Що таке безпека мережі? Як це працює і чому це важливо

За останні роки світова економіка зазнала величезних фінансових втрат на мільярди доларів через кіберзлочинність. Збільшення кількості атак на окремих осіб і компанії підкреслює важливість захисту комп’ютерних мереж і даних, які вони зберігають.

Безпека мережі обертається навколо трьох ключових компонентів: виявлення ризиків, впровадження засобів захисту та реагування на інциденти. Отже, що ж таке безпека мережі? Як це працює і чому це важливо?

Що таке безпека мережі?

Автор зображення: Freepik

Мережева безпека — це підмножина кібербезпеки, зосереджена на захисті комп’ютерних мереж від внутрішніх і зовнішніх загроз безпеці. В першу чергу він спрямований на виявлення та припинення порушень безпеки та кібератак, одночасно запобігаючи несанкціонованому доступу до мережевих ресурсів і забезпечуючи авторизованим користувачам безпечний доступ до них.

Безпека мережі має важливе значення для захисту корпоративних програм, віддалених робочих столів і даних в онлайн-магазинах. Це також допомагає покращити продуктивність мережі, запобігаючи потенційним простоям через успішні атаки.

Як працює безпека мережі?

Організації можуть зіткнутися з атаками з будь-якого місця, що підкреслює важливість впровадження кількох рівнів контролю безпеки. Вони включають фізичну, технічну та адміністративну безпеку мережі.

Фізична мережева безпека реалізована для запобігання фізичному доступу неавторизованого персоналу до мережевих компонентів. Наприклад, налаштування блокування безпеки може захистити ваш бездротовий маршрутизатор від хакерів та інших зловмисників.

Технічна мережева безпека — це захист даних у мережі. Він спрямований на запобігання фальсифікації даних співробітниками та несанкціонованому доступу сторонніх осіб до конфіденційної інформації.

Адміністративна мережева безпека передбачає впровадження політик і процесів, спрямованих на контроль рівня доступу, наданого різним користувачам. Це також обмежує обсяг змін, які ІТ-персонал може вносити в мережеву інфраструктуру.

Чому безпека мережі важлива?

Безпека мережі важлива для домашніх мереж і організацій, оскільки вона гарантує, що мережа залишається функціональною та надійною. Наприклад, організаціям необхідно захистити свої системи, програми та дані, щоб ефективно надавати продукти та послуги клієнтам.

Безпечні та надійні мережі захищають діяльність та інтереси організації, а також клієнтів або клієнтів, які діляться з ними інформацією.

Безпека мережі блокує кіберзлочинцям доступ до конфіденційних даних, таким чином запобігаючи таким проблемам, як крадіжка особистих даних і шкода репутації. Це зміцнює довіру клієнтів і споживачів, захищаючи вашу організацію від потенційного негативного впливу порушення безпеки, як-от шкоди репутації та юридичних наслідків.

Домівки з підключенням до Інтернету зазвичай мають бездротові маршрутизатори, які можуть бути використані, якщо залишити їх незахищеними. Впровадивши надійну систему безпеки мережі, власники будинків можуть ефективно зменшити ймовірність їх компрометації, що може призвести до втрати та крадіжки даних.

Впровадження правильного рішення безпеки мережі забезпечує відповідність нормативним вимогам, одночасно пом’якшуючи потенційні фінансові наслідки порушень.

Наприклад, компрометація інтелектуальної власності наражає організації на значні фінансові ризики. Подібним чином крадіжка продуктів, ідей та винаходів може призвести до падіння бізнесу, зокрема до втрати конкурентної переваги.

Організації та окремі особи часто покладаються на багаторівневу безпеку, поєднання заходів безпеки мережі, щоб захистити себе або своїх клієнтів від зловмисного програмного забезпечення та кібератак. Нижче наведено список інструментів і методів безпеки мережі, які найчастіше використовуються.

1. Контроль доступу

Не всі користувачі повинні мати доступ до мережі, а ті, хто має, необов’язково повинні мати однаковий рівень привілеїв.

Щоб запобігти мережевим атакам, важливо автентифікувати кожного користувача та пристрій, які мають доступ до мережі. Ви можете використовувати рішення для контролю доступу до мережі (NAC), щоб досягти цього та застосувати такі політики, як блокування невідповідних пристроїв або надання їм обмеженого доступу.

2. Брандмауери

Брандмауери — це популярні інструменти онлайн-безпеки, які зазвичай використовуються для запобігання різним атакам, включаючи неавторизований доступ до мережі та розподілені атаки типу «відмова в обслуговуванні» (DDoS). Це програмне або апаратне забезпечення, яке відстежує мережевий трафік і блокує або дозволяє певний трафік на основі попередньо визначених правил і політик безпеки.

Брандмауери діють як бар’єр між надійними та ненадійними областями мережі, захищаючи вашу мережу, блокуючи підозрілий трафік, дозволяючи при цьому законний трафік.

Існують різні типи брандмауерів; базові відстежують трафік за допомогою фільтрації пакетів, тоді як більш просунуті часто включають штучний інтелект і машинне навчання, канали розвідки про загрози та контроль програм для додаткової безпеки.

3. Виявлення та запобігання вторгненням (IDPS)

Класична IDPS або система запобігання вторгненням (IPS) зазвичай використовується разом із брандмауером для аналізу вхідного трафіку на наявність будь-яких ознак загроз безпеці. Потім він може автоматично блокувати небажаний трафік, скидати з’єднання та повідомляти про інциденти адміністраторам безпеки.

IDPS може запобігати певним DoS- і DDoS-атакам, наприклад AppDoS, і захищати від атак грубої сили.

4. Запобігання втраті даних

Запобігання втраті даних (DLP) стосується використання спеціальних методів захисту інформації та інструментів для захисту конфіденційних даних від крадіжки або випадкового витоку. Він містить політики безпеки даних і спеціалізовані технології, які відстежують потоки даних, шифрують конфіденційні дані та видають сповіщення про підозрілу діяльність.

Технології DLP можуть завадити персоналу та користувачам мережі небезпечно завантажувати, завантажувати та друкувати конфіденційні файли або ділитися ними за межами мережі.

5. Безпека електронної пошти

Порушення безпеки електронної пошти є однією з найбільш часто використовуваних тактик зловмисників для доступу до мережі організації. Зокрема, шахрайські електронні листи з фішингом зазвичай використовуються, щоб змусити користувачів виконати ризиковані дії, як-от натискання зловмисних посилань або надання інформації для входу, наражаючи жертву на потенційні атаки.

Багато постачальників послуг електронної пошти пропонують вбудовані засоби запобігання атакам, наприклад шифрування та фільтри спаму. Однак використання преміум-рішення безпеки електронної пошти може ще більше запобігти проникненню в мережу шляхом блокування шкідливих електронних листів і обмеження доступу до певних компонентів електронної пошти для вихідних листів.

Які загальні проблеми безпеки мережі?

Однією з основних проблем безпеки мережі є постійний розвиток методів мережевих атак. Постійно з’являються нові загрози, і боротися з ними може бути складно, вимагаючи значних зусиль у навчанні.

Крім того, мережева безпека часто вважається колективною відповідальністю, але не всі організації та користувачі можуть забезпечити виконання або суворо дотримуватися найкращих практик безпеки.

Ситуація ускладнюється з розвитком культури віддаленої роботи та «принеси свій власний пристрій». Це може бути тому, що авторизовані пристрої сторонніх розробників часто не мають стандартного захисту організації, і користувачі, як правило, ігнорують найкращі методи безпеки в Інтернеті, особливо під час використання загальнодоступної мережі Wi-Fi.

Зовнішні провайдери з правами доступу також можуть служити точками входу для зловмисників у мережу організації. Наприклад, суб’єкти загроз можуть націлитися на постачальників хмарних технологій або постачальників продуктів безпеки, які, на їхню думку, мають слабші заходи безпеки, ніж організація.

Безпека мережі є спільною відповідальністю

У сучасному цифровому світі безпека цифрової інфраструктури має бути головним пріоритетом для окремих осіб і організацій.

Застосовуючи найкращі методи безпеки мережі, організації та окремі особи можуть підвищити безпеку даних і захистити від хакерів і вірусів. Такі методи включають впровадження контролю доступу, встановлення брандмауерів і використання методів запобігання втраті даних.

Незалежно від заходів безпеки мережі, які ви вживаєте, прийнято розуміти, що безпека є відповідальністю кожного, оскільки будь-який користувач мережі може становити ризик.