Що найкраще підходить для вашого проекту

| | 0 Comments| 5:25 AM
Categories:

Хоча Python випущено понад 30 років тому, це дуже популярна мова програмування, яку люблять як професійні розробники, так і ті, хто вчиться кодувати.

Обидва PYPL і ТІОБЕ індекси оцінюють Python як найпопулярнішу мову в світі станом на жовтень 2023 року.

The Опитування розробників Stack Overflow 2022 також повідомляє, що Python був другою за популярністю мовою програмування. Таким чином, будь-який розробник, який вирішив вивчати та використовувати Python, отримає величезну вигоду з точки зору можливостей працевлаштування та кар’єрного зростання.

Однак після того, як ви вибрали Python як мову програмування, виникає ще одне важливе питання. Чи варто використовувати Python 2 чи Python 3 у своїх проектах? Це одне з питань, яке хвилювало мене як розробника Python, і якщо ви також задавалися питанням, що використовувати, то ця стаття допоможе вам прийняти це рішення.

Що таке Python 2?

Python 2 і Python 3 — це дві основні версії або випуски мови програмування Python. Python 2.0 був вперше випущений у 2000 році, і він представив функції та вдосконалення, які мали на меті полегшити вивчення та використання Python для розробки.

Python 2 також надійшов із пропозицією вдосконалення Python (PEP), який є проектним документом, який надає інформацію про нові функції Python і діє як основний механізм для пропонування нових функцій для мови.

Python 2 був дуже популярним і широко використовувався як розробниками, так і компаніями. Однак 1 січня 2020 року Python 2 припинив свою роботу та припинив підтримку. Після цієї дати подальші вдосконалення Python 2 не відбувалися. Останнім випуском Python 2 був Python 2.7, який вийшов у 2010 році.

Оскільки Python 2 більше не підтримується, фокус перемістився на наступний великий випуск мови Python.

Що таке Python 3?

Python 3, який вперше було випущено 3 грудня 2008 року. Python 3 було представлено для усунення недоліків дизайну та проблем безпеки, які були присутні в Python 2. Python 3 запровадив кардинальні зміни та нові функції до мови, щоб усунути надмірність під час кодування на Python та також щоб зробити код Python більш читабельним.

Надлишковість у кодуванні означає існування повторюваного або дублюючого коду. Python 3 прийшов зі змінами в синтаксисі мови Python, серед іншого. Зміни, які відбулися в Python 3, були настільки кардинальними, що код Python 3 несумісний з Python 2.

Можна очікувати, що зараз усі компанії та розробники використовують Python 3, але це не так. У 2022 році Опитування розробників Python Проведене JetBrains, було виявлено, що станом на 2022 рік сім відсотків розробників Python використовують Python 2. Опитування показало, що Python 2 в основному використовується для аналізу даних, комп’ютерної графіки та DevOps.

Оскільки розробники зазвичай працюють із кодом, давайте розглянемо деякі приклади коду, які висвітлюють відмінності в синтаксисі між Python 2 і Python 3, перш ніж заглибитися в основні відмінності між двома версіями.

  Як отримати сертифікат PMP у 2022 році

Синтаксичні відмінності між Python 2 і Python 3

Одна з відмінностей між Python 2 і Python 3 полягає в тому, як вони друкують у стандартний вихід. У Python 2 print є оператором, тоді як у Python 3 print є функцією. Наведені нижче зразки коду показують різницю у виведенні на стандартний вихід за допомогою Python 2 і Python 3.

Python 2

print "Hello, World!"

Вихід:

Python 3

print("Hello, World!")

Вихід

Ще одна відмінність між Python 2 і Python 3 у синтаксисі коду полягає у використанні анотацій типу. Анотації типу дозволяють нам вказати тип змінної, параметра або навіть тип повернення. Це може допомогти мінімізувати помилки в нашому коді, а також чітко повідомити очікувані типи в нашому коді.

Анотації типів підтримуються в Python 3. Однак вони не підтримуються в Python 2. Перегляньте приклад коду нижче, де показано анотації типів, що використовуються в Python 3, а також той самий код без анотацій типів у Python 2.

Python 3

У наведеному нижче прикладі коду сповіщення int було використано для позначення того, що вікова змінна має бути цілим числом. str використовується для анотації аргументу функції greet, а також її типу, що повертається.

# Type annotation - using int to indicate age is an integer
age: int = 30

# Type annotation - str using to indicate the argument type
# and the return type of the greet() function
def greet(name: str) -> str:
    return "Hello, " + name

result = greet("Alice")
print(result)
print("Your age is " + str(age))

Вихід:

Hello, Alice
Your age is 30

Python 2

Зверніть увагу, що код не має анотацій типу. Також зверніть увагу, як виконується друк:

age = 30;
def greet(name):
    return "Hello, " + name

result = greet("Alice")
print result
print "Your age is " + str(age)

Вихід:

Hello, Alice
Your age is 30

Ще одна відмінність, яку ви помітите під час написання коду на Python 2 і Python 3, це результат цілочисельного ділення. Щоб побачити це, виконаємо цілочисельне ділення в Python 2 і Python 3:

З наведеного вище коду зауважте, що коли ми виконуємо цілочисельне ділення в Python 2, ми отримуємо ціле число, а десяткова частина скорочується. Однак у Python 3 результатом цілочисельного ділення є значення з плаваючою точкою, яке містить десяткову частину обчислень.

Зважаючи на відмінності в синтаксисі, ви б віддали перевагу використовувати Python 2 чи Python 3? Як ви думаєте, Python 3 є вдосконаленням Python 2? Якщо ви все ще не впевнені, давайте розглянемо більше відмінностей між Python 2 і Python 3, щоб допомогти вам у виборі між Python 2 і Python 3.

Відмінності між Python 2 і Python 3

Відмінності між Python 2 і Python 3 показано нижче:

Функція/аспект Python 2Python 3Дата випуску 16 жовтня 2000 р. 3 грудня 2008 р. Офіційна підтримкаОфіційна підтримка закінчилася 1 січня 2020 р. Наразі є офіційною підтримуваною версією PythonPerformanceдрук є заявою. Наприклад, надрукуйте «Hello, world!» Краща продуктивність і швидший, ніж Python 2, майже в усіх порівняльних тестах. Синтаксис. Він має кращу продуктивність і швидший, ніж Python 2, майже в усіх порівняльних тестах. Простий синтаксис, який легко читати та розуміти, майже не надлишковим.String StorageStrings за замовчуванням зберігаються як ASCII. За замовчуванням рядки зберігаються як UNICODE. Integer Division. Ділення двох цілих чисел дає ціле число після скорочення десяткової частини. Наприклад, 5/2 == 2 Ділення двох цілих чисел дає значення з плаваючою точкою. Наприклад, 5/2 == 2.5print keywordprint є «unction. Наприклад, print(“Привіт, світ!”)print є sisn’tent. Наприклад, надрукуйте «Hello, world!» Анотації типів Не має вбудованої підтримки анотацій типів Має вбудовану підтримку анотацій типів, що дозволяє вказувати тип змінних, значення, що повертаються, і параметри функції. Ітерація ітерації виконується за допомогою xrange Функціональна ітерація () виконується за допомогою функції range(), яка є ефективнішою, ніж xrange(). Бібліотеки. Має вбудовану підтримку анотацій типів, що дозволяє вказувати тип змінних, значення, що повертається, і параметри функції. Багато бібліотек Python 3 призначені для Працює лише з Python 3 без зворотної сумісності з Python 2. Пропонує кращі бібліотеки стендівВикористання Більше не використовується широко, оскільки не підтримується Широко використовується розробниками та компаніями. Зараз це найпопулярніша версія Python.

  14 безкоштовних шаблонів колажу, щоб покращити вашу гру в соціальних мережах

Як перейти з Python 2 на Python 3

Оскільки Python 3 має кращу безпеку та продуктивність, більш зрозумілий і читабельний синтаксис із дуже невеликою надмірністю, а також є офіційно підтримуваною версією Python, має сенс перейти з Python 2 на Python 3.

Однак це легше сказати, ніж зробити. Python 3 не сумісний із Python 2. Перенесення проекту з Python 2 на Python 3 може бути дуже складним і потребуватиме багато часу та зусиль, залежно від розміру проекту.

Наприклад, Dropbox з Гвідо ван Россумом, творцем мови Python, який працював на них, знадобилося близько трьох років, щоб успішно перейти з Python 2 на Python 3.

Щоб перейти з Python 2 на Python 3, спершу переконайтеся, що ви чітко розумієте відмінності між двома версіями та оціните вартість міграції та те, що може отримати ваша програма. Після того, як це буде зроблено, переконайтеся, що у вас є система контролю версій, щоб ви могли відкотити свою програму до попередньої робочої версії у разі помилок, які порушують роботу програми.

Подивіться на залежності, на які покладається ваша програма, і з’ясуйте, чи сумісні вони з Python 3, оскільки багато бібліотек перейшли на Python 3, виберіть залежності, сумісні з Python 3.

Наступним кроком має бути робота над вашою базою коду для зміни існуючого коду з Python 2 на Python 3. Це найважча частина. Однак, незважаючи на те, що ви можете зробити це вручну, Python надає інструмент під назвою 2-3 який читає код Python 2 і перетворює його на Python 3. Використовуйте цей інструмент, щоб пришвидшити міграцію.

Під час міграції важливо тестувати та виправляти будь-які проблеми, які виникають у вашому коді. На основі звітів, створених 2to3, оцініть усі проблеми у своїй програмі та виправте їх. Під час цього процесу використання інструментів автоматизованого тестування корисно для прискорення процесу тестування та отримання високого охоплення тестуванням.

  Як перевірити заряд акумулятора Airpods і підтримувати його здоров’я

Протягом усього процесу міграції обов’язково документуйте процес. Крім того, використовуйте ітеративний підхід до міграції. Якщо у вас велика кодова база, замість того, щоб працювати над перенесенням усієї кодової бази на Python 3, зробіть процес поступовим, переміщуючи різні модулі в програмі різними ітераціями.

Фактори, які слід враховувати під час вибору між Python 2 і Python 3 для вашого проекту

Працюючи з Python, ви повинні врахувати кілька міркувань, коли ви вирішуєте, чи працювати з Python 2 чи Python 3.

Деякі з цих міркувань включають:

  • Рівень досвіду – якщо ви розробник, який навчається програмувати на Python, використовуйте Python 3, оскільки це те, що ви, швидше за все, використовуватимете під час роботи. Ви також матимете доступ до інших навчальних ресурсів. Якщо ви досвідчений розробник Python, який чітко розуміє різні версії та результати, очікувані від проекту, ви можете використовувати Python 2 або Python 3. Виберіть версію, яка найкраще підходить для вашого проекту та зрозуміла більшості членів вашої команди.
  • Застарілий код – як розробник, ви можете працювати над великими кодовими базами, які були багато написані на Python 2. У деяких сценаріях вартість міграції кодової бази на Python 3 може переважити переваги. Як наслідок, може мати сенс працювати з Python 2.
  • Сумісність бібліотек – деякі старі бібліотеки Python 2 ще не повністю оновлено для роботи з Python 3. Якщо ви працюєте над проектами, які сильно залежать від таких бібліотек, можливо, вам краще використовувати Python 2.
  • Продуктивність – якщо ви створюєте програму, яка потребує дуже високої продуктивності, вам слід використовувати Python 3. Python 3 більш продуктивний, ніж Python 2, а також пропонує функції, які створюють більш продуктивні програми. Тому, якщо у вашій програмі потрібна висока продуктивність, використовуйте Python 3, як це роблять Instagram і Dropbox.
  • Довгострокова життєздатність – у 2020 році закінчився термін експлуатації Python 2, і офіційна підтримка більше не надається. Тому, якщо ви починаєте новий проект або підтримуєте існуючий, буде доречніше використовувати Python 3 як безпечнішу та перспективну версію. Це тому, що він продовжуватиме отримувати оновлення та виправлення безпеки.

В ідеалі, у всіх своїх проектах ви хочете працювати з Python 3, оскільки це офіційно підтримувана версія. Крім того, він пропонує масу функцій для покращення розробки та продуктивності програм.

Використовуйте Python 2 лише в дуже особливих випадках, наприклад, коли проект, над яким ви працюєте, є застарілим проектом із розширеним кодом Python 2 або проектами, які мають особливі вимоги, які роблять Python 2 ідеальним для них.

Висновок

Як розробник Python, майже всі мої проекти Python були зроблені з використанням Python 3. Покращений дизайн, краща продуктивність, кращий захист і чистіший синтаксис із меншою надмірністю роблять Python 3 очевидним переможцем між двома версіями.

Враховуючи, що Python 3 також є офіційно підтримуваною версією та майбутнім за мовою Python, вам слід використовувати Python 3 у своїх проектах, а також під час навчання коду.

Далі дізнайтеся, як перевірити версію Python у Windows, Linux і macOS.