Що таке безшумні механічні перемикачі клавіатури та чи справді вони працюють?

Останніми роками механічні клавіатури набули популярності, цінуючись за їхню довговічність, можливості налаштування та чутливість клавіш. Але знайомий гучний звук «клац-клак» під час набору тексту на механічних перемикачах не ідеальний для всіх користувачів і середовищ. Це підштовхнуло попит на «безшумні» механічні перемикачі, призначені для збереження переваг механічних клавіатур і значного зниження рівня шуму.

Але чому деякі механічні перемикачі клавіатури тихі? Які конструктивні фактори зменшують шум механічних перемикачів клавіатури? І чи хороші тихі перемикачі для ігор?

Що робить механічний перемикач клавіатури безшумним?

Кожен користувач механічної клавіатури був там. Ви постукуєте по клавіатурі, а потім раптом усвідомлюєте, що ваші гучні натискання клавіш і шумні механічні перемикачі викликають хвилювання в офісі. Або бібліотека. Або розбудити ваших сплячих дітей тощо. Тут на допомогу приходять безшумні механічні перемикачі клавіатури.

Автор зображення: Гевін Філіпс/MakeUseOf

Безшумні перемикачі насправді не працюють так, як кажуть на олово; вони призначені для значного зменшення звуку, але ви ніколи не матимете справді тихого перемикача через механічну роботу та сам факт, що ви б’єте об щось із силою. Це завжди буде створювати звук. Вам все одно доведеться вибирати між звуками перемикача thocky і clacky.

Кілька основних елементів конструкції сприяють тихому звуку набору тексту на механічних клавіатурах:

  • Вбудовані шумоглушники: спеціальні перемикачі, як-от Cherry MX Silent, Gateron Silent Ink і Aliaz, містять гумові демпфери всередині корпусу перемикача для поглинання звуку під час руху вниз і вгору. Це один із найефективніших методів зменшення шуму в джерелі. Амортизатори сконструйовані таким чином, щоб не заважати перемиканню та роботі.
  • Більш м’які матеріали для перемикачів: перемикачі, виготовлені з більш м’якої пластмаси, як-от POM (поліоксиметилен), створюють менше шуму, ніж перемикачі, виготовлені з більш твердих матеріалів, як-от нейлон. М’якший пластик POM краще поглинає вібрацію та резонанс.
  • Менша відстань ходу: Низькопрофільні перемикачі зі зменшеною загальною відстанню ходу, як правило, виробляють менше шуму, оскільки загальний рух клавіш менше. Натискання клавіш мають неглибокий, приглушений звуковий підпис.
  • Змащування: змащування рухомих частин всередині корпусу перемикача спеціальними маслами або мастилом зменшує тертя та шуми, що виникають при контакті з пластиком. І шток перемикача, і пружина можуть отримати користь від професійного змащення.
  • Ущільнювальні кільця: ці м’які гумові кільця, розташовані під ковпачками клавіш, амортизують клавішу, коли вона виходить назовні під час кожного натискання клавіші. Це запобігає різкому ударному звуку пластику.
  • Конструкція корпусу: корпуси механічної клавіатури, виготовлені з внутрішньої звукопоглинаючої піни або товстого полікарбонатного пластику, поглинають більше шуму порівняно з порожнистими корпусами відкритого дизайну. Міцний корпус зменшує відлуння.

Завдяки поєднанню кількох із цих шумозаглушувальних елементів дизайну найдосконаліші безшумні перемикачі на сьогоднішньому ринку досягають вражаючого зниження рівня шуму порівняно зі стандартними безшумними механічними перемикачами.

Однак, якщо ви не можете або не хочете купувати безшумні перемикачі, є кілька інших способів, за допомогою яких можна вимкнути звук механічної клавіатури.

Наскільки тихо «тихо»?

Жодна оцінка в децибелах (дБ) не визначає перемикач як «безшумний». Рівні шуму відрізняються залежно від конкретної конструкції перемикача, використовуваних матеріалів, корпусу клавіатури, ковпачків клавіш та інших факторів. Однак ми можемо подивитися на приблизні рівні шуму під час набору тексту для деяких популярних варіантів тихого перемикання:

  • Cherry MX Silent Red: близько 45 дБ під час звичайного введення. Це один з найбільш популярних і доступних безшумних лінійних вимикачів.
  • Gateron Silent Ink: близько 40 дБ під час набору тексту. Вбудований гумовий амортизатор робить їх надзвичайно тихими.
  • Topre Silent: рівень шуму приблизно 45 дБ. Topre використовує унікальну електростатичну ємнісну купольну конструкцію, яка за своєю суттю є тихою.
  • Перемикачі Zilent: близько 43 дБ під час набору тексту на помірній швидкості. Відомий тим, що він надзвичайно тихий, але зберігає тактильні відчуття.
  • Aliaz Silent: рівень шуму 40 дБ. Відрізняється вбудованим гумовим демпфером вагою 60 г всередині корпусу.

Для порівняння, багато стандартних механічних перемикачів без шумопоглинання можуть коливатися в межах 55-70 дБ під час звичайного друку. Тож, загалом, прагніть до перемикачів із рейтингом 50 дБ або менше для ефективного приглушеного друку. Корпус, ковпачки клавіш і стабілізатори також впливають на шум, тому розгляньте повну систему клавіатури.

Розгляньте наведене нижче порівняння аудіоперемикача за допомогою Cherry MX Red і Cherry MX Red Silent. Перший звук – це стандартний червоний перемикач, а другий – червоний тихий.

Cherry MX Red Silent, безумовно, тихіший за оригінал, зменшуючи звук на кілька децибел.

Змащення значно зменшує шум механічних перемикачів клавіатури

Змащення пластикових ніжок механічних перемикачів клавіатури, котушок пружин і контактних точок у корпусі механічного перемикача спеціальним мастилом може значно знизити рівень шуму — зазвичай на 5-10 дБ. Мастило мінімізує тертя, стукіт пружини та інші джерела неприємного шуму. Для лінійних перемикачів правильне змащування може бути єдиною найефективнішою модифікацією зменшення шуму.

Перевага менш виражена на навмисно тактильних і клацаючих варіантах перемикачів, оскільки змащення може послабити тактильний зворотний зв’язок, який бажають користувачі. Однак належним чином змащені стабілізатори (для більших клавіш, таких як пробіл і enter) можуть зменшити деренчання та гармонійні шуми на солідні 5-7 дБ, навіть на тактильних перемикачах.

Чи підходять безшумні перемикачі для ігор і набору тексту?

Безшумні механічні клавішні перемикачі пропонують універсальний варіант, який підходить як для ігор, так і для набору тексту, хоча вони особливо добре підходять для набору тексту:

  • Для ігор тиха та плавна робота запобігає заважати сусідам або сусідам, забезпечуючи точні та чутливі введення. Геймери, які змагаються, можуть віддати перевагу гучним перемикачам для звукового зворотного зв’язку, але тихі перемикачі дозволяють зосередитися на звукових сигналах у грі.
  • Для набору тексту безшумні перемикачі перевершують, забезпечуючи комфортне та тривале введення тексту, усуваючи шумове забруднення. Плавне, м’яке натискання клавіш може зменшити втому порівняно з більш жорсткими, клацаючими перемикачами. Однак друкарки, які сильно покладаються на гучний звуковий зворотний зв’язок при натисканні клавіш, можуть вважати абсолютно безшумні перемикачі руйнівними.

Практичні тестування різних зразків перемикачів або прослуховування звукових тестів онлайн можуть визначити, чи відповідає безшумний механічний перемикач вашим потребам і вподобанням. Загалом, безшумні перемикачі забезпечують чудовий баланс для змішаних ігор і набору тексту завдяки своїй універсальності.

Які найкращі тихі механічні перемикачі клавіатури?

Найкращі безшумні перемикачі справді залежать від особистого відчуття та звуку. Враховуючи таку кількість змінних, назвати один безшумний механічний перемикач клавіатури «найкращим», з мого досвіду, неможливо. Кожному подобаються різні фактори, і кожен хоче різний звук.

Тим не менш, ось таблиця з детальним описом деяких найкращих безшумних механічних перемикачів клавіатури, щоб зрушити з місця ваш пошук затишної роботи клавіатури.

Перемикач

Тип

Сила приведення в дію

особливості

Cherry MX Silent Red

Лінійний

45г

Плавний, тихий, лінійний перемикач

Gateron Silent Red

Лінійний

45г

Плавний, тихий лінійний перемикач, схожий на Cherry silent red

Тихий перемикач Aliaz

Тактильний

60г

Помітний, але приглушений тактильний удар, приглушений хід

Zilent V2

Тактильний

67г

Великий округлий тактильний виступ, дуже тихий

Геліос

Лінійний

60г

Плавна лінійна, надзвичайно тиха з силіконовими демпферами

Boba U4 Silent Tactile

Тактильний

62г

Великий округлий тактильний виступ, тихі ніжки значно зменшують шум

Тиха креветка Durock

Лінійний

55г

Лінійний вимикач світла, глушники знижують шум

Безшумні перемикачі не будуть дратувати ваших сусідів

У безшумних механічних перемикачах використовуються інтегровані шумоглушники, спеціальні матеріали, технології змащування та ретельний дизайн, щоб значно знизити рівень шуму порівняно зі стандартними механічними перемикачами, у деяких випадках більш ніж на 50%. Незважаючи на те, що вони не зовсім безшумні, найдосконаліші конструкції безшумних перемикачів забезпечують безшумний набір тексту під час ігор, роботи чи будь-якої програми, де шум може заважати.

Якщо ви цінуєте довговічність, налаштування та відчуття від механічних клавіатур, але хочете мінімальний шум, безшумні перемикачі забезпечують найкраще з обох світів.