Що таке гібридна хмара? Типи, архітектура та обмеження

Модель гібридної хмари описує змішане середовище зберігання, обчислення та обслуговування, що включає приватні хмарні служби, публічну хмару та локальну інфраструктуру з оркестровкою між різними платформами.

У вас є гібридна хмарна інфраструктура, якщо ви використовуєте поєднання локальних обчислень, приватних хмар і загальнодоступних хмар у своєму центрі обробки даних. Незважаючи на те, що хмарні послуги допомагають заощадити кошти, основна цінність підтримує швидку цифрову трансформацію бізнесу.

Основним принципом оцифрування є необхідність адаптуватися до навколишнього середовища та миттєво змінювати напрямок за потреби.

Отже, підприємство хоче поєднати приватні хмари, локальні ресурси та приватні хмари, щоб отримати гнучкість і отримати конкурентні переваги. Це дає компаніям більшу гнучкість і можливості розгортання даних.

Гібридна хмара — це модель розгортання хмари, яка поєднує приватні та публічні ролі. Він включає критичні дії, які виконуються приватними хмарами, і некритичні дії, які виконуються публічними хмарами.

У цій статті я розповім про модель гібридної хмари, як вона працює та деякі інші тонкощі моделі.

Давайте розпочнемо!

Різні типи моделей розгортання хмари

Модель розгортання хмари описує зовнішній вигляд вашої хмарної інфраструктури, зміни та необхідні служби. Він визначає конкретне середовище на основі того, хто має дозволи, виділені чи спільні ресурси та хто контролює безпеку.

Моделі розгортання хмари також означають зв’язок між користувачами та інфраструктурою. Оскільки кожна модель розгортання хмари відповідає багатьом організаційним потребам, ви повинні з розумом вибрати ту, що відповідає потребам вашого бізнесу.

Давайте дізнаємося про різні моделі розгортання хмари:

Громадська хмара

Модель розгортання публічної хмари дозволяє кожному користувачеві використовувати ресурси хмарних обчислень, такі як програмне забезпечення (база даних і сервер додатків) або апаратне забезпечення (пам’ять, сховище, процесор і ОС) на основі підписки. В основному він використовується для розробки додатків, тестування та виконання неважливих завдань, включаючи служби електронної пошти та обмін файлами.

Публічна хмара ідеально підходить для зростаючих і мінливих потреб організацій. Підприємства, які менше турбуються про безпеку, можуть використовувати його за нижчою ціною. Тут ви сплачуєте лише за хмарні послуги, такі як мережеві, обчислювальні, сховища та віртуалізація через загальнодоступний Інтернет, які пропонує провайдер.

Приватна хмара

Модель приватної хмари пропонує підприємствам більший контроль над своїми ресурсами. Це повна протилежність моделі публічної хмари. Тут вам не потрібно ні з ким ділитися своїми апаратними компонентами. Користувач може отримати доступ до послуг і систем у межах організації. Це дорого в порівнянні з загальнодоступними хмарами через витрати, пов’язані з їх обслуговуванням і обслуговуванням.

Однак приватні хмарні моделі кращі за публічні з точки зору безпеки, конфіденційності та застарілих систем.

Гібридна хмара

Архітектура гібридної хмари — це складна модель розгортання, яка поєднує в собі приватні та публічні хмари. Організація зберігає основні програми та транзакції в приватній хмарі, а решту робочих навантажень – у загальнодоступній або локальній хмарі.

Гібридна хмара корисна для компаній, які більше турбуються про безпеку, але шукають доступне хмарне рішення. Гібридна хмара чудова за вартістю, безпекою, контролем і гнучкістю. Це також допомагає організаціям у швидкому масштабуванні.

Типи гібридної хмари

Гібридна хмара складається з двох або більше моделей розгортання хмари. Ці моделі працюють разом, щоб надати користувачам більшу гнучкість щодо хмарних послуг. Поєднання публічних, приватних і спільнотних моделей допомагає клієнтам отримати більше та кращі варіанти доступу до даних.

Розгортання моделі гібридної хмари також може бути корисним під час аварійного відновлення. Хмарна модель також дозволяє компаніям створювати резервні копії своїх даних у приватних і загальнодоступних хмарах, що забезпечує більший спокій.

Гібридна хмара також поділяється на три типи:

 • Гібридне хмарне середовище з частково інтегрованими програмами: це передбачає переміщення деяких транзакцій або програм у загальнодоступну хмарну модель, а інші програми залишаються локальними. Це чудовий варіант використовувати такі служби, як Azure або AWS. Ви можете диференціювати транзакції та додатки залежно від того, яка хмарна модель більше підходить для будь-якої ситуації на основі продуктивності та бюджетних потреб.
 • Модель гібридної хмари з поетапною міграцією: ця модель дозволяє переміщувати робочі навантаження або програми з локального хмарного центру обробки даних до загальнодоступної хмарної інфраструктури, що можна робити одразу або поступово. Перевага цієї моделі полягає в тому, що ви можете використовувати дані, які вам потрібні, щоб виділити якомога менше або стільки, скільки потрібно для кожної транзакції чи програми.
 • Модель гібридної хмари з інтегрованими програмами: ця модель дозволяє використовувати технології хмарних обчислень, такі як програмне забезпечення PaaS, у загальнодоступній хмарі для інтеграції програм, що працюють у публічній хмарі та локальній хмарі. Програми розгортаються через локальне програмне забезпечення IaaS та інтегруються через програмне забезпечення PaaS у публічну хмару.

Модель гібридної хмари є найпопулярнішим варіантом для підприємств, які хочуть отримати переваги економії коштів і гнучкості на своєму столі, зберігаючи контроль над програмами та даними.

Традиційно підприємства створювали гібридну хмару, використовуючи локальний стек програмного забезпечення та подальшу інтеграцію з загальнодоступною хмарою. Однак пізніше це дозволяє підприємствам керувати тією ж інфраструктурою зі стеком програмного забезпечення в центрах обробки даних. Отже, ви знайдете дві різні гібридні хмарні архітектури:

 • Гетерогенна гібридна хмарна модель: у цій моделі архітектура побудована за допомогою приватних і загальнодоступних технологій від багатьох постачальників. Підприємства обирають публічну хмару, як-от Azure або AWS, і об’єднують її з постачальником приватної хмари, як-от OpenStack, CloudStack, VMwareі т.д.
 • Модель однорідної гібридної хмари: у цій моделі AWS Outposts, платформа хмарних служб Google і стек Azure покладаються на одне апаратне забезпечення, іноді публічне хмарне й локальне, а також програмне забезпечення.

Як працює гібридна хмара?

Моделі гібридної хмари поєднують приватні та загальнодоступні хмари, що дозволяє безперешкодно переміщувати дані між середовищами. Це взаємозв’язок можливий за допомогою віртуалізації даних і інструментів і протоколів підключення, таких як API, VPN і WAN.

Припустімо, що ви в основному маєте справу з великим масивом робочих навантажень. У цьому випадку гібридна хмара допомагає вашій організації отримати більший контроль над доступністю, автентичністю, безпекою, конфіденційністю, безпекою даних тощо для даних ваших споживачів та ІТ-інфраструктури.

Тут критично важливі мережеві з’єднання між кількома інфраструктурами. Якщо вони не підключені, підприємство не використовує гібридну хмару; натомість вони запускають декілька хмар паралельно. Однак гібридна хмара залежить від того, як ви її використовуєте. Він може поєднувати:

 • Локальна хмарна модель із публічною хмарою
 • Загальнодоступна хмарна служба з моделлю приватної хмари
 • Кілька приватних хмар, локальна інфраструктура та публічні хмари

Незалежно від використовуваних налаштувань, усі моделі гібридної хмари мають схожі характеристики, такі як інтеграція даних, мережеві підключення та уніфіковане керування. Завдяки комбінаціям він може керувати захистом від DDoS, шифруванням TLS, прискоренням вмісту, DNS та багатьма важливими функціями.

Переваги моделі Hybrid Cloud

Модель гібридної хмари дозволяє підприємствам розгортати навіть найбільш чутливі робочі навантаження в локальній хмарі та розміщувати менш критичні програми в сторонній публічній хмарі. Завдяки цьому компанії отримують найкраще від обох моделей розгортання хмари.

Основні переваги використання гібридної хмари у вашій організації включають наступне:

Гнучкість і масштабованість

Використання гібридних хмар на ваших підприємствах запропонує більше варіантів ресурсів, що полегшить розгортання, масштабування та надання ресурсів для задоволення потреб бізнесу. Коли попит підприємства перевищує потужність фізичного центру обробки даних, він може передавати дані в загальнодоступну хмару для доступу до додаткової потужності та масштабування.

Відповідність

Організації повинні дотримуватися обмежень щодо місця зберігання даних, а це означає, що вони не можуть переміщувати певні програми в загальнодоступну хмару. Модель гібридної хмари дозволяє підприємствам відповідати нормативним вимогам, отримуючи переваги від еластичності хмари.

Гнучкість

Налаштування гібридної хмари використовує як традиційні системи, так і новітню хмарну технологію без повної прихильності до постачальника. За потреби організації можуть легко переносити свої робочі навантаження до своєї інфраструктури та загальнодоступної хмари або з них.

Вартість

Приватна хмара дозволяє організаціям керувати інфраструктурою з постійними капітальними витратами, тоді як публічні хмарні служби пропонують операційні та змінні витрати. Таким чином, модель гібридної хмари дозволяє користувачам вибирати середовище, де вони хочуть виконувати свої робочі навантаження найбільш рентабельно.

Стійкість

Підприємство може запускати додатки з резервуванням в обох середовищах, тобто у публічній та приватній хмарах. Таким чином, компоненти одного робочого навантаження можуть взаємодіяти та працювати в обох середовищах.

Громадська хмара проти приватної хмари проти гібридної хмари

Public CloudPrivate CloudHybrid CloudКожен може використовувати загальнодоступні хмарні служби. Одна організація використовує хмарні служби. Хмарні служби розподіляються між приватними та загальнодоступними хмарами. Віртуалізація використовується для створення хмарних послуг, які надаються громадськості. Приватна хмара знаходиться в організації та за брандмауером, тому лише користувач усередині організації може отримати до неї доступ і керувати нею. Конфіденційна інформація зберігається в приватній хмарі, тоді як інші служби можуть розміщуватися за допомогою публічної хмари. Дані різних організацій зберігаються в спільній хмарі. Дані однієї організації зберігаються в приватному середовищі. Організації можуть вирішувати, де зберігати дані, щоб захистити їх, що робить їх економічно ефективними. Центр обробки даних розташований будь-де в Інтернеті, звідки ви можете знайти послуги постачальника хмарних послуг. Розташування центру обробки даних знаходиться в мережі організації. Центр обробки даних знаходиться в мережі підприємства та в Інтернеті. Постачальник хмарних послуг контролює та керує послугами. Організація може керувати службами лише через своїх адміністраторів. Оскільки це поєднання обох хмар, деякими послугами керує організація, а CSP – деякими. Ви отримаєте все апаратне забезпечення, що забезпечить роботу 24/7. Організації купують фізичні сервери для створення приватної хмари. Організація сама надає апаратні компоненти. Організація надає апаратні компоненти для приватної хмари, тоді як для публічних хмарних служб ви отримаєте апаратне забезпечення від CSP. Безпека мінімальна. Висока безпека Висока безпека Менш гнучкі Менш гнучкі Дуже гнучкі Легко відновлює ваші дані. Відновлення даних є складним. Не турбуйтеся про втрату даних. Низька продуктивність. Краща продуктивність. Економічна ефективність. Досить дорога. ефективними постачальниками є AWS, OpenStack, Linode та Microsoft Azure. Постачальники — Google cloud, Microsoft Azure, AWS, OpenStackProviders — Rackspace, IBM, CISCO, VMWare та Microsoft Azure.

Переваги та обмеження гібридної хмарної моделі

Використання технологій для вашого бізнесу завжди пов’язане з плюсами та мінусами. Хоча модель гібридної хмари є розширеною, що надає підприємству гнучкість і гнучкість для прямого контролю та керування робочими навантаженнями. Однак йому бракує певних моментів.

Отже, вам вирішувати, що вам найбільше потрібно для вашого бізнесу, а що можна пропустити. Тут ми побачимо деякі переваги та обмеження моделі Hybrid Cloud.

Переваги моделі Hybrid Cloud

 • Гібридна хмара є економічно ефективною, оскільки ви можете зберігати важливі дані в приватній хмарі, а відпочивати в загальнодоступній хмарі.
 • Це забезпечує гнучкість для вашої організації, яка масштабується відповідно до ваших потреб за допомогою інструментів AWS.
 • Ця модель надає підприємствам контроль над важливими даними, покращує безпеку та мінімізує доступ до даних.
 • Це забезпечує кращу швидкість і затримку для ваших програм.
 • Це полегшує вашу роботу, додаючи ресурси системи живлення до існуючого середовища.
 • Поєднання приватної, загальнодоступної та локальної хмари робить модель гібридної хмари менш вразливою до ризиків, таких як вторгнення між середовищами.

Обмеження гібридної хмарної моделі

 • Це складніше в управлінні. Додавання гібридної інфраструктури до вашої організації може здатися занадто далекою дорогою.
 • Для гібридної хмари потрібні потужні мережеві можливості, сервіси та сховище, що ускладнює впровадження в режимі реального часу.
 • Під час передачі даних між хмарами можливі вузькі місця в мережі. Передача може сповільнитися, оскільки ви використовуєте загальнодоступний Інтернет для публічної хмари.
 • Стратегії та інструменти, що використовуються для керування протоколом, наприклад WAN, API, VPN тощо, недостатні для безпеки даних і мережі в хмарах.
 • Він пропонує вашим організаціям більш складну операцію з керування кількома хмарами, що ускладнює чітке уявлення про хмарне середовище.

Висновок

Кілька років тому хмара була просто можливістю. Але зараз це еволюціонувало. Хмара буває різних варіантів, але гібридні хмари широко використовуються в організаціях по всьому світу. Він пропонує ефективний спосіб узгодити потреби та пріоритети вашого ІТ-бізнесу, одночасно пропонуючи переваги масштабованості, безпеки, економічності, стійкості тощо.

Гібридна хмара може стати чудовим рішенням для компаній із великими обсягами даних, динамічними робочими навантаженнями та великою кількістю ІТ-сервісів. Отже, якщо ви є такою компанією або підприємством, обійміть гібридні хмарні обчислення та відчуйте переваги.