Що таке брекетинг експозиції?

Categories:

Брекетинг експозиції – це техніка, при якій замість однієї фотографії ви робите три (або більше), які експонуються трохи по-різному; зазвичай одна експонована правильно, одна злегка недоекспонована, а одна трохи переекспонована. Це в багатьох ситуаціях, тому давайте подивимося, як це працює.

Основи брекетингу експозиції

Правильна експозиція може бути складною темою. Є багато речей, які ви повинні збалансувати: як ваша камера вимірює сцену, динамічний діапазон вашої камери і, звичайно, які налаштування ви використовуєте. Можливо, ви також намагаєтеся навмисно трохи переекспонувати свої фотографії, щоб отримати більше даних у файлі RAW, не заходячи надто далеко і не зачіпаючи основні моменти.

З усіма цими рухомими фрагментами брекетинг експозиції є надійною технікою, яка гарантує, що ви отримуєте хорошу експозицію під час перебування на місці — є деякі речі, які ви не можете виправити в публікації. Зробивши також одну фотографію з зупинкою або двома недоекспонованими та іншу, яка має одну або дві переекспоновані, навіть якщо ви неправильно оціните свою експозицію, ви все одно отримаєте знімки в дужках. З цієї причини ландшафтні фотографи іноді називають знімки в дужках «знімками безпеки».

  Як використовувати робоче середовище Unity в Ubuntu 18.04

Якщо ви знімаєте кадри з брекетами, є ще кілька переваг: ви завжди можете створити HDR-зображення, ви можете самостійно змішати різні частини зображення, якщо потрібно, і, якщо щось рухається по сцені, ви можете замінити це з оригінальними даними зображення замість того, щоб покладатися на інструменти Photoshop.

Тепер брекетинг експозиції добре працює лише в певних ситуаціях. Це дійсно техніка пейзажної або архітектурної фотографії. Якщо ви фотографуєте людей, домашніх тварин або щось інше, що багато рухається, ви не зможете знімати брекетингові експозиції; замість цього ви просто будете робити різні фотографії з різними значеннями експозиції.

Як робити брекетингові експозиції

Є два способи робити брекетингові експозиції: вручну та автоматично.

Щоб вручну робити брекетингові експозиції, налаштуйте камеру для зйомки як зазвичай. Ви отримаєте найкращі результати, якщо використовуєте штатив, але це не обов’язково. Як тільки ви зробите перший знімок, налаштуйте компенсацію експозиції, витримку або ISO приблизно на одну зупинку та зробіть другий знімок. Відрегулюйте витримку затвора або ISO на два зупинки в іншому напрямку і зробіть третій. Тепер у вас повинно бути три однакові фотографії, які на одну зупинку недоекспоновані, правильно експоновані та на одну перетримку.

  Роз'єм USB типу A: все, що вам потрібно знати

Щоб автоматично робити брекетингові експозиції, вам потрібно зануритися в налаштування камери. Процедура дещо відрізняється для кожної камери, тому перегляньте інструкцію щодо конкретних кроків. Для мого Canon 5D Mark III це називається Налаштування експозиції/AEB. Шукайте щось під назвою брекетинг, брекетинг експозиції, EB або подібне.

Там ви зможете налаштувати компенсацію експозиції, а також знімки з брекетингом. На зображенні вище я налаштував мою камеру на один знімок з недостатньою експозицією, один знімок із переекспонацією та один знімок із заміром. Залежно від вашої камери також можуть бути додаткові параметри для встановлення порядку зйомки та наявності трьох, п’яти чи навіть семи кадрів.

Після того, як ви налаштуєте брекетинг експозиції таким чином, коли ви тримаєте палець на кнопці затвора, ваша камера буде робити серію фотографій, щоразу змінюючи витримку.

  Як експортувати контакти з робочого аркуша Excel в Outlook

Перевага брекетинга вручну полягає в тому, що ви можете налаштувати або витримку, або ISO — налаштування діафрагми занадто сильно змінює вигляд зображення. Коли ви використовуєте автоматичне брекетинг у камері, воно регулює лише витримку, але це швидше й працює автоматично після налаштування. Виберіть варіант, який найкраще підходить для вашої ситуації.

Зйомка з брекетингом експозиції є гарною технікою безпеки, особливо для пейзажної фотографії. Якщо я намагався налаштувати камеру, я зазвичай знімаю кілька кадрів із брекетами на випадок, якщо вони мені знадобляться.