Що означає «IANAL» і як ви його використовуєте?

| | 0 Comments| 10:38 AM
Categories:

Хоча це не найпоширеніша абревіатура в Інтернеті, IANAL час від часу використовується на таких веб-сайтах, як Twitter, Quora та Reddit. Але що означає IANAL і чому люди це говорять?

Я не юрист

IANAL — це інтернет-ініціалізм, що означає «Я не юрист». Зазвичай його використовують неюристи, які хочуть пояснити, що їхні юридичні висновки не є юридичною порадою. Такого роду роз’яснення важливо в Інтернеті, з чим ви можете зіткнутися судові позови або обвинувачення за надання юридичних консультацій (або роботу адвоката) без а юридична ліцензія. (Однак неюриди рідко стикаються з реальними наслідками за надання випадкових юридичних консультацій.)

У деяких випадках IANAL використовується справжніми юристами, які хочуть надати безоплатні юридичні висновки, не створюючи адвокат-клієнт відносини. Потрапити в онлайн-відносини між адвокатом і клієнтом – це не тільки незручність, але й може бути незаконним, оскільки адвокат може не мати юрисдикції займатися адвокатською діяльністю за межами свого штату.

  Як використовувати баланс білого в Google Photos

ІАНІЛ і ТІНЛА

«IANYL» схоже. Це означає «Я не ваш адвокат». Це може використовуватися тим, хто хоче пояснити, що він юрист, але не надає професійних юридичних консультацій і не вступає з вами у відносини адвокат-клієнт.

Аналогічно, «TINLA» означає «Це не юридична порада». Люди використовують ці вирази, щоб пояснити, що вони не надають професійних юридичних консультацій в Інтернеті.

Чи насправді люди кажуть IANAL?

IANAL — неймовірно непопулярний фрагмент інтернет-сленгу. Більшість людей ніколи не чули про нього, і він не має особливої ​​користі за межами Quora або Reddit /r/legaladvice форум. Так чому ж IANAL це річ?

Як би дивно це не звучало, IANAL існує з кінця 80-х. Це була напівпопулярна фраза в Usenet і ARPANET, два з предків Інтернету. Як свідчить історія, юристи до Інтернету придумали IANAL, щоб пояснити, що, хоча вони надають юридичні висновки в Інтернеті, вони не вступають у відносини між адвокатом і клієнтом і не діють за межами своєї юрисдикції. (Це також може бути вільним посиланням на «Я не лікар, але граю одного на телебаченні” прото-мем.)

  Як дивитися Sony PlayStation 5 Reveal

Згодом неюристи в Usenet і ARPANET зловили помилку IANAL. Це виявилося корисною фразою під час гарячих дискусій про орендодавців, автомобільні аварії чи політику. IANAL можна використовувати під час вступу до дискусії («IANAL, але гомеопатія не повинна бути незаконною?») або під час висловлення своєї думки на юридичну тему («IANAL, але ви повинні подати до суду за наклеп»).

Важко зрозуміти, як IANAL може бути корисним ініціалізмом. Зрештою, потрібна лише секунда, щоб набрати: «Я не юрист». Тож чи варто вам навіть турбуватися про використання IANAL? І якщо ви це зробите, чи хтось дізнається, про що ви говорите?

  Як додати веб-сайт на головний екран вашого iPhone або iPad

Чи варто використовувати IANAL?

Ви завжди повинні уточнювати, що ви не юрист, надаючи юридичні висновки в Інтернеті. Люди можуть бути досить вразливими (або дурними) в Інтернеті, і було б соромно, якби вони прочитали ваші випадкові думки про розлучення як професійну юридичну пораду. Зрештою, вводити себе в оману як адвоката незаконно.

Але чи варто говорити IANAL? Чи справді люди зрозуміють, про що ви говорите, і чи будуть вони шукати ваш дивний інтернет-жаргон у Google?

У більшості ситуацій ми пропонуємо вам уточнити свій неюридичний статус словами будь-який