Що найкраще підходить для бойових ігор?

Спільнота бойових ігор є однією з найстаріших конкурентних сцен відеоігор. Це почалося з зустрічей у місцевих аркадах і з тих пір стало набагато доступнішим для гравців.

Хоча платформа змінилася, прагнення до конкуренції залишилося незмінним, і гравці завжди шукають перевагу. Отже, який із двох найпоширеніших способів входу в Fighting Game Community (FGC) кращий: контролер чи аркадна стік?

Контролер проти Arcade Stick: фактори, які слід враховувати

Більшість бойових ігор спочатку були перенесені на консолі, перш ніж вони стали доступними на ПК. Контролери, які постачаються з цими консолями, суттєво змінилися протягом багатьох років, але початкова концепція дизайну залишається незмінною.

Контролери намагаються втілити магію аркади в меншому форм-факторі. Деякі з найкращих контролерів на ринку, як-от контролер Xbox Series X|S і контролер DualSense для PS5, виходять за межі.

Хоча вони служать за призначенням, портативні аркадні стіки тепер легко доступні для любителів бойових ігор. Обидва варіанти мають свої переваги, і ось кілька факторів, які слід враховувати, вирішуючи, який найкращий для бойових ігор.

1. Точність введення

Настав час ближче поглянути на те, що потрібно, щоб бути конкурентоспроможним у бойовій грі. Є причина, чому FGC процвітає після понад 30 років змагань.

Кожен внесок має значення, коли зустрічаєшся з найкращими, створюючи великий рівень навичок для нових гравців. Небо – це межа, якщо ваша точність і швидкість виконання на належному рівні. Маючи це на увазі, ваш контролер повинен підтримувати точність введення.

Спочатку розглянемо контролер. На контролерах є різні кнопки, які можна призначити для різних дій у грі. Однак рух зазвичай обмежується двома варіантами. Ви можете використовувати джойстик або D-Pad. Якими б вільними не були обидва варіанти, у них є свої проблеми.

Джойстик досить маленький і може бути неточним, якщо користуватися ним новачок. Джойстики також схильні до дрейфу палиці після тривалого використання, що може змусити вашого персонажа рухатися без підказки. З іншого боку, D-Pad трохи точніший, але його важче використовувати з обмеженим діапазоном рухів.

Аркадна палиця перевершує контролер з точки зору точності введення. Стик досить великий і поєднує в собі свободу рухів, яку пропонує джойстик, із точністю D-Pad. Більшість аркадних стіків оснащено вісьмома кнопками введення, яких зазвичай достатньо для більшості ігор. Однак гравці змушені використовувати комбінації кнопок для інших дій у грі.

Таким чином, незважаючи на те, що аркадна палиця є точною, вона вимагає більше навичок, ніж контролер.

2. Довговічність

Автор зображення: soepratman/Freepik

Ігри-файтинги вимагають інтенсивного введення даних і доводять будь-який контролер до межі своїх можливостей. Таким чином, перед покупкою важливо враховувати довговічність вибраного вхідного матеріалу. Отже, давайте подивимося на якість збірки більшості контролерів.

У цього аргументу є дві сторони. Деякі користувачі хвалять нові контролери за їх винахідливість і міцну конструкцію, а інші вважають, що вони вже не такі хороші, як раніше.

Справа в тому, що контролери деградують набагато швидше, ніж раніше. Однак це також можна пояснити зростанням конкурентних ігор. Хоча ми не знайомі з процесами виробництва більшості звичайних контролерів, ми можемо побачити процес створення аркадної палки.

Кілька каналів YouTube розповідають про налаштування аркадних палок, що демонструє якість збірки. Зрештою, аркадні стіки спеціально розроблені, щоб витримувати багато зловживань і служити довго.

Високоякісна аркадна палиця може прослужити п’ять-шість років без обслуговування та навіть довше, якщо її періодично обслуговувати. Контролери, однак, потрібно міняти частіше, а ремонт у разі пошкодження є дорогим.

3. Функціональні кнопки

Специфікації входу такі ж унікальні, як і кожен файтинг. Таким чином, важливо дослідити, що вимагає ваша гра, щоб отримати найкращий досвід користувача.

Контролери зазвичай мають набагато більше функціональних кнопок, ніж аркадні стіки. Вони оснащені кнопками на обличчі та на плечі, які більшість сучасних файтингів включають у свої схеми керування.

Однак причиною, чому деякі геймери клянуться аркадними палицями, є їхня можливість налаштування. Ви можете розібрати свою аркадну палицю, змінити макет і додати будь-які кнопки, які вважаєте за потрібне, щоб змагатися у грі, яку ви виберете.

Одним із недоліків цього підходу є технічні знання, необхідні для налаштування аркадної палки. Зрештою, контролер може бути кращим вибором залежно від того, скільки функціональних кнопок вимагає файтинг.

4. Зворотній зв’язок

Відгуки про консольні ігри стали важливою справою після випуску ранніх контролерів dual-shock. Більшість сучасних файтингів допускають різний ступінь зворотного зв’язку. Це може бути невелика вібрація, коли плеєр отримує удар.

Однак не кожен професійний гравець любить відволікання, яке можуть викликати деякі з цих вібрацій, тому це нечасто фактор, який слід враховувати, вибираючи між аркадними стіками та контролерами. Незважаючи на це, це все ще зводиться до вибору.

Контролер — найкращий варіант, якщо ви той тип гравців, який любить зворотний зв’язок під час гри у бойові ігри. Аркадні стіки не мають жодної форми вібрації.

Однак деякі ентузіасти обдумують ідею запровадження тактильного зворотного зв’язку в аркадних палицях. Варто також зазначити, що контролер DualSense, зокрема, підтримує тактильний зворотний зв’язок, що може зробити ваші бойові ігри трохи більш захоплюючими.

5. Ергономіка

Ергономіка як концепція стає все більш важливою з появою конкурентної ігрової сцени. Оцінка найкращих способів оптимізації середовища для тривалого сидіння є важливою, особливо коли ви проводите довгі години, граючи в обрану файтинг.

Вибраний вами контролер може сприяти ергономіці вашої установки, як би дивно це не звучало. Ось що я маю на увазі.

Контролер забезпечує більш розслаблену позу, оскільки геймери можуть переміщати свої контролери, як їм заманеться. Сучасні контролери також розроблені для того, щоб відповідати багатьом стилям захоплення протягом тривалого часу. Крім того, контролер дозволяє вам перебувати далі від екрану та сидіти на стільці, якому зручно.

З іншого боку, аркадна палиця велика і незграбна. Можна було поставити коробку на коліна або на стіл. Перший варіант сприяє горбинню під час ігрових сесій і може бути шкідливим для спини.

Ви можете обмежити шкоду, поклавши аркадну палицю на регульований стіл. Регульований стіл дозволяє експериментувати з різною висотою, доки ви не знайдете ту, яка дозволяє сидіти рівно під час використання аркадної палиці.

Однак це доставляє чимало клопоту просто для комфортної гри. Отже, не можна заперечувати, що контролер кращий за ергономікою, ніж аркадний джойстик.

6. Сумісність

Це основний фактор при виборі між контролером і аркадним стіком. Зараз більшість файтингів доступні як на консолях, так і на ПК. Однак чи підтримує ваш пристрій контролер чи бойову палицю? Або він підтримує обидва? Крім того, як легко ви можете підключити свій контролер або бойову палку до свого пристрою?

Що ж, як консолі, так і ПК підтримують контролери різною мірою. Контролери добре працюють із відповідною консоллю, а також на ПК. Контролери PS5 і Xbox Series X|S сумісні з Windows за принципом «підключай і працюй».

Більшість бойових ігор працюють у Steam, який має засоби, які підтримують традиційні контролери та аркадні стіки. Отже, у вас не повинно виникнути проблем із жодним із варіантів, якщо ви запускаєте свою гру в Steam.

З іншого боку, консолі дуже вибагливі щодо аркадних палиць, дозволених для запуску на платформі. Таким чином, вам потрібно буде дослідити та дізнатися, які аркадні стики підтримує ваша консоль.

Коротше кажучи, сумісність є обмежуючим фактором, який більше впливає на консольних гравців, ніж на їхніх аналогів на ПК. Обидва входи безперебійно працюють на ПК, тоді як лише невелика частина обох працює на консолях.

Контролер проти Arcade Stick: який варіант кращий?

Ознайомившись із кількома критеріями, невід’ємними для прийняття рішення про вибір вхідних даних, давайте підійдемо до висновку. Що ж, якщо ви маєте намір досягти вершини змагальних бойових ігор, вам знадобиться аркадна палиця. Точність і функціональність непорівнянні.

Однак деякі найкращі гравці файтингів використовують контролери. Хоча це й можливо, потрібно набагато більше зусиль, щоб стабільно добре керувати контролером. Якщо у вас є додатковий час, то це не буде проблемою. В іншому випадку підійде аркадна палиця.

Отримайте найкращу конкурентну перевагу

Кінцева мета будь-якого гравця в бойових іграх — бути найкращим. Як наслідок, бойові ігри породили пристрасну спільноту геймерів, які відточують свої навички.

Але щоб бути найкращим, вам потрібне найкраще спорядження. Усе зводиться до того, що здається правильним. Ви віддаєте перевагу аркадному джойстику чи комфорту й зручності контролера? У будь-якому випадку ви чудово проведете час, граючи в бойові ігри, які вам подобаються.