Що краще для тестування безпеки програми?

Тестування безпеки програми має важливе значення, щоб гарантувати, що ваша програма вільна від вразливостей і ризиків, а також зменшити поверхню атаки для запобігання кібератакам.

У звіті йдеться, що підприємства постраждали На 50% більше кібератак у 2021 році кожного тижня. Під радаром зловмисників знаходяться всі види бізнесу, включаючи навчальні заклади, державні організації, охорону здоров’я, постачальників програмного забезпечення, фінанси тощо.

Зайве говорити, що додатки широко використовуються майже в усіх галузях, щоб полегшити та полегшити людям використання продуктів і послуг, консультації, розваги тощо. І якщо ви створюєте додаток, ви повинні перевірити його безпеку, починаючи з коду етап виробництва та розгортання.

SAST і DAST є двома чудовими способами тестування безпеки програми.

У той час як деякі віддають перевагу SAST, інші віддають перевагу DAST, а деяким також подобаються обидва у сполученні.

Отже, на чиєму ти боці? Якщо ви не можете вирішити, дозвольте мені допомогти вам!

У цій статті ми проведемо порівняння SAST і DAST, щоб зрозуміти, що краще для якого випадку. Це допоможе вам вибрати найкращий на основі ваших вимог до тестування.

Тож слідкуйте за оновленнями, щоб дізнатися, хто переможе в цій битві!

SAST проти DAST: що це?

Якщо ви хочете зрозуміти різницю між SAST і DAST, важливо пояснити деякі основи. Отже, давайте дізнаємося, що таке SAST і DAST.

Що таке SAST?

Статичне тестування безпеки додатків (SAST) — це метод тестування для захисту додатка шляхом статистичного перегляду його вихідного коду для виявлення всіх джерел уразливості, зокрема слабких місць і недоліків у додатку, як-от впровадження SQL.

SAST також відомий як тестування безпеки «білого ящика», коли внутрішні частини програми ретельно аналізуються для виявлення вразливостей. Це робиться на ранніх етапах розробки програми на рівні коду до завершення складання. Це також можна зробити після об’єднання компонентів програми в середовищі тестування. Крім того, SAST використовується для забезпечення якості програми.

Крім того, це виконується за допомогою інструментів SAST, зосереджуючись на вмісті коду програми. Ці інструменти сканують вихідний код програми разом із усіма її компонентами, щоб знайти потенційні проблеми безпеки та вразливості. Вони також допомагають зменшити час простою та ризики отримання даних під загрозу.

Ось деякі з чудових інструментів SAST, доступних на ринку:

Що таке DAST?

Динамічне тестування безпеки додатків (DAST) — це інший метод тестування, який використовує підхід чорної скриньки, припускаючи, що тестувальники не мають доступу або не знають вихідного коду додатка чи його внутрішньої функціональності. Вони тестують програму ззовні, використовуючи доступні вихідні та вхідні дані. Тест нагадує спробу хакера отримати доступ до програми.

DAST має на меті спостерігати за поведінкою додатка щодо векторів атак і виявляти вразливі місця, що залишаються в додатку. Це виконується у функціонуючій програмі, і вам потрібно запустити програму та взаємодіяти з нею, щоб застосувати деякі методи та виконати оцінювання.

Виконання DAST допомагає виявити всі вразливості безпеки у вашій програмі під час виконання після її розгортання. Таким чином ви можете запобігти витоку даних, зменшивши поверхню атаки, через яку справжні хакери можуть здійснити кібератаку.

Крім того, DAST можна виконати як вручну, так і за допомогою інструментів DAST для реалізації методу злому, наприклад міжсайтового сценарію, впровадження SQL, шкідливого програмного забезпечення тощо. Інструменти DAST можуть перевіряти проблеми автентифікації, конфігурацію сервера, неправильну конфігурацію логіки, ризики третіх сторін, незахищеність шифрування тощо.

Ось деякі з інструментів DAST, які ви можете розглянути:

SAST проти DAST: як вони працюють

Як працює SAST?

По-перше, ви повинні вибрати інструмент SAST для впровадження в систему побудови вашої програми для виконання тестування. Отже, ви повинні вибрати інструмент SAST на основі деяких критеріїв, таких як:

 • Мова програмування програми
 • Сумісність інструменту з поточним CI або будь-яким іншим інструментом розробки
 • Точність програми у пошуку проблем, включаючи кількість помилкових спрацьовувань
 • Скільки типів уразливостей може охоплювати цей інструмент разом із можливістю перевірки за користувацькими критеріями?

Отже, коли ви вибрали свій інструмент SAST, ви можете продовжувати його використовувати.

  11 Програмне забезпечення для керування бізнес-процесами (BPM) для малого та середнього бізнесу

Інструменти SAST працюють приблизно так:

 • Інструмент сканує код у стані спокою, щоб мати детальний перегляд вихідного коду, конфігурацій, середовища, залежностей, потоку даних тощо.
 • Інструмент SAST перевіряє код програми рядок за рядком і інструкцію за інструкцією, порівнюючи їх із встановленими вказівками. Він перевірить ваш вихідний код, щоб виявити вразливості та недоліки, такі як впровадження SQL, переповнення буфера, проблеми XSS та інші проблеми.
 • Наступним кроком впровадження SAST є аналіз коду за допомогою інструментів SAST з використанням набору правил і їх налаштування.

Таким чином, виявлення проблем і аналіз їх впливу допоможе вам спланувати, як їх виправити, і покращити безпеку програми.

Однак інструменти SAST можуть давати хибні спрацьовування, тому ви повинні добре знати кодування, безпеку та дизайн, щоб виявити ці хибні спрацьовування. Або ви можете внести деякі зміни у свій код, щоб запобігти помилковим спрацюванням або зменшити їх.

Як працює DAST?

Подібно до SAST, виберіть хороший інструмент DAST, враховуючи деякі моменти:

 • Рівень автоматизації інструмента DAST для планування, запуску та автоматизації ручного сканування
 • Скільки типів уразливостей може охопити інструмент DAST?
 • Чи сумісний інструмент DAST із вашим поточним інструментом CI/CD та іншими?
 • Скільки налаштувань він пропонує, щоб налаштувати його для конкретного тесту?

Зазвичай інструменти DAST легко використовувати; але вони роблять багато складних речей за лаштунками, щоб полегшити тестування.

 • Інструменти DAST спрямовані на збір якомога більшої кількості даних про програму. Вони сканують кожну сторінку та отримують вхідні дані, щоб збільшити площу атаки.
 • Далі вони починають активно сканувати додаток. Інструмент DAST надсилатиме різні вектори атак до кінцевих точок, знайдених раніше, щоб перевірити наявність уразливостей, як-от XSS, SSRF, ін’єкції SQL тощо. Крім того, багато інструментів DAST дозволяють створювати власні сценарії атак, щоб перевірити наявність додаткових проблем.
 • Після завершення цього кроку інструмент відобразить результати. Якщо він виявляє вразливість, він негайно надає вичерпну інформацію про вразливість, її тип, URL-адресу, серйозність, вектор атаки та допомагає вам усунути проблеми.

Інструменти DAST чудово виявляють проблеми автентифікації та конфігурації під час входу в програму. Вони надають певні попередньо визначені вхідні дані в тестовану програму для імітації атак. Потім інструмент порівнює результат із очікуваним результатом, щоб знайти недоліки. DAST широко використовується в тестуванні безпеки веб-додатків.

SAST проти DAST: навіщо вони вам потрібні

І SAST, і DAST пропонують багато переваг командам розробників і тестувальників. Давайте подивимось на них.

Переваги SAST

Забезпечує безпеку на ранніх стадіях розвитку

SAST відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки програми на ранніх етапах її життєвого циклу розробки. Це дає змогу знаходити вразливі місця у вихідному коді на етапі кодування чи проектування. І коли ви можете виявити проблеми на ранніх стадіях, їх стає легше виправити.

Однак, якщо ви не проводите тести на ранній стадії, щоб виявити проблеми, залишаючи їх надбудовувати до кінця розробки, у збірці може бути багато внутрішніх помилок. Отже, стане не тільки проблематично зрозуміти та лікувати їх, але й займе багато часу, що ще більше зрушує ваші терміни виробництва та розгортання.

Але виконання SAST заощадить ваш час і гроші на усунення вразливостей. Крім того, він може перевіряти вразливості як на стороні сервера, так і на стороні клієнта. Усе це допомагає захистити вашу програму та дозволить створити безпечне середовище для програми та швидко її розгорнути.

Швидше і точніше

Інструменти SAST сканують вашу програму та її вихідний код швидше, ніж перевіряючи код вручну. Інструменти можуть швидко й точно сканувати мільйони рядків коду та виявляти в них основні проблеми. Крім того, інструменти SAST постійно контролюють ваш код на предмет безпеки, щоб зберегти його цілісність і функціональність, допомагаючи вам швидко пом’якшувати проблеми.

Безпечне кодування

Ви повинні забезпечити безпечне кодування для кожної програми, незалежно від того, розробляєте код для веб-сайтів, мобільних пристроїв, вбудованих систем або комп’ютерів. Коли ви створюєте надійне безпечне кодування з самого початку, ви зменшуєте ризики зламу своєї програми.

Причина полягає в тому, що зловмисники можуть легко націлитися на погано закодовані програми та виконувати шкідливі дії, як-от крадіжка інформації, паролів, захоплення облікових записів тощо. Це негативно впливає на репутацію вашої організації та довіру клієнтів.

Використання SAST допоможе вам забезпечити безпечне кодування з самого початку та дасть йому міцну основу для процвітання протягом життєвого циклу. Це також допоможе вам забезпечити відповідність. Крім того, майстри Scrum можуть використовувати інструменти SAST, щоб переконатися, що в їхніх командах запроваджено безпечніший стандарт кодування.

Виявлення вразливості високого ризику

Інструменти SAST можуть виявляти вразливі місця додатків із високим рівнем ризику, як-от ін’єкції SQL, які можуть вплинути на додаток протягом усього його життєвого циклу, і переповнення буфера, яке може вимкнути додаток. Крім того, вони ефективно виявляють міжсайтовий сценарій (XSS) і вразливості. Насправді хороші інструменти SAST можуть ідентифікувати всі проблеми, згадані в Основні ризики безпеки OWASP.

  Як перевірити, чи підтримує ваш телефон діапазони 5G

Легко інтегрувати

Інструменти SAST легко інтегрувати в існуючий процес життєвого циклу розробки програми. Вони можуть бездоганно працювати в середовищах розробки, сховищах вихідних кодів, програмах відстеження помилок та інших інструментах тестування безпеки. Вони також включають зручний інтерфейс для послідовного тестування без крутої кривої навчання для користувачів.

Автоматизовані аудити

Ручні перевірки коду на предмет проблем із безпекою можуть бути виснажливими. Це вимагає від аудитора розуміння вразливостей, перш ніж він зможе приступити до ретельного вивчення коду.

Проте інструменти SAST пропонують неймовірну продуктивність для частої перевірки коду з точністю та меншим часом. Інструменти також можуть ефективніше забезпечити безпеку коду та прискорити перевірку коду.

Переваги використання DAST

DAST зосереджується на функціях виконання програми, пропонуючи багато переваг команді розробників програмного забезпечення, наприклад:

Більш широкий спектр тестування

Сучасні програми є складними, включаючи багато зовнішніх бібліотек, застарілих систем, код шаблонів тощо. Не кажучи вже про те, що ризики безпеці розвиваються, і вам потрібно таке рішення, яке може запропонувати вам ширше охоплення тестування, чого може бути недостатньо, якщо ви просто використовуєте SAST.

DAST може допомогти тут, скануючи та тестуючи всі типи програм і веб-сайтів, незалежно від їхніх технологій, доступності вихідного коду та походження.

Таким чином, використання DAST може вирішити різні проблеми безпеки, перевіряючи, як ваша програма виглядає зловмисниками та кінцевими користувачами. Це допоможе вам виконати комплексний план вирішення проблем і створити якісну програму.

Високий рівень безпеки в усіх середовищах

Оскільки DAST реалізується в програмі ззовні, а не в її базовому коді, ви можете досягти найвищого рівня безпеки та цілісності вашої програми. Навіть якщо ви вносите деякі зміни в середовище програми, воно залишається безпечним і повністю придатним для використання.

Тести розгортання

Інструменти DAST використовуються не лише для тестування додатків у проміжному середовищі на наявність уразливостей, але й під час розробки та виробництва.

Таким чином ви можете перевірити, наскільки захищена ваша програма після створення. Ви можете періодично сканувати програму за допомогою інструментів, щоб знайти будь-які основні проблеми, спричинені змінами конфігурації. Він також може виявити нові вразливості, які можуть загрожувати вашій програмі.

Легко інтегрувати в робочі процеси DevOps

Давайте розвіємо деякі міфи.

Багато хто вважає, що DAST не можна використовувати на стадії розробки. Це було, але більше не дійсне. Існує багато інструментів, таких як Invicti, які ви можете легко інтегрувати у свої робочі процеси DevOps.

Отже, якщо ви правильно налаштуєте інтеграцію, ви зможете ввімкнути інструмент для автоматичного сканування вразливостей і виявлення проблем безпеки на ранніх етапах розробки програми. Це дозволить краще забезпечити безпеку програми, уникнути затримок під час пошуку та вирішення проблем і зменшити пов’язані з цим витрати.

Допомагає в тестуванні на проникнення

Динамічна безпека програми схожа на тестування на проникнення, коли програма перевіряється на наявність уразливостей шляхом введення шкідливого коду або запуску кібератаки, щоб перевірити відповідь програми.

Використання інструменту DAST під час тестування на проникнення може спростити вашу роботу завдяки його широким можливостям. Інструменти можуть оптимізувати загальне тестування на проникнення шляхом автоматизації процесу виявлення вразливостей і звітування про проблеми для негайного їх усунення.

Більш широкий огляд безпеки

DAST має перевагу перед точковими рішеннями, оскільки перше може ретельно перевірити стан безпеки вашої програми. Він також може тестувати всі типи додатків, сайтів та інших веб-активів, незалежно від їх мов програмування, походження, коду курсу тощо.

Отже, незалежно від того, який тип програмного забезпечення чи програми ви створюєте, ви можете повністю зрозуміти їхній стан безпеки. Завдяки кращій видимості серед середовищ ви навіть можете виявити ризиковані застарілі технології.

SAST проти DAST: подібності та відмінності

Статичне тестування безпеки додатків (SAST) і динамічне тестування безпеки додатків (DAST) є типами тестування безпеки додатків. Вони перевіряють додатки на наявність уразливостей і проблем і допомагають запобігти ризикам безпеки та кібератакам.

І SAST, і DAST мають однакову мету – виявити та позначити проблеми безпеки та допомогти вам їх виправити до того, як може статися атака.

Тепер, у цьому перетягуванні канату SAST проти DAST, давайте знайдемо деякі помітні відмінності між цими двома методами тестування безпеки.

ПараметрSASTDASTTypeТестування безпеки додатків білої скриньки. Тестування безпеки додатків чорної скриньки. Шлях тестування Тестування виконується зсередини (додатків). Тестування виконується ззовні всередину. Підхід Підхід до тестування розробників.

Тут тестувальник знає про дизайн, реалізацію та структуру програми.

Підхід хакерів.

Тут тестувальник нічого не знає про дизайн програми, реалізацію та рамки.

Реалізація Він реалізований на статичному коді та не потребує розгорнутих програм. Його називають «статичним», оскільки він сканує статичний код програми для перевірки вразливостей. Він реалізований у запущеній програмі. Його називають «динамічним», оскільки він сканує динамічний код програми під час її роботи, щоб знайти вразливості. TimelineSAST виконується на ранніх етапах розробки програми. DAST виконується на запущеній програмі наприкінці життєвого циклу розробки програми. Охоплення та аналізЦе може з точністю знаходити вразливості на стороні клієнта та на стороні сервера. Інструменти SAST сумісні з різними вбудованими системами та кодом.

  Як видалити всі гіперпосилання на аркуші Excel

Однак він не може виявити проблеми, пов’язані з середовищами та часом виконання.

Він може виявити проблеми, пов’язані з середовищем і часом виконання. Але він може лише аналізувати відповіді та запити в програмі. Вихідний кодДля тестування потрібен вихідний код. Для тестування не потрібен вихідний код. Конвеєри CI/CDSAST інтегровано безпосередньо в конвеєри CI/CD, щоб допомогти розробникам регулярно контролювати код програми. .

Він охоплює кожен етап процесу CI, включаючи аналіз безпеки коду програми за допомогою автоматичного сканування коду та тестування збірки.

DAST інтегрується в конвеєр CI/CD після того, як додаток розгорнуто та запущено на тестовому сервері або комп’ютері розробника. Інструменти SAST для зменшення ризиків ретельно сканують код, щоб знайти вразливі місця з їх точним розташуванням, що полегшує їх виправлення. Оскільки інструменти DAST працюють під час під час виконання вони можуть не забезпечувати точного розташування вразливостей. Економічність Оскільки проблеми виявляються на ранніх стадіях, виправлення цих проблем є простим і менш дорогим. Оскільки це впроваджується наприкінці життєвого циклу розробки, проблеми не можна виявити до того як. Крім того, він може не надавати точне місцезнаходження.

Усе це робить вирішення проблем дорогим. Водночас це затримує загальний графік розробки, збільшуючи загальні витрати на виробництво.

SAST проти DAST: коли їх використовувати

Коли використовувати SAST?

Припустімо, що у вас є команда розробників для написання коду в монолітному середовищі. Ваші розробники вносять зміни у вихідний код, щойно пропонують оновлення. Далі ви компілюєте додаток і регулярно просуваєте його до стадії виробництва в запланований час.

Уразливості тут не виявляться, і коли вони з’являться через досить тривалий час, ви можете переглянути та виправити їх. У цьому випадку ви можете розглянути можливість використання SAST.

Коли використовувати DAST?

Припустімо, у вашому SLDC є ефективне середовище DevOps з автоматизацією. Ви можете використовувати контейнери та хмарні платформи, такі як AWS. Таким чином, ваші розробники можуть швидко кодувати свої оновлення та використовувати інструменти DevOps для автоматичної компіляції коду та швидкого створення контейнерів.

Таким чином ви можете прискорити розгортання за допомогою безперервного CI/CD. Але це також може збільшити поверхню атаки. Для цього використання інструменту DAST може бути чудовим вибором для сканування всієї програми та пошуку проблем.

SAST проти DAST: чи можуть вони працювати разом?

Так!!!

Фактично, їхнє використання разом допоможе вам всебічно зрозуміти проблеми безпеки у вашій програмі від внутрішнього до зовнішнього. Це також увімкне синбіотичний процес DevOps або DevSecOps на основі ефективного та дієвого тестування безпеки, аналізу та звітності.

Крім того, це допоможе зменшити вразливість і поверхню атаки, а також зменшити занепокоєння щодо кібератак. У результаті ви можете створити високобезпечний і надійний SDLC.

Причина в тому, що «статичне» тестування безпеки програми (SAST) перевіряє вихідний код у стані спокою. Він може охоплювати не всі вразливості, а також не підходить для вирішення проблем середовища виконання або конфігурації, таких як автентифікація та авторизація.

На цьому етапі групи розробників можуть використовувати SAST з іншими методами та інструментами тестування, такими як DAST. Ось де DAST приходить, щоб гарантувати, що інші вразливості можна виявити та виправити.

SAST проти DAST: що краще?

І SAST, і DAST мають свої плюси та мінуси. Іноді SAST буде більш вигідним, ніж DAST, а іноді навпаки.

Незважаючи на те, що SAST може допомогти вам виявити проблеми на ранній стадії, виправити їх, зменшити площу атаки та запропонувати більше переваг, повністю покладатися на один метод перевірки безпеки недостатньо, враховуючи прогрес кібератак.

Отже, коли ви обираєте один із двох, усвідомте свої вимоги та виберіть один відповідно. Але найкраще використовувати SAST і DAST разом. Це забезпечить вам користь від цих методологій тестування безпеки та сприятиме повному захисту вашої програми на 360 градусів.

З цього висновку щодо SAST проти DAST я можу сказати, що обидва насправді не суперники, але можуть бути хорошими друзями. А їхня дружба може підвищити рівень безпеки ваших програм.

Тепер ви можете розглянути різні типи тестування програм.