Що таке дробовий NFT і чим він відрізняється?

Categories:

Хочете володіти частиною дорогого NFT? Тоді фракційний NFT зробить це за вас.

Криптоіндустрія розширюється швидше, і незамінні токени (NFT) відіграють помітну роль. Ці токени використовуються для представлення фізичного активу. Перетворення активу на NFT допомагає підтвердити право власності на цей актив.

Популярні NFT, доступні на ринках, коштують дорого. В результаті такі активи купують тільки заможні інвестори. Не хвилюйтеся; ви можете володіти його частиною за допомогою дробових NFT.

Ринкова капіталізація дробових NFT становить близько 32 мільйонів доларів. Doge NFT є найдорожчим, його ринкова вартість становить понад 11,5 мільйонів доларів.

Спочатку давайте подивимося на дробовий NFT.

Що таке дробовий NFT?

Дробові NFT або F-NFT — це менші підрозділи цілого NFT. Тут один NFT розділений на багато частин. Такий поділ дозволить більше людей отримати право власності замість однієї особи.

Подумайте про те, щоб купити піцу з друзями, де кожен з вас має рівну частку. Тут всю піцу можна вважати повним NFT. У той же час кожен шматочок піци представляє дробові NFT.

Можливо, ви знаєте про дорогі NFT, доступні на ринку. Таким чином, тільки для кількох людей можливо мати один дорогий NFT. У результаті для вирішення цієї проблеми були введені дробові NFT.

Звучить цікаво, правда?

Кожен власник дробових NFT отримує право власності на свою частину NFT. Вартість шматка NFT обчислюється шляхом ділення загальної вартості повного NFT на загальну кількість поділок.

Джерело: Binance

У більшості випадків високоцінні NFT мають більшу кількість підрозділів. Ця велика кількість поділів допомагає отримати більше власників за обмежений період.

Крім того, власникам легко торгувати своїми дробовими NFT, оскільки ціна низька. Крім того, F-NFT мають вищу ліквідність і їх можна обмінювати або торгувати на всіх основних вторинних ринках.

Фракціоналізація NFT допомогла мему Doge NFT продати майже за 4 мільйони доларів. У цьому випадку цей NFT було розділено на 16 969 696 969 частин.

Як ви знаєте про дробові NFT, давайте перевіримо, як вони працюють.

Як працюють дробові NFT?

NFT створені за стандартом ERC-721 Ethereum. Ці токени є незамінними, і їх не можна розділити.

Тепер ви можете подумати, як створюються дробові NFT? Перейдемо безпосередньо до цього!

По-перше, NFT, який потрібно фракціонувати, блокується за допомогою смарт-контракту. Потім ці смарт-контракти розділяють токени ERC-721 на частини токенів, які відповідають стандарту ERC-20.

Власник початкового токена ERC-721 надає інструкції щодо фракціоналізації токена. Основна інструкція включає ціну кожного токена ERC-20, кількість необхідних токенів та інші властивості.

Джерело: fractional.art

Припустімо, що арт NFT коштує 1 мільйон доларів. У цьому випадку потенційних покупців буде небагато. Підвищити ймовірність продажу можуть допомогти дробові NFT.

Тож замість того, щоб шукати одного покупця за величезну ціну, ви можете продавати NFT меншими частинами. Наприклад, ви можете розділити цей NFT на 1000 токенів ERC-20 і продати їх за 1000 доларів окремо. Після закінчення розпродажу ви зможете зібрати необхідний 1 мільйон доларів.

  Посібник для початківців з маркетингу та автоматизації LinkedIn [7 Tools]

Фракціоналізація NFT іноді може призвести до утворення мільйонів менших частин. У цьому випадку ви можете володіти NFT-частиною всього за 1 долар.

Крім того, дробові NFT створюють високу ліквідність на ринку. Крім того, тепер малі та середні інвестори також можуть купувати дорогі NFT.

Звичайний Vs. Дробові NFT

Фракційні NFT дозволяють вам володіти невеликою частиною NFT. Тут головна відмінність полягає в критеріях власності.

У випадку звичайних або традиційних NFT ви можете купувати лише NFT в цілому. Крім того, у NFT буде лише один власник. На відміну від цього, дробові NFT дозволяють мати кілька прав власності на один NFT.

Що, якщо ви хочете повернути F-NFT назад до цілого NFT? Не хвилюйтеся, це можливо. Власник NFT може обрати опцію викупу, щоб конвертувати свої F-NFT у цілі оригінальні NFT.

Процес викупу здійснюється через аукціон зворотного викупу. Тут власникам дробових NFT надається обмежений час, щоб прийняти рішення та продати свої токени ERC-20.

Переваги дробових NFT

Переваги дробових NFT полягають у наступному:

Висока ліквідність

Дробові NFT стають у пригоді дрібним інвесторам. В результаті буде багато покупців і продавців.

У випадку повного NFT його продаж є великою справою. Хоча ціна на F-NFT порівняно нижча, вам не потрібно чекати потенційного покупця. Тут ви можете торгувати своїми частинами NFT, подібно до торгівлі криптовалютами.

Раніше на продаж дорогих NFT були потрібні дні або навіть тижні. Із запровадженням дробових NFT тривалість часу скорочується до хвилин.

Відкриття ціни

Ви можете використовувати дробові NFT, щоб визначити загальну вартість усього NFT. Це теж без повного продажу ваших NFT. Звучить цікаво, правда?

Припустімо, ви плануєте знайти ціну, яку покупці готові заплатити за ваш NFT. У такому випадку ви можете фракціонувати свої NFT і продати 5% їх. Після продажу ви можете розрахувати вартість усіх ваших NFT.

Відкриття цін допомагає творцям NFT зрозуміти попит на ринку NFT. Крім того, вони також можуть спробувати та протестувати різноманітний NFT-маркетинг на основі відкриття цін.

диверсифікація

Диверсифікація вважається одним із золотих правил у випадку будь-якого цінного активу. Він зазвичай використовується на фондовому ринку, у сфері нерухомості та торгівлі. Зараз ця концепція також широко використовується в активах на основі крипто.

До фракціоналізації диверсифікація NFT здавалася дорогою угодою. Тепер ви можете використовувати дробові NFT як інструмент для диверсифікації.

Наприклад, припустімо, що ви плануєте виділити 1000 доларів на покупку NFT. У цьому випадку у вас є два варіанти.

 • Купіть NFT вартістю 1000 доларів.
 • Купуйте десять різних дробових NFT за 100 доларів США кожен.
 • Який варіант оберете ви? Якщо ви обираєте другий варіант, то це чудовий вибір. Я скажу чому.

  Другий варіант забезпечує гарну диверсифікацію ваших активів NFT. Навіть якщо вартість одного або двох дробових NFT зрівняється з нулем, це не сильно вплине на вас. У цьому краса диверсифікації NFT.

  Тепер, коли ми обговорили переваги F-NFT, давайте перевіримо їх випадки використання в реальному світі.

    Як поєднати кілька субреддітів з мультиреддитами

  Випадки використання дробових NFT

  NFT мають широке застосування в різних індустріях, заснованих на криптографії. NFT є цінним криптоактивом для своїх користувачів. Давайте перевіримо галузі, які виграють від F-NFT.

  Ігри

  NFT перетворилися на важливий компонент ігрової індустрії. Ігри Play-to-earn винагороджують своїх геймерів у NFT та криптовалютах.

  Запровадження дробових NFT допомагає розробникам винагороджувати більше геймерів. Крім того, гравцям буде простіше отримати частину дуже цінних NFT.

  Axie Infinity, популярний проект криптоігор, також тестує F-NFT на своїй платформі. Вони планують надати часткові NFT свого ігрового активу, ультрарідкісного Axis.

  Метавсесвіт

  Metaverse має високий потенціал зростання, і цей віртуальний простір і NFT йдуть рука об руку. Такі популярні платформи метавсесвіту, як Decentraland і The Sandbox, уже виграють від впровадження NFT.

  На віртуальній платформі Decentraland ви можете розмістити свої NFT і продемонструвати їх іншим. За допомогою дробових NFT ви можете придбати набагато більш цінні активи разом із друзями чи іншими членами спільноти.

  Платформа Sandbox продає свою віртуальну LAND як NFT. ЗЕМЛІ, розташовані на важливих ділянках, дуже дорогі та непідйомні для дрібних інвесторів. Впровадження F-NFT може залучити більше користувачів до покупки дорогої віртуальної землі.

  Нерухомість

  Перетворення фізичної нерухомості на NFT може скоротити час, необхідний для продажу нерухомості чи ділянки землі. Крім того, вам не потрібно турбуватися про гонорари та комісії брокера.

  Впровадження F-NFT дозволяє ділити землю між різними власниками. Крім того, користувачі можуть отримати вигоду від ліквідності та диверсифікації своїх активів.

  А тепер давайте подивимося на деякі дробові ринки NFT:

  Найпопулярніші ринкові майданчики дробових NFT

  #1. Отіс

  Otis — це платформа, яка дозволяє користувачам інвестувати в різні часткові активи. Основні активи, які підтримує ця платформа, включають NFT, крипто, акції та цифрові предмети колекціонування.

  Зручна платформа Otis спрощує купівлю дробових NFT. Крім того, ви також можете миттєво продавати свої F-NFT.

  Ви можете використовувати їх мобільний додаток для швидких транзакцій F-NFT. Їхні програми доступні в Google Play і App Store.

  Платформа Otis також надає інвесторам можливість керувати всіма своїми дробовими NFT в одному місці. Крім того, миттєво оновлюється інформація про ціни та новини для користувачів.

  #2. Унікально

  Unicly — це протокол, розроблений для дроблення, торгівлі та об’єднання NFT. Ця платформа забезпечує хорошу ліквідність для торгівлі F-NFT.

  Ви також можете фракціонувати весь свій NFT за допомогою протоколу Unicly. Вам потрібно лише внести свої токени ERC-721 або ERC-1155 у сховища. Після фракціоналізації ви отримаєте токени ERC-20.

  Користувачі платформи Unicly можуть робити ставки на перераховані дробові NFT. Ви отримаєте свій F-NFT, коли ваша ціна збігається з ціною продавця.

  Unicly також має керуючий і нативний маркер UNIC. Ви можете використовувати цей токен для голосування та проведення дій у екосистемі Unicly.

  #3. Дробові.ст

  Fractional.art — це протокол блокчейну, який забезпечує управління та колективне володіння NFT. Тут ви можете використовувати цей протокол, щоб купити невеликий відсоток перерахованих NFT.

  Власників NFT заохочують і винагороджують, щоб викласти свої активи на продаж. Збільшення кількості активів забезпечує більшу ліквідність платформи.

  Куратори NFT отримують плату за блокування своїх активів. Крім того, власники можуть перерахувати невелику частину своїх токенів, щоб перевірити ринкову вартість. Ця гнучкість забезпечує більшу участь для дробових NFT.

    Як керувати пристроєм Roku за допомогою Amazon Alexa

  #4. LIQNFT

  LIQNFT — це NFT-маркетплейс на базі Solana. Цей ринок очолює його спільнота.

  Ви можете використовувати LIQNFT для купівлі та продажу дробових NFT. Тут право власності на єдиний цілий NFT розподіляється між різними F-NFT. Крім того, власник токена може відкласти собі певну частину.

  Користувачі цієї платформи можуть придбати F-NFT під час первинних продажів. Після того як лістинг зроблено, покупці та продавці здійснюють операції з активами на основі ринкової ціни.

  Якщо ви є власником оригінального NFT, ви можете визначити кількість дробових токенів. Крім того, ви також можете визначити ціну кожного токена.

  #5. Nftfy

  Nftfy спрощує процес дроблення та купівлі фракцій NFT. Цей протокол дозволяє робити ставки та генерувати один мільйон фракцій NFT.

  Після завершення фракціоналізації NFT на ваш гаманець зараховуються F-NFT. Потім ви можете використовувати ці активи для торгівлі на ринку Nftfy.

  Основна перевага Nftfy полягає в тому, що він підтримує кілька блокчейн-мереж. Ця функція дозволяє купувати дробові NFT, які підтримуються бажаною мережею.

  Проблеми, з якими стикаються фракційні NFT

  Оскільки ми обговорювали переваги та випадки використання дробових NFT, також важливо знати про кілька проблем, пов’язаних із F-NFT.

  Волатильність ринку

  Дробові NFT є високоліквідними, і ця функція також є однією з їхніх головних переваг. З іншого боку, ринкова ціна може мати дуже мінливі рухи.

  Наприклад, якщо є негативні новини, пов’язані з проектом NFT. У такому випадку люди починають продавати свої дробові NFT. Цей тиск продажів може призвести до значного падіння ціни.

  Регуляторні питання

  Регуляторним органам все ще потрібно внести NFT до належної категорії. Чиновники все ще повинні визначити, чи є NFT інтелектуальною власністю, цінними паперами чи товарами.

  У разі купівлі NFT з величезним капіталом проблеми з регулюванням можуть бути проблемою. Ці побоювання також матимуть негативний вплив на дробові NFT.

  Проблеми з авторським правом

  Сьогодні легко створити NFT з мінімальним бюджетом. Кожен може створити NFT за кілька простих кроків. Як результат, також можна створювати підроблені NFT.

  Оскільки дробові NFT набирають популярності, шахраї, як правило, зловживають цією можливістю. Отже, перш ніж купувати F-NFT, перевірте право власності.

  Заключні думки

  Дробові NFT були вирішальними для залучення більшої кількості дрібних інвесторів у простір NFT. З появою криптопроектів попит на F-NFT зросте.

  Враховуючи позитивні аспекти, ви також повинні враховувати волатильність ринку та регуляторні проблеми, пов’язані з F-NFT. Крім того, ви можете купувати або продавати дробові NFT на ринках, перелічених у цій статті.

  Далі перегляньте найкращі платформи для карбування та продажу NFT.