Ще 8 способів збільшити термін служби акумулятора на ноутбуках Linux

У попередній статті, яку я написав, я розглянув, як збільшити термін служби батареї на ноутбуках Linux, встановивши такі інструменти, як TLP і PowerTop. Хоча ці два інструменти значно заощаджують заряд акумулятора, це не єдине, що ви можете зробити, щоб збільшити термін служби акумулятора в Linux. У цій публікації ми розглянемо ще кілька способів покращити термін служби акумулятора вашого ПК з Linux.

1. Використовуйте легкий дистрибутив Linux

Використання яскравого середовища робочого столу в Linux є захоплюючим. Все виглядає акуратно, добре анімовано та сучасно. Однак, якщо вашому ноутбуку доведеться наполегливо працювати, щоб відтворити всі ці анімації, це може коштувати вам дорогоцінного часу автономної роботи. Як це виправити? Просто! Перейдіть на легкий дистрибутив Linux і заощадите трохи електроенергії та продуктивності.

Тонни чудових операційних систем Linux споживають значно менше акумулятора. Не знаєте, який дистрибутив Linux для економії батареї використовувати? Ознайомтеся з нашою статтею про найкращі дистрибутиви Linux для тривалої роботи від акумулятора.

2. Вимкніть програми запуску, які ви не використовуєте

Витрата енергії відбувається, коли ваш процесор працює інтенсивніше, ніж має бути. Один із способів, як це може статися в Linux, — це якщо у вас вимикається величезна кількість програм, що запускаються, коли ви входите у сеанс робочого столу. Хороший спосіб заощадити заряд акумулятора – зупинити автоматичне вмикання цих програм.

У Linux всі програми для запуску знаходяться в папці «автозапуск». Будь-яка інформація в цьому каталозі буде автоматично запускатися, коли ви ввійдете в систему, що буде коштувати вам дорогоцінного ЦП і оперативної пам’яті, що може швидше розрядити акумулятор.

Щоб вимкнути програми запуску, вам потрібно запустити вікно терміналу. Потім, коли програму терміналу відкрито, скористайтеся командою CD, щоб перемістити її в ~/.config/autostart.

cd ~/.config/autostart

Виконайте команду ls, щоб переглянути вміст папки автозапуску.

ls

Запуск ls дозволить вам переглянути всі служби, починаючи з моменту підключення комп’ютера до мережі.

Знайшовши службу для вимкнення, запустіть команду rm і видаліть ярлик з ~/.config/autostart. Наприклад:

rm someprogram.desktop

Повторюйте цей процес, доки не зникнуть всі докучливі програми, які запускаються.

3. Перейдіть на SSD

Диск, що обертається у вашому ноутбуці, скорочує термін служби акумулятора! Факт! Кожного разу, коли ви намагаєтеся отримати доступ до даних на ньому, накопичувач повинен розгортатися і шукати дані, і це сприяє втраті терміну служби акумулятора.

Якщо у вас є зайві гроші, одна з найкращих речей, яку ви можете зробити, — це замінити старий диск, що обертається, на новий блискучий твердотільний накопичувач. Серйозно! Через характер доступу до даних SSD накопичувачі споживають набагато менше електроенергії, а це означає, що термін служби акумулятора вашого ноутбука збільшиться!

4. Від’єднайте USB-пристрої, що не використовуються

Хоча флеш-накопичувач або ігровий USB-контролер може бути зручним для зручного доступу, це погана ідея. Дивіться, коли шина USB на вашому комп’ютері Linux використовується, це сприяє розрядженню акумулятора. Простий спосіб зупинити цей розряд батареї – підключати USB-пристрої лише тоді, коли вони вам потрібні!

5. Перейдіть до Firefox для перегляду веб-сторінок

На даний момент досить добре відомо, що Google Chrome є ресурсом. Він використовує тонни оперативної пам’яті та ЦП і сповільнить роботу вашого ноутбука з Linux, що призведе до того, що акумулятор розрядиться набагато швидше. Хоча зрозуміло, чому багато користувачів Linux використовують Google Chrome (або Chromium), це не найкраща ідея для більшості ноутбуків, особливо тих, які не можуть впоратися з великими потребами в ресурсах.

Якщо ви втомилися від того, що Google Chrome розряджає батарею в Linux, зробіть собі послугу, видаліть його та перейдіть на Mozilla Firefox. Це відкритий вихідний код, використовує набагато менше ресурсів (ОЗУ, ЦП) і менше впливає на акумулятор вашого ноутбука.

6. Налаштуйте параметри живлення робочого столу Linux

Кожне робоче середовище Linux має налаштування керування живленням. Ці налаштування пропонують швидкі та прості параметри, які можуть допомогти збільшити термін служби акумулятора. Оскільки параметри іноді важко знайти, багато користувачів не турбуються про налаштування.

Щоб перейти до налаштувань роботи акумулятора на ноутбуці Linux, знайдіть значок акумулятора на панелі. Натисніть на нього, потім знайдіть «налаштування живлення», «параметри» тощо та відкрийте його.

Після того, як ви завантажите налаштування живлення, подивіться на параметри. Пройдіть і змініть налаштування живлення. Це допоможе збільшити термін служби акумулятора.

7. Приглушіть екран свого ноутбука

Хоча це здається очевидним, це все одно чудова порада, про яку кожен повинен знати. Один із найбільш значущих способів збільшити термін служби акумулятора на своєму ноутбуці з Linux – це зменшити яскравість екрана.

Налаштування яскравості можна знайти, натиснувши на піктограму «Акумулятор» в системному треї.

8. Вимкніть Bluetooth

Якщо у вашому ноутбуці є радіоприймач Bluetooth, швидше за все, він завжди увімкнено. Якщо радіо Bluetooth постійно включено, це означає, що воно сприяє розрядженню батареї на вашому ПК з Linux. Простий спосіб вирішити цю проблему — вимкнути Bluetooth, коли ви ним не користуєтеся.

Сьогодні багато середовищ для робочого столу Linux дозволяють досить легко відключити Bluetooth. Для цього знайдіть значок Bluetooth на робочому столі Linux. Натисніть на нього та знайдіть кнопку «вимкнути» або «вимкнути», щоб вимкнути його.

Крім того, відкрийте область «Налаштування системи» на робочому столі, знайдіть «Bluetooth» і вимкніть його таким чином.

Висновок

Термін служби батареї в Linux завжди був набагато гіршим, ніж на інших платформах. Багато розробників у спільноті наполегливо працюють, щоб внести зміни, і вони досягли значного прогресу. На жаль, ми, ймовірно, ще далекі від значних покращень акумулятора. Поки ситуація з Linux не зміниться, єдиний спосіб отримати максимальну віддачу від батареї свого ноутбука — це дотримуватися порад у цьому списку.