Що таке боке у фотографії і як його створити?

| | 0 Comments| 6:56 PM
Categories:

Боке – це термін, який фотографи часто використовують. Воно відноситься до форми та якості зони розфокусування на фотографії. Це найбільш помітно в тому, як відображаються дзеркальні світлі та точкові вогні, але воно присутнє скрізь.

Як вимовляється «Боке»

Вимовляється як «бо-ке», цей термін походить від японського слова «боке», що означає щось наближене до розмиття або туману, хоча це набагато більше нюансів. У 1997 році «h» додав редактор Photo Techniques Майк Джонстон, тому письмова форма більше нагадувала вимову.

На обох складах однаковий наголос — це не «боке» (римується з poke) чи «бо-кі». «Boh-kay» досить близький, оскільки, як і кожна мова, японська також має регіональні варіації. Ви можете перевірити це відео щоб почути правильний (і майже кожен неправильний) спосіб сказати боке.

Глибина різкості та боке

Боке знаходиться на задньому плані цього портрета.

Боке — це справді суб’єктивне оцінювання якості об’єктивно розфокусованих ділянок зображення. Зображення, на якому розфокусовані зони виглядають добре і додають естетичного вигляду, має «гарне боке».

Можна сказати, що зображення, на якому зона розфокусування відволікає або пригнічує естетику, має «погане боке». Знову ж таки, оскільки це суб’єктивно, люди можуть не погодитися з тим, добре або погане боке на фотографії.

Оскільки боке актуальне лише тоді, коли великі частини зображення не в фокусі, воно зазвичай асоціюється з фотографією, у якій потрібна невелика глибина різкості, як-от портрет або фотографія дикої природи. Це також асоціюється з макрозйомкою та спортивною фотографією, оскільки може бути побічним ефектом спорядження або обставин.

Звичайно, зображення, зроблене для будь-якого стилю фотографії, може мати боке. Про якість боке ми поговоримо пізніше, а поки поговоримо про глибину різкості.

Глибина різкості – це кількість фокальної площини, яка є прийнятною різкістю для глядача. Це те, що визначає, що на зображенні знаходиться в фокусі або поза фокусом. На зображенні з малою глибиною різкості, як на портреті зліва вгорі, у фокусі знаходиться лише невелика частина (у цьому випадку лише кілька міліметрів) фокальної площини. Ви помітите, що навіть вуха моделі трохи розмиті.

  Як видалити синхронізовану інформацію в Chrome

На зображенні з великою глибиною різкості, як на фотографії праворуч вище, все у фокусі. На глибину різкості впливають фокусна відстань об’єктива, діафрагма, на яку встановлено об’єктив, відстань об’єкта від камери та розмір датчика камери.

Для боке важливе не стільки те, що зображення мають зони не в фокусі, а те, як вони відтворюються. Коли щось потрапляє за межі глибини різкості, замість того, щоб точно відтворюватися на сенсорі камери, воно відтворюється у вигляді розмитого кола.

Це явище називається «коло плутанини». Це найбільш очевидно з точковими джерелами світла, тому світло та інші дзеркальні відблиски настільки помітні, коли вони не в фокусі.

Однак, як і все, що стосується оптики, тут є трохи більше нюансів. Точкові джерела світла лише теоретично відображаються у вигляді кіл. Як вони насправді виглядають, залежить від конструкції та конструкції лінзи. Отже, це також визначає якість боке.

Фактори, що впливають на боке

Кілька елементів дизайну об’єктива впливають на те, як виглядає боке. Перший – це кількість лепесток діафрагми в об’єктиві. Ті, у кого менше лепестків діафрагми, відтворять більше полігональних кіл. Наприклад, об’єктив з сімома лепестками діафрагми створює семикутники, тоді як об’єктив з дев’ятьма (або більше) створює більш округле боке.

Зверніть увагу на багатокутне боке в колі.

На боке впливає і діафрагма об’єктива. Більш широка діафрагма призведе до більшого, круглого боке. При більш вузьких отворах форма райдужної оболонки стає чіткішою, будь то коло чи багатокутник, і кола плутанини будуть меншими.

Зйомка з широко відкритою діафрагмою f/5,6 за допомогою об’єктива для споживчого збільшення, тут боке менш виражене.

Сферична аберація присутній у всіх фотооб’єктивах. Кроки, які ви виконуєте, щоб виправити його, також впливають на боке зображення. Об’єктив, який сильно коригує сферичну аберацію, матиме кола плутанини, які зовні яскравіші, ніж посередині, що називається ефектом «мильної бульбашки». Об’єктив, який менше коригує сферичну аберацію, матиме протилежний ефект: кола плутанини з яскравими центрами та вицвілими краями.

  Як отримати посилання RSS на подкаст на iTunes

Кут, під яким світло потрапляє в об’єктив, також впливає на боке. До краю зображення кола плутанини часто відображаються більше як еліпси, ніж кола, що називається ефектом «котячого ока». З деякими лінзами ефект котячого ока настільки сильний, що боке виглядає так, ніби воно крутиться по колу.

Гарне боке, погане боке, потворне боке

Напевно, зараз це досить ясно, але фотографи зійшли з розуму від боке. Існує багато дискусій щодо того, що робить боке хорошим чи поганим, але є кілька моментів, на які варто звернути увагу.

Боке – це суб’єктивне судження про якість об’єктивно розфокусованих ділянок зображення. Хороше боке не обов’язково означає гарну фотографію. Нудний об’єкт з приємним боке все одно вийде нудною фотографією, а розфокусовані зони виглядатимуть просто пристойно.

Уникайте завжди використовувати найширшу діафрагму лише для досягнення боке, думаючи, що це покращить ваші зображення — це набагато більше, ніж це.

Фотограф – це те, що робить боке хорошим чи поганим. Деякі люди ненавидять ефект мильної бульбашки, а інші купують лінзи спеціально для його створення. Загалом, плавне кругле боке вважається кращим, оскільки воно найменше відволікає від об’єкта.

На нашу думку, зображення вище має те, що ми вважаємо хорошим боке, тоді як зображення нижче має погане. Зони, що не в фокусі, надто текстуровані та привертають увагу, а ефект мильної бульбашки дуже помітний.

Захоплення боке у ваших зображеннях

Хоча ми зазвичай не рекомендуємо просто фотографувати розмитий фон (на даний момент це трохи кліше). Є деякі речі, які ви можете зробити, якщо ви хочете підвищити якість боке у своїх зображеннях або, принаймні, мати більше творчого контролю над ним.

Використання основного об’єктива з широкою максимальною діафрагмою, як правило, забезпечує більш приємне боке, ніж споживчі зум-об’єктиви, особливо якщо вони розроблені для портретної або макрозйомки.

Знімайте з максимально широкою діафрагмою, яка все ще тримає ваш об’єкт у фокусі. Іноді це означає широке відкриття, але в інших випадках вам потрібно буде використовувати трохи вужчу діафрагму, щоб отримати все, що ви хочете, чітким.

  Як надсилати повідомлення групі в пошті на iPhone або iPad

Подумайте і про своє походження. Точкові вогні та яскраві дзеркальні відблиски (наприклад, краплі дощу, що відбиваються від листя) забезпечують найбільш чітке боке, тоді як темні тіні, як правило, відображаються нечітко.

Крім того, якщо ви зробите відстань між вашим об’єктом і фоном якомога більшою, це дасть вам найбільш розмитий фон і, таким чином, більш плавне боке. Довші телеоб’єктиви також посилять цей ефект, якщо ви можете підтримувати хорошу відстань між об’єктом і фоном.

Також важливо навчитися точно фокусувати камеру. Деякі ситуації, які призводять до гарного боке, негативно впливають на систему автофокусування вашої камери.

Експериментуйте і грайте. Зйомка хорошого боке – це одна з тих речей, яких насправді можна навчитися, лише роблячи, тому що це суб’єктивно.

Чому ваш смартфон повинен імітувати боке

Більшість сучасних смартфонів мають портретний режим, який, окрім іншого, розмиває фон для імітації боке об’єктива з широкою діафрагмою. Виглядає ефект добре чи ні, вирішувати вам, але чому його потрібно підробити, цікаво.

Знову ж таки, щоб отримати гарне боке, зображення потребує, щоб частини передньої частини або фону були не в фокусі. Як ми розглянули вище, діафрагма, фокусна відстань і розмір датчика впливають на глибину різкості.

У той час як камери для смартфонів мають широку фіксовану діафрагму (часто f/1,8 або f/2,0), фокусна відстань об’єктивів дуже коротка (зазвичай 2-6 мм). Оскільки вони також мають дуже маленькі датчики, кроп-фактор означає, що вони мають той самий кут зору, що й ширококутні або звичайні об’єктиви на повнокадрових DSLR.

Але ось загвоздка: кроп-фактор впливає лише на видиме поле зору, а не на глибину різкості. Важливе значення має фактична фокусна відстань об’єктива, а на смартфонах об’єктиви мають дуже коротку фокусну відстань. Це, у свою чергу, означає, що є дуже велика глибина різкості, а отже, немає боке.