що намагається передати розробник.

Тому оберіть інструмент для створення діаграм UML, щоб створити дизайн, який зможе виразити ваші інновації та вивести процес розробки програмного забезпечення на наступний рівень з легкістю та швидкістю.