Що таке брандмауер із збереженням стану та без збереження стану?

Categories:

Захист вашої бізнес-мережі став надзвичайно важливим, ніж будь-коли.

Оскільки світ, у якому ми живемо, розвинений у цифровому стилі, Інтернет проник у наше життя майже в кожному аспекті. Важко уявити день без Інтернету або пристроїв, здатних з ним взаємодіяти.

Незважаючи на те, що він полегшив наше життя, Інтернет також вітає безліч онлайн-загроз, які можуть завдати шкоди організації різними способами. Хакери шукають лазівки в безпеці, куди вони можуть вводити віруси та інші зловмисні наміри, щоб коштувати бізнесу величезних грошей і слави.

Такі технічні гіганти, як Google і Facebook, також постраждали від таких крадіжок. А CNBC У звіті йдеться про те, що шахраї вдалися до креативності, щоб викрасти понад 100 мільйонів доларів у Google і Facebook у 2013-2015 роках.

Усе завдяки сучасним досягненням, що брандмауери були представлені для захисту від цифрових загроз. Вони призначені для захисту пристроїв і цінних даних шляхом моніторингу та контролю вхідного та вихідного мережевого трафіку.

Проте хакери та їхні загрози розвиваються, поки ми говоримо. Тому брандмауери також повинні бути розумнішими, щоб протистояти новим викликам.

Чи всі брандмауери однакові?

Ні, не всі брандмауери побудовані однаково. Вони пройшли довгий шлях з 1980-х років, і ви можете почути про їх різні типи, такі як:

У цій статті я збираюся обговорити брандмауери без стану та без нього, які людей бентежать. Кожен із них має певні переваги та недоліки та можливості застосування, але обидва справді важливі для захисту мережі.

  Перерахування мережевих служб за допомогою GoScan

Отже, давайте відразу познайомитися з ними!

Що таке Stateful Firewall?

Брандмауери з підтримкою стану здатні контролювати всі аспекти мережевого трафіку, включаючи канали зв’язку та характеристики. Їх також називають динамічними кишеньковими фільтрами, оскільки вони фільтрують пакети трафіку на основі контексту та стану.

Тепер, що означають ці контекст і стан мовою мережевих з’єднань?

 • Контекст – включає метадані пакетів, включаючи порти та IP-адресу кінцевої точки та призначення, довжину пакета, інформацію рівня 3, пов’язану з повторним збиранням і фрагментацією, прапори та номери для послідовності TCP рівня 4 тощо.
 • Стан – брандмауери застосовують свою політику на основі стану з’єднання. Щоб зрозуміти стан, розглянемо приклад зв’язку на основі TCP. У TCP 4 біти контролюють стан з’єднання – SYN, ACK, FIN і RST.

Коли з’єднання починається через тристороннє рукостискання, TCP вказує прапор SYN, який використовує брандмауер, щоб вказати прибуття нового з’єднання. Далі з’єднання отримує від сервера прапорець SYN+ACK. Доки клієнт не повернеться з ACK, з’єднання не встановлюється.

Подібним чином, побачивши пакет FIN+ACK або RST, з’єднання позначається для видалення тут же разом із майбутніми пакетами.

Переваги

 • Потужна пам’ять для збереження ключових аспектів трафіку
 • Висока кваліфікація для виявлення підроблених повідомлень або несанкціонованого доступу
 • Інтелектуальна система для прийняття кращих рішень на основі поточних і минулих висновків
 • Більша ємність журналювання та сильніше пом’якшення атак
 • Потрібна менша кількість портів для зв’язку

Це означає, що брандмауери з підтримкою стану продовжують аналізувати кожен пакет даних, який намагається потрапити в мережу. Як тільки брандмауер із визначенням стану схвалить запит трафіку, він може вільно переміщатися в мережі.

  Знайдіть бюджетні ноутбуки спеціально для ігор, програмування або загального використання

Однак брандмауери з контролем стану можуть бути вразливими до атак DDoS. Причиною цього є збільшення потреби у з’єднанні програмного забезпечення з мережею та інтенсивної обчислювальної потужності для впровадження.

Що таке брандмауер без збереження стану?

Брандмауери без стану використовують ключові значення, як-от джерело, адреса призначення тощо, щоб перевірити наявність загрози. Виявляючи можливу загрозу, брандмауер блокує її. Існують певні попередньо встановлені правила, які застосовують брандмауери, вирішуючи, чи потрібно дозволити трафік чи ні.

Оскільки брандмауери без збереження стану не розроблені для врахування такої кількості деталей, як брандмауери з визначенням стану, вони менш суворі.

Наприклад, брандмауер без стану не може врахувати повний шаблон, за яким надходять пакети. Замість цього він перевірятиме кожен пакет окремо. Крім того, він також не розрізняє різні типи трафіку на рівні програми, включаючи HTTPS, HTTP, SSH, FTP, VolP тощо.

Отже, брандмауери без стану є сприйнятливими до онлайн-атак, які поширюються на різні пакети.

Переваги

 • Добре працює в разі інтенсивного руху
 • швидко
 • Як правило, дешевше, ніж брандмауери з підтримкою стану.

Ви правильно вгадали, брандмауер без стану не перевіряє весь трафік або пакет і не може ідентифікувати типи трафіку.

Який міжмережевий екран кращий – із збереженням стану чи без збереження стану?

Тепер настає найцікавіше!

Оскільки ви вже ознайомилися з перевагами обох типів брандмауера, ви можете придбати будь-який, залежно від ваших потреб.

Але якщо ви все ще маєте сумніви щодо цього, давайте звузимо його на основі ваших особистих чи ділових вимог.

Малі підприємства

Для малого бізнесу головна мета придбання брандмауера – захистити системи та документи від зловмисників. Крім того, вони також мають обмежений бюджет.

Оскільки обсяги трафіку для невеликих компаній здебільшого нижчі, це означає, що вхідних загроз також буде менше або, можна сказати, далі.

  Як працюють тести швидкості Інтернету? (і наскільки вони точні?)

Отже, брандмауери без стану можуть бути підходящим варіантом для вас, якщо ви керуєте малим бізнесом. Його швидка продуктивність у поєднанні зі здатністю керувати великим трафіком може стати найкращою ціною ваших важко зароблених грошей.

Підприємства

Підприємства мають багато систем і даних, у тому числі дуже конфіденційних, які вони ніколи не дозволять собі відкрити. Це може вплинути на їхню репутацію та гроші. Не кажучи вже про те, що вони також мають більший передбачуваний і вихідний трафік, який потребує моніторингу.

Для них брандмауери з підтримкою стану можуть говорити. Потужні брандмауери зі складними можливостями можуть краще захистити їх великі активи, забезпечуючи товстий рівень безпеки для пом’якшення атак.

Інші сценарії

 • Для невеликого офісу, що складається з кількох надійних співробітників, яким потрібні можливості маршрутизації, можна використовувати брандмауери без збереження стану.
 • Ви можете використовувати брандмауер без збереження стану всередині довіреної мережі, яка знаходиться між VLAN, переконавшись, що брандмауер із збереженням стану вже відстежує зовнішній трафік.

Деякі поширені запитання

Чи може один брандмауер працювати як із збереженням стану та без стану?

Ні. Брандмауер може мати статус або без стану.

HTTP без збереження чи збереження стану?

Без громадянства. Сервер забуває все про браузер або стан клієнта. Завдяки веб-додаткам HTTP виглядає практично як стан із збереженням стану, але насправді він не має стану.

Чи є брандмауер Windows із збереженням чи без стану?

Брандмауер Windows (WF) підтримує стан. Він автоматично відстежує ваші підключення, щоб переконатися, що дозволені лише надійні дані.

Висновок

Виберіть те, що відповідає вашим вимогам, щоб захистити вашу мережу через брандмауери та захистити всі ваші системи та дані.