techukraine.net techukraine.net Що таке «безкоштовні» програми і як вони працюють?

Що таке «безкоштовні» програми і як вони працюють?

| | 0 Comments| 7:04 AM
Categories:

Багато програм, які ми використовуємо, дотримуються бізнес-моделі «freemium». Поєднання слів «безкоштовно» та «преміум» означає, що ви можете завантажувати ці програми безкоштовно, але вам доведеться заплатити, щоб отримати преміум-функції. Ось чому багато розробників використовують цей підхід для монетизації свого програмного забезпечення.

Програми Freemium не нові

Програмне забезпечення Freemium — це форма монетизації, яка притримує певні функції за платним екраном, будь то підписка чи одноразовий платіж. Хоча використання цього терміну стало широко поширеним лише нещодавно, ця бізнес-модель як спосіб монетизації цифрових товарів існує вже давно.

Практику стягнення плати за додаткові функції можна простежити до поширення умовно-безкоштовного програмного забезпечення та його варіацій. Наприклад, пробні програми, такі як старі версії Adobe Photoshop або Internet Download Manager, працювали лише 30 днів без платної ліцензії.

Існували також програми для інвалідів, які суттєво обмежували те, що ви могли робити, якщо не заплатили. Інструменти для редагування відео часто блокують цілі набори інструментів, накладають часові обмеження або додають великі водяні знаки до ваших відео.

  Яка різниця між 5G та 5GHz Wi-Fi?

Однак із розвитком мобільних додатків безкоштовні програми стали більш поширеними, ніж будь-коли. Насправді, це можуть бути найпоширеніші програми на вашому смартфоні.

Програми Freemium є скрізь

Розробник може монетизувати мобільний додаток кількома способами. Перший варіант — стягнення плати наперед. Однак із-за великої конкуренції в Play та App Store все важче переконати когось придбати програму, яку вона не може спробувати першою.

Реклама — це ще один спосіб монетизувати додаток, але більшість людей це дратує. Вони також не найнадійніший спосіб отримати прибуток.

Ось чому багато розробників вибирають третій варіант: безкоштовна цінова стратегія. Майже кожен тип додатків, від інструментів підвищення продуктивності та віджетів погоди до програм для знайомств, має вбудовану модель Freemium. Навіть деякі програми для фотографії, як-от популярний додаток для камер VSCO для iPhone, стягують плату, якщо ви хочете отримати доступ до спеціальних фільтрів і стилів.

Spotify також має безкоштовні та преміальні рівні. З безкоштовною версією ви отримуєте базову трансляцію музики з підтримкою реклами. Однак якщо ви сплачуєте щомісячну плату, ви отримуєте такі речі, як завантаження музики в автономному режимі, прослуховування без реклами та високоякісне потокове передавання.

  Камера Google з’явилася в Google Play і має новий режим розмиття об’єктива

Більшість служб хмарного сховища, таких як Dropbox, OneDrive та Google Drive, також дотримуються моделі freemium. Ви отримуєте базовий обсяг безкоштовного сховища, який ви можете доповнити додатковим платним місцем.

Модель freemium не обмежується споживчим програмним забезпеченням — її також використовують відомі корпоративні сервіси, такі як Slack, SurveyMonkey та Asana.

Зростання кількості покупок у програмі та безкоштовної гри

Значна частина зростання безкоштовних додатків можна пояснити покупками в додатках. Кожен мобільний додаток у магазинах Play та App Store має можливість продавати додаткові функції. Більшість додатків, які використовують рекламу, мають функцію покупки в програмі, яка дозволяє повністю видалити рекламу.

Оскільки вони прив’язані до вашого облікового запису Google або Apple, ви можете здійснити покупку в програмі, натиснувши кнопку. Ось чому багато розробників використовують так званий «темний шаблон», щоб спонукати вас витратити гроші. Ця стратегія включає спливаючі вікна, які просять вас розблокувати додаткові функції під час першого відкриття програми або неймовірно (і навмисно) нав’язливу рекламу.

Покупки в додатку особливо поширені у відеоіграх із безкоштовним доступом, які часто дотримуються найбільш кричущих практик, коли справа доходить до монетизації. На відміну від програм, які блокують певні функції за платним екраном, ігри зазвичай мають мікротранзакції. Вони намагаються змусити вас постійно витрачати гроші на певні предмети, персонажів або ігрову валюту.

  Як виправити цикл завантаження iPhone через помилку символу телугу

У новинах було кілька випадків, коли батьки дізналися, що їхня дитина витратила шалену суму грошей на ігрові предмети. Деякі мобільні ігри навіть обмежують, скільки разів ви можете грати протягом певного періоду часу, якщо ви не заплатите.

Майбутнє Freemium

Модель freemium навряд чи буде виведена з виробництва найближчим часом. Це дозволяє розробникам отримати доступ до набагато ширшої аудиторії своїх програм і зменшує частоту піратства. І деякі люди цілком задоволені використанням рекламних версій програм freemium. Іншим подобається, що вони отримують безкоштовну пробну версію деяких програм, перш ніж купувати додаткові функції.

У будь-якому випадку, щоб бути вимогливим споживачем, вам важливо знати, звідки походить ваше програмне забезпечення та як його розробники заробляють гроші.