techukraine.net techukraine.net Чому Google Chrome використовує так багато оперативної пам’яті? Ось як це виправити

Чому Google Chrome використовує так багато оперативної пам’яті? Ось як це виправити

| | 0 Comments| 10:59 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Репутація Chrome щодо використання великої кількості оперативної пам’яті не зовсім точна; інші браузери іноді можуть використовувати більше оперативної пам’яті. Однак Chrome усе ще потребує значного обсягу оперативної пам’яті через його швидкість і спосіб керування процесами.
  • Звички перегляду веб-сторінок впливають на обсяг оперативної пам’яті, яку використовує Chrome. Зберігання кількох відкритих вкладок збільшить використання оперативної пам’яті.
  • Google знає про використання оперативної пам’яті Chrome і докладає зусиль, щоб зменшити його за допомогою таких оновлень, як PartitionAlloc. Однак те, чи є використання оперативної пам’яті Chrome проблемою, залежить від апаратного забезпечення вашої системи та від того, чи впливає воно на продуктивність. Щоб зменшити використання оперативної пам’яті Chrome, ви можете вжити певних заходів, як-от використовувати Диспетчер завдань Chrome, керувати плагінами та розширеннями.

Якщо ви досліджували різні веб-переглядачі, ви знаєте, що Chrome може бути невеликим ресурсом. Перегляньте диспетчер завдань або монітор активності; ви часто побачите Chrome у верхній частині списку.

Але чому Chrome використовує так багато оперативної пам’яті, особливо порівняно з іншими браузерами? І що ви можете зробити, щоб це контролювати? Ось як змусити Chrome використовувати менше оперативної пам’яті.

Чи справді Google Chrome використовує більше оперативної пам’яті?

Кілька років тому єдиною відповіддю було «так». Репутація Google Chrome, що потребує оперативної пам’яті, була загальновідома.

Однак зміни в Google Chrome покращили використання пам’яті браузерами, особливо порівняно з іншими популярними браузерами. Інколи Mozilla, Edge, Opera та Safari використовують більше оперативної пам’яті, ніж Chrome. Звідки я це знаю? Я провів короткий тест, відкривши сторінку Facebook, відео YouTube, веб-сайт BBC Sport і Twitter у чистому браузері.

Результати вас зацікавлять.

Є Google Chrome, який щасливо сидить посеред інших браузерів. Звичайно, це анекдотичний факт, і є більш ніж достатньо доказів того, що Chrome споживає більше оперативної пам’яті, ніж інші браузери. Якщо ви коли-небудь проводили власний тест на використання оперативної пам’яті веб-переглядача, є велика ймовірність того, що Chrome використовує більше оперативної пам’яті, ніж інші веб-переглядачі.

Google Chrome є одним із найшвидших браузерів, але йому потрібно багато оперативної пам’яті, щоб отримати це звання.

Чому Google Chrome використовує так багато оперативної пам’яті?

“О, чорт! У Google Chrome не вистачає пам’яті під час спроби відобразити цю веб-сторінку».

Це повідомлення, яке ви бачите, коли Chrome не вистачає пам’яті. Щоб зрозуміти, чому Chrome використовує так багато пам’яті, потрібно зрозуміти, як працюють більшість сучасних браузерів.

Кожна програма на вашому комп’ютері запускає процеси в оперативній пам’яті комп’ютера, де відбувається важка робота з керуванням комп’ютером. Оперативна пам’ять – це тимчасове сховище для всіх типів даних і дуже швидка. Ваш ЦП може отримати доступ до даних, що зберігаються в системній оперативній пам’яті, набагато швидше, ніж жорсткий диск або навіть SSD.

Chrome, Firefox, Opera та Microsoft Edge зберігають кожну вкладку, плагін і розширення в іншому процесі оперативної пам’яті. Цей процес називається ізоляцією і запобігає запису одного процесу в інший.

Отже, коли ви відкриваєте диспетчер завдань або монітор активності, Google Chrome відображає кілька записів. Якщо придивитися уважніше, то можна побачити, що кожен процес використовує лише невелику кількість оперативної пам’яті, але навантаження дуже велике, якщо їх додати.

  Це код чи текст? Дізнайтеся за допомогою API виявлення коду

Звички перегляду веб-сторінок впливають на використання оперативної пам’яті

Не забувайте, що під час перегляду веб-сторінок беруть участь дві сторони: ви та ваш браузер. Якщо під час перегляду веб-сторінок ви залишаєте відкритою купу вкладок, Chrome використовуватиме більше оперативної пам’яті. Це так просто.

Як Google Chrome керує оперативною пам’яттю?

Такі веб-переглядачі, як Chrome, керують оперативною пам’яттю таким чином, щоб забезпечити кращу стабільність і вищу швидкість. Але Chrome все одно використовує багато оперативної пам’яті. Принаймні, у багатьох випадках здається, що він використовує більше оперативної пам’яті, ніж інші браузери. Ось коротке пояснення того, як Chrome обробляє оперативну пам’ять.

Основною причиною запуску кожного процесу окремо є стабільність. Завдяки запуску кожного процесу окремо весь браузер залишається стабільним у разі збою. Іноді плагін або розширення не працює, і вам потрібно буде оновити вкладку. Якщо кожну вкладку та розширення було запущено в одному процесі, вам, можливо, доведеться перезапустити весь веб-переглядач замість однієї вкладки.

Недоліком є ​​те, що деякі процеси, які однопроцесні веб-переглядачі можуть спільно використовувати між вкладками, мають бути відтворені для кожної вкладки в Chrome. Поділ на кілька процесів також забезпечує переваги безпеки, подібні до пісочниці або використання віртуальної машини.

Наприклад, якщо атака JavaScript відбувається на одній вкладці, немає можливості перейти на іншу вкладку в Chrome, що цілком може статися в браузері з одним процесом.

Плагіни та розширення додають обсягу використання оперативної пам’яті в Chrome. Для роботи кожного плагіна чи розширення, які ви додаєте до Google Chrome, потрібні ресурси. Що більше розширень ви встановили, то більше оперативної пам’яті Chrome потрібно для роботи.

Попереднє рендеринг є яскравим прикладом. Попереднє відтворення дозволяє Chrome почати завантажувати веб-сторінку, на яку він передбачає, що ви перейдете наступною (це може бути найпопулярніший результат пошуку Google або посилання «наступна сторінка» на сайті новин). Процес попереднього рендерингу потребує ресурсів, а тому використовує більше оперативної пам’яті. Але це також прискорює ваш досвід перегляду, особливо для часто відвідуваних сайтів.

Зворотний бік полягає в тому, що якщо є помилка в процесі попереднього рендерингу, він може використовувати більше оперативної пам’яті, ніж ви могли б очікувати, уповільнюючи роботу інших областей вашого комп’ютера або змушуючи вкладку браузера не реагувати.

Використання оперативної пам’яті Chrome на обмежених апаратних пристроях

Chrome має деякі відповіді щодо використання оперативної пам’яті на пристроях із низьким енергоспоживанням або пристроях із обмеженим обладнанням. Однак загальне правило полягає в тому, що коли Chrome працює на сумісному апаратному забезпеченні, він працюватиме за моделлю процесів, описаній раніше.

Тоді як, коли Chrome працює на пристрої з меншою кількістю ресурсів, Chrome об’єднується в окремі процеси, щоб зменшити загальний обсяг пам’яті. Використання одного процесу дозволяє скоротити ресурси, але створює ризик нестабільності браузера.

Крім того, Chrome знає, скільки пам’яті він використовує. Він не з’їдає бездумно кожен біт оперативної пам’яті, який може знайти. Chrome обмежує кількість процесів, які він може запускати, залежно від апаратного забезпечення вашої системи. Це внутрішнє обмеження, але коли його досягнуто, Chrome перемикається на запущені вкладки з того самого сайту в одному процесі.

  Deja Vu: Коротка історія кожної архітектури процесора Mac

Оновлення Chromium намагаються зменшити використання оперативної пам’яті Chrome

Наприкінці 2020 року розробники Google Chrome оголосили, що запровадять функцію економії оперативної пам’яті, відому як «PartitionAlloc Fast Malloc». Не заглиблюючись у технічні особливості функції, PartitionAlloc має зупинити будь-який окремий процес, який споживає більше 10 відсотків загальної пам’яті системи.

Покращення відбулося після того, як Microsoft зменшила використання оперативної пам’яті в браузері Edge на базі Chromium за допомогою «кучі сегментів», ще одного вдосконалення, спрямованого на зменшення використання пам’яті браузера.

У березні 2021 року з випуском Chrome 89 PartionAlloc запрацював. Google стверджує, що ця функція зменшує використання пам’яті в 64-розрядній Windows більш ніж на 20 відсотків із подальшим зменшенням використання пам’яті на 8 відсотків завдяки візуалізації. Зміна помітна. Якщо ви користуєтеся будь-якою версією Chrome, починаючи з версії 89 (Chrome 115 є останньою версією на момент написання статті), ваш браузер швидше відкидає стару пам’ять, зменшуючи накладні витрати на оперативну пам’ять і репутацію Chrome як поглинача пам’яті.

Чи є проблемою використання оперативної пам’яті Google Chrome?

Скільки оперативної пам’яті потрібно Chrome? Чи є обмеження щодо обсягу оперативної пам’яті, яку використовуватиме Chrome, перш ніж це стане проблемою? Відповідь полягає в апаратному забезпеченні вашої системи.

Те, що Chrome використовує багато оперативної пам’яті, не означає, що він обов’язково спричиняє проблему. Якщо ваша система не використовує доступну оперативну пам’ять, це не приносить вам ніякої користі; ваш комп’ютер використовує оперативну пам’ять лише для швидкого доступу до даних і прискорення обробки. Якщо ви зберігаєте свою оперативну пам’ять якомога чистою, ви не використовуєте переваги потужності свого комп’ютера.

Як і на смартфоні, очищення запущених процесів і оперативної пам’яті може сповільнити роботу в довгостроковій перспективі. Ось чому очищувачі та підсилювачі оперативної пам’яті шкідливі для вашого смартфона. Він розроблений, щоб бути повним даних!

Chrome використовує забагато пам’яті

Однак якщо Chrome використовує забагато пам’яті, це може стати проблемою. Коли Chrome використовує занадто багато пам’яті, він обмежує обсяг, доступний для інших програм. Chrome може навіть почати намагатися зберегти важливу інформацію з вашого браузера доступною для швидкого доступу, заперечуючи використання оперативної пам’яті.

Коли справа доходить до справи, використання оперативної пам’яті Chrome є проблемою лише в тому випадку, якщо воно уповільнює роботу комп’ютера, будь то браузер чи система в цілому. Якщо ви бачите, що Chrome використовує багато пам’яті, але немає негативних наслідків для продуктивності, не варто хвилюватися.

Наприклад, у мене іноді відкрито 50 або більше вкладок Chrome із використанням 2,5 ГБ оперативної пам’яті або більше. Це звучить як величезна сума, але моя система має 32 ГБ оперативної пам’яті для використання, тому це не проблема. (Скільки оперативної пам’яті вам справді потрібно?) Спробуйте те саме на ноутбуці з 4 ГБ оперативної пам’яті, і ви погано проведете час.

Якщо використання пам’яті Chrome уповільнює роботу, настав час вжити заходів.

Як змусити Chrome використовувати менше оперативної пам’яті

Є кілька способів пришвидшити роботу в Інтернеті та зменшити обсяг оперативної пам’яті, яку використовує Chrome. Найважливішим інструментом у вашому розпорядженні є Диспетчер завдань Chrome.

Подібно до диспетчера завдань Windows, диспетчер завдань Chrome показує продуктивність і використання кожної вкладки та розширення у веб-переглядачі. Ви можете скористатися Диспетчером завдань Chrome, щоб визначити, що займає найбільше пам’яті, а потім закрити їх, щоб звільнити місце.

  13 найкращих завантажувачів списків відтворення Spotify

У Windows натисніть Shift + Esc, щоб отримати доступ до диспетчера завдань. На Mac вам потрібно буде відкрити його з меню «Вікно». Виберіть процес і натисніть «Завершити процес».

Зверніть увагу на вкладки та розширення, які мають збільшений розмір. Іноді одна вкладка Chrome може використовувати багато пам’яті через помилку чи погану конфігурацію. Іноді витік пам’яті Chrome спричиняє зависання вашого браузера (або навіть усієї системи).

Після того, як ви вимкнете процеси, які потребують великих ресурсів, ви можете зробити деякі інші речі, щоб виправити часті збої Chrome.

Керуйте плагінами та розширеннями для збереження пам’яті Chrome

Ви можете вимкнути розширення, які споживають багато енергії. Крім того, ви можете налаштувати їх активацію лише під час використання певного сайту.

Клацніть розширення правою кнопкою миші та виберіть Керувати розширеннями. Змініть параметр «Дозволити цьому розширенню читати та змінювати всі ваші дані на веб-сайтах, які ви відвідуєте» на «Після натискання» або «На певних сайтах».

Якщо у вас є багато розширень, які ви використовуєте для різних речей, подумайте про встановлення швидкого менеджера розширень. SimpleExtManager додає невелике спадне вікно поряд із панеллю розширення. Потім для всіх розширень вмикається та вимикається одне натискання.

Установіть розширення керування вкладками Chrome, щоб зменшити використання пам’яті

Встановлення додаткових розширень для керування проблемами використання оперативної пам’яті Chrome звучить нелогічно, особливо після всіх проблем, про які ви щойно прочитали.

Деякі розширення розроблено спеціально для керування оперативною пам’яттю, допомагаючи вам налаштувати, як Chrome обробляє та видаляє вкладки, які ви більше не використовуєте.

Наприклад, Великий Відкидач дозволяє налаштувати частоту видалення невикористаних вкладок у Chrome. Chrome скидає вкладки, коли вони не використовуються, щоб заощадити пам’ять. За допомогою The Great Discarder ви можете змінити тривалість часу, указати вкладки, які не потрібно скидати, тощо.

Перевірте свої звички веб-перегляду, щоб зменшити використання оперативної пам’яті Chrome

Як згадувалося вище, звички веб-перегляду безпосередньо впливають на використання оперативної пам’яті. Що більше вкладок у вас відкрито, то більше оперативної пам’яті використовуватиме Chrome. Ми всі винні в тому, що залишаємо відкриті кілька вкладок у кількох вікнах, але закриття кількох під час роботи зменшить використання оперативної пам’яті Chrome. Зокрема, сайти з медіаконтентом можуть забирати оперативну пам’ять і ресурси, тому почніть з них, якщо ви залишили відкритими Netflix, YouTube та інші.

Google Chrome використовує забагато пам’яті?

Chrome є домінуючим браузером у всьому світі. Альтернативні веб-переглядачі, як-от Firefox і Opera, можуть використовувати такий самий обсяг пам’яті, як Chrome, тому перемикання не завжди є найкращим варіантом. Якщо Chrome використовує забагато пам’яті у вашій системі, але ви хочете залишитися в екосистемі Chromium (щоб ваші розширення та програми продовжували працювати), подивіться на Microsoft Edge, який, здається, використовує трохи менше оперативної пам’яті.

Є й інші проблеми. Наприклад, YouTube використовував застарілу бібліотеку, через яку сервіс працював у п’ять разів повільніше у Firefox і Opera, використовуючи значно більше ресурсів, ніж потрібно. Цю конкретну проблему тепер вирішено, але вона є прикладом того, як лідер ринку браузерів і власник основних онлайн-сервісів може впливати на використання ресурсів на ринку.

Якщо ви хочете продовжувати використовувати Chrome, зробіть це. Це безпечний швидкий браузер із тисячами чудових розширень, який активно намагається зменшити використання пам’яті.