Що таке драйвери обладнання та чому вони викликають так багато проблем?

Якщо ви зазнали аварійного завершення роботи комп’ютера, причиною, можливо, був драйвер обладнання. Це частини програмного забезпечення, які операційна система вашого комп’ютера використовує для зв’язку з його апаратним забезпеченням. Кожна операційна система — від Windows до Android — використовує драйвери обладнання.

Драйвери для вашого комп’ютера як перекладачі

На фундаментальному рівні комп’ютер складається з двох основних компонентів — програмного та апаратного забезпечення. Програмне забезпечення — це ваша операційна система (ОС) і будь-які програми та програми, які ви встановили на ній. Ваша материнська плата, оперативна пам’ять, миша, клавіатура, принтер і все інше, що фізично підключено до вашого комп’ютера, складають апаратне забезпечення.

Без будь-якої допомоги програмне забезпечення не знає, як спілкуватися з вашим обладнанням і навпаки. Драйвери обладнання — це фрагменти програмного забезпечення, які навчають вашу ОС, програми та програми працювати з вашими пристроями. Уявіть, що ваша ОС говорить англійською, а ваше обладнання — німецькою. Таким чином, драйвери обладнання є перекладачем мови, який перетворює англійську на німецьку і назад.

Виробники роблять драйвери; Розробники програмного забезпечення використовують їх

Оскільки драйвери займаються апаратним перекладом, ви можете подумати, що це означає, що виробники, які виробляють обладнання, створюють драйвери. Іноді це правда; Швидше за все, виробник створив ваш графічний драйвер, наприклад. Але це не завжди правда.

Microsoft (і деякі виробники) надає універсальні драйвери, якими може користуватися кожен. Ці драйвери забезпечують економію витрат і стабільність у продуктивності на різних пристроях. Пропуск процесу створення драйвера дає виробнику можливість налаштувати своє обладнання на добре відомий ретельно перевірений драйвер зі специфікаціями, які відповідають потребам компанії. Наприклад, ваша миша, клавіатура та USB-накопичувачі, ймовірно, використовують звичайні драйвери Microsoft.

  Розшифровані процесори: розуміння імен мікроархітектур Intel

Деякі пристрої можуть використовувати загальні драйвери, але можуть працювати краще за допомогою драйверів для окремих пристроїв. Наприклад, відеокарта (GPU) вашого комп’ютера може виводити ваш робочий стіл на дисплей із загальними драйверами, але для оптимальної продуктивності 3D-ігор їй потрібні драйвери від виробника — NVIDIA, AMD або Intel.

Незалежно від того, хто створює драйвер, розробники програмного забезпечення використовують їх і використовують. Ваш текстовий редактор або текстовий процесор викликає драйвер друку для роботи з принтером, а графічний драйвер для відображення тексту. Без цих драйверів ваша програма не знає, як спілкуватися з принтером або монітором, щоб виконувати основні функції, такі як друк і зміна розміру шрифту. Драйвери апаратного забезпечення дають розробникам програмного забезпечення перевагу; їм не потрібно вивчати тонкощі апаратної мови, щоб використовувати апаратне забезпечення.

Розробнику програмного забезпечення не доведеться витрачати багато часу на винайдення велосипеда. Якщо програмі потрібно друкувати, її розробник може реалізувати основну функцію друку і довіряти системним драйверам принтера, щоб вони обробляли деталі. Інакше розробнику програмного забезпечення може знадобитися розробити операцію друку для принтерів HP, потім принтерів Brother тощо.

Програмне забезпечення іноді використовує кілька драйверів для роботи з пристроєм, передаючи дані через кожен. Щоб повернутися до нашого прикладу мовного бар’єру, уявіть, що ваше програмне забезпечення говорить англійською, а ваше обладнання — німецькою. На жаль, перший доступний перекладач для пристроїв розмовляє лише англійською та італійською. Цього достатньо для полегшення спілкування. Тепер уявіть собі, що прибув другий перекладач, який говорив італійською та німецькою. Якщо передати по лінії через двох перекладачів, зрештою, зв’язок буде працювати. Така ж основна концепція має місце, коли між програмним та апаратним забезпеченням використовується кілька драйверів.

Чому драйвери обладнання можуть спричиняти збої системи

Завдяки тісній взаємодії між програмним забезпеченням, драйвером та апаратним забезпеченням все працює на вашому комп’ютері. Це також те, що ламає речі. Повернемося до нашої аналогії з тлумаченням мови. Мовний переклад настільки хороший, наскільки гірший носій мови в ланцюжку. Якщо ваш перекладач дуже добре володіє англійською, але добре володіє німецькою мовою, можливо, він буде говорити неправильно, і той, хто говорить німецькою мовою, не зрозуміє справді, про що йдеться.

  Як створити межу сторінки в Microsoft Word

Те ж саме відбувається з драйверами пристроїв, але проблема посилюється. Справа не тільки в тому, що сам драйвер пристрою може бути не ідеальним, але також можуть виникнути проблеми з програмним та апаратним забезпеченням. І ці проблеми можуть бути збільшені, коли вони рухаються вниз по ланцюжку, як ігра в телефон. Отже, якщо ви скажете програмному забезпеченню, яке хочете надрукувати, і воно надсилає драйверу неправильний напрямок, він, у свою чергу, інтерпретує якнайкраще і надсилає ці вказівки на обладнання. Якщо все піде добре, ти не станеш мудрішим.

Але програмне забезпечення, драйвери та ваше обладнання не завжди достатньо розумні, щоб відновити погані дані. Якщо ваш перекладач здається збентеженим, тому що він не знає, чому мовець німецькою хоче «ручне взуття» (handschue німецькою), ви можете разом визначити, що він має на увазі рукавички. Але якщо ваша ОС наказує вашому графічному драйверу вимкнути вентилятор відеокарти, коли це означало, ваша відеокарта буде діяти відповідно до вказівок, що призведе до потенційного перегріву та вимкнення системи.

Проблема стає ще складнішою, але на їх базовому рівні їх можна звести до того, що погані дані зробили неможливий запит, і система не могла відновитися. Ваша операційна система може зависнути або вийти з ладу. Самі драйвери можуть містити помилки або несумісність, але драйвер також може виявитися несправним, якщо основний апаратний пристрій виходить з ладу або має іншу фізичну проблему.

Що робити, якщо ви підозрюєте погані драйвери обладнання

Це перше місце, куди потрібно звернутися за оновленими драйверами обладнання.

Якщо ви думаєте, що у вас проблема з драйвером обладнання, перше, що вам слід зробити, це зробити крок назад і вивчити, чому ви прийшли до такого висновку. Якщо частина програмного забезпечення рекомендує вам оновити «застаріле» програмне забезпечення і обіцяє допомогти вам оновити, вам слід припинити. Ми не рекомендуємо використовувати утиліти оновлення драйверів; вони можуть завдати більше шкоди, ніж користі; насправді, це спірне питання, чи приносять вони взагалі користь. Найкраще, що ви можете зробити для свого пристрою, – це видалити програму оновлення драйверів.

  Як встановити відеодверний дзвінок

Правда в тому, що зазвичай не потрібно оновлювати драйвери обладнання. Якщо ви не бачите проблеми зі своїм апаратним забезпеченням, і здається, що воно працює нормально, то краще залишити все як є, ніж ризикувати викликати проблему. Єдиним винятком є ​​графічні драйвери, пов’язані з відеокартами; вони регулярно оновлюються для вирішення проблем, додавання нових функцій та підвищення продуктивності нових комп’ютерних ігор. Але більшість драйверів вашого обладнання, швидше за все, не потребують оновлення.

Однак, якщо ви бачили BSOD (синій екран смерті), який містить повідомлення про помилку драйвера обладнання, ви, ймовірно, на правильному шляху. Якщо драйвер апаратного забезпечення викликає збої, наступним кроком має бути перевірка нових драйверів.

Але навіть у цьому випадку не використовуйте утиліту оновлення драйверів. Найкращий спосіб оновити драйвер – через Windows Update або веб-сайт виробника. Почніть з перевірки наявності будь-яких оновлень Windows, на даний момент Microsoft виконає гідну роботу, щоб подбати про оновлення обладнання, і це може заощадити багато зусиль.

Якщо ви нічого не бачите в оновленні Windows, перейдіть на веб-сайт виробника та перевірте його область підтримки, щоб знайти драйвери. Порівняйте останню версію, яку пропонує виробник, з версією, показаною в диспетчері пристроїв.

Здебільшого апаратні драйвери повинні працювати у фоновому режимі, і ви не повинні помічати їх наявності. На жаль, все те, що змушує драйвери обладнання працювати добре, також робить їх потенційним джерелом проблем. Але зазвичай про них не варто турбуватися. Вони або не потребують оновлення, або Windows подбає про це за вас. Розуміння цих ключових фактів допоможе вам вирішити проблему, якщо вона у вас є, і уникнути виникнення проблеми там, де її не існувало.