Що таке аналіз файлів журналу та чому він важливий для SEO?

| | 0 Comments| 3:07 PM
Categories:

Аналіз файлів журналу SEO допомагає зрозуміти поведінку сканера на веб-сайті та визначити потенційні технічні можливості оптимізації SEO.

SEO без аналізу поведінки сканерів — це як летіти наосліп. Можливо, ви надіслали веб-сайт на пошукову консоль Google і проіндексували його, але без вивчення файлів журналу ви не отримаєте уявлення про те, чи ваш веб-сайт сканується чи читається роботами пошукової системи належним чином чи ні.

Ось чому я зібрав усе, що вам потрібно знати, щоб проаналізувати файли журналу SEO та визначити в них проблеми та можливості SEO.

Що таке аналіз файлів журналу?

Аналіз файлів журналу SEO – це процес розпізнавання моделі взаємодії ботів пошукових систем із веб-сайтом. Аналіз файлів журналів є частиною технічного SEO.

Аудит файлів журналів важливий для пошукових систем, щоб розпізнавати та вирішувати проблеми, пов’язані зі скануванням, індексуванням, кодами стану.

Що таке файли журналу?

Файли журналів відстежують, хто відвідує веб-сайт і який вміст вони переглядають. Вони містять інформацію про те, хто запитував доступ до веб-сайту (також відомий як «Клієнт»).

Сприйнята інформація може бути пов’язана з роботами пошукових систем, як-от Google або Bing, або відвідувачем веб-сайту. Як правило, записи файлу журналу збираються та підтримуються веб-сервером сайту, і вони зазвичай зберігаються протягом певного часу.

Що містить файл журналу?

Перш ніж дізнатися про важливість файлів журналу для SEO, важливо знати, що міститься в цьому файлі. Файл журналу e містить такі точки даних:-

 • URL-адреса сторінки, яку запитує відвідувач веб-сайту
 • Код статусу HTTP сторінки
 • Запитана IP-адреса сервера
 • Дата і час удару
 • Дані агента користувача (пошукового бота), який робить запит
 • Метод запиту (GET/POST)

Файли журналу можуть здатися вам складними, якщо ви спочатку їх переглянете. Тим не менш, як тільки ви дізнаєтесь про призначення та важливість файлів журналу для SEO, ви зможете ефективно використовувати їх для отримання цінної інформації про SEO.

Призначення аналізу файлів журналу для SEO

Аналіз журналу допомагає вирішити деякі важливі технічні проблеми SEO, що дозволяє створити ефективну стратегію SEO для оптимізації веб-сайту.

Ось деякі проблеми SEO, які можна проаналізувати за допомогою файлів журналу:

#1. Частота сканування веб-сайту Googlebot

Боти пошукових систем або сканери повинні часто сканувати ваші важливі сторінки, щоб пошукова система знала про оновлення вашого веб-сайту або новий вміст.

Ваші важливі сторінки продукту чи інформації мають відображатися в журналах Google. Сторінка товару для продукту, який ви більше не продаєте, а також відсутність будь-якої з ваших найважливіших сторінок категорії є ознаками проблеми, яку можна розпізнати за допомогою файлів журналу.

Як бот пошукової системи використовує бюджет сканування?

Щоразу, коли сканер пошукової системи відвідує ваш сайт, він має обмежений «бюджет сканування». Google визначає бюджет сканування як суму швидкості сканування сайту та попиту на сканування.

Сканування та індексація сайту може бути ускладнена, якщо він містить багато малоцінних URL-адрес або URL-адрес, неправильно поданих у карті сайту. Сканування та індексування ключових сторінок легше, якщо ваш бюджет сканування оптимізовано.

Аналіз файлів журналу допомагає оптимізувати бюджет сканування, що прискорює пошукову оптимізацію.

#2. Проблеми з індексуванням і статусом Mobile-First

Мобільна індексація тепер важлива для всіх веб-сайтів, і Google віддає перевагу їй. Аналіз файлу журналу покаже вам частоту, з якою смартфон Googlebot сканує ваш сайт.

  Як віддалено стерти iPhone з робочого столу

Цей аналіз допомагає веб-майстрам оптимізувати веб-сторінки для мобільних версій, якщо сторінки Googlebot для смартфонів не скануються належним чином.

#3. Код статусу HTTP, який повертається веб-сторінками за запитом

Нещодавні коди відповідей, які повертають наші веб-сторінки, можна отримати або за допомогою файлів журналу, або за допомогою опції отримання та відтворення запиту в Google Search Console.

Аналізатори журналів можуть знаходити сторінки з кодами 3xx, 4xx і 5xx. Ви можете вирішити ці проблеми, виконавши відповідні дії, наприклад, перенаправивши URL-адреси на правильні місця призначення або змінивши код стану 302 на 301.

Google цінує структуру вашого сайту на основі його глибини сканування та внутрішніх посилань. Причинами неправильного сканування веб-сайту можуть бути погана структура взаємозв’язку та глибина сканування.

Якщо у вас виникли труднощі з ієрархією веб-сайту, структурою сайту чи структурою взаємозв’язків, ви можете скористатися аналізом файлу журналу, щоб знайти їх.

Аналіз лог-файлів допомагає оптимізувати архітектуру веб-сайту та структуру взаємозв’язків.

#4. Відкрийте для себе загублені сторінки

Загублені сторінки – це веб-сторінки веб-сайту, на які немає посилань з жодної іншої сторінки. Таким сторінкам важко проіндексувати або з’явитися в пошукових системах, оскільки їх важко знайти роботам.

Загублені сторінки можуть бути легко виявлені такими сканерами, як Screaming Frog, і цю проблему можна вирішити, зв’язавши ці сторінки з іншими сторінками веб-сайту.

#5. Аудит сторінок на предмет швидкості та досвіду

Взаємодія зі сторінкою та основні веб-важливі параметри тепер офіційно є факторами ранжирування, і тепер важливо, щоб веб-сторінки відповідали інструкціям щодо швидкості сторінок Google.

Повільні або великі сторінки можна виявити за допомогою аналізаторів журнальних файлів, і ці сторінки можна оптимізувати для швидкості сторінки, що сприятиме загальному рейтингу в SERP.

Аналіз файлів журналів допомагає контролювати, як ваш веб-сайт сканується та як пошукові системи обробляють ваш веб-сайт

Тепер, коли ми розібралися з основами файлів журналу та їх аналізу, давайте розглянемо процес перевірки файлів журналу для SEO

Як виконати аналіз файлів журналу

Ми вже розглянули різні аспекти файлів журналів і важливість SEO. Тепер настав час дізнатися про процес аналізу файлів і найкращі інструменти для аналізу файлів журналу.

Вам потрібен доступ до файлу журналу сервера веб-сайту, щоб отримати доступ до файлу журналу. Файли можна аналізувати такими способами:

Доступ до файлів журналу вручну включає різні етапи.

 • Зберіть або експортуйте дані журналу з веб-сервера, і дані повинні бути відфільтровані для пошукових роботів або сканерів.
 • Перетворіть завантажений файл у читабельний формат за допомогою інструментів аналізу даних.
 • Проаналізуйте дані вручну за допомогою Excel або інших інструментів візуалізації, щоб знайти прогалини та можливості SEO.
 • Ви також можете використовувати програми фільтрації та командні рядки, щоб полегшити роботу

Ручна робота з даними файлів нелегка, оскільки вимагає знання Excel і залучення команди розробників. Тим не менш, інструменти для аналізу файлів журналу полегшують роботу для оптимістів.

Давайте розглянемо найпопулярніші інструменти для аудиту файлів журналів і зрозуміємо, як ці інструменти допомагають нам аналізувати файли журналів.

Аналізатор файлів журналу Screaming Frog

Технічні проблеми SEO можна виявити за допомогою завантажених даних файлу журналу та пошукових роботів, перевірених за допомогою Аналізатор файлів журналу Screaming Frog. Ви також можете зробити наступне:

 • Активність пошукового бота та дані для пошукової оптимізації.
 • Дізнайтеся про частоту сканування веб-сайтів ботами пошукових систем
 • Дізнайтеся про всі технічні проблеми з SEO, а також про зовнішні та внутрішні непрацюючі посилання
 • Аналіз URL-адрес, які сканувалися найменше та найбільше, щоб зменшити втрати та підвищити ефективність.
 • Відкрийте для себе сторінки, які не скануються пошуковими системами.
 • Будь-які дані можна порівнювати та комбінувати, включаючи дані зовнішніх посилань, директиви та іншу інформацію.
 • Перегляньте дані про URL-адреси реферелів
  8 найкращих тем оболонки Gnome

Інструмент аналізатора журнальних файлів Screaming Frog є абсолютно безкоштовним для використання в одному проекті з обмеженням у 1000 подій рядкового журналу. Вам потрібно буде оновити до платної версії, якщо ви хочете отримати необмежений доступ і технічну допомогу.

JetOctopus

Що стосується доступних інструментів аналізатора журналів, JetOctopus є найкращим. У нього є семиденна безкоштовна пробна версія, кредитна картка не потрібна та підключення в два кліки. Частота сканування, бюджет сканування, найпопулярніші сторінки тощо можна визначити за допомогою Аналізатор журналів JetOctopusяк і інші інструменти в нашому списку.

За допомогою цього інструменту ви можете інтегрувати дані файлу журналу з даними Google Search Console, що дасть вам явну перевагу над конкурентами. За допомогою цієї комбінації ви зможете побачити, як Googlebot взаємодіє з вашим сайтом і де ви можете покращити його.

На Crawl Log Analyzer

Щодня обробляється понад 500 мільйонів рядків журналу Аналізатор журналів Oncrawl, інструмент, розроблений для середніх і великих веб-сайтів. Він стежить за журналами веб-сервера в режимі реального часу, щоб переконатися, що ваші сторінки належним чином індексуються та скануються.

Oncrawl Log Analyzer відповідає вимогам GDPR і має високий рівень безпеки. Замість IP-адрес програма зберігає всі файли журналів у безпечній та відокремленій хмарі FTP.

Крім JetOctopus і Screaming Frog Log File Analyzer, Oncrawl має ще деякі функції, як-от:

 • Підтримує багато форматів журналів, наприклад IIS, Apache і Nginx.
 • Інструмент легко адаптується до ваших вимог щодо обробки та зберігання, коли вони змінюються
 • Динамічна сегментація — це потужний інструмент для виявлення шаблонів і зв’язків у ваших даних шляхом групування URL-адрес і внутрішніх посилань на основі різних критеріїв.
 • Використовуйте точки даних із необроблених файлів журналу, щоб створювати дієві звіти про пошукову оптимізацію.
 • Файли журналів, передані у ваш FTP-простір, можна автоматизувати за допомогою технічного персоналу.
 • Можна відстежувати всі популярні браузери, включаючи Google, Bing, Yandex і сканери Baidu.

OnCrawl Log Analyzer має ще два важливі інструменти:

Oncrawl SEO Crawler: За допомогою Oncrawl SEO Crawler ви можете сканувати свій веб-сайт на високій швидкості та з мінімальними ресурсами. Покращує розуміння користувачем того, як критерії ранжирування впливають на пошукову оптимізацію (SEO).

Дані Oncrawl: Дані Oncrawl аналізують усі фактори SEO шляхом поєднання даних сканування та аналітики. Він отримує дані з файлів сканування та журналів, щоб зрозуміти поведінку сканування, і рекомендує бюджет сканування для пріоритетного вмісту або рейтингу сторінок.

  Автор ШІ для всіх ваших потреб

Аналізатор файлів журналу SEMrush

The Аналізатор файлів журналу SEMrush це розумний вибір для простого інструменту аналізу журналів на основі веб-переглядача. Цей аналізатор не вимагає завантаження і може використовуватися в онлайн-версії.

SEMrush представляє вам два звіти:

Хіти сторінок: перегляди сторінок повідомляють про взаємодію веб-сканерів із вмістом вашого веб-сайту. Він надає вам дані про сторінки, папки та URL-адреси з максимальною та мінімальною кількістю взаємодій із ботами.

Діяльність Googlebot: Звіт про діяльність Googlebot щодня надає статистику щодо сайту, наприклад:

 • Типи сканованих файлів
 • Загальний код статусу HTTP
 • Кількість запитів, зроблених до вашого сайту різними ботами

Loggly від SolarWinds

Логглі від SolarWinds перевіряє журнали доступу та помилок вашого веб-сервера, а також щотижневі показники сайту. Ви можете переглянути дані свого журналу в будь-який момент часу, і він має функції, які спрощують пошук у журналах.

Надійний інструмент аналізу файлів журналів, як-от SolarWinds Loggly, потрібен для ефективного пошуку файлів журналів на вашому веб-сервері для отримання інформації про успіх або невдачу запитів ресурсів від клієнтів.

Loggly може надати діаграми, що відображають сторінки, які найменш часто переглядаються, і обчислити середню, мінімальну та максимальну швидкість завантаження сторінки, щоб допомогти вам оптимізувати пошукову оптимізацію вашого веб-сайту.

Статистика сканування Google Search Console

Google Search Console полегшив роботу користувачам, надавши корисний огляд своїх практик. Робота консолі проста. Вашу статистику сканування буде розділено на три категорії:

 • Кілобайти, завантажені на день: це вказує на кілобайти, завантажені роботами Googlebot під час відвідування веб-сайту. Це в основному вказує на два важливі моменти: якщо на графіку показано високі середні показники, це означає, що сайт сканується частіше, або це також може вказувати на те, що боту потрібно багато часу, щоб сканувати веб-сайт, і він нелегкий.
 • Сторінки, проскановані за день: повідомляє кількість сторінок, які Googlebot сканує щодня. Він також записує стан активності сканування, незалежно від того, низький, високий або середній. Низька швидкість сканування вказує на те, що робот Googlebot не сканує веб-сайт належним чином
 • Час, витрачений на завантаження сторінки (у мілісекундах): це вказує на час, потрібний Googlebot для виконання HTTP-запитів під час сканування веб-сайту. Чим менше часу Googlebot витрачатиме на надсилання запитів, тим краще буде завантажувати сторінку, оскільки індексація відбуватиметься швидше.

Висновок

Сподіваюся, ви багато чого отримали з цього посібника щодо аналізу файлів журналів та інструментів, які використовуються для перевірки файлів журналів на пошукову оптимізацію. Аудит файлів журналу може бути дуже ефективним для покращення технічних аспектів SEO веб-сайту.

Google Search Console і SEMrush Log File Analyzer — два варіанти безкоштовного базового інструменту аналізу. Як альтернативу перевірте Screaming Frog Log File Analyzer, JetOctopus або Oncrawl Log Analyzer, щоб краще зрозуміти, як боти пошукової системи взаємодіють із вашим веб-сайтом; Ви можете використовувати змішані преміум- і безкоштовні інструменти аналізу файлів журналів для SEO.

Ви також можете переглянути деякі просунуті веб-сканери, щоб покращити SEO.