Що означають водонепроникність і водонепроникність?

| | 0 Comments| 6:25 AM
Categories:

Ключові висновки

 • Водостійкі пристрої не є повністю водонепроникними, тобто за певних умов вода може проникати всередину.
 • Розумні годинники та фітнес-браслети використовують значення ATM для позначення водостійкості, тоді як смартфони використовують IP-коди.
 • Водостійкість не є постійною властивістю і може погіршуватися з часом, тому ставтеся до водонепроникності як до запобіжної мережі, а не до функції.

Багато пристроїв рекламують як водостійкі або навіть водонепроникні. Але що це означає — чи можете ви без хвилювання кинути свій телефон у басейн? Давайте детальніше розглянемо водостійкість, щоб вода не пошкодила ваш телефон, розумний годинник або інший пристрій.

Водонепроникність проти водостійкості

Водонепроникність означає, що вода не може потрапити всередину пристрою ні за яких обставин. Але хоча деякі компанії використовують це як маркетинговий термін, жоден пристрій не є справді водонепроникним.

Навіть якщо ваш пристрій може витримати кілька хвилин під дощем або падіння в мілководний басейн, ви не можете взяти його під глибоководне занурення. У якийсь момент всі водовідштовхувальні заходи вийде з ладу, і вода потрапить у пристрій.

фотографія1971/Shutterstock

Ось чому більш точним є термін «водостійкий». Це вказує на те, що хоча пристрій має певний захист від проникнення рідини, вода все одно може потрапити всередину за певних умов — тонка, але важлива відмінність.

Отже, ви знаєте, що ваш пристрій не є повністю водонепроникним, але як визначити, скільки води він може витримати? Ось тут і починаються стандарти, які вказують, як пристрій захищатиме від води.

Стійкість до банкоматів: використовується в основному для носіїв

ATM, або стандартна атмосфера, є одиницею вимірювання тиску. Одна атмосфера приблизно дорівнює тиску, який чиниться на об’єкт, коли він знаходиться на поверхні води на рівні моря. Кожні 10 метрів (~33 фути) глибше, що ви занурюєте, тиск збільшується на один додатковий ATM.

Розумні годинники та ремінці для фітнесу зазвичай позначають водонепроникність значенням ATM. Наприклад, якщо ваш розумний годинник має водонепроникність 5 ATM, його, ймовірно, безпечно використовувати в рекреаційних басейнах і він витримає, якщо його залишити під дощем.

  Як увімкнути приховану панель попереднього перегляду електронної пошти Gmail

Не існує стандартизованого тесту для визначення банкомату носимого пристрою, хоча деякі годинники приймають стандарт ISO:22810, який використовується традиційними наручними годинниками. Хоча банкомат носимого пристрою вказує на його водонепроникність, це не просто глибина.

Випробування банкоматів проводяться під статичним тиском, тобто вони перевіряють пристрій нерухомо під певним рівнем тиску. Це дуже відрізняється від багатьох реальних умов. Наприклад, хоча ваш фітнес-трекер може витримати падіння в раковину, наповнену водою, він може бути знищений, якщо ви бризнете на нього з міцного шланга або вдаритеся у воду під час катання на водному мотоциклі.

Ці ситуації можуть чинити більший тиск на годинник, ніж він може впоратися, тому важливо враховувати силу води, а не лише глибину.

IP-коди: використовуються переважно для телефонів

На відміну від носіїв, смартфони мають стандартизовані тести на водонепроникність. Вони встановлюються Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) і називаються міжнародними кодами захисту (або захисту від проникнення). Коди зазвичай позначаються як IP, за якими йдуть дві цифри.

Наприклад, iPhone 15 має рейтинг IP68. У цих двох цифрах перша цифра означає захист від пилу. Для цього 6 є найвищим рейтингом, який досягає більшість сучасних смартфонів. Друга цифра відноситься до захисту води, в якій 9 є найвищим рейтингом. Однак більшість смартфонів пропонують 7 або 8 рівень водонепроникності.

Ось короткий перелік того, що означає кожна цифра водонепроникності:

 • X: Пристрій не перевірено на водонепроникність.
 • 0: немає захисту від води.
 • 1: Крапання води не впливає.
 • 2: Крапання води не впливає навіть при вертикальному падінні, коли пристрій знаходиться під кутом 15 градусів.
 • 3: Розбризкування води не має ефекту, навіть якщо воно надходить під кутом 60 градусів від вертикалі.
 • 4: бризки води з будь-якого боку не мають жодного ефекту.
 • 5: Водяні струмені з 0,25-дюймового сопла не мають ефекту.
 • 6: Більш потужні струмені води з 0,5-дюймового сопла не мають ефекту.
 • 7: Занурення у воду на глибину до одного метра (3,25 футів) на 30 хвилин не має ефекту.
 • 8: Занурення у воду понад один метр (3,25 фута) більше ніж на 30 хвилин не має ефекту.
 • 9: Розпилення води під високим тиском не має ефекту.
  Огляд найкращих безкоштовних колекторів та аналізаторів потоку в 2020 році

Ви навряд чи зустрінете останній рівень споживчої електроніки. Більшість сучасних смартфонів пропонують 7 або 8 захист від води, тоді як старіші пристрої можуть мати 4, 5 або 6.

Технічно те, що пристрій досяг одного рівня опору, не означає, що його перевірено на інші значення, нижчі за нього. Таким чином, деякі пристрої можуть похвалитися двома рейтингами IP, але це рідко. Як правило, будь-який пристрій із оцінкою 7 або 8 для захисту від води також буде безпечним проти більш слабких форм проникнення води.

Залежно від пристрою рейтинг водонепроникності 8 може мати різне значення. Наприклад, iPhone 15 і iPhone 11 мають клас IP68. Однак, згідно з Сторінка водонепроникності iPhone від AppleiPhone 15 розрахований на захист на глибині шість метрів (19,7 футів) протягом 30 хвилин, тоді як iPhone 11 розрахований на глибину лише два метри (6,6 футів) протягом 30 хвилин.

Коротше кажучи, рейтинги IPx7 і IPx8 вказують на те, що телефон може витримати занурення у воду. Як згадувалося про рейтинги банкоматів, пам’ятайте, що ці рейтингові тести проводяться в стоячій воді за ідеальних умов. Те, що ваш телефон може безпечно поміститися у воду на кілька футів, не означає, що ви можете обприскати його мийною машиною високого тиску.

Обмеження водонепроникності

Як ми бачили, будь-який пристрій, який виробник заявляє як «водонепроникний», є певною мірою водостійким. Пристрої перевіряються в точних умовах, щоб визначити їхній рівень захисту, але вони не ідеальні та мають обмеження.

Важливо, що водостійкість не є постійною рисою. З часом — або через звичайний знос, або через пошкодження — водонепроникність вашого телефону може впасти. З часом ущільнювачі можуть руйнуватися, а падіння або удар може дати воді точку входу до внутрішніх частин вашого пристрою, якої інакше не було б.

  Deepchecks залучили 14 мільйонів доларів і Canva запускає нові інструменти розробника

Через це більшість гарантій на телефон не покриває пошкодження водою. Якщо через кілька місяців після покупки ви впустите телефон у воду, і він перестане працювати, компанія навряд чи замінить його.

Залежно від вашого пристрою, можливо, ви не зможете натискати його кнопки під час занурення. У деяких випадках це може призвести до пошкодження ущільнень і проникнення води. Якщо ви використовуєте водонепроникний чохол для телефону, переконайтеся, що всі клапани та інші кришки також закріплені.

Майте на увазі, що випробування захисту від води проводяться лише в прісній воді. За жодних умов не можна опускати пристрій у солону воду, оскільки сіль може пошкодити його без ремонту.

Нарешті, IP-стійкість не обов’язково захищає від інших рідин, таких як кава чи каламутна вода. Для лінійки iPhone XS і новіших Apple заявляє, що пристрої стійкі до розливів напоїв, таких як газована вода та сік. Вам просто потрібно змити пролиту воду з-під крана, витерти iPhone і дати йому висохнути.

Для інших пристроїв вам слід уточнити у виробника рекомендовану процедуру.

Водонепроникність призначена для захисту, а не для розваги

Важливо пам’ятати, що водонепроникність створена як резервний рівень захисту від пошкодження водою, а не як крута функція, яку ви повинні протестувати. Можливо, вам не варто хвилюватися, якщо ви випадково впустите водонепроникний телефон в унітаз. Але ви не повинні брати свій пристрій у басейн щоразу — він не призначений для використання як підводна камера.

Якщо ви хочете знати, наскільки водостійким є ваш пристрій, прочитайте дрібний шрифт виробника. Не довіряйте маркетинговим заявам на кшталт «захист від плавання» і скептично ставтеся до тверджень про пристрої невідомих компаній. Щоб уникнути проблем, ви ніколи не повинні навмисно піддавати пристрій впливу води, якщо ви не впевнені, для чого він призначений.

Якщо ваш телефон намокне, ви можете зменшити пошкодження пристрою водою, якщо діятимете мудро та швидко.