Що таке віртуальний помічник? Як стати ним?

У міру зростання бізнесу власники шукають способи зробити роботу більш ефективною. Ось де на допомогу приходять віртуальні помічники. Вони полегшують життя зайнятим професіоналам, від індивідуальних підприємців до великих організацій.

Але що таке віртуальний помічник? У цій статті ми розповімо все, що вам потрібно знати про віртуальних помічників і про те, як ними стати.

Що таке віртуальний помічник?

Як випливає з назви, віртуальний помічник – це людина, яка допомагає клієнтам виконувати різноманітні завдання. Він включає введення даних, планування зустрічей і виконання технічних завдань онлайн або віддалено.

Віртуальні помічники можуть бути корисними як для нових власників бізнесу, так і для великих організацій. Вони можуть виконувати адміністративні завдання, звільняючи підприємців зосередитися на розвитку свого бізнесу. Віртуальні помічники також можуть допомогти великим організаціям оптимізувати роботу та зменшити навантаження.

VA (віртуальні помічники) можуть вибрати роботу на повний робочий день, неповний робочий день або на позаштатній основі. Віртуальна допомога – це популярна робота з дому, яка дає змогу працювати звідки завгодно.

Що робить віртуальний помічник?

В якості основних обов’язків віртуальні помічники виконують такі адміністративні завдання для клієнтів:

  • Обробка електронних листів.
  • Планування зустрічей.
  • Управління телефонними дзвінками.
  • Управління календарем.
  • Обслуговування та підтримка клієнтів.
  • Керування профілями в соціальних мережах.
  • Надсилання рахунків та ведення записів даних.
  • Бухгалтерія та бухгалтерія.

Однак, як згадувалося раніше, VA можуть виконувати не тільки адміністративні завдання. Вони також можуть працювати на творчих, маркетингових або технічних посадах.

Творчі віртуальні помічники розробляють публікації в соціальних мережах, листівки та інші маркетингові матеріали. Вони також можуть писати вміст для блогів, статей і веб-сайтів.

Технічні віртуальні помічники керують веб-сайтами та програмами для надання технічної підтримки. Вони також керують і проводять цифрові маркетингові кампанії на платформах соціальних мереж.

Роль віртуального помічника з часом стала більш універсальною та гнучкою. Ви можете спеціалізуватися на будь-якому із завдань, згаданих вище, щоб зайняти собі нішу в цій галузі.

Переваги та недоліки віртуального помічника

VA можуть допомогти підприємствам підвищити продуктивність, зменшити навантаження та заощадити гроші. Вони також пропонують багато переваг людям, які прагнуть працювати віддалено. Будучи віртуальним помічником, ви можете працювати вдома чи будь-де. Отже, ви можете спланувати свій власний графік і визначити кількість годин, які ви хочете працювати.

Як VA ви можете вибрати послуги, які ви хочете запропонувати, які дозволять вам робити те, що вам подобається, з необмеженим потенціалом заробітку. Крім того, вам не потрібні дорогі робочі налаштування, щоб почати роботу в якості віртуального помічника. Фактично, єдине, що вам знадобиться для роботи, це комп’ютер і стабільне підключення до Інтернету.

Однак важливо звернути увагу на деякі недоліки посади, перш ніж приймати рішення про кар’єру. Віртуальні помічники часто жонглюють багатьма клієнтами та завданнями одночасно, що може призвести до вигорання.

Крім того, віддалена робота має свої недоліки, і віртуальна допомога не є винятком. Якщо віддалена кар’єра не призначена для вас, це може призвести до ізоляції та зниження продуктивності.

Крім того, кар’єра є найбільш затребуваною віддаленою роботою в Інтернеті. Здобути концерт серед постійно зростаючої конкуренції може бути складним завданням. Однак зростання підприємництва збільшує попит на VA, створюючи нові можливості в цій галузі.

Зарплата віртуального помічника

Згідно з повідомленням Розмір заробітної плати, віртуальні помічники в середньому заробляють близько 17,57 доларів США на годину та 47 516 доларів США на рік. Сфера пропонує багато можливостей із збільшенням потенціалу заробітку з часом.

Крім того, створення сильного профілю може допомогти вам побачити нових потенційних клієнтів. Спробуйте пропонувати послуги у своїй ніші, щоб підтримувати та розширювати свою клієнтську базу. У звіті також згадується, що такі навички, як WordPress, графічний дизайн і ведення блогів, можуть призвести до підвищення зарплат віртуальних помічників.

Як стати віртуальним помічником

Якщо стати віртуальним помічником відповідає вашим кар’єрним цілям, вам варто розглянути цей шлях. Кар’єра не вимагає вищої кваліфікації або попереднього досвіду роботи. Ви можете легко розпочати свій перший концерт, якщо шукатимете можливості онлайн у правильних місцях.

Ось кілька ефективних порад, які допоможуть вам стати успішним віртуальним помічником:

1. Визначте послуги, які ви хочете запропонувати

Перш ніж шукати свою першу роботу віртуального помічника, переконайтеся, що ви вирішили, які послуги ви хочете пропонувати. Незалежно від того, спеціалізується це на бухгалтерії, управлінні вмістом, координації проектів або підтримці клієнтів, ясність у вибраній ніші прокладе шлях до успішного старту.

2. Пройдіть онлайн-курси

Подумайте про проходження відповідних сертифікатів або навчання, щоб підвищити свою кваліфікацію та виділитися на конкурентному ринку. Постійне навчання та професійний розвиток можуть допомогти вам покращити свої навички та з часом розширити пропозиції послуг.

Ось кілька курсів, які допоможуть вам почати:

3. Пошук роботи

Ви можете шукати оголошення про роботу в Інтернеті на найпопулярніших веб-сайтах із оголошеннями про роботу, включаючи Indeed, Flexjobs, LinkedIn тощо. Ви також можете відвідати найкращі веб-сайти з працевлаштування, щоб знайти віддалену роботу. Крім того, ви можете використовувати найкращі місця для пошуку фрілансерів, зокрема Upwork, Freelancer тощо.

4. Запустіть роботу в мережі

Ви також можете спробувати налагодити зв’язки в Інтернеті в групах LinkedIn і Facebook, щоб знайти хороші можливості в цій галузі. Шукайте такі спільноти, як Мережева асоціація віртуального помічника (VANA) і Асоціація віртуальних помічників надання навчальних ресурсів, можливостей для спілкування та підтримки.

5. Створіть портфоліо

Крім того, дуже цінним є добре розроблений веб-сайт або онлайн-портфоліо. Портфоліо демонструє ваші навички, минулі проекти та відгуки задоволених клієнтів. Це може значно підвищити ваш авторитет і допомогти потенційним клієнтам легше вас знайти.

6. Встановіть стратегію ціноутворення

Нарешті, визначте свою стратегію ціноутворення, враховуючи свої навички, ринкові ставки та цінність, яку ви надаєте клієнтам. Створюйте чіткі пакети послуг із прозорим ціноутворенням, щоб клієнти могли легко зрозуміти, що вони отримають. Ми зібрали кілька порад, які допоможуть вам правильно встановити ставки фрілансу.

Відкрийте нову віддалену кар’єру віртуального помічника

Незалежно від того, чи шукаєте ви гнучкість, щоб працювати будь-де, чи шукаєте підробіток, ставши віртуальним помічником, ви відкриєте багато дверей до успіху та професійної незалежності.

Якщо ви самомотивовані, віддаєте перевагу працювати на самоті та здатні виконувати багато завдань одночасно, це найкращий шлях для вас. Крім того, досвід, набутий у якості віртуального помічника, може надати навички, які можна передавати, корисні для відкриття власного бізнесу.