Що означає «IRL» і як його використовувати?

Можливо, ви зустрічали ініціалізм «IRL» у твітах, на Reddit або в розділах коментарів по всьому Інтернету. Але що це означає і як правильно використовувати його в Інтернеті? Ось як.

“В реальному житті”

IRL означає «в реальному житті». Коли люди використовують його в Інтернеті, це часто стосується їх особистості та життя за межами Інтернету, наприклад, їхню повсякденну роботу та близьке коло спілкування.

Використання IRL та інших онлайн-ініціалізмів можна простежити до популяризації чатів в Інтернеті в 1990-х роках. За цей час люди, які часто спілкувалися з іншими в Інтернеті, почали створювати власні слова, абревіатури та ініціалізми для позначення певних речей. Серед них IRL.

Оскільки онлайн-розмови в цей час були переважно анонімними, люди використовували цю фразу як скорочення, щоб поділитися подробицями свого офлайнового життя. Ранній випадок використання цього був би, якщо онлайн-друг запитав вас, якою була ваша професія. У відповідь ви сказали б, що ви «стоматолог IRL».

До речі, IRL

Еволюція IRL

З появою соціальних медіа на початку та в кінці 2000-х, спосіб, як люди використовували IRL, почав розвиватися. Люди почали використовувати своє справжнє ім’я та особистість в Інтернеті на ранніх сайтах соціальних мереж, таких як Friendster і Myspace. Вони з’єднувалися зі своїм сусіднім колом спілкування, публікували свої фотографії та спілкувалися один з одним за допомогою месенджерів, таких як AOL та Yahoo.

  Як створити дефіси, тире En і Em в Документах Google

Межа між вашою ідентичністю в Інтернеті та вашою фактичною ідентичністю почала змінюватися. Замість того, щоб IRL посилався на чиєсь офлайн-життя, це стало способом відокремити вашу анонімну інтернет-персону від вашої справжньої. Особливо це стосувалося інтернет-форумів та онлайн-ігор, де ви набираєте певного персонажа.

IRL можна використовувати в тих випадках, коли ваше онлайнове життя зливається з вашим офлайновим життям. Наприклад, якщо ви зустрінете когось із своїх давніх товаришів по гільдії в World of Warcraft на конгресі, ви скажете, що нарешті познайомилися з IRL.

Відомі люди та IRL

Окрім проведення межі між вашою інтернет-персоною та справжньою ідентичністю, IRL часто використовується іншим способом.

У більшості випадків ми бачимо лише відомих людей, таких як актори, співаки та інтернет-знаменитості, на нашому телевізорі чи телефоні. Те, що ми знаємо про них через ці канали, часто є лише невеликим уривком того, ким вони є. Тому не дивно, що коли ви зустрічаєте відому людину на вулиці, вона може виглядати, звучати або діяти по-іншому.

  Як використовувати миттєву точку доступу на вашому iPhone, iPad або Mac

Існує різниця між образами відомої людини на екрані та тим, ким вони є в реальному житті. У цьому контексті IRL можна використовувати для опису того, ким вони є за межами своєї кар’єри. Тож, якщо ви зустрінете знаменитість на вулиці і маєте приємну взаємодію, ви б називали її «справді гарною IRL».

Me IRL та інші варіації

Є також «me IRL», яке часто з’являється в мемах і твітах. Хоча ініціалізм у фразі також означає «у реальному житті», люди використовують «me IRL» зовсім по-різному.

Me IRL постачається із зображенням, відео чи заявою, які, на думку користувача, репрезентують його поточний стан у реальному житті. Наприклад, якщо ви супроводжуєте «me IRL» відео, на якому чоловік неодноразово спотикається об себе, це, швидше за все, самовнизливий жарт про незграбність. Його також можна використовувати з незвичайним або незрозумілим зображенням для гумористичного ефекту.

Фраза стала популярною завдяки r/me_irl subreddit, яка є однією з найбільших спільнот гумору на сайті з понад 3 мільйонами учасників. У підпорядкуванні також є правило, згідно з яким на всіх плитках постів має бути зазначено «me_irl» і нічого більше. Через розмір субреддіту публікації в ньому часто стають одними з найпопулярніших і широко відомих мемів у всьому Інтернеті.

  10 найкращих інструментів та програмного забезпечення для керування віртуалізацією

Наприклад, пост вище є одним із найпопулярніших дописів року на me_irl. Це показує, що навіть якби хтось повернувся в минуле, щоб пояснити людям сучасні ідеї, він не знали б про них достатньо, щоб це зробити.

Як використовувати IRL

Якщо ви спілкуєтеся з кимось у чаті в Інтернеті або публікуєте повідомлення на форумі, ви можете замінити IRL на те, що ви використовуєте «у реальному житті». Як згадувалося вище, ви також можете використовувати його під час зустрічі зі знаменитістю.

Ось кілька правильних способів використання IRL:

Я студент психології IRL.
Білл Гейтс здається справді доброзичливим хлопцем IRL.
Я та друг, з яким я граю в DOTA, нещодавно зустрілися з IRL на місцевому турнірі.
Я не знаю jac_extreme003 IRL, але ми багато спілкуємося в Інтернеті.

Якщо вам цікаво, як використовувати інші терміни в Інтернеті, вам слід дізнатися більше про TBH і SMH. Незабаром ви можете використовувати деякі з цих термінів IRL.