Що найкраще для NAS своїми руками?

Ключові висновки

  • OMV є простим для операцій NAS і легких оновлень, і він найкращий для простих налаштувань NAS.
  • TrueNAS пропонує більше функцій, складність і покращений інтерфейс, а також чудово підходить для загального керування даними.
  • Unraid виділяється зручним інтерфейсом, додатковими функціями та гнучким керуванням сховищем, але коштує 59-129 доларів.

Мережне сховище (NAS) чудово підходить, якщо ви хочете обмінюватися даними, вмістом або іншим чином з комп’ютерами через локальну мережу (або навіть Інтернет!). А ще краще, ви можете створити свій власний NAS, якщо у вас є запасний комп’ютер.

Якщо створення власного NAS виглядає надто складним, ви завжди можете придбати готовий блок NAS, щоб уникнути клопоту з вибором ОС NAS і налаштуванням усього. Просто вставте свої жорсткі диски, і все буде готово. Однак, якщо ви хочете створити власний NAS, вам доведеться зробити важкий вибір.

Незважаючи на те, що апаратне забезпечення може бути легким, з такими опціями, як OpenMediaVault (OMV), TrueNAS CORE та Unraid, вибір операційної системи DIY NAS досить різноманітний.

Що стосується базових можливостей, між трьома операційними системами невелика різниця, але ось коротке порівняння того, як можна використовувати кожну ОС NAS. Окрім основної ролі ОС NAS, усі три пропонують функції, які можуть змусити вас вибрати один над іншим.

OpenMediaVault

Ядро TrueNAS

Зняти набіг

Базова ОС

Debian Linux

FreeBSD

Linux Slackware

Підтримувані файлові системи

GPT, EXT3, EXT4, XFS, JFS і Btrfs

ZFS

XFS, ZFS, Btrfs і ReiserFS

Безпека даних

Пропонує програмну підтримку RAID (контролер RAID або карта не потрібні)

Пропонує програмну підтримку RAID (контролер RAID або карта не потрібні)

Використовує систему на основі паритету замість RAID

Мінімальні вимоги до обладнання

Будь-який процесор, сумісний з x86, x64 або ARM, 1 ГБ оперативної пам’яті, 4 ГБ пам’яті.

2-ядерний 64-розрядний процесор Intel або AMD x86 або x64, 8 ГБ оперативної пам’яті, 16 ГБ завантажувального накопичувача SSD, щонайменше два накопичувачі.

64-розрядний процесор із частотою 1 ГГц або вище, 4 ГБ оперативної пам’яті, принаймні два накопичувачі

Ціноутворення

безкоштовно

безкоштовно

$59 для Basic, $89 для Plus і $129 для Pro. Одноразова покупка

Хоча як OMV, так і TrueNAS Core можуть розміщувати віртуальні машини, Unraid має багато функцій, які залишають обидва в пилу. Ви можете не лише розміщувати контейнери Docker на Unraid без додаткового налаштування, але й запускати приватні ігрові сервери, налаштовувати WireGuard (функцію також пропонує TrueNAS CORE), автоматизувати кодування медіафайлів, налаштувати сервер захоплення, кодування та потокового передавання, а також набагато більше.

  Як видалити бізнес-акаунт PayPal

Однак, якщо ви хочете створити щось більше, ніж просто NAS або створити домашню лабораторію, Unraid — це ОС, яка вам підійде, за умови, що ви можете перенести одноразову плату. Якщо ви все ще не переконані, є кілька причин, чому Unraid є найкращим рішенням для домашнього NAS. OMV і TrueNAS Core залишаються чудовими варіантами для базового NAS, що забезпечує додаткові функції.

Тепер це верхній рядок. Давайте детальніше розглянемо відмінності між кожною ОС NAS.

Вимоги до обладнання та сумісність

  • Для OMV потрібен будь-який x86, x64 або ARM-сумісний процесор з 1 ГБ оперативної пам’яті та мінімум 4 ГБ пам’яті.
  • TrueNAS CORE не підтримує процесори, сумісні з ARM, і вимагає принаймні 2-ядерного 64-розрядного процесора Intel або AMD x86 або x64, 8 ГБ оперативної пам’яті, 16 ГБ завантажувального пристрою SSD і принаймні два накопичувачі однакового розміру.
  • Unraid — це ОС із низькими вимогами, для якої потрібен лише 64-розрядний процесор із тактовою частотою 1 ГГц або вище, принаймні 4 ГБ оперативної пам’яті та два накопичувачі для забезпечення підтримки паритету.

Пам’ятайте, що це мінімальні вимоги до апаратного забезпечення в документації ОС, і ваш пробіг може відрізнятися. Крім того, це мінімальні характеристики. Ви можете встановити кожну з цих операційних систем NAS на набагато потужнішому обладнанні.

slawomir.gawryluk/Shutterstock

Кожна ОС NAS може працювати на будь-якому пристрої: від старого ноутбука до серверів корпоративного рівня. Однак Unraid і TrueNAS CORE пропонують кращу сумісність із машинами вищого класу. Це не означає, що OMV не працюватиме на сервері; просто ви не зможете отримати стільки з машини, скільки під час запуску TrueNAS CORE або Unraid.

Як слово застереження, я зіткнувся з проблемами встановлення безкоштовної пробної версії Unraid на моїй машині, яка легко відповідала вимогам до обладнання. Обов’язково зробіть резервну копію своїх даних, якщо ви перемикаєте ОС на живому NAS, оскільки проблеми під час інсталяції можуть потенційно заблокувати вашу машину, особливо якщо ви переходите з ОС на основі RAID на ОС на основі парності, як і кейс з Unraid. Це лише один приклад, зауважте.

Керування сховищами та системні утиліти

OMV

OpenMediaVault

OMV є найпростішим із трьох. Він базується на Debian Linux і має просту веб-сторінку адміністрування, з якої можна змінити мережеве сховище. Тим не менш, простота OMV також означає, що оновлювати пакети керування пакетами Debian легше. Є підтримка кількох користувачів, заплановані завдання, система сертифікатів і навіть система плагінів для додаткових функцій.

  Як створювати та використовувати липкі нотатки на Mac

Що стосується можливостей керування сховищами OMV, ви отримуєте підтримку для розділів GPT і всіх основних файлових систем, включаючи EXT3, EXT4, XFS, JFS і Btrfs. Btrfs також дозволяє керувати знімками та автоматично планувати завдання очищення та перевірки помилок.

Ядро TrueNAS

TrueNAS

Далі на драбині йде TrueNAS. Він використовує FreeBSD як основу та використовує файлову систему OpenZFS iXsystems. Ви отримуєте трохи кращий веб-інтерфейс із більшою кількістю елементів керування, ніж OMV. Як і слід було очікувати, ви можете планувати завдання та завдання Cron, запускати сценарії оболонки та додавати плагіни для будь-яких додаткових функцій. Ви також отримуєте необмежену кількість миттєвих знімків, контрольні точки пулів, віддалену та локальну реплікацію та компактні клони.

Оновлення надаються за допомогою внутрішньої системи оновлення. Це не зовсім те саме, що запустити просту команду терміналу, але це зручний спосіб оновити ОС незалежно від цього. Ви також отримуєте систему єдиного входу (SSO) і керування набором даних.

Зняти набіг

Зняти набіг

Unraid надає всі вищезазначені функції, за винятком набагато кращого вигляду та легкого доступу до інтерфейсу. Він заснований на Linux Slackware і підтримує файлові системи XFS, ZFS, Btrfs і ReiserFS. Крім того, Unraid може керувати масивом дисків із можливістю додавати додаткові диски пізніше без будь-якої зміни конфігурації. Ви також отримуєте підтримку для запуску контейнерів Docker і віртуальних машин із коробки.

Безпека даних

OMV пропонує програмну підтримку RAID для додаткового рівня захисту даних. Ви можете встановлювати власні квоти на том, створювати списки контролю доступу (ACL) і керувати тим, як ваш NAS використовується спільно з іншими ПК. Також є маса інструментів моніторингу, включаючи Syslog і Watchdog, і ви можете отримувати сповіщення електронною поштою, якщо хочете. Ми вже розглянули, що таке RAID і як він працює на випадок, якщо вам знадобиться оновити інформацію. Програмний RAID не потребує жодних спеціалізованих карт RAID або контролерів, тому його також легше реалізувати.

TrueNAS CORE також використовує RAID. Однак він також пропонує диски з самошифруванням, шифрування набору даних, зашифровану реплікацію та підтримку WireGuard і OpenVPN. Нарешті, ви можете створювати власні списки керування доступом і фільтрувати IP-адреси, щоб неавторизована сторона не отримала доступу до вашого NAS. Хоча у вас є підтримка як апаратного, так і програмного RAID, використання апаратного RAID настійно не рекомендується для файлових систем на основі ZFS.

  Як автоматично оновити Google Chrome

Unraid не використовує традиційні технології на основі RAID, а це означає, що немає необхідності перебалансовувати наявні дані після додавання нових дисків. Натомість Unraid використовує систему на основі паритету, тобто ви можете змішувати та поєднувати диски з різною швидкістю та ємністю. Система ґрунтується на 0 або 1 на кожному вирівняному блоці диска на накопичувачах, які зараз використовуються, при цьому результат може бути парним або непарним. Це дозволяє Unraid обчислювати будь-які втрачені дані незалежно від кількості дисків.

Ціноутворення

  • OMV і TrueNAS CORE мають відкритий код і повністю безкоштовні для використання.
  • Unraid коштує 59 доларів США за базовий план, який підтримує до шести накопичувачів, 89 доларів США за план Plus, який підтримує до 12 накопичувачів, і 129 доларів США за план Pro, який підтримує необмежену кількість накопичувачів.

На щастя, це одноразова покупка, тож якщо ви вирішите придбати Unraid, вам доведеться витратити лише один раз, принаймні на програмне забезпечення. Тим не менш, якщо ви хочете спочатку поекспериментувати з Unraid, ви можете спробувати будь-який із планів безкоштовно протягом 30 днів без будь-яких обмежень щодо функцій.

OMV проти TrueNAS проти Unraid: який з них вибрати?

Загалом, якщо вам потрібна швидка та проста настройка NAS без особливих зусиль, яка дозволить вам працювати з Debian, OMV — це ваш шлях. Якщо ви хочете перепрофілювати пристрій ARM (наприклад, Raspberry Pi) як NAS, OMV — ваш єдиний варіант. Однак майте на увазі, що через його простоту набір його функцій обмежений базовими можливостями ОС NAS.

TrueNAS CORE тут найкраще: він надає більше можливостей і кращий інтерфейс за рахунок трохи складнішого. Якщо ви готові витратити час і зусилля, це може бути чудовим варіантом, особливо якщо врахувати, що він безкоштовний для використання.

Я б рекомендував використовувати Unraid, лише якщо ви його використовуєте. Це чудовий варіант і кращий за OMV і TrueNAS CORE майже в усіх відношеннях. Однак ОС може бути надмірною для тих, хто хоче розмістити простий NAS, особливо якщо врахувати одноразову плату на додаток до всіх грошей, які ви витратите на апаратне забезпечення NAS.

Найкраще випробувати всі три операційні системи, щоб визначити, яка з них найкраща для вас. Користуватися Unraid може здатися крутим, але якщо ви не збираєтеся використовувати його широкий список функцій, можливо, вам буде краще щось простіше та легше, як-от TrueNAS CORE або OMV.