Що найкраще підходить для відео?

| | 0 Comments| 8:15 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Цифрові камери пропонують кращу якість зображення, змінні об’єктиви та більше контролю над глибиною різкості порівняно з відеокамерами.
 • Бездзеркальні камери наздогнали цифрові дзеркальні фотокамери щодо якості фотознімків і завжди мали перевагу у відео.
 • Відеокамери розроблено спеціально для відео з такими функціями, як довгі зум-об’єктиви, кращий аудіозапис і доступні елементи керування відео.

Якщо ви хочете знімати відео та бажаєте отримати перевагу від камери смартфона, перед вами великий вибір: цифрова камера чи відеокамера?

Багато цифрових камер сьогодні можуть знімати чудове відео на додаток до зображень високої роздільної здатності. Відеокамерам бракує такої універсальності, але вони пропонують форм-фактори та інші функції спеціально для відео. Залежно від ваших вимог, ви можете виявити, що вони будуть дешевшими.

Тут ми спробуємо полегшити прийняття рішення, вказавши на сильні та слабкі сторони кожного варіанту.

Чохол для цифрових камер

Як і багато побутової електроніки, цифрові фотоапарати мають широкий діапазон цін, характеристик і функцій.

Деякі основні характеристики, на які варто звернути увагу:

 • У нього є порт для мікрофона? Це важливо, якщо ви не хочете покладатися на вбудований мікрофон. Для отримання додаткової інформації перегляньте наш довідник щодо найкращих мікрофонів для дробовика для цифрових дзеркальних фотоапаратів і бездзеркальних камер.
 • Чи є стабілізація зображення в самій камері чи в об’єктиві?
 • У нього є перекидний екран? Це важливо для відеоблогерів, які хочуть побачити себе під час зйомки.
 • Який у нього автофокус (AF)? Загалом АФ із визначенням фази є кращим, аніж повільнішим АФ із визначенням контрасту, особливо якщо ви хочете знімати сцени з великою кількістю рухів.
 • Наскільки великий датчик зображення?

Ця остання специфікація є ключовим моментом у будь-якій цифровій камері. За інших рівних умов більший датчик означає більші пікселі, які можуть зібрати більше світла. Ви отримуєте чіткіші зображення, менше шуму та кращу продуктивність за слабкого освітлення, хоча зазвичай у більшому форм-факторі зі збільшеним розміром файлу.

Багато кишенькових камер мають 1-дюймові датчики, але споживчі моделі зі змінними об’єктивами зазвичай мають Four Thirds, APS-C або повнокадровий датчик.

Датчик Four Thirds приблизно вдвічі більший за 1-дюймовий датчик, а APS-C ще більший. У верхній частині купи знаходяться повнокадрові камери з датчиками розміром приблизно з 35-міліметрову плівку (36×24 мм).

Як цифрові фотоапарати порівнюються з відеокамерами

Цифрова камера, яка перевіряє всі або більшість цих полів, матиме кілька переваг перед відеокамерами:

 • Краща якість зображення. Датчики зображення у відеокамерах, як правило, набагато менші, ніж у цифрових камерах, що може погіршити якість, особливо в умовах слабкого освітлення.
 • Можливість використання змінних об’єктивів. Залежно від проекту ви можете оснастити свою камеру ширококутним або телеоб’єктивом або вибрати об’єктиви зі змінною фокусною відстанню.
 • Більше контролю над глибиною різкості. За допомогою різних об’єктивів і налаштувань камери можна знімати з невеликою глибиною різкості, де різким є лише об’єкт. Або ви можете піти вшир, де все у фокусі.
 • Високоякісні відео та фотографії. Більшість відеокамер погано справляються зі зйомкою фотографій.
  Як оновити Google Chrome

Бездзеркальні та цифрові дзеркальні камери: що краще?

Не очікуйте, що моделі Digital Single-Lens Reflex (DSLR) у списку найкращих цифрових камер для відеозйомки. Останніми роками бездзеркальні камери значною мірою наздогнали цифрові дзеркальні фотокамери щодо якості фотознімків, але вони завжди мали перевагу у відео.

Чому так? Хоча цифрові дзеркальні камери можуть знімати відео, їхня конструкція насправді для цього не пристосована. Проблема зводиться до оптичного видошукача, який є ключовим пунктом продажу дзеркальних фотокамер.

Видошукач дає змогу побачити те, що бачить об’єктив, перш ніж зробити знімок. Але для цього потрібна відносно громіздка система дзеркала та призми, яка працює як перископ, відбиваючи світло від лінзи у видошукач. Однак бездзеркальні камери зазвичай також мають цифрові видошукачі, щоб конкурувати з дзеркальними фотокамерами.

Коли ви фотографуєте або знімаєте відео, дзеркало повертається вгору, щоб світло проходило до датчика зображення. Це вимикає видошукач, що не є великою проблемою для фотографій, оскільки це відбувається за частки секунди. Але коли ви знімаєте відео, ви повинні покладатися на екран попереднього перегляду в реальному часі або електронний видошукач, щоб побачити, що відбувається перед об’єктивом.

Більша проблема полягає в тому, що системи автофокусування в багатьох цифрових дзеркальних фотоапаратах погано підходять для живого відео. Знову ж таки, це пов’язано з механізмом, який включає оптичний видошукач. Традиційні дзеркальні фотокамери використовують датчик автофокусування з визначенням фази, який є частиною системи дзеркального відображення. У бездзеркальних камерах автофокус вбудовано в датчик, який фіксує зображення.

Дзеркальні камери Canon мають функцію Dual Pixel AF, яка реалізує автофокус безпосередньо на головному датчику зображення на додаток до датчика автофокусування. Але виробники прагнуть розмістити найкращі функції відео у своїх бездзеркальних моделях.

  Пояснення щодо розгортання Canary та його ролі в DevOps

Загалом форм-фактор дзеркальних фотоапаратів занепадає — споживачі вимагають компактніших камер, а цифрові дзеркальні фотоапарати досить громіздкі. Завдяки кардинальним покращенням характеристик бездзеркальних фотоапаратів, а також їх компактному форм-фактору, бездзеркальні камери витісняють дзеркальні фотокамери.

Деякі бездзеркальні моделі, які варто розглянути

Panasonic, можливо, спочатку лідирувала в розробці бездзеркальних камер, орієнтованих на відео, але інші виробники, такі як Sony, наздоганяють, а в деяких випадках і випереджають.

Хорошим вибором для початкового рівня є Sony ZV-E10, камера APS-C, яка знімає відео 4K зі швидкістю до 30 кадрів на секунду та має порт для мікрофона та відкидний екран. Камера також має стабілізацію зображення, і ви також можете поєднати це зі стабілізацією в лінзах. У дешевший набір входить об’єктив зі змінною фокусною відстанню 16–50 мм, який можна оновити численними об’єктивами в системі байонета Sony E.

Sony A7C, повнокадрова камера, більше для професійних відеооператорів. На момент випуску це була найкомпактніша повнокадрова камера, створена зі збереженням професійних характеристик, таких як 10-бітна глибина кольору 4:2:2. Це безглузда специфікація для споживачів, але вона значно полегшує життя відеопрофесіоналам, яким потрібно виконувати корекцію кольорів або композицію зеленого екрана під час пост-продакшну.

Lumix S5 IIX від Panasonic пропонує одну з найкращих гібридних камер для споживачів, яка має повнокадровий датчик, неймовірну вбудовану стабілізацію, покращений автофокус порівняно з іншими камерами Panasonic і можливість знімайте відео з професійною роздільною здатністю 5,8K.

Canon також пропонує повнокадрові бездзеркальні камери, орієнтовані на професіоналів відео. Популярною доступною камерою початкового рівня для відеоблогерів є Canon EOS M50, бездзеркальна модель APS-C. Він може знімати відео 4K зі швидкістю 24 кадри в секунду, але оскільки він обрізає кадр із такою роздільною здатністю, він краще підходить для зйомки в необрізаному 1080p.

Чохол для відеокамер

Відеокамери також мають широкий діапазон можливостей і цін, але загалом ви отримуєте форм-фактор та інші функції, призначені спеціально для відео:

 • На відміну від цифрових камер, їх можна тримати для безперервної зйомки.
 • Вони мають довгі зум-об’єктиви, як правило, 20x або більше.
 • Вони, як правило, кращі для запису звуку, навіть із вбудованим мікрофоном.
 • Вони краще підходять для тривалих сеансів запису.
 • Елементи керування відео стали легше доступними.

Найпопулярніші виробники відеокамер включають Canon, JVC, Panasonic і Sony, усі вони пропонують моделі з широким спектром функцій і цін. За відносно доступну ціну ви можете придбати компактні моделі початкового рівня з оптичним зумом, стабілізацією зображення та роздільною здатністю HD.

  Як завантажити Hotstar Videos для ПК

Розраховуйте заплатити більше за модель із роздільною здатністю 4K. Ви можете дізнатися більше про пропозиції цих компаній у нашому довіднику про найкращі відеокамери для відеолюбителів.

Навіть у відеокамерах середнього класу датчики зображення набагато менші, ніж у цифрових фотоапаратах аналогічної ціни, зазвичай менше дюйма. Це може погіршити якість відео, якщо ви знімаєте в умовах слабкого освітлення. Крім того, переважання перших відеокамер і гібридних бездзеркальних камер залишило більшість відеокамер позаду в усіх характеристиках, крім ергономіки та простоти використання.

На високому рівні ринку ви знайдете цифрові кінокамери, призначені для професійних кінематографістів. Вони поєднують у собі найкращі характеристики цифрових камер і відеокамер. Однак це неймовірно дорого і майже завжди надмірно, поза сценаріями кіно- та телезйомок.

Для пересічних користувачів також стало більше невеликих фотокамер типу Sony ZV-1F, призначених для відеозйомки. Зазвичай вони схожі на відеокамери з вбудованим об’єктивом, хорошим вбудованим мікрофоном і функціями перш за все відео. Але вони мають форм-фактор, який більше нагадує бездзеркальні камери — зазвичай це також бездзеркальні камери, лише без змінних об’єктивів.

Екшн-камери також набирають обертів. GoPro є найпопулярнішим брендом, але нам також подобається Insta360 One R 1-Inch Edition з роздільною здатністю відео 5,3K і об’єктивом виробництва Leica.

Бездзеркальний проти DSLR проти відеокамери: який вердикт?

Як і в багатьох інших рішеннях про покупку, вибір залежить від вашого бюджету та того, що ви плануєте робити з камерою. Якщо все, що ви дійсно хочете робити, це знімати відео, і робити це просто, відеокамера може бути вашим найкращим вибором, якщо технічні характеристики відеокамери відповідають вашим потребам, наприклад роздільна здатність 4K.

Якщо вам потрібна гнучкість для зйомки випадкових фотографій або якщо ви плануєте знімати відео в складних умовах слабкого освітлення, то бездзеркальна камера, ймовірно, найкращий вибір. Більшість відеоблогерів, які, як правило, знімають у приміщенні, також, здається, віддають перевагу бездзеркальним камерам.

У будь-якому випадку бездзеркальні камери також зробили серйозні стрибки в характеристиках, коли справа доходить до відео, тож навіть якщо ви плануєте знімати відео, вам, мабуть, слід спочатку дослідити бездзеркальні камери.