Що краще для гоночних ігор?

Жанр гоночних ігор унікальний своєю роботою, середовищем і зображеннями потужних автомобілів. Вражаюче дивитися, як типово складні та вимогливі механізми водіння гоночного автомобіля були упаковані в популярні перегонні ігри.

Ці ігри дозволяють гравцям керувати потужними та приголомшливими транспортними засобами за допомогою контролера. Однак чи забезпечує ця опція найкращий досвід порівняно з гоночним кермом? Давай дізнаємось.

Контролер проти гоночного керма: фактори, які слід враховувати

Для створення чудових перегонів на ПК, консолі чи аркадних машинах потрібно багато чого. Одним із факторів, які часто розглядають розробники, є те, як користувачі можуть керувати транспортними засобами.

Контролер є більш популярним і доступним варіантом. Однак гоночні колеса та обладнання, що їх оточує, більше не обмежуються шикарними аркадами й стали доступнішими.

З цією метою, ось кілька ключових моментів, які ви повинні враховувати, вирішуючи, який із двох придбати.

1. Точність введення

Успішна гонка зводиться до кожної частки секунди рішення, прийнятого водієм. Деякі гоночні ігри чудово імітують це, забезпечуючи гравцям неймовірні враження від запеклої гонки.

Однак цей рівень реалістичності означає, що користувачеві потрібно враховувати, наскільки точними будуть їхні введення. Один невірний рух, і ваша машина може зіткнутися з конкурентом, вилетіти або заглохнути, залежно від того, наскільки складна гонка.

Контролери дозволяють гонщикам керувати своїми автомобілями, гальмувати, дрифтувати тощо одним натисканням кнопки. Однак аналогові джойстики та кнопки D-Pad забезпечують лише обмежений рух, і швидкий поворот може бути різницею між виграшем і програшем.

Однак гоночне кермо імітує роботу справжнього керма. Більшість сучасних гоночних ігор, таких як F1 2023 і Assetto Corsa, сумісні з гоночними кермами та дозволяють реалістично керувати автомобілем.

Неймовірно чуйне гоночне кермо дозволяє гравцям виконувати складні маневри, які потребують точного введення в поєднанні з педалями та зручним сидінням.

Однак не всі рульові колеса забезпечують однаковий рівень контролю. Це важливий фактор, який слід враховувати при виборі керма для налаштування Sim Racing. За інших рівних умов контролери задовільні для повсякденної гри. Таким чином, такі популярні ігри, як Forza Horizon 5, максимально використовують сучасні контролери з оптимізованими схемами введення.

Контролери також дозволяють вільно налаштовувати кнопки. Користувачі можуть вирішувати, що робитиме кожна кнопка, і таким чином персоналізувати свій досвід перегонів.

Зрештою, ви повинні використовувати гоночне колесо для кращої точності введення та контролю, як досвідчений гравець. Однак контролера буде достатньо, якщо ви новачок у гоночних іграх і просто шукаєте цікавого проведення часу.

2. Складність

Професійні водії тренуються, щоб покращити координацію рук і очей, час реакції та рефлекси, щоб досягти найкращих результатів. Вони також повинні ознайомитися з керуванням автомобіля перед великою гонкою.

Однак усе це може здатися комусь, хто тільки починає знайомитися з гонками та гоночними іграми, перевантаженням інформацією. Ось чому більшість сучасних ігор починають гравців із простих схем керування.

Деякі механіки, зручні для новачків, включають автоматичний дрейф, автоматичне прискорення тощо. Ці механізми зазвичай попередньо вибрані для контролера. Однак підключення гоночного керма часто говорить системі, що ви знаєте, що робите. Для цього знадобиться краща координація рук і очей і, в деяких випадках, реальний досвід водіння.

Новий гравець не може просто сісти за гоночне колесо й сподіватися, що за одну ніч стане добре. Це важко навчитися і ще важче освоїти. F1 2022 — це назва гри, яка точно описує складність цього механіка.

Це одна з ігор, яка справді змушує вас сісти за кермо не просто так. Все, починаючи від добре виконаних поворотів і закінчуючи своєчасними піт-стопами, може привести вас до перемоги або призвести до поразки. Отже, використання гоночного керма над контролером або навпаки може мати значення в такій грі.

Отже, купуючи гоночне кермо чи контролер, враховуйте свій рівень кваліфікації. У вас гострі рефлекси і відмінна координація? Якщо так, ви могли б робити великі речі з гоночним кермом. Однак вам стане в нагоді контролер, якщо ви звичайний гравець, який хоче зробити все просто.

3. Зворотній зв’язок

Гонщики за кермом відчувають вітер, що бореться проти них, ніжне гуркіт двигуна та опір дороги на кожному кроці. Простіше кажучи, зворотний зв’язок є невід’ємною частиною досвіду перегонів. Це допомагає гравцям і їхнім транспортним засобам працювати разом для перемоги, і його важливість неможливо переоцінити.

У цьому ж ключі сучасні гоночні ігри не можуть забезпечити захоплюючий досвід без тактильної допомоги. На щастя, більшість сучасних контролерів оснащені вібраційним зворотним зв’язком. Контролер PS5, зокрема, має реактивний тактильний зворотний зв’язок.

Задні пелюстки можуть імітувати опір акселератора, а сам контролер може вібрувати, коли ваш автомобіль зіткнеться з перешкодою на дорозі. Як би вражаюче це не звучало, гоночні колеса виводять тактильний зворотний зв’язок на вищий рівень завдяки силовому зворотному зв’язку.

Гоночні колеса, сумісні зі зворотним зв’язком, мають двигуни, під’єднані до колеса за допомогою ременя. Ці двигуни працюють разом з ігровим двигуном, щоб точно відтворити відчуття від водіння. Силовий зворотний зв’язок фіксує жахливі нерівності та близькі виклики напружених перегонів і передає їх через ваше кермо до вашої руки.

Як би це не було захоплююче, але не всі гоночні колеса так чуйні. Якщо ви думаєте, чи варто купувати гоночне кермо, вам слід взяти до уваги сумісність із зворотним зв’язком.

4. Ергономіка

Ергономіка гоночного автомобіля розроблена, щоб захистити водія та забезпечити йому оптимальне положення для довгих перегонів. Незважаючи на те, що ергономіка в іграх не є питанням життя чи смерті, вона значною мірою сприяє загальному досвіду проходження гри.

Контролери невеликі, їх зручно тримати в багатьох положеннях. Завдяки цьому гравці можуть відпочити та розслабитися, граючи з контролером у руках. Вони також призначені для тривалого утримання, і для цього потрібно лише час від часу розтягувати пальці залежно від того, наскільки міцно ви хочете тримати контролер.

З іншого боку, гоночні колеса – це зовсім інша історія. Колеса в аркаді розроблені навколо цілої установки, яка включає водійське сидіння, педалі та важіль коробки передач. Гоночні колеса можна придбати в комплекті з обладнанням, але зазвичай вони продаються окремо. Це означає, що користувачеві залишається вирішувати, як підперти своє гоночне кермо.

Вам знадобиться хороший стілець і письмовий стіл із регульованою висотою для найкращого досвіду. Однак для найкращих результатів вам знадобиться гоночна установка. Зрештою, варто пам’ятати, що гоночні колеса не є тим обладнанням, яке можна зручно розмістити на колінах, коли ви хочете грати.

Отже, контролер буде кращим вибором, якщо ви шукаєте систему введення, яка дозволить вам розслабитися та розслабитися під час гри.

5. Сумісність

Хоча придбання контролера чи гоночного керма — це добре, ви повинні знати, чи працюватимуть вони на вашій ігровій платформі.

ПК як платформа широко сумісна з більшістю стилів введення. Крім того, Steam робить це можливим завдяки меню налаштувань контролера, яке дозволяє налаштувати те, що ви використовуєте для своїх улюблених ігор.

Цього не можна сказати про консолі Xbox Series X|S і PS5. Вони працюють лише з коротким списком коліс, спеціально розроблених для сумісності з консолями. Хоча ваші можливості з консоллю невеликі, вони, звичайно, не надто обмежені. Однак ви повинні ретельно дослідити, перш ніж вибрати певне кермо для своєї гоночної установки.

Контролери, навпаки, добре працюють на більшості, якщо не на всіх, ігрових платформах і, як правило, підключаються та працюють.

Контролер проти гоночного керма: який вибір правильний?

Як контролер, так і гоночне кермо можуть забезпечити дивовижний досвід гри, який обмежується деякими факторами, які ми обговорювали вище. При ближчому розгляді ви повинні погодитися, що гоночне кермо є кращим варіантом для більш захоплюючого ігрового процесу.

Спочатку керувати гоночним кермом може бути важко навчитися, але стеля навичок набагато вища, ніж контролер. Отже, придбайте гоночне кермо, якщо хочете розширити межі того, що можна зробити у вашій гоночній грі. Однак якщо ви обмежені бюджетом і більше любите звичайних ігор, контролер — це ваш вибір.

Очистіть фінішну лінію

Не кожен контролер або гоночне кермо підійде кожному геймеру. Кожна людина унікальна у своєму стилі гри і повинна мати чітке уявлення про те, що вона шукає в контролері чи кермі.

Щоб дізнатися про це самостійно, спробуйте створити список функцій, які можна порівняти з доступними моделями контролерів і гоночних керм, враховуючи те, що обговорювалося вище. Спочатку це може здатися важким, але отримати бажану конкурентну перевагу буде того варте.