Що робити, якщо ви пролили воду або каву на свій ноутбук

| | 0 Comments| 4:50 PM
Categories:

Ноутбуки та рідини — погане поєднання, але нещасні випадки трапляються. Якщо ви читаєте це після розливу рідини, перше, що вам слід зробити, це вимкнути пристрій, а потім від’єднати кабель живлення та акумулятор якомога швидше.

Попередження: електроенергія і вода не змішуються! Ви можете завдати собі серйозної шкоди або ще більше пошкодити свій комп’ютер. Перш ніж торкатися ноутбука, переконайтеся, що ваші руки та область (або кнопка), якої ви торкаєтеся, повністю сухі.

Вимкніть живлення зараз!

Для тих із вас, хто пропустив вступ, вимкніть ноутбук і негайно від’єднайте кабель живлення. Найшвидший спосіб зробити це на більшості моделей – натиснути й утримувати кнопку живлення, доки екран не потемніє. Чим довше ви чекаєте вимкнення комп’ютера, тим вище ймовірність його серйозного пошкодження.

Якщо у вашому ноутбуку є знімний акумулятор, вийміть його, висушіть, якщо потрібно, а потім покладіть у безпечне місце. Якщо ви пролили багато рідини на клавіатуру, ви можете спробувати покласти ноутбук лицьовою стороною вниз на рушник з відкритою кришкою (наприклад, перевернуту V). Це дозволяє краплям стекти, перш ніж вони досягнуть чутливих компонентів під ним.

Більшість комп’ютерного обладнання може витримати занурення у воду за умови вимкнення живлення. Вимкнувши систему та вийнявши акумулятор, якщо це можливо, ви (сподіваємося) розірвали ланцюг, що може призвести до неприємного удару та пошкодити ноутбук.

Пам’ятайте, що окрім самих клавіш, в клавіатуру вбудовано багато компонентів, які вже можуть бути пошкоджені, зокрема динаміки та трекпад. Багато ноутбуків, наприклад MacBook, мають вентиляційний отвір між корпусом і кришкою, через який рідина може просочитися.

Що робити далі

Подальші дії залежать від вашого ноутбука, його віку та того, наскільки вам зручно відкривати корпус, щоб отримати доступ до внутрішніх частин.

Якщо ваш ноутбук знаходиться на гарантії, відкриття корпусу, швидше за все, анулює його. Можна стверджувати, що розливання чогось на ноутбук також анулює гарантію, тому тут доведеться використовувати свій розсуд. Першим пунктом виклику для ноутбука на гарантії має бути виробник. Зв’яжіться з компанією і подивіться, що вони можуть зробити для вас.

  Як встановити Mozilla Firefox як браузер за замовчуванням на Mac

Можливо, ви зможете отримати безкоштовну перевірку ноутбука, але витрати на будь-який ремонт, швидше за все, вийдуть з вашої кишені.

Якщо на ваш комп’ютер не діє гарантія (або вам байдуже), ви можете взяти все у свої руки. На жаль, не всі ноутбуки можна легко відкрити. Ноутбуки Apple і Microsoft, зокрема, мають дуже низький рівень Оцінки ремонтопридатності iFixit, що вказує на те, що в їх конструкції використовується багато клею і припою.

До деяких пристроїв дуже важко потрапити, тоді як інші зібрані таким чином, що відкривання корпусу є майже безглуздим заняттям.

Знайдіть в Інтернеті свою конкретну модель, а потім «ifixit» або «посібник з ремонту». Результати повинні дати вам певну вказівку на те, наскільки легко (чи ні) ваш ноутбук відремонтувати. Якщо вам це зручно, ви можете відкрити корпус і спробувати висушити вологу.

Варіант 1: Відкрийте корпус

Якщо ви вирішили відкрити шасі, ви можете оцінити пошкодження самостійно. Якщо ви лише пролили воду на свій ноутбук, компоненти повинні легко висушуватися та тестуватися. Якщо ви пролили щось липке або солодке, наприклад, безалкогольний напій або пиво, компоненти, швидше за все, потребують належного очищення фахівцем.

Якщо вам зручно це робити, видаліть деякі компоненти, щоб речі висохли. Від’єднати та вийняти SSD або жорсткий диск, а також будь-які палички оперативної пам’яті, які ви помітили, має бути досить легко. Сфотографуйте перед початком, якщо вам потрібна довідка для повторної збірки.

Витріть будь-яку явну вологу на ноутбуці та на компонентах чистою тканиною без ворсу або рушником (паперові рушники також підходять). Переконайтеся, що ви протираєте, а не витираєте, щоб нічого не залишити.

Помістіть ноутбук і всі компоненти, які ви знімаєте, у сухе провітрюване місце мінімум на 48 годин. Не використовуйте фен, обігрівач або будь-яке інше джерело тепла для сушіння ноутбука, оскільки це може призвести до подальших пошкоджень.

  Як створити віджети з прозорим фоном на iPhone

Коли все висохне, можна знову зібрати ноутбук і спробувати його включити.

Варіант 2: віддайте його в ремонт

Будь-яка місцева майстерня по ремонту ноутбуків може поглянути на ваш мокрий комп’ютер і повідомити, чи потрібно замінити якісь компоненти. Вони також повинні мати можливість розібрати машину та висушити її за вас. Звичайно, вони не зроблять це безкоштовно — з вас стягнуть плату за роботу та будь-які деталі, які потрібно замінити.

Якщо у вас є ноутбук Apple, Apple, ймовірно, стягне набагато більше за ремонт, ніж сторонній магазин. Частково це пов’язано з тим, що Apple та її авторизовані сервісні центри використовують оригінальні офіційні запчастини. Ви можете заощадити гроші, перейшовши в інше місце, але деталі можуть бути не тієї ж якості.

Варіант 3. Залиште його вимкненим і зачекайте

Дати ноутбуку деякий час, щоб висохнути, варто спробувати, якщо ви просто пролили на нього воду або ви думаєте, що не так багато рідини потрапило в корпус. Просто відкрийте кришку ноутбука та покладіть її лицьовою стороною вниз на рушник (наприклад, перевернуту V), щоб будь-яка волога могла витекти.

Покладіть ноутбук у сухе, провітрюване місце і зачекайте не менше 48 годин, перш ніж спробувати його ввімкнути. Якби ви змогли досить швидко дістатися до своєї машини, можливо, не було б жодних пошкоджень. Однак якщо ви пролили щось липке, принаймні, ймовірно, постраждала ваша клавіатура.

Як виправити залиплі клавіші

Найкраще рішення для залиплих ключів — очистити окремі перемикачі клавіш. На деяких ноутбуках можна досить легко зняти кришки клавіш, щоб дістатися до механізму під ним. Ви можете використовувати спрей ізопропілового спирту та ватний диск, щоб видалити навіть самий прилиплий бруд. Спирт швидко випарується.

Перш ніж спробувати це, переконайтеся, що ваш ноутбук вимкнено, відключено від мережі та, якщо можливо, вилучені батареї.

Розпиліть або капніть трохи ізопропілового спирту на уражені клавіші, а потім натискайте кожну клавішу кілька разів, щоб спирт проникав у механізм. Чим сильніше ви натискаєте на неї, тим вільніше має стати клавіша. Однак не вживайте занадто багато алкоголю, інакше ви можете вимити сміття далі в ноутбук.

  Blogtrottr перетворює RSS-канали на листи новин електронною поштою за допомогою фільтрів сюжетів

Повторюйте цей процес, поки ключі не стануть такими липкими. Ви можете використовувати цю саму техніку, щоб виправити будь-які липкі кнопки на ігровому контролері. Це повинно покращити відчуття будь-яких пошкоджених клавіш, але майте на увазі, що це не повне рішення, оскільки воно не видаляє залишки липкості повністю.

Якщо клавіатура списання, проконсультуйтеся Клавіатура ноутбука щоб дізнатися, чи доступна заміна і скільки вона буде коштувати. Ви також можете віднести машину в ремонтну майстерню і дозволити їм попрацювати.

Не використовуйте рис

Всупереч поширеній думці, рис не найкраще використовувати для висушування вологої електроніки. Це не прискорює процес висихання. І якщо ви потрапите рисові зерна в систему охолодження або USB-порти, це викличе більше проблем, ніж початковий розлив. Натомість радимо з’їсти рис.

Уникнення розливів у майбутньому

Найкращий спосіб уникнути розмоклого ноутбука – ніколи не мати його біля їжі та напоїв. Іншим варіантом є використання кришки для клавіатури, яка виконує роль водонепроникної мембрани, щоб не пропускати рідину. Однак вони не безпомилкові, оскільки вентиляційні отвори все одно повинні дихати. Вони також негативно вплинуть на ваш досвід набору тексту.

Однак, якщо ви зіпсували кілька ноутбуків через розлив, ви можете спробувати накрити кришку для клавіатури.

Інший варіант — поставити ноутбук на стояк і використовувати зовнішню клавіатуру та мишу. Це забезпечує додаткову перевагу покращення вашої постави, оскільки вам не доведеться нахиляти голову вниз, щоб побачити екран. На жаль, ця порада дійсно застосовна лише для домашнього та офісного використання.

Деякі ноутбуки, у тому числі деякі з лінійки Lenovo ThinkPad, мають клавіатуру, що захищає від проливання, щоб запобігти просочуванню вологи в разі нещасного випадку.

Якщо ви зламали кілька ноутбуків, проливши на них напої або впустивши речі, ви можете подумати про придбання ноутбука, який буде витримувати більше зловживань.