Що таке баланс білого у фотографії? Остаточний путівник

Ключові висновки

  • Розуміння балансу білого має вирішальне значення для створення чудових фотографій. Він визначає температуру та колірний тон ваших зображень.
  • Автоматичний режим балансу білого може бути корисним для початківців, але ручне налаштування за допомогою вимірювача кольору Кельвіна забезпечує більше контролю.
  • Різні умови освітлення вимагають різних налаштувань балансу білого, наприклад використання теплих тонів для «золотої години» та холодніших для снігових пейзажів. Пост-продакшн-редагування також можна виконати в Adobe Lightroom.

Розуміння балансу білого є важливим, якщо ви хочете робити чудові знімки. Отримання правильного тону значно полегшить подальше редагування кольорів, а також ви гарантуєте, що ваші зображення виглядатимуть реалістичніше. Але як саме можна визначити баланс білого у фотографії? Продовжуйте читати, щоб дізнатися все, що вам потрібно дізнатися.

Що таке баланс білого?

Баланс білого – це термін, який використовується для визначення «температури» ваших фотографій. Або, кажучи простою мовою, наскільки синіми чи жовтими виглядають білі на вашій фотографії. Якщо ви коли-небудь помічали, що зображення інтер’єру іноді можуть виглядати дуже жовтими, це часто відбувається через баланс білого.

Щоб зрозуміти, про що ми говоримо, ось фото з неправильним балансом білого:

А ось те саме фото з правильним балансом білого:

Зверніть увагу, що перше фото виглядає дуже помаранчевим із неприродним сріблом у нижній частині байонета об’єктива. Незважаючи на те, що цю фотографію можна було б зробити з деякими іншими виправленнями, її все ж покращили лише зміною балансу білого.

Ви можете проявити творчість із балансом білого у фотографії. Наприклад, редагуючи фотографії «золотої години» в Lightroom, ви можете поекспериментувати з використанням більш теплих тонів. Але якщо ви новачок у фотографії, постарайтеся переконатися, що ваші білі, сріблясті та подібні кольори виглядають належним чином, перш ніж пробувати щось нове.

Чи варто використовувати режим автоматичного балансу білого?

Коли ви купите свою першу камеру, ви помітите, що можете встановити автоматичний баланс білого. Якщо ви фотографуєте з автоматичним балансом білого, ваша камера вирішує, який параметр балансу білого використовувати. Це стосується незалежно від того, чи є у вас режим камери. Якщо ви перебуваєте на вулиці, більшість камер можуть зробити це правильно. Іноді фотографії інтер’єру або складні сцени можуть заплутати камеру — і вона може не встановити правильний баланс білого.

Якщо ви новачок у фотографуванні з балансом білого (або просто новачок у фотографуванні), автоматичний баланс білого допоможе вам зрозуміти, як ця функція працює в різних ситуаціях освітлення. Ви можете ще більше розширити свої знання, дізнавшись кілька порад, які допоможуть отримати ідеальний баланс білого на фотографіях.

Баланс білого: колір за Кельвіном

Після використання автоматичного балансу білого деякий час ви зможете налаштувати цю функцію вручну. Колірометр Кельвіна є чудовою відправною точкою; Я все ще використовую це щоразу, коли фотографую, незважаючи на те, що маю понад сім років досвіду фотографії.

Коли ви використовуєте вимірювач Кельвіна, пам’ятайте, що деякі камери пропонують більше контролю, ніж інші. Наприклад, мої перші кілька камер дозволяли регулювати число лише в сотнях (наприклад, 5700, 5600). Мій поточний, з іншого боку, дозволяє мені підніматися та опускатися в десятки (5590, 5580). Правильний Кельвін також може відрізнятися для кожного виробника, тому вам доведеться трохи поекспериментувати.

Щоб допомогти вам отримати більш точний баланс білого під час зйомки, ми розберемо різні діапазони чисел Кельвіна для різних сценаріїв, з якими ви можете зіткнутися як фотограф. Зауважте, що іноді вам може знадобитися вийти за межі цих діапазонів, але вони, тим не менш, є хорошою відправною точкою.

1. Засніжені пейзажі

Ви повинні враховувати кілька аспектів зимової фотографії, і ваш баланс білого є одним із найважливіших факторів. Ви коли-небудь вирушали фотографувати в сніжний день і помічали, що кольори виглядають не зовсім правильно? Може тон занадто синій, наприклад? Якщо так, то неправильний баланс білого майже напевно спричинив цю проблему.

Засніжені пейзажі – це один із сценаріїв, де варто розглянути альтернативу автоматичному балансу білого. Ваша камера іноді може плутати, і сніг виглядає більш синім. Замість цього використовуйте число Кельвіна приблизно 6500-8500.

2. Золота година

М’яке освітлення та красиві кольори в золоту годину роблять незадовго до сходу та заходу сонця популярним часом для фотографування. Багато фотографів роблять помилку, збільшуючи баланс білого, щоб підсилити теплі тони, але якщо це занадто далеко, кольори на вашому знімку можуть виглядати брудними. Таким чином, вам слід трохи знизити показник Кельвіна порівняно з іншими ситуаціями.

Прагніть до 2000-4000 за Кельвіном для фотографій золотої години. Після того, як ви відредагуєте свої фотографії, подумайте про використання цих підписів про золоту годину в соціальних мережах.

3. Сонячні дні

Зйомка в сонячну погоду створює кілька проблем з освітленням, але ви все одно можете робити чудові фотографії, коли сонце стоїть високо в небі. Окрім розуміння та застосування правила Sunny 16, вибір правильного числа Кельвіна балансу білого також зробить кольори кращими на вашому зображенні.

Десь у середині діапазону Кельвіна зазвичай працює для сонячних днів. Прагніть до чогось між 5000 і 6000. У деяких ситуаціях (наприклад, коли на вашому зображенні багато синіх відтінків), вам може знадобитися ще більше збільшити кількість.

4. Нічна фотозйомка

Хоча більша частина світу спить вночі, ви знайдете багато можливостей для фотографування в неробочий час. Наприклад, якщо ви відвідуєте або живете в північній широті, ви потенційно можете сфотографувати північне сяйво. Тим часом жителі великих міст можуть знімати горизонти та багато іншого, коли темно.

Правильний вимірювач Кельвіна для нічної зйомки значно відрізняється залежно від ситуації. Але в багатьох випадках 2000-4000 є хорошим діапазоном, до якого варто прагнути.

5. Похмурі та дощові дні

Якщо ви коли-небудь робили фотографії в похмурі, дощові та туманні дні, ви могли помітити, що ваші фотографії виглядають досить синіми, якщо ви не використовуєте правильний баланс білого. І коли це станеться, це може бути досить важко змінити на постпродакшні. Як правило, прагніть до числа Кельвіна від 6000 до 8000 для таких ситуацій освітлення.

6. Зйомка в приміщенні та їжі

Зйомка в приміщенні – одна з найскладніших ситуацій для зйомки, і, звичайно, інтер’єри досить сильно відрізняються. Але для більшості ситуацій у приміщенні ви захочете зменшити число на лічильнику Кельвіна. Почніть з 1500-3000 і йдіть далі.

Щоб фотографувати їжу, потрібно враховувати, чи знаходитесь ви в приміщенні чи надворі. Крім того, ви також повинні подумати про кольори їжі. Найкращий спосіб підійти до цього — просто переконатися, що все виглядає так, як воно виглядало особисто (і в певних умовах освітлення). Ви можете дізнатися, як покращити свою гру фотографування їжі, щоб отримати подальші вказівки.

Чи можу я змінити баланс білого в постпродакшн?

Отримати точний баланс білого під час фотографії найкраще за допомогою камери. Однак ви можете змінити баланс білого в Adobe Lightroom.

У Lightroom перейдіть до WB (у розділі профілю камери). Тут ви можете пересувати повзунки температури та відтінку в будь-якому напрямку.

Коли ви розгортаєте спадне меню, ви можете вибрати автоматичний баланс білого, а також вибрати з багатьох попередніх налаштувань.

Уся важлива інформація про баланс білого у фотографії

Знання визначення балансу білого у фотографії значно полегшить отримання правильних кольорів на фотографіях. Це одна з перших навичок, яку ви можете навчитися, і ви можете використовувати вимірювач Кельвіна у своїй камері разом із автоматичним балансом білого, щоб досягти бажаних результатів.

В інших випадках використання попередніх налаштувань балансу білого та/або програмного забезпечення для пост-продакшну також дозволить вам виділити свої зображення. Можливо, час від часу вам доведеться порушувати правила Кельвіна, але те, що ви сьогодні навчилися, є надійною основою для розвитку.