Що таке апаратний крипто-гаманець?

Використання апаратних криптогаманців — найкращий спосіб зберегти ваші особисті ключі в безпеці, що робить їх популярними серед серйозних криптоінвесторів.

Крипто-гаманці допомагають вам взаємодіяти з технологією блокчейн. Вони підтримують купівлю, продаж, зберігання, майнінг, стейкинг і все, що можливо з конкретним блокчейном, для якого вони призначені.

Однак деякі крипто-гаманці подобаються Гуарда, Довіра, і Ledger є мультивалютними. Вони дозволяють отримати доступ до багатьох блокчейнів з одного інтерфейсу користувача.

Залежно від підключення до Інтернету криптогаманці можна розділити на дві категорії:

Гарячі гаманці

Це найпопулярніші та легкодоступні з двох. Як правило, це безкоштовні програми, які можна використовувати на настільних і мобільних платформах. Просто завантажте додаток, зареєструйтеся в сервісі, і все.

Ці постачальники гаманців можуть зберігати особисті ключі при собі або передавати їх користувачеві (самоохорона). Можливо, останній відомий своєю найменшою залежністю від сторонніх розробників. Однак деякі користувачі все ще віддають перевагу кастодіальним гаманцям, щоб мінімізувати відповідальність.

Хоча «гарячі» гаманці вважаються менш безпечними (і насправді їх порівнюють із «холодними»), майже всі хакі включають криптовалютні біржі. Це той випадок, коли інвестор зберігає криптовалюту на біржі, покладаючись на біржову компанію щодо безпеки активів.

  Як встановити дату автоматичного закінчення терміну дії посилань на Google Drive

І залежно від розміру обміну, вони є прибутковими цілями для кіберзлочинців, які швидко обробляють тих, хто використовує погані протоколи безпеки.

Зрештою, якщо ви новачок у цій сфері або можете зберігати закриті ключі десь у безпечному місці, вам не потрібен апаратний гаманець. Ви можете легко вижити з гарячими гаманцями.

Але якщо ви серйозний криптоінвестор, який очікує найвищого рівня безпеки для своїх коштів, напевно, настав час для оновлення до…

Апаратні гаманці

Апаратні (або холодні) гаманці виключають найнебезпечнішу річ — Інтернет — із рівняння. Однак це не зовсім вірно для всіх, оскільки деякі все ще підключаються до мережі під час транзакцій.

Апаратні гаманці також поділяються на дві частини:

Без повітряного зазору

Вони використовують Інтернет під час транзакцій через USB-кабель, а в іншому випадку залишаються в автономному режимі. Крім того, вони оснащені фізичними кнопками для перевірки деталей транзакції.

Найпоширенішими прикладами гаманців без повітряного проміжку є Ledger Nano XTrezor One тощо.

Air-Gapped

Інший тип передає інформацію по бездротовому зв’язку, використовуючи термін «повний повітряний проміжок». Вони обмінюються інформацією через QR-коди/Bluetooth/NFC і ніколи не підключаються до Інтернету.

Ці типи гаманців вважаються більш безпечними, але деякі експерти не погоджуються з цим і вважають перехід на гаманці з повним повітряним зазором непотрібним.

  Чи безпечний uTorrent?

Нарешті, з повітряним зазором чи без нього — це тривала дискусія, яка часто не призводить до чіткого висновку.

Тому замість цього ми розглянемо апаратні гаманці в цілому та подивимося, як вони працюють у порівнянні з гарячими гаманцями, щоб побачити різницю.

Як працює апаратний гаманець?

Апаратний гаманець працює так само, як гарячий або програмний гаманець. Єдине, що працює інакше, це перевірка транзакцій.

У той час як гарячі гаманці показують вам деталі на хост-пристрої та самі запитують схвалення, холодний гаманець виконує все це в інтегрованих програмах (наприклад, Ledger live для пристроїв Ledger), які заповнюють працездатний інтерфейс користувача.

Однак кілька останніх кроків фактичної перевірки будь-якої транзакції відбуваються на апаратному пристрої, що має реальну різницю.

Іншою важливою відмінністю є те, що закриті ключі залишаються в автономному режимі навіть під час підключення до відповідної програми.

Таким чином, технічно апаратний гаманець діє як додатковий засіб безпеки та використовується для автентифікації, тоді як інтегровані програми все ще відіграють вирішальну роль.

Хоча виробники апаратних гаманців не рекомендують цього, ви можете поєднати ці апаратні гаманці з деякими з популярних гаманців. У цьому випадку гарячі гаманці діють як інтегрований інтерфейс користувача, замінюючи рідну програму гаманця.

Як захистити апаратний гаманець?

Протоколи для захисту криптоактивів в апаратному гаманці подібні до тих, що застосовуються до будь-якого гарячого гаманця з самообслуговуванням.

  Як вивести на банківський рахунок з Binance

Вам просто потрібно забезпечити безпеку вихідної фрази та будь-яку додаткову автентифікацію, як-от PIN-код. Крім того, сам пристрій має бути захищеним від будь-якого несанкціонованого фізичного доступу.

Однак вам не варто хвилюватися, якщо пристрій, захищений PIN-кодом, викрадуть, якщо у вас немає вихідної фрази відновлення. Таким чином ви можете відновити кошти на подібному новому пристрої або будь-якому іншому сумісному гаманці.

Висновок

Нарешті, апаратні гаманці зберігають приватні ключі та роблять загальну безпеку надійною. Крім того, ви також можете використовувати ці пристрої з сумісними гарячими гаманцями, що дає вам найкраще з обох світів.

Отже, тепер, коли ви знаєте про них, настав час поглянути на деякі з найкращих апаратних гаманців.