Що таке брандмауер? – Вступний посібник

Categories:

У грі мережевої безпеки ви або захищені, або ні; не існує золотої середини.

Якщо комп’ютер підключено до Інтернету, він вразливий до онлайн-атак. Єдина відмінність полягає в тому, що деякі комп’ютери можуть бути більш вразливими, ніж інші.

Подивіться на цю глобальну статистику кібербезпеки, щоб отримати чітку картину – a Вероніс У звіті підкреслюється, що кіберзлочинці атакують Інтернет кожні 39 секунд і в середньому 2244 рази на день. У 2019 році внаслідок витоку даних вже було виявлено близько 4,1 мільярда даних.

Ціллю стали всі види бізнесу, незалежно від його розміру, особливо малий бізнес. Це впливає на їхню репутацію, коштує їм мільйони та компрометує дані їхніх клієнтів.

Цієї інформації достатньо, щоб зрозуміти, що має бути певний бар’єр, щоб захистити користувачів від загроз, що надходять в Інтернет.

Бар’єр, про який ми будемо говорити в цій статті, це брандмауер.

Отже, давайте трохи висвітлимо цей важливий аспект безпеки мережі.

Що таке брандмауер?

На комп’ютерній мові брандмауер — це програмне або апаратне забезпечення безпеки, яке може відстежувати та контролювати мережевий трафік, як вхідний, так і вихідний. Він встановлює своєрідний бар’єр між надійними внутрішніми та невідомими зовнішніми мережами.

Таким чином, брандмауер, також відомий як мережевий брандмауер, здатний запобігти несанкціонованому доступу до/з приватних мереж.

Мережевий брандмауер заснований на правилах безпеки, щоб приймати, відхиляти або видаляти певний трафік. Метою брандмауера є дозволити або заборонити підключення або запит залежно від реалізованих правил.

Історія брандмауерів

Існує цікава історія про назву «брандмауер».

Брандмауер натхненний матеріальним об’єктом, відомим як «брандмауер» або протипожежна стіна. Встановлюється всередині будинків, розділяючи дві квартири. Таким чином, у разі виникнення пожежі брандмауер може запобігти поширенню вогню з однієї квартири в іншу.

Застосування цього терміну в комп’ютерних мережах почалося ще в 1980-х роках. У той час Інтернет був нещодавно заснований на підключенні та глобальному використанні. Насправді маршрутизатори були попередниками брандмауерів, оскільки тоді вони відокремлювали одну мережу від іншої.

Фільтри пакетів

Мережевий брандмауер першого покоління, який використовується для моніторингу пакетів, іншими словами, байтів, що передаються між комп’ютерами. Вони все ще використовуються сьогодні, але сучасні брандмауери пройшли довгий шлях із розвитком технологій.

Фільтри стану

Брандмауери другого покоління, які з’явилися приблизно в 1990 році, виконують ту саму роботу, що й фільтри пакетів, крім моніторингу дій між двома кінцевими точками. Фільтри з підтримкою стану вразливі до DDoS-атак.

Прикладний рівень

Брандмауер третього покоління, який може розуміти протоколи та програми, такі як FTP, HTTP. Таким чином, він може виявити небажані програми, які намагаються обійти мережевий брандмауер.

  Як повторно активувати обліковий запис із тегами

Брандмауер наступного покоління (NGFW)

Це глибша або розширена перевірка прикладного рівня, який включає системи запобігання вторгненням (IPS), брандмауер веб-додатків (WAF) і керування ідентифікацією користувачів.

Типи брандмауерів?

Ви можете знайти різні типи брандмауерів, і іноді це може заплутати. Ось деякі з популярних типів брандмауерів, які ви часто чуєте.

 • Мережевий брандмауер
 • Брандмауер веб-додатків
 • На апаратній основі
 • На основі програмного забезпечення
 • Хмарний
 • Брандмауер персонального комп’ютера (Windows, macOS).
 • Мобільний брандмауер

Зазвичай вони поділяються на два типи – мережеві та хост-базовані.

Брандмауери на основі мережі та на основі хосту

Мережеві брандмауери

Вони працюють на рівнях мережі та фільтрують увесь трафік, що надходить і йде через мережу. Вони фільтрують трафік, перевіряючи на відповідність правилам брандмауера та захищаючи мережу. Мережевий брандмауер зазвичай встановлюється на межі мережі та діє як перший рівень захисту для блокування будь-якого небажаного трафіку, який не повинен надходити до центрів обробки даних.

Брандмауери на основі хостів

Вони встановлюються на різних вузлах мережі, контролюючи кожен вихідний і вхідний пакет або байт. Брандмауер складається з набору програм, встановлених на сервері або комп’ютері.

Брандмауери на основі хостів можуть захистити окремий хост від несанкціонованого доступу та атак.

Апаратне забезпечення проти програмного забезпечення проти хмарного брандмауера

Апаратний брандмауер

Спеціальний брандмауер, встановлений у вашій мережі, і весь трафік проходить через цей пристрій. Це може бути дорогим впровадженням, але часто необхідним в організації для захисту їхніх мереж.

Деякі з популярних апаратних брандмауерів походять від Cisco, SonicWall, Fortinet.

Програмний брандмауер

Зазвичай це віртуальний пристрій або віртуальна машина з інстальованим брандмауером. Існує багато брандмауерів з відкритим кодом, які ви можете дослідити. Вони налаштовуються, але пропонують менший контроль над функціями та функціями захисту, ніж апаратне забезпечення.

pfSense є одним із популярних програмних брандмауерів із відкритим кодом.

Хмарний брандмауер

Брандмауери, які використовують хмарні рішення, є хмарними брандмауерами, що зрозуміло само собою, чи не так?

Ви також можете назвати їх Firewall-as-a-Service (FaaS), і вони схожі на брандмауери проксі. Крім надійного захисту вашої мережі, вони чудово підходять для масштабування разом із зростанням вашої компанії.

SUCURI, Cloudflare, Imperva, Sophos є одними з популярних хмарних брандмауерів.

Як працює брандмауер?

Брандмауер підтримує набір правил, які застосовуються як до вхідного, так і до вихідного трафіку. Він порівнює трафік з цими правилами, і якщо правила збігаються, він ініціює доступ.

Для вихідного трафіку, що надходить із сервера, брандмауер пропускає їх переважно (налаштовується). Але для вхідного трафіку, що надходить від основних протоколів, таких як TCP, ICMP або UDP, брандмауери суворо контролюють їх.

Брандмауер перевіряє вхідний трафік на основі:

 • Джерело
 • Зміст
 • Пункт призначення
 • Порт

Брандмауер використовує ці дані, щоб вирішити, чи відповідає трафік встановленим правилам. Якщо так, то це дозволяє; інакше трафік блокується брандмауером.

Кому потрібен брандмауер?

всі!

Поширена помилкова думка, що брандмауери повинні використовувати лише великі фірми чи фінансові установи. Але реальність інша; кожен бізнес повинен використовувати брандмауер, незалежно від його розміру.

  Agora's дозволяє порівнювати продукти, коли ви купуєте товари в Інтернеті [Chrome]

А звіт каже, що 60% малих і середніх підприємств, які стали жертвами кіберзлочинів, припинили свій бізнес протягом шести місяців.

Не кажучи вже про те, що кіберзлочинці завжди в дорозі, щоб удосконалити свої методи та знайти передові способи нападу на бізнес.

Без використання брандмауера ваша мережа та дані потенційно піддаються серйозним ризикам і є вразливими для зловмисних намірів. Зловмисне програмне забезпечення може викрасти дані вашої кредитної картки, облікові дані банку, інформацію про клієнтів, знищити дані, вивести з ладу вашу мережу, перенаправити пропускну здатність апаратного забезпечення та багато іншого.

Отже, брандмауери діють як абсолютні рятівники в цих сценаріях. І споживачі, і корпорації можуть використовувати брандмауери.

Компанії можуть використовувати брандмауери у своїх стратегіях безпеки та керування подіями, пристроях кібербезпеки тощо. Ви також можете встановити їх на периметрі мережі для захисту від зовнішніх загроз безпеці або всередині мережі для сегментації та захисту від внутрішніх загроз.

Ви можете використовувати персональний брандмауер, який є окремим продуктом, що складається з програмного забезпечення або вбудованого мікропрограмного пристрою. Використовуйте його для:

 • Встановіть обмеження на пристрої вдома,
 • Під час серфінгу в Інтернеті за допомогою широкосмугового з’єднання, яке завжди ввімкнено,
 • Під час використання загальнодоступного Wi-Fi в аеропорту, парку чи кафе
 • Якщо програма намагається підключитися до Інтернету тощо.

Які переваги брандмауерів?

Встановлення брандмауера у вашій мережі може придушити всі збої, пов’язані з безпекою комп’ютера.

Гадаю, ви вже отримали уявлення, але давайте досліджуватимемо більше.

Безпечніша мережа

Відстежуючи трафік, що надходить у мережу, брандмауер забезпечує безпеку вашої мережі. Використовуючи двосторонній брандмауер, ви також можете користуватися подвійним захистом, оскільки він відстежує як вхідний, так і вихідний трафік.

Він стежить за кожним пакетом, і, знайшовши небезпечний пакет, брандмауер блокує його тут же.

Захищає від троянів

Трояни або троянські коні — це тип зловмисного програмного забезпечення, небезпечного для вашого комп’ютера. Вони мовчки сидять у вашій системі та шпигують за всіма наявними в ній файлами. Більше того, він накопичує інформацію та надсилає її на призначений веб-сервер.

Але ви не матимете легкого натяку на те, що відбувається на вашому комп’ютері, доки це не почне показувати свої наслідки.

Не хвилюйтеся, якщо ви встановили брандмауер у своїй системі, оскільки він може блокувати троянські програми безпосередньо перед тим, як вони проникнуть і пошкодять ваш комп’ютер.

Зупинити хакерів

Хакери завжди чекають мережевих лазівок. Коли вони це бачать, оглядатися назад уже не буде. Вони будуть націлені на ці системи та здійснюватимуть зловмисну ​​діяльність, як-от поширення вірусу через ботнет, кейлоггери тощо.

Окрім цього, навіть ваші сусіди, про яких ви, можливо, не підозрювали, можуть скористатися вашим відкритим мережевим підключенням.

Брандмауер є ключем до вирішення всіх цих проблем і забезпечує вам безпечну мережу, вільну від таких вторгнень.

Управління доступом

Брандмауери містять політики доступу, які можна застосувати для певних служб і хостів. Причина в тому, що зловмисники можуть використати деякі хости, і, отже, ваша мережа також стає вразливою.

  Як використовувати цифрову камеру як веб-камеру

Отже, блокування таких хостів є рішенням. Ви можете застосувати політику доступу до цих хостів або служб за допомогою брандмауерів.

На що слід звернути увагу при виборі брандмауера

На цьому етапі статті ви, мабуть, зрозуміли важливість наявності мережевого брандмауера.

Отже, якщо ви вирішили залишатися в безпеці, використовуючи його, є деякі речі, які ви повинні врахувати перед покупкою. Це допоможе вам вибрати той, який може виправдати ваші потреби мережі.

Захист від DDoS

DDoS-атаки зростають і вже захопили великі веб-сайти, через що вони залишаються в автономному режимі на довгі години.

Ці атаки відбуваються без попередження, коли навіть ІТ-ніндзя не могли передбачити, поки наша шкода вже не була завдана. Це раптово знижує продуктивність і пропускну здатність атакованих веб-сайтів.

Тому завжди використовуйте брандмауер, який може запропонувати або інтегрувати виявлення DDoS-атак, а також запобігання. Ви також можете поєднати його з детектором вторгнення, щоб отримати додатковий рівень захисту та сказати «ні» зловмисному трафіку.

Оповіщення

Просто покладатися на брандмауери недостатньо; вам потрібно знати, коли загрози є вбудованими. З цієї причини виберіть брандмауер, здатний надсилати сповіщення про атаку вашому системному адміністратору, перш ніж він може завдати шкоди.

Сповіщення про напади нагадують вам швидко перевірити брандмауер, щоб дізнатися, що відбувається. Це також може допомогти вам визначити метод атаки. Отже, ви можете використовувати ці знання разом із брандмауером для пом’якшення будь-якої загрози, коли у вас ще є час.

Віддалений доступ

Сьогодні хвилі віддаленої роботи не торкнулися нікого, і в основному це працівники ІТ-сфери. Але якщо ви дозволите їм отримати віддалений доступ до мережі компанії, це може спричинити загрозу безпеці.

У цьому випадку брандмауери обробляють дії щодо VPN для авторизації, підтримки тощо. Хоча у вас є можливість придбати рішення VPN, поєднання брандмауера з VPN у межах архітектури є кращим і економічно ефективним.

Вартість

Дякуємо за доступні варіанти.

Залежно від бюджету та вимог ви можете використовувати апаратні або програмні брандмауери.

Якщо ваша програма розміщена на хмарній платформі, то гарною ідеєю буде використання хмарного брандмауера. Є багато варіантів і виберіть те, що добре підходить для вашої програми.

Повірте мені, ціна витоку даних набагато більша, ніж інвестиції в гідний брандмауер. Тому не намагайтеся заощадити тут.

Висновок

Брандмауери – це перша лінія захисту вашої мережі. Якщо цю лінію захисту не підтримувати, це може коштувати вам мільйони або завдати шкоди вашій репутації. Але хвилюватися нема про що; якщо ви використовуєте пристойний брандмауер, ви можете захиститися від зовнішніх загроз.