Що таке віртуальна приватна хмара? Дізнайтеся, як це працює

Віртуальна приватна хмара (VPC) — це стандарт хмарних обчислень для захисту хмарних програм у публічному хмарному середовищі.

Якщо ви ентузіаст хмарних обчислень або вивчаєте технології, ви, напевно, чули про термін «Віртуальна приватна хмара» (VPC). Він відноситься до бурхливо розвиваючої технології хмарних обчислень для спільного використання ресурсів.

Минули ті часи, коли ІТ-підприємства залежали від приватної хмари для захисту даних. Ситуація змінилася з появою вдосконалених протоколів безпеки хмари. Зараз багато користувачів вибирають публічну хмару для економії та масштабованості, коли їм потрібно використовувати хмарні ресурси.

Продовжуйте читати цей блог, щоб дізнатися більше про технологію та її функції.

Визначення віртуальної приватної хмари (VPC)

Спочатку давайте розглянемо його детальне визначення, щоб зрозуміти концепцію. Віртуальна приватна хмара або VPC — це стандарт спільного використання ресурсів у хмарі. VPC забезпечить безпеку та пропускну здатність операцій з даними, як приватна хмара, навіть якщо ви використовуєте будь-яке переповнене публічне хмарне середовище.

Наприклад, уявіть публічну хмару як ресторан із сотнями інших, які обідають там. Тут VPC еквівалентно приватній кімнаті, яку ви можете використовувати зі своєю родиною та мати конфіденційність і безпеку в громадському приміщенні.

Причини його популярності різноманітні. Деякі переваги використання VPC – це мінімальна вартість ІТ-інфраструктури, масштабування ресурсів за вимогою (вгору та вниз) і практично нульовий час простою через обслуговування.

Крім того, процес налаштування приватної хмарної обчислювальної системи для різних типів веб-сайтів і додатків (веб-сайтів, мобільних чи настільних) надзвичайно простий. Ви також можете налаштувати його в публічній хмарній екосистемі, якою керує третя сторона.

  Виправте, що бічні кнопки Corsair Scimitar не працюють

VPC — це ідеальне рішення для хмарних користувачів, які хочуть повністю контролювати свої додатки типу «програмне забезпечення як послуга» (SaaS) і віддають перевагу потужним параметрам налаштування. Причиною є відокремлення їхніх хмарних ресурсів від інших хмарних користувачів. Крім того, зміни, внесені користувачами VPC, не впливають на налаштування чи активи користувачів, які не є користувачами VPC.

VPC забезпечує безпеку користувачів VPC, дозволяючи доступ до їхніх цифрових активів лише через певні IP-адреси. Користувачі можуть керувати дозволами на доступ і призначати додатки або веб-сайти дозволи на доступ до довіреної групи користувачів публічної хмари.

Як побудувати VPC

Архітектура VPC складається з кількох хмарних ресурсів. Це більш-менш схоже на домашню комп’ютерну систему. Єдина відмінність полягає в тому, що він існує в хмарі.

Ось хмарні ресурси VPC:

  • Екземпляр віртуального сервера (VSI) створює обчислювальні ресурси. Він оснащений певною обчислювальною потужністю та пам’яттю.
  • Логічний екземпляр допомагає у передачі даних. Цей випадок відомий як мережа. Це дозволяє кінцевим користувачам отримувати доступ до хмарних програм або інструментів, якими вони володіють.
  • Гнучкий ресурс для зберігання даних. Ви можете збільшити або зменшити квоту пам’яті залежно від потреб, що змінюються.

Мережева система VPC використовує різні складні та надійні протоколи для виконання різних дій. Наприклад, користувачі інструменту можуть отримати доступ до публічних шлюзів за допомогою Інтернету, який є загальнодоступною мережею.

В архітектурі VPC також є такі елементи, як балансувальники навантаження, які розподіляють вхідний трафік між різними VSI. У результаті мережа може позитивно вплинути на роботу та ефективність інструменту. VPC також використовує маршрутизатори для внутрішнього зв’язку між сегментованими роботами та перенесення трафіку. Це забезпечує надходження зовнішнього трафіку до загальнодоступних програм.

  Як виправити помилку SIM не надано MM#2

Логічні екземпляри або хмарні ресурси VPC залишаються відокремленими від решти публічної хмари. Щоб зберегти логічні екземпляри ізольованими, постачальник хмарних обчислень використовує різні віртуальні та фізичні механізми.

Дані в VPC працюють через трирівневу архітектуру, де всі рівні потребують власної підмережі. З цієї причини кожен рівень отримує виділені діапазони IP-адрес.

Крім того, прикладні рівні мають власний список контролю доступу (ACL), за допомогою якого користувачі можуть контролювати доступ до різних частин свого хмарного ресурсу.

Рівні віртуальної приватної хмари:

  • Рівень презентації: він також відомий як веб-рівень, який отримує запити від кінцевого користувача та надає потрібні дані.
  • Рівень програми виконує більшість обчислювальних завдань і містить бізнес-логіку.
  • Рівень бази даних: має сервер бази даних, на якому містяться дані рівня додатків.

Як ізолювати VPC

Створюючи віртуальний рівень на загальнодоступному хмарному обладнанні, VPC зберігає для себе часткове сховище, можливості та пам’ять для обробки. Можна створити кілька VPC на основі потужності загальнодоступної хмарної інфраструктури. Таким чином, віртуальна приватна мережа (VPN) зберігає свої дані користувача та методи обробки даних окремо від інших користувачів публічної хмари.

Ви можете забезпечити захищену та ізольовану передачу даних за допомогою цих мережевих компонентів:

#1. Трансляція мережевих адрес (NAT)

Усі хмарні інструменти, розташовані на VPC, використовують окремі приватні IP-адреси для передачі даних. Таким чином, публічне з’єднання стає неможливим для будь-якої програми, розміщеної на VPC, якщо ви не використовуєте NAT для подолання цієї перешкоди.

Коли хтось намагається отримати доступ до вашої програми, NAT забезпечить безпечний зв’язок між приватним і публічним доменами. Це робиться шляхом зіставлення попередньо визначеної загальнодоступної IP-адреси з приватною IP-адресою.

#2. Віртуальна локальна мережа (VLAN)

Функція VLAN полягає в тому, щоб розділити загальнодоступну хмарну мережу на ізольовану та зарезервовану мережу. Канальний рівень моделі OSI є місцем, де відбувається розщеплення.

  Що таке Microsoft Planner і як ним користуватися

У середовищі VPC ваші системи спілкуватимуться через систему VLAN. Таким чином, він залишатиметься відокремленим від інших компонентів публічної хмари.

#3. Віртуальні приватні мережі (VPN)

VPN є найпопулярнішим із протоколів, які розробляють приватний мережевий канал у загальнодоступній мережі.

VPC використовує загальнодоступну хмарну мережу для передачі даних між вузлами або хмарними активами. Але він використовує технологію VPN для шифрування даних під час передачі через спільні ресурси, такі як маршрутизатори, комутатори тощо.

#4. Приватні Інтернет-протоколи (IP-адреси підмережі)

VPC також містить приватні IP-адреси, які можна використовувати для внутрішнього підключення додатків для безпеки та продуктивності. Дані, що передаються через приватні IP-адреси в рамках VPC, не будуть передаватись через загальнодоступний Інтернет.

Висновок 👩‍💻

Підсумовуючи, віртуальна приватна хмара (VPC) — це приватне хмарне обчислювальне середовище, розташоване в загальнодоступній хмарі. Крім гнучкості, він пропонує масштабованість, знижений ризик і мінімальний час простою. Якщо ви віддаєте перевагу хмарним службам, VPC — доступний варіант для вас, якщо ви хочете, щоб ваша мережева інфраструктура розширювалася разом із зростанням вашого бізнесу.

З часом і появою нових технологій хмарні обчислення стають все більш безпечними. Дізнайтеся більше про виклики та ризики хмарних обчислень, щоб зберегти свої хмарні ресурси в безпеці.