Що варто купити в 2024 році?

| | 0 Comments| 12:36 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Міні-ПК пропонують конкурентоспроможну продуктивність, часто з кращим охолодженням і потужнішими APU AMD, ніж звичайні ноутбуки та деякі настільні ПК.
  • Вони також забезпечують легкий доступ до портів, а їх портативність робить їх зручними для продуктивності та використання в різних налаштуваннях.
  • Міні-ПК є економічно ефективними порівняно з настільними ПК завдяки простішій конструкції та меншій кількості компонентів, але мають обмежені можливості оновлення.

Міні-ПК виявилися достатньо потужними для роботи та ігор, оскільки апаратні компоненти стають потужнішими з кожним поколінням. Оскільки все більше ігор оптимізується, а апаратне забезпечення стає ефективнішим, міні-ПК може стати вашою найкращою покупкою обладнання для ПК у 2024 році.

Порівняння продуктивності

Jhet Borja/MakeUseOf

Настільні ПК завжди будуть значно потужнішими за міні-ПК, оскільки вони мають краще охолодження та повнорозмірні відеокарти. Однак не варто недооцінювати продуктивність APU AMD.

APU мають вбудовану графіку, і AMD докладає багато зусиль для розробки таких портативних пристроїв, як-от ноутбуки, кишенькові ігрові ПК і, звичайно, міні-ПК. Це робить ці APU розроблені для обробки навантажень, більших, ніж ми очікуємо від них.

Встановлення цих чіпів у міні-ПК із кращим охолодженням, ніж у ноутбуках і кишенькових комп’ютерах, дозволяє виробникам отримати від них більшу продуктивність, що робить продуктивність на долар досить конкурентоспроможною порівняно з повнорозмірними ПК з такими ж характеристиками.

  Що таке зарядний пристрій GaN і навіщо він вам потрібен?

Наприклад, порівняйте Ryzen 7 5800H APU Beelink SER5 MAX за 499 доларів з еквівалентним настільним процесором Ryzen 7 5700G APU. Орієнтири Nanoreview показують, що вони досить близькі за продуктивністю, з однаковою одноядерною та багатоядерною продуктивністю. Попередньо зібрані комп’ютери на Amazon і Newegg коштують понад 600 доларів, аж до позначки 800 доларів. Завдяки порівнянній продуктивності важко заперечити, що міні-ПК перемагає в діапазоні продуктивності від низького до середнього.

Продуктивність і простота використання

Каннон Ямада/MakeUseOf

Міні-ПК функціонально такі ж, як і настільні ПК. Однак міні-ПК має легкий доступ до робочого столу. Вам не доведеться метушитися навколо задньої панелі важкого комп’ютера з великою кількістю кабелів, підключених до нього, і ви матимете доступ до всього, що вам потрібно, прямо на крихітному комп’ютері на вашому столі.

У порівнянні з повнорозмірними материнськими платами міні-ПК не обов’язково обмежуватися введенням-виводом та інтерфейсами. MINISFORUM UM780 XTX (приблизно 630-640 доларів США) з процесором Ryzen 7 7840HS і 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 має більше інтерфейсів, ніж можна було б очікувати від збірки настільного ПК за такою ж ціною. Для настільного комп’ютера вартістю 650 доларів із Ryzen 7 7000 і 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5 вам доведеться погодитися на материнську плату A620. Материнські плати AMD серії A мають найнижчі характеристики і зазвичай навіть не мають DisplayPort.

Якщо портів UM780 XTX недостатньо, ви можете підключити високошвидкісний концентратор USB-C. USB-концентратори зазвичай важко використовувати на настільних ПК, оскільки вони мають дуже короткі кабелі, але з міні-ПК, який стоїть прямо на вашому столі, короткі кабелі насправді вітаються, щоб додати більше вводу-виводу без збільшення кабелю.

  13 найкращих бухгалтерських послуг для американських компаній

Якщо вам потрібно швидко виконати роботу, але вам потрібно взяти з собою систему, ви можете легко підключити міні-ПК до офісної установки та приступити до роботи. Ви можете так само легко принести його додому та підключити до домашньої установки, виконувати там роботу чи грати в ігри, підключивши його до телевізора.

Чи можна оновити міні-ПК порівняно з настільним ПК?

Можливість оновлення є найслабшим місцем міні-ПК. Настільні комп’ютери мають майже нескінченну можливість оновлення, коли ви можете легко замінити кожен основний компонент. Ви не зможете оновити CPU/APU міні-ПК, але в багатьох випадках ви можете оновити оперативну пам’ять і накопичувач за допомогою SSD.

Хоча ви не можете оновити APU, багато користувачів міні-ПК експериментували з додаванням потужних зовнішніх GPU з перемінним успіхом. Це відкриває набагато більше можливостей, оскільки ваш міні-ПК може виступати як «робочий» ПК і одночасно бути потужним ігровим пристроєм, якщо ви підключите зовнішній графічний процесор вдома.

Зовнішні корпуси GPU дорогі, але вони того варті, якщо ви хочете, щоб один ПК робив усе за вас.

Яка вартість міні-ПК порівняно з настільним комп’ютером?

Ste Knight/MakeUseOf

Дивно, але міні-ПК не мають стільки «портативного податку» порівняно з ноутбуками, що наближає їхнє співвідношення ціни та продуктивності до настільних ПК у багатьох випадках.

  Яка різниця між файлами Outlook PST і OST?

Звичайно, вам не вистачає ключових функцій, таких як трекпад, дисплей і клавіатура, якщо ми порівнюємо міні-ПК з ноутбуком, але ми порівнюємо міні-ПК і настільні ПК.

Ми взяли міні-ПК Beelink SER5 за ціною 359 доларів із процесором Ryzen 7 5700U із 16 ГБ оперативної пам’яті DDR4 і SSD на 500 ГБ і порівняли його з тими самими деталями, які можна знайти на Вибір компонентів ПКа міні-ПК виграв приблизно 128 доларів, а настільний комп’ютер коштував 487 доларів (на момент написання статті – ціни на апаратне забезпечення коливаються).

Це тому, що міні-ПК має набагато простіший корпус; він уже має материнську плату, не потребує додаткових вентиляторів і не потребує великого джерела живлення. Зменшення вартості пов’язане з деякими жертвами, як-от вищезгадана обмежена можливість оновлення та APU мобільного класу з обмеженою потужністю замість настільного.

Міні-ПК проти настільного ПК: який тип ПК варто купити?

Якщо максимальна продуктивність або можливість оновлення не є вашим найбільшим занепокоєнням, тоді міні-ПК — це один із найпростіших способів придбати ПК і негайно запустити його в роботу. Міні-ПК займають меншу площу, ніж ноутбуки, тому їх легко носити з собою в меншій сумці, тож не приховуйте міні-ПК, коли справа доходить до наступного оновлення апаратного забезпечення.