Що таке безпека програм і чому це важливо?

| | 0 Comments| 9:16 AM
Categories:

Майже кожна програма, яку ми використовуємо, має певну вразливість.

Ну, це страшно і цікаво. Але що ми можемо з цим зробити?

Якщо ми дізнаємося, що таке Application Security (AppSec) і як її краще реалізувати, ситуація може покращитися. У цій статті я розповім вам усе про це.

Що таке безпека програми?

Безпека додатків — це практика захисту програмного забезпечення навиворіт протягом усього життєвого циклу.

Іншими словами, про безпеку програми слід пам’ятати від етапу проектування до кінця її життя. Це гарантує, що додаток максимально безпечний.

Чи знаєте ви, що колосальні 99% фахівців із безпеки стверджують, що робочі програми містять принаймні чотири вразливості? The Звіт про стан DevSecOps про це згадує Contrast Security.

Отже, щоб покращити цей стан, нам потрібно більше дізнатися про безпеку додатків і якомога більше впроваджувати її.

Але що все проходить через процес безпеки програми? Що треба зробити? Як це працює і чому це так важливо? Дозвольте мені розповісти про це більше, коли ви читатимете далі.

Як працює безпека програми?

Безпеку додатків також скорочено називають «AppSec». Технічно кожна гайка й гвинт програмного забезпечення забезпечують його безпеку.

Наприклад, якщо програма розроблена таким чином, що лише користувачі з увімкненою двофакторною автентифікацією (2FA) можуть використовувати її служби. Завдяки цьому програмне забезпечення запобігає будь-якій несанкціонованій спробі отримати доступ до облікових записів, оскільки для кожного користувача буде ввімкнено 2FA.

Таке програмне забезпечення має зупинити половину кібератак, які вгадують паролі, щоб отримати контроль над обліковими записами в Інтернеті. І все ж так легко подбати про це на етапі розробки програмного забезпечення, чи не так? 🤷

Подібні концепції розробки програмного забезпечення гарантують, що користувачам не доведеться турбуватися про те, що вони постраждають від традиційних кібератак.

Важливими проблемними моментами, на яких слід зосередитися для безпеки додатків, є контрольований доступ до даних, захист API, захист даних і захист програми, щоб запобігти будь-яким змінам її зловмисниками.

Звичайно, такі речі, як дотримання Cyber ​​Kill Chain, також є простою проблемою для фундаментальної безпеки програми.

І потужне рішення для брандмауера завжди повинно мати велике значення.

Хоча все це має захищати програму під час її розгортання, звичка регулярно тестувати безпеку та виправляти вразливості за допомогою оновлень також важлива.

Щоб забезпечити дотримання всіх основних вимог, AppSec має запровадити певні стандарти та засоби контролю за допомогою інструментів і рішень, щоб забезпечити максимальну ретельність розробки, тестування та розгортання програмного забезпечення.

Я розповім про інструменти та рішення для тестування після того, як ми дізнаємося, чому безпека програми є критичною.

Чому безпека програми важлива?

Незважаючи на те, що сервери/центри обробки даних подбали, якщо програма є незахищеною, вона відкриває можливості для зловмисників використовувати різні методи для викрадення даних або отримання несанкціонованого доступу.

Наприклад, якщо код програми погано справляється з безпечним зв’язком між програмою та хмарою, зловмисник може скористатися цим, щоб підглядати та витягувати важливу інформацію.

  Як розрахувати процентну ставку за допомогою функції RATE в Excel

Дозвольте мені навести вам інший приклад, коли програмне забезпечення містить запатентовану технологію, яка має бути безпечною. Однак зловмисники можуть викрасти код, що згодом може вплинути на компанію та її клієнтів.

А що, якщо помилка в програмному забезпеченні нізвідки створює проблему безпеки?

Пам’ятайте, що сьогодні коли ви взаємодієте з програмним забезпеченням, використовується величезна кількість даних. Отже, будь-що може бути скомпрометовано або вкрадено без вашого відома. Як розробник, ви б не хотіли, щоб дані вашого клієнта стали жертвою крадіжки особистих даних, чи не так?

Я сприйму це як так і додам це до причини важливості безпеки програм 😉

Незалежно від того, з точки зору бізнесу чи з точки зору користувача, безпека додатків має допомогти кожному.

Різні типи загроз безпеці програм

Було б корисно знати, з якими загрозами ви матимете справу. Деякі з найпоширеніших загроз для веб-додатків включають:

  • SQL-ін’єкція: це досить поширена та небезпечна кіберзагроза. Метою цієї загрози є ваша база даних. Можна змінити або знищити всю вашу базу даних, якщо їм це вдасться. Ви можете прочитати наш ресурс про впровадження SQL і про те, як цьому запобігти, щоб дізнатися більше.
  • XSS: міжсайтовий сценарій, або XSS, є однією з популярних атак із впровадженням веб-додатків. Це дозволяє зловмиснику додавати шкідливі сценарії на веб-сторінку. Це може розкрити конфіденційну інформацію та призвести до витоку даних. На щастя, ви можете легко ідентифікувати XSS за допомогою деяких інструментів сканування.
  • CSRF: Підробка міжсайтового запиту використовує маркери доступу, які зберігаються у вашому браузері, щоб підтримувати сеанс входу. Якщо ви ввійшли в систему, зловмисник використає токен, щоб надати вам посилання, за яким ви зможете діяти за допомогою соціальної інженерії.
  • Порушена автентифікація та керування сеансами: подібно до CSRF, це також стосується відсутності 2FA та відсутності керування сеансами в службах. Якщо користувач не може перевірити сесії, у які ввійшов, і контролювати їх, зловмиснику буде простіше отримати доступ до облікового запису без відома користувача.
  • Зловмисне програмне забезпечення: можливо, ви завантажуєте інфіковану шкідливим програмним забезпеченням версію програми, якщо не завантажуєте програму з офіційного джерела. Клієнти завжди мають бути поінформовані про правильний спосіб завантаження версії вашого додатка без шкідливих програм.
  • Віддалене виконання коду: будь-який невідомий сценарій або код, використаний у програмі без перегляду, може допомогти зловмиснику отримати контроль над програмою віддалено.
  • Неправильна конфігурація безпеки: часто людська помилка під час налаштування основної функції безпеки може призвести до порушення безпеки. Незалежно від того, скільки інструментів/функцій активовано для захисту програми, конфігурації слід переглянути, щоб забезпечити безпеку програми.
  • Фішинг: програма може бути цілком безпечною, але зовнішнє посилання, частина фішингового шахрайства, може скомпрометувати інформацію користувача. Отже, поінформуйте користувачів вашої програми про те, що вони повинні обробляти посилання з попередженнями, що може допомогти запобігти цьому.
  • Атаки грубою силою: постійно поширена кібератака, яка автоматизує бота, щоб спробувати кілька комбінацій ідентифікаторів користувачів і паролів для входу в службу. Якщо пароль користувача легко вгадати, він може стати жертвою атак грубої сили. Отже, процес входу повинен мати певний захист від багаторазових спроб і попереджати користувача, коли він встановлює слабкий пароль.
  10 чохлів Raspberry Pi для збереження вашого міні-комп’ютера

Численні інструменти допомагають у процесі захисту програми. Деякі з найкращих, які я можу придумати, включають:

#1. Брандмауер веб-додатків (WAF)

Брандмауер робить роботу автоматизованою для захисту хмари та даних, одночасно забезпечуючи безпечне підключення користувача до хмари. Він забезпечує комплексний захист від кіберзагроз, відомих і невідомих уразливостей тощо.

Існує багато брандмауерів веб-додатків із численними функціями. Залежно від набору функцій ціна послуг буде різною.

Ви можете знайти комплексне рішення, яке захищає вас від загроз, виправляє вразливості та керує всією необхідною роботою з безпеки. У будь-якому випадку ви також можете вибрати брандмауер, який дає вам більше контролю та можливість установлювати правила для мережі.

Незалежно від розміру вашого бізнесу, ви не помилитеся з такими популярними варіантами, як Cloudflare і Sucuri WAF. Я рекомендую вам більше дослідити функції безпеки, щоб дізнатися, що ви хочете.

#2. Тестування безпеки мобільних додатків (MAST)

Безпека програми на мобільних пристроях не є предметом обговорення в епоху цифрових технологій. Отже, виконання тестів для оцінки та пошуку вразливостей безпеки, коли програма працює на мобільному пристрої, має допомогти всім користувачам.

Майже все стає насамперед мобільним. І це перша або найбільш часто використовувана річ для ваших клієнтів. Отже, якщо ви віддаєте пріоритет тестуванню безпеки мобільних додатків, ви можете завоювати своїх клієнтів за допомогою наданого досвіду користувача.

Деякі поради щодо безпеки мобільних програм включають регулярні перевірки та виправлення через оновлення.

Існують різні сканери безпеки мобільних додатків, які також допоможуть вам у цьому процесі.

#3. Динамічне тестування безпеки додатків (DAST)

Недостатньо захистити речі від конкретних відомих проблем або загроз. Отже, проактивне тестування безпеки програми має допомогти вам знати про будь-які проблеми в міру розвитку програми.

За допомогою DAST виконуються імітаційні атаки, щоб знайти вразливості та те, як програма реагує на них. Це дозволяє легко підготуватися до невідомих загроз за допомогою динамічного тестування.

Не лише проактивне тестування для комплексної безпеки, рішення DAST також може допомогти вам легко перевірити відповідність вимогам (наприклад, PCI-DSS).

Ви можете дослідити найкращі сканери DAST, щоб вибрати те, що вам потрібно.

#4. Статичне тестування безпеки додатків (SAST)

Якщо код написаний погано, жодне інше рішення не зможе захистити його від загроз кібербезпеці. Отже, важливо переглянути код, який створює програму за допомогою цієї методології.

Подібним чином існують різні методи безпеки для програм, орієнтованих на хмару, програм, орієнтованих на мобільні пристрої, і програм на основі браузера.

Залежно від типу програми та вимог компанія може вирішити використовувати незліченну кількість інструментів для захисту програми.

Хоча як SAST, так і DAST корисні для підвищення безпеки додатків, ви можете переглянути наш ресурс про порівняння SAST і DAST, щоб отримати більше інформації.

Переваги впровадження безпеки додатків

Очевидною перевагою є збереження даних у безпеці. Але що саме отримують підприємства від безпеки програм?

  Як видалити веб-сайт Weebly

Створіть довіру до бренду, зберігаючи дані клієнтів у безпеці

Коли в бізнесі відбувається витік даних, ви втрачаєте клієнтів, а довіра з роками зростає.

Яскравим прикладом цього є менеджер паролів LastPass. Це був популярний сервіс для багатьох користувачів. Однак після того, як на нього вплинуло серйозне порушення даних, користувачі перейшли до інших менеджерів паролів.

І якщо ваш бізнес забезпечує безпеку даних клієнтів. У користувачів стане на одну причину менше думати про перехід на інші сервіси.

Захист конфіденційної інформації

Не обмежуючись лише втратою користувачів, неймовірно важливо захистити конфіденційну інформацію, якщо ваш бізнес має справу з нею.

У разі витоку інформація може коштувати мільйони. Таким чином, безпека програми має допомогти захистити цінність важливої ​​інформації.

Подаруйте впевненість інвесторам

Хоча деякі підприємства можуть не мати інвесторів, більшість із них є. Інвестори повинні бути вражені, якщо у вашому додатку є надійна модель безпеки. Навіть якщо вони можуть не щиро довіряти вашій бізнес-ідеї, хороша практика захисту вашої програми може показати їм вашу відповідальність.

Зменшує зусилля для підтримки розробки програмного забезпечення

Що менше проблем із безпекою у вашій програмі, то менше потрібно обслуговування. Ваша команда може зосередитися на розробці та вдосконаленні функцій замість того, щоб займатися вирішенням проблем безпеки.

Найкращі практики безпеки програм

Безпека додатків має включати комплексний набір принципів і методів для забезпечення безпеки. Деякі з найкращих методологій, яких можна дотримуватися, включають:

Оцінка загроз: якщо ви знаєте свої загрози, легше захиститися від них. Виявлення та аналіз потенційних загроз також є одним із найкращих способів захистити свій бізнес від кібератак.

Моніторинг відомих вразливостей: Ви знаєте про загрози, з якими можете зіткнутися. Але як щодо вразливостей, виявлених у дикій природі? Ви можете стежити за базою даних CVE або загальнодоступним бюлетенем про вразливості, щоб бути обережними щодо експлойтів, які можуть вплинути на вашу програму.

Пріоритезація рішень: звичайно, ми знаємо, що проблеми з безпекою, які виникають, потрібно вирішувати якомога швидше. Але в якому порядку? Це може змінити світ. Тому найкраще визначити пріоритети для вирішення проблем, які можуть найбільше вплинути на програму/загрожувати даним.

Аудити безпеки додатків: для кожної практики варто зробити звіт. Ви відстежуєте прогрес, оцінюєте, наскільки добре йде процес, а потім приймаєте рішення щодо його покращення. Так само вам потрібно перевірити, чи AppSec реалізується належним чином і як він покращує програмне забезпечення.

Підведенню

Нам потрібно захистити програми та служби, які ми використовуємо (і створюємо). Однак наш підхід до його безпеки має значення.

Якщо дотримуватись усіх ідеальних принципів безпеки додатків, ми будемо мати менше вразливостей у виробництві. Важливо розуміти, що ніколи не може бути нульової вразливості безпеки, оскільки кіберзагрози постійно розвиваються, щоб їх обійти.

Подібним чином концепція AppSec повинна розвиватися разом з нею, щоб бути корисною.

Далі ви можете дослідити найкраще програмне забезпечення для керування секретами для захисту програм.