Що таке браузер Brave і як він порівнюється з Chrome?

Існує більше конкуруючих веб-браузерів, ніж будь-коли, багато з яких обслуговують різні ніші. Один приклад Сміливий, який безперешкодно зосереджений на конфіденційності користувачів і має радикальне переосмислення того, як має працювати онлайн-реклама.

Brave заснований на Chromium, коді з відкритим вихідним кодом, який є основою для Google Chrome. Але чи добре це? А тим, хто використовує Google Chrome, чи варто переходити на Brave?

Коротка історія хороброї

Коли Брендан Айх і Браян Бонді заснувавши Brave у 2015 році, вони хотіли вирішити те, що, на їхню думку, найбільшу проблему сучасного Інтернету: нав’язливу рекламу.

Реклама — це паливо, яке забезпечує сучасний Інтернет, дозволяючи веб-сайтам і цифровим креативам монетизувати свій вміст, не стягуючи з користувачів кожну прочитану статтю чи кожне переглянуте відео. Тим не менш, Айх і Бонді вважають, що у нього є досить значні недоліки, посилаючись на потенційно шкідливу природу рекламних трекерів для конфіденційності, а також на негативний вплив, який вони справляють на загальний досвід користувачів.

Перший випуск Brave з’явився на тлі двох значущих тенденцій, які в кінцевому підсумку визначили новий браузер.

По-перше, криптовалютна революція була в розпалі. Компанії та окремі особи, як псевдонім Сатоші Накамото, створювали власні децентралізовані криптовалюти, які швидко досягли ринкової капіталізації в мільярд доларів. По-друге, технологія блокування реклами увійшла в мейнстрім. До половини десятиліття мільйони людей блокували рекламу в Інтернеті в усіх браузерах, настільних і мобільних.

Brave був одним із перших браузерів, які включали вбудовані блокувальники реклами та трекерів, обійшовши такі, як Opera. Він також поставлявся зі своєю власною криптовалютою під назвою BAT (або Basic Attention Token), що дозволяє користувачам відшкодовувати кошти сайтам і авторам, які їм подобаються.

По суті, Brave хоче заново уявити, як працює Інтернет: не лише на рівні зручності використання, а й на економічному рівні. Це, безсумнівно, радикальне бачення, але ви й не очікували меншого, враховуючи команду засновників.

Брендан Айх — винахідник мови програмування JavaScript і співзасновник Mozilla Foundation, який створив популярний веб-браузер Firefox. Він також недовго обіймав посаду генерального директора фонду, перш ніж піти у відставку через запеклі суперечки щодо його політичних пожертв. Брайан Бонді також колишній Mozilla і працював в освітньому стартапі Khan Academy.

  Що таке брекетинг експозиції?

Крім того, Brave — це досить стандартний браузер. Як і Edge, Chrome і Opera, він побудований на механізмі візуалізації Blink, що означає, що веб-сторінки повинні працювати так, як ви очікуєте. Brave також сумісна з розширеннями Chrome.

Відстежувати чи не відстежувати?

Браузер Brave характеризується невибачливо патологічним фокусом на конфіденційності користувачів. Його основним механізмом для забезпечення цього є те, що називається Brave Shields, яке поєднує традиційну технологію блокування трекерів у поєднанні з кількома налаштуваннями конфігурації браузера під капотом. Ця функція ввімкнена за замовчуванням, хоча користувачі можуть легко деактивувати її, якщо це спричинить поломку веб-сайтів.

Як і можна було очікувати, Brave блокує трекери на основі того, чи з’являються вони в кількох загальнодоступних списках блокування. Крім того, він також використовує хмарне машинне навчання для визначення трекерів, які прослизнули через мережу, на додаток до евристики на основі браузера.

Brave Shields також змушує сайти використовувати HTTPS, де доступні як зашифровані, так і незашифровані варіанти. Примушуючи користувачів використовувати зашифровану версію веб-сайту, користувачам у вашій мережі важче перехоплювати та заважати вмісту, який ви відвідуєте. Хоча це звучить абстрактно, це частіше, ніж ви думаєте. Публічні точки доступу Wi-Fi, як і в аеропортах, регулярно вводять власні оголошення на відвідувані веб-сайти. Хоча оновлення до SSL не є срібною кулею проти всієї безпеки та конфіденційності, це досить значне оновлення безпеки.

Окремо від Shields, Brave також включає в себе вбудований браузер TOR. TOR дозволяє користувачам обійти місцеву цензуру — як на національному рівні або на рівні провайдера — шляхом маршрутизації трафіку через інші комп’ютери в своїй децентралізованій мережі.

Інструмент, який фінансується Міністерством оборони США, часто використовується дисидентами, які живуть при авторитарних урядах, щоб уникнути нагляду та цензури. І Facebook, і BBC пропонують свої власні сайти TOR «цибуля» з цієї причини. Певною мірою двосічний меч, він також використовується поганими акторами — наркоторговцями, хакерами та іншими онлайн-злочинцями — щоб діяти без уваги правоохоронних органів.

Перейти Batty для BAT

Як згадувалося, Brave використовує власну криптовалюту, яка називається BAT, для винагороди веб-сайтів за вміст, який вони цінують. Чайові на основі мікротранзакцій не є новим. Flattr започаткував його майже десять років тому. Що відрізняється від BAT, так це як реалізація, так і масштаб.

  Як полегшити потокове передавання Disney+ за допомогою комбінацій клавіш

Хоча Flattr використовував традиційні фіатні валюти (я маю на увазі такі валюти, як фунти, долари та євро), Flattr має свою власну взаємозамінну (по суті, конвертовану) криптовалюту, засновану на блокчейні Ethereum. І, як браузер із основними прагненнями, Brave може донести цю концепцію до мільйонів людей.

Отже, давайте поговоримо про те, як це працює. По-перше, це абсолютно необов’язково. Користувачі можуть вибрати brave, навіть не торкаючись системи мікроплатежів BAT. За замовчуванням він вимкнено.

Якщо ви вирішите підключитися, користувачі можуть придбати BAT через криптовалютну біржу, як-от Coinbase. Вони також можуть заробити це, переглядаючи рекламу, яка поважає конфіденційність. Замість традиційної реклами на основі банерів вони представлені як push-повідомлення. Користувачі можуть закрити сповіщення або переглянути його на весь екран.

На відміну від традиційних рекламних мереж, розрахунки, які визначають, яку рекламу вам показувати, виконуються на вашому власному пристрої. Це означає, що рекламодавець не може створити профіль про вас і ваші інтереси.

З усіх доходів від реклами, які отримує Brave, він ділиться з користувачами 70 відсотків, зберігаючи 30 відсотків. Варто також зазначити, що рекламна програма Brave доступна лише в кількох країнах, переважно розкиданих по Європі та Америці, а також в Ізраїлі, Індії, Австралії, Південній Африці, на Філіппінах, Сінгапурі та Новій Зеландії.

Коли у вас є BAT, ви можете витратити його. Ви можете автоматично вносити внески на певні сайти чи підказки авторам на тимчасовій основі. Ви навіть можете дати чайові окремі твіти. Коли ви відкриєте Twitter у своєму браузері, Brave автоматично додасть кнопку до кожної публікації у вашій стрічці новин. Натиснувши його, відкриється спадне вікно, де ви підтвердите свою підказку.

Серед сайтів, які приймають BAT, є The Guardian, The Washington Post і Slate, а також популярні технічні видання, такі як Android Police і The Register. Brave також планує дозволити користувачам витрачати свої винагороди на більш відчутні винагороди: наприклад, проживання в готелі, подарункові картки та ваучери в ресторані. На момент публікації ця система ще не доступна.

  Як переглянути блокади та затори на Google Maps

Як Brave порівнюється з Google Chrome?

Google Chrome займає більшу частину ринку браузерів, а інші конкуренти, включаючи Brave, відстають. Незалежні дані про усиновлення Brave недоступні. Він не відображається на NetMarketShare або W3Counter, оскільки використовує рядок агента користувача Chrome. У жовтні, однак, компанія стоїть за Brave повідомляє про вісім мільйонів активних користувачів щомісяця і 2,8 мільйона щоденних активних користувачів.

Хоча це кишенькові зміни в ширшій екосистемі Інтернету, це все ще досить вражаюче для молодої компанії, яка намагається порушити ринок, на якому домінує невелика жменька добре вкорінених гравців, таких як Mozilla, Google, Microsoft і Apple.

Brave обіцяє бути швидшим і менш енергоємним, ніж браузери-конкуренти, і він досягає цього. Наукові контрольні показники, а також мій власний анекдотичний досвід свідчать про це. Крім того, коли ви відкриваєте нову вкладку, Brave показує вам, скільки часу ви заощадили, використовуючи її.

Однак є невеликі неприємності, яких ви, можливо, не отримаєте з іншими браузерами. Функціональність, яка є стандартною в Chrome, як-от можливість автоматичного перекладу веб-сторінок, доступна лише через плагіни.

Ви також іноді стикаєтеся з веб-сторінками, які змушують вас «скинути» свій щит, щоб отримати до нього доступ. І хоча це не провина Brave, це підкреслює той факт, що величезна частина звичайного Інтернету не зовсім готова прийняти його утопічне бачення того, як вміст має монетизуватися.

Дивний новий світ?

Чи варто відмовитися від Google Chrome на Brave? Може бути. У цьому веб-переглядачі можна багато чого цінувати. Хоча він, як правило, швидкий, він також відчуває себе надзвичайно відполірованим. Я ціную той факт, що він містить як світлі, так і темні теми, а також легкість, з якою він дозволяє користувачам захищати свою конфіденційність від міжсайтових трекерів.

Але Brave — це більше, ніж браузер. Це твердження про те, як повинен працювати Інтернет. І хоча більшість людей погодяться, що темпи та масштаби відстеження в Інтернеті слід зменшити, багато хто може не погодитися, чи криптовалюти є найкращим способом монетизації контенту, який інакше фінансується традиційною рекламою в браузері. І чи справді реклама на основі push-повідомлень на вашому робочому столі є менш дратівливою формою реклами?

Зрештою, питання в тому, чи згодні ви з підходом Brave чи ні.