Що означає «FTFY» і як ви його використовуєте?

Categories:

Як і AMA і DAE, FTFY популярний на таких веб-сайтах, як Reddit і Twitter. Але що це означає, хто це придумав і як його використовувати?

Що це означає?

FTFY — це абревіатура від «виправлено це для вас». Люди часто використовують його на Reddit і Twitter, щоб посміятися над думками, граматикою або роботою інших. Загальноприйнято розуміти це як сарказм, хоча, як і будь-який подібний жарт, FTFY може видатися грубим або агресивним.

Але є деякі ситуації, в яких FTFY дійсно допомагає. Наприклад, після того, як ви вирішили проблему для колеги, ви можете надіслати повідомлення «FTFY». Після виправлення непрацюючих посилань у ланцюжку модератор Reddit також може опублікувати «FTFY», щоб вказати, що все в квадраті.

Однак такі ситуації трапляються рідко в більшості Інтернет.

Довга тиха історія

Походження FTFY невідоме, але вперше було додано приклад фрази Міський словник у 2005 році. З цього прикладу виявляється, що FTFY спочатку була цілком справжньою, не саркастичною фразою, наприклад:

  Як зберегти вкладки Google Chrome на потім

«Я не бачу зображення».
«Все добре, я FTFY».

З часом це перетворилося на щось більш сардонічне. Раніше Інтернет був набагато більш практичним, навіть для людей, які користувалися ним лише випадково. Враховуючи це, має сенс, що FTFY почався як корисна фраза.

Приклади, подібні до прикладу, який ми використали вище, могли початися на інтернет-форумах, які покладалися на дратівливі теги форматування (наприклад BBCode), щоб вставляти зображення в дописи. Або це може стосуватися програмування, створення веб-сайтів або налаштування профілю на таких веб-сайтах, як MySpace (що задіяло певну CSS, мову, яка використовується для стилізації HTML-коду веб-сторінки).

Щороку все менше людей має причину форматувати код для веб-сторінок. Це може пояснити, чому FTFY тепер використовується саркастично. Приблизно в 2009 або 10 FTFY став мемом і породили саркастичні субреддити, як /r/FTFY. Відповідно до Google Trends, абревіатура досягла піку популярності в 2012 році і з тих пір зменшилася.

  Як Інтернет вбив День сміху (і чому його потрібно зупинити)

Тепер FTFY — це лише одна з багатьох непопулярних абревіатур, що ширяють на Reddit. Знову ж таки, він досі переважно відомий і використовується як саркастичний термін. Проте програмісти, творці контенту та журналісти, які працюють в Інтернеті та також спілкуються з колегами через нього, досі іноді щиро використовують FTFY.

Як ви використовуєте FTFY?

Хочете навчитися використовувати FTFY як професіонал? Гаразд! Скажімо, ви відкриваєте тему на Reddit про ситкоми. Ви бачите пост, у якому говориться: «Сайнфельд — найкращий ситком усіх часів», але ви не погоджуєтеся. Ви можете процитувати допис Reddit, відредагувати його так, щоб він читав: «Я люблю Люсі — найкращий ситком усіх часів», а потім додати «FTFY» після цитати.

Це досить сухий, але типовий приклад. Ви цитуєте когось, змінюєте кілька слів, а потім додаєте FTFY. Ця формула працює практично для будь-якої ситуації — від дурних розмов про котів до словесних насильницьких політичних аргументів.

  Скільки гравців можуть грати одночасно на Switch?

Але що, якщо ви хочете використовувати FTFY не саркастично? Що ж, вам доведеться почати вирішувати проблеми для людей! Виправте чиюсь помилку в описі групи Facebook або запросіть пропущених колег до групи Календаря Google. Тоді ви можете використовувати FTFY, не жартуючи.

Просто пам’ятайте, що ваші друзі можуть не знати, що означає FTFY. Можливо, вам доведеться це виправити для них.