Що з двох підходить саме вам?

FastAPI та Flask — це фреймворки Python, які ви зустрінете під час створення веб-додатків.

Python є однією з найпопулярніших мов програмування, оскільки ви можете використовувати її для бекенд-розробки, дослідження даних і розробки програм.

Розробники люблять Python, оскільки вони можуть використовувати різні стилі програмування, такі як функціональний, об’єктно-орієнтований і рефлексивний, для різних веб-програмних програм.

Веб-фреймворк — це набір функцій, модулів, бібліотек і класів, які допомагають розробникам створювати програми, не замислюючись про керування потоками та протоколами. Прикладами фреймворків є Django та Ruby on Rails.

З іншого боку, мікрофреймворк — це невеликий фреймворк, який надає лише основні послуги.

FastAPI класифікується як фреймворк, тоді як Flask належить до мікрофреймворків. Ruby Sinatra — ще один приклад мікрофреймворків.

Як розробник, можливо, ви вже стикалися з кількома фреймворками та мікровеб-фреймворками, і вирішити, який найкраще відповідає вашим потребам, може бути не так просто. Давайте детально пояснимо, як працюють фреймворки FastAPI і Flask:

Що таке FastAPI?

FastAPI — це веб-фреймворк Python для створення Rest API і швидких веб-додатків. Веб-фреймворк був випущений у 2018 році та підтримується Python 3.6 і новішими версіями.

FastAPI виправдовує свою назву, оскільки він швидкий, а його висока продуктивність порівнянна з продуктивністю GO та NodeJS. Такі провідні компанії, як Uber і Netflix, уже використовують фреймворк FastAPI у своїх програмах.

Ключові особливості FastAPI

 • Ін’єкція залежності. FastAPI має вбудовану ін’єкцію залежностей, яка гарантує, що класи не залежать безпосередньо один від одного. Ця функція дозволяє легко вносити зміни в код, а модульність коду збільшується, що полегшує його масштабування.
 • Паралелізм. FastAPI забезпечує готову паралельну роботу, що означає, що ви уникаєте керування асинхронністю/очікуванням або створення циклів подій.
 • Вбудована перевірка. Вам більше не потрібно перевіряти за допомогою зовнішніх інструментів, оскільки FastAPI має вбудовану можливість перевірки. Ця веб-платформа виявляє недійсні типи даних і повертає помилки у форматі JSON. Перевірка даних виконується в бібліотеці Pydantic, що значно зменшує кількість помилок під час написання коду.
  Об’єднайте кілька зображень у файл PDF за допомогою Photoshop CS5

Плюси FastAPI 👍

 • швидко FastAPI є одним із найшвидших фреймворків Python. Ви також можете використовувати FastAPI для створення API навіть з обмеженими знаннями програмування.
 • Вбудовані засоби моніторингу. FastAPI містить вбудовані засоби моніторингу, які можуть надавати сповіщення, коли ви досягаєте певних порогів.
 • Легко адаптується. FastAPI використовує підхід на основі інструментарію, тож вам не потрібно створювати все з нуля. Таким чином, ви можете використовувати різні шаблони для створення потужних API.

Мінуси FastAPI 👎

 • Відсутність вбудованої системи безпеки. FastAPI не має вбудованої системи безпеки, але використовує модуль fastapi.security.
 • Ще новий. FastAPI все ще розробляється, і є багато речей, які можна покращити. Навіть якщо його спільнота зростає, його все одно не можна порівняти з іншими фреймворками Python.

Що таке Flask?

Flask — це легкий мікрофреймворк Python із відкритим вихідним кодом із простим і розширюваним ядром. Flask не потребує жодних спеціальних бібліотек чи інструментів для роботи. Цей мікрофреймворк забезпечує необхідні компоненти для веб-розробки, такі як обробка запитів і маршрутизація.

Ця структура була випущена в 2010 році і базується на Werkzeug і Jinja2. Flask підтримує програми REST за допомогою таких розширень, як Flask-RESTful, Flask-RESTPlus і Flask-Classful. Ви можете використовувати Flask для створення ботів соціальних мереж, статичних сайтів і платформ електронної комерції. Деякі відомі компанії, які використовують Flask у своїх програмах, це Netflix, Lyft і Zillow.

Ключові особливості Flask

 • Вбудований сервер і швидкий налагоджувач. Ви можете моделювати виробниче середовище через вбудований сервер у Flask. Таким чином, вам не потрібно розміщувати свою програму на виробництві для налагодження.
 • Використовує шаблони Jinja2. Jinja2 — це виразний, швидкий і розширюваний механізм створення шаблонів. Шаблони мають спеціальні заповнювачі, які дозволяють розробникам писати код, схожий на синтаксис Python.
 • Легкий веб-фреймворк. Flask — це легкий, але добре масштабований веб-фреймворк. Ви також можете додавати нові функції на ходу, заощаджуючи час.
 • Інтегрована підтримка модульного тестування. Модульне тестування доступне на Flask. Таким чином ви можете симулювати різні сценарії та легко тестувати свою програму.
 • Чудова спільнота. Flask існує з 2010 року, добре задокументований і відомий своєю чудовою спільнотою.

Плюси Flask 👍

 • гнучкий. Як розробник, Flask дає вам змогу контролювати, як ви хочете, щоб ваша програма поводилася та виглядала.
 • Масштабований. Якщо ви хочете створити велику програму, вам не доведеться хвилюватися, оскільки Flask дозволяє зробити це з мінімальними зусиллями.
 • Має багато сторонніх бібліотек. Ви можете зробити набагато більше, використовуючи сторонні бібліотеки, сумісні з flask.
  Як об’єднати презентації PowerPoint

Мінуси Flask 👎

 • Складний каркас. Можливо, буде важко зрозуміти, як працює Flask, і вам потрібен досвід програмування, щоб використовувати його.
 • Повільно. У порівнянні з FastAPI, Flask дещо повільніший.

FastAPI проти. Колба: порівняння характеристик

Перевірка даних

FastAPI поставляється з бібліотекою Pydantic для перевірки даних, що полегшує перевірку даних. Таким чином, розробник може оголосити перевірку та додаткову інформацію про параметри, які вони мають під час використання FastAPI.

Flask, з іншого боку, не має перевірки. Наприклад, якщо програмі потрібне ціле число як вхідні дані, але ви вказуєте рядок, програма обов’язково вийде з ладу. Розробник повинен подбати про перевірку під час роботи з Flask. Ви все ще можете використовувати розширення Flask-Marshmallow або Flask-Inputs у бібліотеці спільноти для перевірки даних у Flask. Однак такі бібліотеки розробляються окремо від основного фреймворку і можуть викликати проблеми сумісності.

Підтримка документації

Документація дуже важлива, оскільки вона допомагає іншим користувачам використовувати ваш API. Документація генерується, коли ви створюєте свій API за допомогою FastAPI. Веб-фреймворк також створює чистий інтерфейс користувача (UI), і ви навіть можете перевірити API, навіть якщо ви ще не написали зовнішній код.

Ви можете легко отримати доступ до автоматизованих документів після натискання кінцевих точок за допомогою /docs або /redoc і Swagger UI під час використання FastAPI. У документах також буде перераховано всі кінцеві точки вашого API.

Flask не має автоматичної документації. Незважаючи на те, що він підтримується документацією, ви можете написати його лише вручну.

WSGI та ASGI

Flask використовує інтерфейс шлюзу веб-сервера (WSGI), стандарт Python, створений для того, щоб сервери та веб-програми могли взаємодіяти один з одним. WSGI може бути дещо складним для початківців, але дещо легше зламати розробникам, які працюють із Ruby або PHP.

Творці FastAPI представили Asynchronous Server Gateway Interface (ASGI). За допомогою ASGI ви можете створювати керовані подіями асинхронні веб-додатки. ASGI — це стандартний інтерфейс між асинхронними веб-серверами, програмами та фреймворками Python.

Ви можете монтувати програми з інфраструктури WSGI, наприклад Flask, поверх програми FastAPI. Таке середовище дозволяє вам мати програму FastAPI в кореневій папці та мати Flask (WSGI) обробку запитів на різних шляхах.

Відображення повідомлень про помилки

FastAPI відображає повідомлення у форматі JSON. З іншого боку, платформа Flask відображає повідомлення про помилки за допомогою сторінок HTML.

  FX на Hulu запускається сьогодні: ось що вам потрібно знати

Flask було створено в 2010 році та за ці роки привабило потужну спільноту. FastAPI був створений у 2018 році, і його спільнота не така велика. Чимале співтовариство стане в пригоді, коли ви застрягли під час кодування, оскільки ви завжди можете поставити запитання. Велика спільнота також, ймовірно, зробить великий внесок у створення нових функцій, які можна буде використовувати у рамках.

FlaskFastAPIDПеревірка данихБез перевіркиВбудована перевіркаСпільнотаМає сильну спільнотуМає невелику спільнотуВідображення повідомлень про помилкуВідображається на сторінках HTMLВідображається у форматі JSONПідтримка документаціїВручнуАвтоматичноПідтримка асинхронних завданьНіТакПродуктивністьОбмежено у WCGI Використовує ASGIFastAPI проти Flask

Коли використовувати FastAPI замість Flask і навпаки

FastAPI та Flask — чудові фреймворки, але підходять для різних випадків використання. Незважаючи на те, що Flask є мікрофреймворком, варто зазначити, що FastAPI побудовано на ньому.

Flask — це мікрофреймворк, а FastAPI — це фреймворк із повним стеком із усіма інструментами, необхідними для створення API.

FastAPI підходить для створення API. FastAPI має різні варіанти для швидкого створення серверів серверів, навіть якщо ви новачок у програмуванні. Якщо для вас важливі швидкість і продуктивність, FastAPI ідеально підійде. Це також чудовий вибір, якщо ви хочете створити CDN і очікуєте, що буде багато трафіку.

З іншого боку, Flask має різноманітні інструменти і ідеально підходить, коли ви хочете прототипувати нові ідеї та програми. Це також хороший вибір, якщо ви хочете створити мікросервіс із кількома кінцевими точками. Flask також стане в нагоді, якщо ви хочете створити невелику програму, яка, ймовірно, буде рости/розширюватися способами, які ви, можливо, ще не зрозуміли.

Коли використовувати FastAPI?

 • Створення веб-інтерфейсів API
 • Створюйте API з меншою кількістю помилок

Коли використовувати Flask?

 • Створити прототипи
 • Створення веб-додатків

Підведенню

Вибір використання FastAPI або Flask для програми Python залежатиме від ваших потреб і вподобань. Якщо ви хочете створити високопродуктивний веб-API, FastAPI — чудовий вибір. З іншого боку, якщо ви хочете створити швидкий прототип або мікросервіс, радимо піти шляхом Flask.