Що вам потрібно знати

| | 0 Comments| 12:02 PM
Categories:

Злиття Ethereum і потрійний халвінг ETH є найгарячішими темами в криптоспільноті. Давайте подивимося на найвидатніше оновлення Ethereum.

Як ми всі знаємо, Ethereum є однією з найпопулярніших платформ, які використовуються для створення, розгортання та використання децентралізованих програм (DApps). Ethereum базується на технології блокчейн, а Ether (ETH) є його рідною криптовалютою.

На сьогоднішній день на Ethereum створено 2970 проектів із понад 50 мільйонами смарт-контрактів. Існує понад 71 мільйон криптогаманців із балансом ETH. Крім того, у 2021 році через мережу Ethereum було переміщено цінності на суму 11,6 трильйона доларів, забезпечивши творцям прибуток у розмірі 3,5 мільярда доларів.

Джерело: ethereum.org

Ethereum вперше представив його засновник Віталік Бутерін у 2014 році. Він опублікував білу книгу Ethereum, інформаційний документ, що висвітлює особливості цієї технології. Крім того, офіційний документ також використовується як посилання для користувачів, щоб представити бачення Ethereum і останні розробки.

Бутерін разом із Джо Любіном запустив платформу Ethereum у 2015 році. Початкова пропозиція монет (ICO) Ethereum становила 0,31 долара за монету. Для порівняння, на момент написання статті ETH коштує близько 2000 доларів. Крім того, Ethereum є другою за ринковою вартістю криптовалютою після Bitcoin.

Як працює блокчейн ETH?

Блокчейн Ethereum багато в чому схожий на блокчейн Bitcoin. Але головна відмінність полягає в тому, що біткойн вважається «блокчейном першого покоління» з обмеженими можливостями застосування поза транзакціями. Тим часом Ethereum, під «блокчейном другого покоління», надає своїм розробникам різноманітні програми для експериментів і виконання.

Технологія блокчейну, пов’язана з Ethereum, поширює ідентичну копію блокчейну по всій мережі. Вся система перевіряється за допомогою механізму консенсусу, який не змінюється. Зараз Ethereum використовує протокол підтвердження роботи (PoW), який також називають майнінгом Ethereum.

Учасники мережі, відомі як майнери, запускають програмне забезпечення для підтвердження перевірки зашифрованих номерів після транзакції. Майнер, якому вдається довести дійсність зашифрованого числа, отримує винагороду ефіром.

Що таке злиття Ethereum?

Злиття Ethereum є найбільш обговорюваною та обговорюваною темою в криптопросторі. Простіше кажучи, ETH або Ethereum Merge — це постійна трансформація консенсусного механізму Ethereum від поточного підтвердження роботи до підтвердження частки. Ця трансформація спрямована на вирішення проблем, з якими стикається Ethereum, пов’язаних із масштабованістю, споживанням енергії та ефективністю.

  Як перевірити акумулятор Apple TV Remote

Джерело: ethmerge.com

Вас напевно цікавить дата цієї історичної події, чи не так? Вам не потрібно довго чекати, оскільки Об’єднання заплановано на 15 вересня 2022 року. Цей майбутній розклад принесе велике задоволення тим, хто чекав останні кілька років.

Давайте дізнаємось більше про злиття Ethereum за допомогою основних компонентів, пов’язаних із подією злиття.

#1. Ланцюг маяків

Beacon Chain — це паралельно розроблений мережевий ланцюг для роботи разом з основною мережею Ethereum. Цей ланцюжок почав працювати в 2020 році. Механізм proof-of-work тестується на Beacon Chain. Фаза тестування є дуже важливою для Ethereum перед злиттям. Більше валідаторів було залучено до вдосконалення консенсусного механізму Ethereum proof-of-stake протягом періоду тестування.

Beacon Chain не може самостійно запускати смарт-контракти Ethereum. Отже, Beacon Chain використовується для встановлення функціональності механізму підтвердження частки.

#2. Злиття Ethereum

Beacon Chain, який ми обговорювали вище, має об’єднатися з основною мережею Ethereum, щоб завершити злиття Ethereum.

Джерело: ethereum.org

Під час цього процесу вся мережа Ethereum перетворюється на механізм підтвердження частки. Для усунення всіх помилок заздалегідь проводиться комплексне тестування.

#3. Ланцюги осколків

Нарешті, для підтвердження покращення масштабованості Ethereum реалізовано ланцюжки фрагментів. Ланцюги сегментів — це додаткові ланцюги, які використовуються для розподілу транзакційного навантаження мережі. Крім того, ці ланцюжки також дозволяють передавати більше даних у мережі.

Спочатку ланцюжки сегментів мали виконуватися до злиття Ethereum. Натомість користувачі Ethereum вирішили зосередитися на події Merge. Виконання ланцюгів сегментів завершує всю подію, і очікується, що це відбудеться приблизно у 2023 році.

Що саме таке халвінг криптовалюти?

Халвінг — це дефляційна подія, пов’язана з блокчейном. У цьому випадку винагороди, надані валідаторам, скорочуються вдвічі. Халвінг біткойна є найпопулярнішим у криптопросторі.

Для прикладу візьмемо біткойн. Халвінг біткойна відбувається раз на 4 роки. Цей халвінг працює згідно з програмою, доки останній біткойн не буде видобуто приблизно у 2040 році. Наступний халвінґ запланований приблизно на березень 2024 року.

  Як підключити HomePod до Wi-Fi

Джерело: Investopedia

Халвінг біткойнів є активно обговорюваною темою, але інші криптовалюти, такі як Litecoin, Bitcoin SV і Bitcoin Cash, також зазнають халвінгу. Навпаки, графіки цих криптовалют відрізняються від біткойнів.

Отже, пам’ятаючи про халвінг криптовалюти, давайте розглянемо потрійний халвінг.

Що таке потрійний халвінг?

Розподіл ETH за протоколом proof-of-work дещо відрізняється від халвінгу Bitcoin. Алгоритм Ethereum не зменшує ETH, винагороджений майнерам. Процес виконується за допомогою оновлень програмного забезпечення, схвалених спільнотою Ethereum.

Члени спільноти Ethereum назвали цю подію «Потрійне половинлення». Цей випуск ETH відбудеться після «злиття ETH». Згідно з поточними даними, щодня видобувається в середньому 6500 нових блоків ETH. Таким чином, Merge збільшує винагороди майнерів.

Потрійний халвін ETH складається з трьох основних частин:

#1. Значне падіння розподілу ETH

Ethereum випускає близько 13 500 ETH на день, щорічна емісія становить приблизно 4,3% від загального обсягу ETH. З випуском proof-of-stake (PoS) прогнозується, що річна емісія впаде від 0,3% до 0,4%.

Річне падіння емісії також зменшує занепокоєння майнерів ETH щодо продажу. Зрештою, зниження тиску продажів також сприяє підвищенню ціни ETH. Етап економіки Ethereum поступово переходить від поточної економіки «видобування та викидання» до економіки «ставлення та переставляння».

#2. Запис ETH за допомогою EIP-1559

EIP-1559 — це велике оновлення програмного забезпечення, яке використовується для вдосконалення системи зборів Ethereum. EIP розшифровується як Ethereum Improvement Proposal або London Hard Fork Update. EIP-1599 було впроваджено в систему Ethereum як механізм спалювання базової комісії.

До впровадження EIP-1599 Ethereum багато інших криптовалют, як-от Polygon, додали це оновлення до своїх систем. Раніше користувач повинен був заплатити базову комісію, яка перераховується майнерам. Але використовуючи EIP-1599, базова плата зменшується в обігу ETH і збільшує його вартість.

Коротше кажучи, EIP-1599 покращує роботу користувачів Ethereum. Разом із користувачами зросли доходи майнерів. Крім того, характеристики системи EIP-1599 знижують ймовірність мережевих атак.

#3. Ставка Ethereum

Стейкінг Ethereum — це внесення ETH і отримання винагороди (поточний APR ~4,1%). Beacon Chain представляє майбутній proof-of-stake. Окрім винагороди, гравці ETH можуть насолоджуватися перевагами кращої безпеки. Швидко ознайомтеся з криптостейкінгом для кращого розуміння.

Зі збільшенням кількості учасників ETH мережа Ethereum стає сильнішою та менш сприйнятливою для атак. Якщо комусь потрібно атакувати мережу, потрібно утримувати більшість майнерів, що виключає можливість будь-яких атак.

  Ваші AirPods або AirPods Pro водонепроникні?

У порівнянні з proof-of-work, proof-of-stake не вимагає складних системних вимог. Ця перевага дозволяє користувачам брати участь у proof-of-stake зі стандартним комп’ютером або смартфоном. Крім того, стейкинг економить споживання енергії, роблячи Ethereum більш екологічним.

Джерело: ethereum.org

Користувачі також можуть використовувати різні варіанти ставок відповідно до своєї зручності. Доступні варіанти ставок Ethereum:

 • Соло домашня ставка
 • Стейкінг як послуга
 • Об’єднані ставки
 • Централізовані біржі
 • Вам потрібно внести 32 ETH, щоб використовувати «Стайки як послугу» та «Соло-домашні ставки». Не влаштовує ставка 32 ETH? Тоді ви можете використовувати «Об’єднані ставки» та «Централізовані біржі» для нижчих ставок ETH.

  Ставки пов’язані з ризиком, тому ви повинні ретельно вибирати варіанти ставок.

  Як потрійний халвінг впливає на дефіцит ETH?

  Очікується, що із запровадженням підтвердження частки тиск продажів знизиться майже на 30%. Механізм proof-of-stake заохочує майнерів продавати ETH після отримання винагороди. З іншого боку, proof-of-stake і потрійний халвінг заохочують майнерів використовувати свої винагороди ETH для стейкінгу.

  Потрійний халвінг, який майже еквівалентний трьом біткоін халвінгам, знижує рівень інфляції ETH з 4,3% до 0,43%. Крім того, щоденна винагорода за блок також зменшується до однієї десятої.

  Підводячи підсумок, потрійне уполовинення ETH призводить до:

  • Висока стабільність мережі.
  • Більш безпечна та стабільна мережа.
  • Збільшений дефіцит ETH.
  • Менше споживання енергії.

  Висновок

  Безсумнівно, злиття Ethereum є найбільшим оновленням в історії криптопростору. Спільнота Ethereum дуже оптимістично дивиться на результат цього злиття.

  Після важливого злиття Ethereum стає більш масштабованим, безпечним і споживає менше енергії. Але, як очікують люди, це об’єднання не призведе до зниження плати за газ. Окрім цього, злиття також не покращує поточну швидкість транзакцій Ethereum.

  Якщо ви є власником ETH, вам не потрібно виконувати жодних дій під час або після злиття. Оскільки оновлення базується на протоколі, це не матиме прямого впливу на власників або користувачів. Усе, що вам потрібно зробити, це розслабитися, розслабитися та стати свідком цієї історичної події.

  Також перегляньте деякі з найкращих гаманців Ethereum.