Що означає «AMA» і як ви його використовуєте?

Термін «AMA» є основним продуктом Reddit, і він поширився на далекі куточки Інтернету. Але що означає AMA, хто придумав це слово і як ви його використовуєте?

Запитай мене щось

AMA — це абревіатура від «запитай мене про що-небудь». Його використовують люди, які відкриті для будь-яких питань, особливо особистих. І хоча AMA можна використовувати будь-де в Інтернеті, зазвичай він використовується в Інтернеті Форум Reddit AMA (який більш відкритий для незнайомців, ніж ланцюжок у Facebook чи Twitter).

Форум Reddit AMA має дуже простий формат. Люди починають тему з особистої інформації про своє життя, а інші задають питання, які стосуються цієї деталі. Один ланцюжок може починатися з «Я водій доставки Amazon, AMA», а інший — «Я колишній агент ФБР, AMA». (Таким чином, форум AMA схожий на інтерактивну версію ток-шоу Опри або Еллен.)

Звичайно, найбільші потоки AMA розпочали знаменитості. Хто б не хотів задати питання своїй улюбленій знаменитості? Ці теми широко розголошуються, і зазвичай вони починають підтримувати нові шоу чи фільми. Вони також вимагають підтвердження особи (фотографії, відео або публікації, пов’язані з AMA в офіційних акаунтах у Twitter і Facebook), тому шанувальникам не доведеться турбуватися про те, що їх обдурять.

  Як зробити так, щоб ярлик Backspace знову працював у Chrome

(До речі, форум AMA Reddit називається /r/IAmA, тому що формат AMA починається з «Я…» і закінчується «запитай мене про що-небудь». Якби вони знали, що «AMA» визначить форум, вони мабуть, назвав би це /r/AMA.)

AMA виникла на Reddit, але ця ідея не нова

У 2008 або 2009 році співробітники Reddit зрозуміли, що їхній веб-сайт може подолати розрив між знаменитостями та звичайними людьми. Почали господарювати Питання та відповіді знаменитостей, які були дуже важкими для відео та несли відокремлений «Ми щойно отримали листа” атмосфера.

Зараз це здається трохи банальним, але зосередженість Reddit на відео з питаннями і відповідями була величезною перевагою. Текстові запитання й відповіді можуть бути фальшивими, але відео не брехали (принаймні, вони не брехали в 2009 році). Згодом співробітники Reddit створили форум /r/IAmA для розміщення запитань і відповідей. Вони відмовилися від відеозаписів для спілкування в прямому ефірі, але твердо залишилися на ідеї перевірки ідентичності знаменитостей, що пояснює, чому формат був таким успішним.

  Як видалити всі виконані нагадування відразу на iPhone та iPad

З цього кута ясно, що формат AMA не є чимось новим. Він розвинувся з формату питань і відповідей у ​​журналах і газетах і навіть можна було порівняти з ток-шоу, радіовикликами, панелями фанатів Star Trek та іншими формами спілкування шанувальників із знаменитостями.

Тим не менш, AMA є дуже особливим розвитком у цьому виді комунікації. У минулорічних питаннях і відповідях посередництвом займалися журналісти або радіоведучі, тоді як AMA Reddit абсолютно не посередництвом. Крім того, ви можете задавати питання будь-кому, хто має цікаве життя, а не тільки багатим знаменитостям і кепським політикам.

(До речі, у The Atlantic є дивовижна публікація історія /r/IAmA. Якщо вас цікавить ранній Інтернет, то вам обов’язково варто прочитати цю статтю.)

Як використовувати AMA?

Форум AMA досить простий у використанні. Будь-хто може читати дописи на Reddit без облікового запису, тому не завадить переглядати ланцюжки AMA, щоб побачити, чи є щось цікаве. Якщо ви хочете задати питання, створіть обліковий запис Reddit і скористайтеся цим. Ваші запитання можуть залишитися без відповіді (навіть якщо це хороші запитання), але це лише частина досвіду.

  Як забути мережі Wi-Fi, до яких раніше був підключений Mac

Хочете створити власну тему AMA? Це легко, просто переконайтеся, що ви дотримуєтеся Формат AMA і мати докази для підтвердження будь-яких ваших заяв. Тема на кшталт «в моєму черепі є цвях, АМА» цікава, але ви не можете опублікувати її без рентгенівського знімка чи будь-якої іншої форми доказу. (Перевірте /r/IAmA FAQ для найнадійніших інструкцій.)

Якщо ви хочете використовувати AMA за межами Reddit, просто знайте, що це пряма абревіатура від «запитайте мене будь-що». Ви можете створити ланцюжок у Facebook або Twitter у форматі AMA або навіть використовувати абревіатуру «AMA» у щоденних розмовах: «Потрібна допомога з комп’ютером? Не соромтеся AMA!»

Термін «AMA» також не завжди стосується Reddit або навіть формальних потоків AMA. Наприклад, ви можете жартома сказати: «Я щойно з’їв цілу піцу, AMA» у чаті або в соціальних мережах. Або ви можете зробити саркастичний коментар на кшталт: «Я стану багатим тепер, коли мої кілька центів Розрахункові гроші Equifax увійшов, АМА».