Що краще для програмування?

Ключові висновки

  • GitHub Copilot відмінно підходить для завершення коду та інтеграції в середовища кодування, що робить його найкращим для програмування.
  • ChatGPT ідеально підходить для навчання, розуміння концепції та мозкового штурму проектів завдяки відповідям природною мовою.
  • Поєднання обох інструментів у вашому робочому процесі може запропонувати найкраще з обох світів для особистих і професійних проектів.

GitHub Copilot і ChatGPT є двома найпопулярнішими засобами програмування ШІ. Вони використовують ту саму модель великої мови GPT і здатні генерувати, пропонувати та перевіряти код.

Отже, який з них вам слід використовувати?

Що таке GitHub Copilot?

GitHub Copilot — це інструмент завершення коду на основі штучного інтелекту, розроблений GitHub у співпраці з OpenAI. Завдяки потужності GPT-4 він надає пропозиції коду в режимі реального часу під час введення, допомагаючи спростити процес кодування. Це платна послуга, яку ви можете легко використовувати з більшістю популярних середовищ, зокрема Visual Studio, Visual Studio Code, Vim/Neovim, Azure Data Studio та JetBrains.

Що таке ChatGPT?

ChatGPT — оптимізований для чату чат-бот AI від OpenAI. Незважаючи на те, що ChatGPT не розроблений спеціально для допомоги в програмуванні, як GitHub Copilot, сила ChatGPT полягає в його здатності розуміти та генерувати текст у спосіб, який точно імітує людську мову.

Це робить його хорошим інструментом програмування, оскільки він може допомогти роз’яснити концепції, надати пояснення та навіть створити псевдокод на основі введення користувача. ChatGPT — це універсальний інструмент. Ви можете використовувати його для завдань, не пов’язаних із кодуванням, таких як планування, мозковий штурм і вирішення проблем, усі з яких корисні при розробці програмного забезпечення.

  Як виправити помилку Ця веб-сторінка недоступна

Порівняння GitHub Copilot і ChatGPT

Отже, який інструмент ШІ слід використовувати для програмування? Ось розбивка сильних і слабких сторін кожного інструменту:

Аспект

Копілот GitHub (індивідуальний)

ЧатGPT-4

ChatGPT-3.5 Turbo

Доповнення коду

Точний. Пропонує пропозиції в реальному часі під час введення.

Інструкція. Генерує текст на основі підказок користувача.

Інструкція. Генерує текст на основі підказок користувача.

Підтримка мови

Широкий вибір мов програмування.

В першу чергу орієнтований на людську мову.

В першу чергу орієнтований на людську мову.

Розуміння коду

Аналізує контекст коду для отримання точних пропозицій.

Вимагає від користувачів вводити весь відповідний код для отримання точних пропозицій.

Вимагає від користувачів вводити весь відповідний код для отримання точних пропозицій. Втрачає точність після обмеження 4000 жетонів.

Здатності до навчання

Автоматично адаптується до шаблонів кодування в рамках проекту.

Вчиться на взаємодії з користувачем.

Вчиться на взаємодії з користувачем.

Настроюваність

Обмежені можливості налаштування. Цікавить тільки код.

Дуже гнучкий і настроюваний. Можна використовувати розширення для збільшення можливостей.

Обмежений. Можна використовувати лише параметр налаштування користувача.

Доступність

Необмежений.

Обмежений. Наразі 40 запитів на 3 години.

Необмежений

Випадок використання

Написання та доповнення коду.

Формування тексту, уточнення поняття.

Формування тексту, уточнення поняття.

Ціна (щомісяця)

10 доларів США

20 доларів США

безкоштовно

GitHub Copilot найкраще підходить для програмування

Основною причиною використання GitHub Copilot для програмування є його розширені пропозиції коду. Завдяки тонкому налаштуванню GPT-4 за допомогою великого сховища коду з проектів з відкритим кодом і подальшого налаштування пропозицій на основі того, над чим ви зараз працюєте, GitHub Copilot надає пропозиції коду, які відповідають вашому проекту.

GitHub Copilot може заощадити вам багато набору, надаючи контекстно правильні пропозиції:

Крім розширеного завершення коду, ви також можете використовувати GitHub Copilot для рефакторингу, допомагаючи вам писати чистіший і кращий код. І оскільки він інтегрований у ваше середовище програмування, він швидше доступний, ніж веб-програма, як ChatGPT. Це економить ваш час і концентрацію, особливо під час тривалих сеансів кодування.

  Як отримати зображення контакту з вашого iPhone

Щоб зробити запит, просто виділіть свій код, натисніть значок «мерехтіння/зірочка» та надайте свої інструкції:

Ваша підписка на GitHub Copilot також постачається в комплекті з GitHub Copilot Chat. Ви можете використовувати його, щоб ставити запитання щодо програмування, налагоджувати свою програму та генерувати нові рядки коду. GitHub Copilot Chat генерує корисний код, який добре підійде для вашого проекту:

Якщо ваша головна увага зосереджена на програмуванні, і ви шукаєте інструмент, який допоможе вам у написанні, налагодженні та рефакторингу коду, GitHub Copilot — очевидний вибір. Його здатність генерувати точні та контекстно релевантні фрагменти коду може значно пришвидшити робочі процеси розробки та зменшити кількість помилок кодування.

Крім того, його інтеграція з популярними IDE, багатомовна підтримка та система спільного кодування гарантують, що GitHub Copilot добре працює в будь-якому командному проекті. Незалежно від того, чи програмуєте ви для захопленого проекту чи працюєте в команді у великій компанії, GitHub Copilot надає розширені можливості ШІ, які роблять кодування швидким і легким.

ChatGPT краще для навчання

Хоча ChatGPT може не зрівнятися з майстерністю GitHub Copilot у завершенні коду, він перевершує інші аспекти, окрім програмування. Це може бути безцінним інструментом для розробки та мозкового штурму вашого проекту.

Якщо ви вчитеся кодувати, ви можете запропонувати ChatGPT створити псевдокод, який допоможе вам досліджувати різні рішення конкретної проблеми.

Ось як ChatGPT надав спосіб запиту мінімальної, максимальної та середньої ціни продуктів у класі колекції:

Якщо ви дивитесь на фрагмент коду, який не зовсім розумієте, ви також можете використати ChatGPT для його зворотного проектування:

Коли справа доходить до розуміння концепцій або отримання детального пояснення теми кодування, ChatGPT перевершує. Його здатність генерувати відповіді, схожі на людські, робить його ідеальним інструментом навчання, яким може скористатися будь-який програміст. Незалежно від того, чи це складний алгоритм, чи принцип програмування, який ви намагаєтеся зрозуміти, ChatGPT може розбити його на зрозумілі частини.

  14 ретро ігрових приставок, які ви можете купити прямо зараз

Що чудово в ChatGPT, це те, що він пропонує абсолютно безкоштовну версію, якою ви можете користуватися протягом усього процесу навчання. Звичайно, платна підписка має додаткові переваги, такі як краща якість відповіді та плагіни. Але загалом, якщо ви використовуєте методи підказок, безкоштовна версія має добре працювати як навчальний інструмент.

Ви завжди можете використовувати обидва

Навіщо вибирати між GitHub Copilot і ChatGPT, коли ви можете використовувати обидва з користю? Інтеграція цих інструментів у ваш робочий процес може запропонувати найкраще з обох світів.

Використовуйте GitHub Copilot для завершення коду та ChatGPT, щоб зрозуміти концепції та зміцнити навчання. І те, і інше разом має надати достатню допомогу, щоб запрограмувати добре продуманий проект, який ви із задоволенням продемонструєте.

Якщо ви студент, ви можете скористатися безкоштовним доступом до GitHub Copilot. Поєднайте це з уже безкоштовним ChatGPT-3.5 Turbo від OpenAI, і ви матимете обидва інструменти, не заплативши жодного цента!

Щомісячна підписка на GitHub Copilot і безкоштовно доступний ChatGPT-3.5 мають забезпечити достатню допомогу як для особистих, так і для професійних проектів. Якщо ви все ще відчуваєте, що вам потрібна ця невелика перевага, то витратити додаткові кошти на корисні плагіни ChatGPT, можливо, також варто вкладати.

Є Альтернативи

Хоча GitHub Copilot і ChatGPT стали найпопулярнішими інструментами штучного інтелекту, які використовуються в розробці програмного забезпечення, є також альтернативи, які варто вивчити. Для доповнення та генерації коду такі інструменти, як TabNine і Codeium, пропонують подібні функції до GitHub Copilot.

Крім Claude AI, немає справді хороших альтернатив ChatGPT, якщо ви не хочете витрачати час на налаштування локального чат-бота. У такому випадку вас можуть зацікавити такі чат-боти, як GPT4All, Nvidia Chat with RTX і різні моделі BERT, що використовують TextGen WebUI.