Що таке ботнет і як захиститися від нього

| | 0 Comments| 4:12 AM
Categories:

Залишатися в безпеці в Інтернеті – це постійна місія, яка вимагає від вас дізнатися про нові кіберзагрози та знайти способи убезпечити себе. Від несанкціонованого майнінгу криптовалюти до хакерських уразливостей у загальнодоступних мережах Wi-Fi є багато загроз безпеки, про які слід знати. Одним із видів кіберзагроз, про які нещодавно стало відомо, є існування бот-мереж. Ботнет, від терміна «мережа роботів», означає групу комп’ютерів, які з’єднані між собою та віддалено керовані неавторизованою особою. Це спосіб доступу до вашого комп’ютера та його контролю для когось іншого для підступних цілей.

Ботнети є особливо згубною формою загрози безпеці, оскільки ви можете стати її частиною, вибравши небезпечну VPN – програмне забезпечення, яке має захищати вас, насправді може піддати вас ще більшій небезпеці! Нижче ми пояснимо, що таке ботнет, і дамо вам поради щодо того, як уникнути хитких VPN, які можуть зробити вас його частиною, а потім порекомендуємо кілька надійних VPN, які можуть захистити вас від бот-мереж. Читайте далі, щоб дізнатися що таке ботнет і як захиститися від нього.

Як працює ботнет?

Щоб зрозуміти, чому ботнети є загрозою, корисно знати, що вони створені з мережі машин, які незаконно контролюються особою або організацією. Машини, які є частиною ботнету, можуть включати телефони та комп’ютери, як і пристрої, які ви використовуєте особисто, але вони також можуть включати сервери, маршрутизатори та навіть інші комп’ютеризовані пристрої, такі як каси та камери відеоспостереження. Ботнет об’єднує всі ці пристрої разом, щоб їх сукупна обчислювальна потужність могла бути використана для цілей контролера ботнету.

Оскільки ботнет був утворений шляхом доступу до цих пристроїв, їх сукупна обчислювальна потужність може бути використана для ряду сумнівних цілей. Деякі з поширених видів використання ботнетів включають використання машин у розподілені атаки відмови в обслуговуванні, під час яких на веб-сайт атакують сотні, навіть тисячі машин, які постійно намагаються отримати доступ до сайту одночасно, що призводить до збою сервера. або розсилання спаму, коли пристрої використовуються для розсилки тисяч небажаних рекламних листів шляхом пошуку адрес електронної пошти на веб-сайтах. Деякі інші види використання ботнетів включають шахрайство з кліками, коли веб-сайт, який він налаштовує з рекламою, а потім бот-пристрої використовуються для натискання цієї реклами знову і знову, щоб обманювати гроші рекламодавця, або майнінг криптовалюти, в якому обчислюються цикли. використовується для майнінгу біткойнів або інших валют без дозволу власника пристрою.

Хоча ботнети найчастіше встановлюються та використовуються злочинними організаціями, варто зазначити, що існує також кілька законних бот-мереж, у яких користувачі дають дозвіл на використання частини своїх обчислювальних потужностей у благодійних цілях. Наприклад, користувачі можуть увімкнути [email protected] проект, який використовує цикли обробки з пристроїв волонтерів для аналізу моделей згортання білка в надії знайти нові варіанти лікування таких захворювань, як рак або хвороба Альцгеймера. Ці бот-мережі є звільненими, що означає, що люди вибрали та погодилися стати їх частиною добровільно. У цій статті ми поговоримо про злочинний тип бот-мереж, в яких користувачі не підключаються, а їхні машини підтримуються без їхньої згоди.

Проблема безкоштовних VPN і ботнетів

Отже, тепер, коли ви знаєте, як працює ботнет, вам може бути цікаво, як ваш пристрій може стати його частиною і як цього уникнути. Раніше ботнети були меншою проблемою для приватних користувачів, оскільки вони в основному націлювалися на пристрої, які були онлайн, але не часто використовувалися, щоб уникнути виявлення. Багато комп’ютерів, які були скомпрометовані, були серверами або старішими машинами, які залишалися увімкненими та підключеними до Інтернету, але рідко використовувалися реальною особою. Це означало, що ботнети були проблемою для ІТ-фахівців, але не стільки для звичайного користувача. Однак за останні кілька років ботнети набули більшого поширення на пристроях користувачів через їх інтеграцію з хитрими безкоштовними сервісами VPN.

  Як визначити невідомий символ, намалювавши його

Одним із найвідоміших прикладів бот-мережі, яка вплинула на звичайних користувачів, був безкоштовний VPN Hola. Раніше Hola була дуже популярною безкоштовною службою VPN, яку часто рекомендували користувачам, які хотіли залишатися в безпеці та анонімності під час перегляду, але не хотіли платити за послугу. Однак це означало, що компанія Hola не збирала платежі з підписок, тому їм довелося заробляти гроші в іншому місці – і вони вирішили зробити це, увійшовши своїх користувачів у ботнет, не знаючи про це, а потім продавши доступ до цього ботнету. будь-якій компанії, яка цього бажає. Коли це було з’ясовано ще в 2015 році, було виявлено, що пристрої користувачів Hola використовувалися для розподілених атак відмови в обслуговуванні, шахрайства з кліками та інших сумнівних цілей. Люди були шоковані тим, що така компанія, як Hola, яка стверджувала, що пропонує програмне забезпечення безпеки, була настільки кавалерською, що надала доступ до пристроїв своїх користувачів.

Ось як нічого не підозрюють користувачі зазвичай стають частиною ботнету. Вони підписуються на безкоштовну послугу або продукт і надають програмному забезпеченню доступ до своїх пристроїв, а потім це програмне забезпечення використовується в неприємних цілях компаніями, які займаються програмним забезпеченням. Найкращий спосіб убезпечити себе від бот-мереж і запобігти використанню ваших пристроїв у складі одного – це бути обережним, що ви встановлюєте на своєму пристрої. Переконайтеся, що ви дослідили будь-яке програмне забезпечення, яке ви встановлюєте, і переконайтеся, що компанія, що виробляє програмне забезпечення, є законною та заслуговує на довіру. Найголовніше, коли справа доходить до служб безпеки, таких як VPN, пам’ятайте, що створення та оновлення цих речей коштують грошей, тому якщо компанія не збирає плату за підписку зі своїх користувачів, то вони повинні отримувати гроші з іншого місця. Це одна з причин, чому ми не рекомендуємо нікому використовувати безкоштовний VPN, і ми вважаємо, що варто платити кілька доларів на місяць за надійний і безпечний платний VPN.

Наші рекомендовані безпечні VPN

Якщо ви шукаєте VPN і хочете переконатися, що вибрали хороший і не опинилися частиною ботнету, у нас є кілька порад. Є кілька ключових функцій, які ми шукаємо в VPN, які вказують на те, що вона заслуговує на довіру, безпечність і забезпечить безпеку ваших даних:

Хороша політика безпеки. Ми шукаємо VPN з найвищими функціями безпеки, як-от використання 256-бітного шифрування для захисту ваших даних і політика відсутності реєстрації, щоб гарантувати вашу конфіденційність.
Швидкі швидкості підключення. Вам не потрібні повільні з’єднання, оскільки це зробить ваш перегляд набагато менш приємним.
Велика серверна мережа. Щоб максимально використовувати свою VPN, вам потрібна така, яка пропонує велику кількість серверів у багатьох різних країнах, щоб ви завжди могли знайти сервер, який би відповідав вашим потребам.
Підтримка різних операційних систем. За допомогою однієї платної підписки VPN ви можете захистити всі свої пристрої одночасно, тому ми шукаємо VPN, які пропонують програмну підтримку для широкого спектру платформ.

  Приєднатися до зустрічі за посиланням

Враховуючи ці фактори, ось наші рекомендації щодо VPN, які забезпечать вам безпеку і ніколи не зроблять ваш пристрій частиною ботнету:

1. ExpressVPN

Одним з найвідоміших і найбільш надійних VPN-сервісів серед серйозних користувачів Інтернету є ExpressVPN. Ця послуга пропонує не тільки блискавичні з’єднання, але й виняткову безпеку з використанням 256-бітного шифрування та політики відсутності реєстрації. У програмному забезпеченні також доступні додаткові функції безпеки, як-от перемикач відключення, щоб запобігти помилковому надсиланню даних через незашифроване з’єднання, перевірка IP-адреси, щоб переконатися, що ваша IP-адреса прихована перед переглядом веб-сторінок, і захист від витоку IPv6. щоб убезпечити вас.

Мережа серверів, доступна клієнтам ExpressVPN, дуже велика, з понад 1000 серверами в 145 різних місцях у 94 країнах, а також є функція перевірки швидкості, яка допоможе вам знайти найшвидший сервер. Програмне забезпечення можна встановити на пристрої під керуванням Windows, Mac OS, Android, iOS та Linux.

Плюси
Розблокує американський Netflix, iPlayer, Hulu
3000+ надшвидкісних серверів
Торрент/P2P дозволено
Сувора політика без реєстрації особистої інформації
Обслуговування клієнтів (24/7 чат).

Мінуси
Параметри конфігурації досвідчених користувачів.

2. IPVanish

Якщо ваша найбільша проблема — швидкість, і ви хочете VPN, який не сповільнює вас, але також не загрожує безпеці, ми рекомендуємо IPVanish. Ця служба має одні з найшвидших з’єднань, які ми зустрічали, тому ви можете переглядати без затримок і швидко завантажувати великі файли або легко транслювати відеоконтент високої чіткості без буферизації та затримок. На додаток до швидкості IPVanish має надійний захист із жорстким 256-бітним шифруванням і політикою відсутності реєстрації, тому ви можете бути впевнені, що ваші дії в Інтернеті не будуть записані.

Мережа серверів IPVanish охоплює понад 1000 серверів у 60 різних країнах. Програмне забезпечення має багато розширених функцій, які роблять його ідеальним для серйозних користувачів VPN, як-от перемикач вимкнення, автоматичне повторне підключення, захист від витоку для IPv6 та DNS, періодична зміна IP-адреси та DNS, що налаштовується вручну. Ви можете встановити програмне забезпечення на пристрої під керуванням Windows, Mac OS, Android, Linux, Windows Phone або iOS.

3. CyberGhost

Якщо ви віддаєте перевагу VPN із простим у використанні графічним інтерфейсом, ми рекомендуємо CyberGhost. Коли ви відкриєте програмне забезпечення, ви побачите кольорові поля з символами, які дозволяють вибрати правильний сервер для ваших потреб. Якщо вас турбує ботнети чи інші загрози безпеці, натисніть кнопку Захист мережі у центрі праворуч, і ви будете підключені до сервера, який допоможе захистити вас від кіберзагроз. З’єднання використовують міцне 256-бітне шифрування, і компанія не використовує політику реєстрації, щоб зберегти вашу анонімність.

Серверна мережа охоплює понад 1300 сервісів у 30 різних країнах, і вона включає сервери та параметри для анонімного серфінгу, розблокування потокової передачі, анонімного розблокування торрентів, розблокування основних веб-сайтів і можливість вибору власного сервера для ваших конкретних потреб. Програмне забезпечення проведе вас через усі кроки для підключення до мережі та безпечного перегляду, тому воно чудово підходить для нових користувачів. Програмне забезпечення можна встановити на пристрої під керуванням Windows, MacOS, iOS та Android.

Плюси
Розблокування Netflix USA, iPlayer, Amazon Prime, YouTube
Швидкі, постійні швидкості
Надійні стандарти шифрування
Немає політики журналів
цілодобова підтримка.

Мінуси
Не вдається розблокувати деякі популярні потокові сайти.

4. NordVPN

Тим користувачам, які хочуть якнайкращої безпеки від своєї VPN, варто звернути увагу на NordVPN. Функції безпеки цієї служби включають типове використання сильного 256-бітного шифрування та відсутність політики реєстрації, але зіркою шоу є функція подвійного шифрування. Це означає, що ваші дані шифруються двічі і надсилаються на два окремі сервери. Два шари шифрування практично неможливо зламати, тому ви знаєте, що ваші дані будуть у безпеці. У програмне забезпечення також вбудовано більше функцій безпеки, таких як захист від DDoS, опція виділеної IP-адреси, набір захисту від шкідливих програм CyberSec, перемикач знищення та настроюваний DNS.

  Ubuntu: перевірити версію ядра [Guide]

Мережа серверів охоплює понад 1000 серверів у більш ніж 60 різних країнах, і програмне забезпечення можна встановити на Windows, Mac OS, Linux, iOS, Chrome OS, Android, iOS та Windows Phone, а також розширення для браузера для Firefox і Chrome.

Плюси
Дуже доступні плани
Швидкі та стабільні з’єднання
Потужні функції безпеки
«Подвійний» захист даних
Доступна підтримка в чаті.

Мінуси
Обробка повернення коштів може тривати до 30 днів.

5. VyprVPN

Якщо вам потрібна VPN, яку можна використовувати навіть у мережах із блокуванням VPN, як-от у Китаї чи інших країнах з обмеженим доступом, ми рекомендуємо VyprVPN. Цю послугу можна використовувати навіть у мережах із виявленням VPN завдяки функції, яка називається протоколом Chameleon. Це працює шляхом шифрування не тільки ваших даних, а й ваших метаданих, тобто інформації про походження та призначення пакетів даних. Виявлення VPN часто працює, порівнюючи джерело, зазначене в метаданих, з очевидним походженням даних і відхиляючи будь-яке з’єднання, якщо ці два не збігаються. Також зашифрувавши метадані, ви можете обійти це виявлення та використовувати службу навіть у обмежених мережах.

Крім того, існує потужне 256-бітне шифрування та відсутність політики реєстрації, щоб доповнити цю функцію безпеки, а мережа серверів охоплює понад 700 серверів у 70 різних країнах. Програмне забезпечення доступне для Windows, Mac, Android та iOS.

Висновок

Ботнет – це мережа комп’ютерів, які з’єднані між собою і використовуються для обробки даних без відома власників пристроїв. Хоча раніше це було проблемою, яка в основному торкалася серверів та іншого неспоживчого обладнання, останнім часом ботнети також включали мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші споживчі пристрої. Це пов’язано з хитрими безкоштовними VPN-сервісами, які ставлять під загрозу безпеку пристроїв, на яких вони встановлені, і продають доступ до цих машин сумнівним компаніям, наприклад тим, хто виконує DDoS-атаки або шахрайство з кліками. Тривожно, що користувачі часто навіть не знають, що їхній пристрій зламано, і продовжують вірити, що програмне забезпечення, яке вони встановили, забезпечує їх безпеку.

Щоб захистити себе від ненавмисного доступу до ботнету, слід уважно ставитися до програмного забезпечення, яке ви встановлюєте на своєму пристрої. Особливо, коли справа доходить до програмного забезпечення безпеки, як-от VPN, ви завжди повинні переконатися, що ви встановлюєте програмне забезпечення від надійних і незалежних компаній. Ми рекомендуємо п’ять надійних платних служб VPN, які забезпечать вам безпеку та ніколи не дозволять вашому пристрою стати частиною ботнету.

Чи був у вас досвід використання вашого пристрою в ботнеті? Які заходи безпеки ви вживаєте, щоб захистити свої пристрої зараз? Дайте нам знати в коментарях нижче.