Що таке апаратне прискорення і чи варто його використовувати?

| | 0 Comments| 1:19 AM
Categories:

Апаратне прискорення – поширений термін, який чула більшість людей. Найчастіше це налаштування, яке можна ввімкнути для деяких програм у вашій системі. Однією з поширених програм, яка використовує апаратне прискорення, є Chrome, і у вас є можливість увімкнути або вимкнути це, але що це таке? Чи добре його використовувати і які переваги він має.

Апаратне прискорення

Апаратне прискорення — це процес, за допомогою якого програма використовуватиме інші апаратні компоненти у вашій системі для виконання певних завдань, щоб працювати більш ефективно. Строго кажучи, ваш процесор повинен справлятися з масовим навантаженням усього, але як програми, так і обладнання пройшли довгий шлях, і їхні вимоги дещо змінилися. Апаратними компонентами, які зазвичай використовуються для розвантаження деяких завдань, є звукова карта та графічний процесор.

  Що означає «IDGI» і як ви його використовуєте?

Програми, які виконують інтенсивні графічні завдання, такі як відображення HD-відео або перегляд 3D-вмісту, передадуть це завдання графічному процесору. Аналогічно, програми, які виконують важкі аудіо-завдання, перекладають значну частину навантаження на вашу звукову карту, а не на процесор. Загалом, апаратне прискорення зазвичай перекладає завдання на графічний процесор, а звукова карта рідко бере на себе тягар.

Апаратне забезпечення проти програмного забезпечення

Варто запитати, чи повинні програми підтримувати апаратне прискорення, чи ваша система повинна відповідати певним вимогам, перш ніж програма зможе її використовувати. Ваша система повинна мати апаратне забезпечення, яке підтримує апаратне прискорення, щоб програма могла ним скористатися. Якщо можливості вашої системи не підтримують його, програми не можуть примусово ввімкнути його. Більшість сучасних систем підтримують апаратне прискорення, і ви можете перевірити, переглянувши панель керування для вашого відповідного графічного процесора.

  Як автоматизувати свій Mac за допомогою розумних папок

Наприклад, якщо ви відкриєте панель керування NVIDIA і перейдіть на вкладку «Встановити конфігурацію PhysX», ви побачите короткий опис, який описує, чим управляє ця панель, зокрема «прискорення графічного процесора». Цей термін використовується замість апаратного прискорення.

Більш виснажливим методом перевірки, чи підтримує ваша система апаратне прискорення, є by відвідати будь-яку з демонстрацій на цьому сайті від Mozilla. Виконайте два тести; увімкніть апаратне прискорення у своєму браузері в першому тесті та вимкніть його в другому. Знайдіть наступні дві відмінності між кожним запуском;

Чи збільшується навантаження на процесор?
Анімація стає менш плавною чи дуже поривчастою?

Якщо ви помічаєте два вищезазначених, коли ви вимикаєте апаратне прискорення, це означає, що ваша система підтримує його, і це допомагає програмам працювати краще. Ви також можете помітити, що вентилятори вашої системи вмикаються, коли апаратне прискорення вимкнено, але вони можуть робити це, навіть якщо у вас його ввімкнено.

  Ймовірно, ви не отримаєте 25 доларів США від Apple щодо зупинки iPhone

Чи варто це використовувати?

Проста відповідь: так. Ти повинен. Це допоможе вашій системі працювати краще, а програми, які потребують спеціального обладнання, працюватимуть ефективніше. Ваша система споживатиме більше енергії, але в загальній схемі речей це не так багато. Це не відобразиться як різкий сплеск вашого споживання електроенергії, і ви не отримаєте за це величезного рахунку.