Чому Chrome каже, що це «Керує ваша організація?»

Google Chrome каже, що ним «керує ваша організація», якщо системні політики контролюють деякі налаштування веб-переглядача Chrome. Це може статися, якщо ви використовуєте Chromebook, ПК або Mac, які контролює ваша організація, але інші програми на вашому комп’ютері також можуть встановлювати правила.

Що таке керування в Chrome?

Керування – це функція, яка дозволяє адміністраторам керувати налаштуваннями браузера Chrome. Якщо ви використовуєте Chromebook або лише веб-переглядач Chrome на робочому комп’ютері, ваш роботодавець може налаштувати сотні політик які контролюють роботу Chrome.

Наприклад, організація може використовувати політику, щоб встановити домашню сторінку, яку ви не можете змінити, контролювати, чи можна друкувати, або навіть занести конкретні веб-адреси в чорний список. На Chromebook правила можуть керувати всім, починаючи від затримки блокування екрана і закінчуючи доступом до USB-пристроїв із веб-програм. Організації також можуть примусово встановлювати розширення для веб-переглядача Chrome за допомогою політики.

Chrome — не єдина програма, якою можна керувати таким чином. Наприклад, адміністратори можуть керувати самою Windows за допомогою групової політики і навіть iPhone за допомогою програмного забезпечення для керування мобільними пристроями (MDM).

Але в мене немає організації!

У деяких випадках ви можете бачити це повідомлення, навіть якщо Chrome не керує організація. Це завдяки а змінити у Chrome 73. Якщо програмне забезпечення у вашій системі налаштувало корпоративні політики, які впливають на роботу Chrome, ви побачите це повідомлення, навіть якщо воно не повністю керується організацією.

Це повідомлення може бути викликано легальним програмним забезпеченням. Станом на 3 квітня 2019 року, схоже, чимало людей бачать повідомлення через програмне забезпечення в їхніх системах. Звичайно, також можливо, що зловмисне програмне забезпечення у вашій системі може змінювати налаштування браузера Chrome. Не потрібно панікувати, але Google показує вам це повідомлення, щоб ви знати, що щось відбувається, і можете розібратися в цьому.

Як перевірити, чи керується Chrome

Ви можете перевірити, чи керують Chrome у кількох місцях. Якщо ви просто відкриєте меню Chrome, ви побачите повідомлення «Chrome керує ваша організація» у самому низу меню — під опцією «Вийти», якщо ним керує.

Це повідомлення також з’являється на сторінці “Про Google Chrome”, яку можна отримати в меню > Довідка > Про Google Chrome. Якщо так, ви побачите повідомлення «Вашим браузером керує ваша організація».

Ви можете знайти додаткову інформацію на сторінці chrome://management — просто введіть цю адресу в рядок розташування Chrome.

Якщо на цій сторінці сказано, що Chrome не керується адміністратором на цій сторінці, навіть якщо Chrome каже, що ним керує в іншому місці інтерфейсу Chrome, це означає, що у вас є програмне забезпечення, яке керує одним або кількома налаштуваннями Chrome за допомогою політики.

Як побачити, якими налаштуваннями керують

Щоб перевірити, які правила застосовуються у вашому веб-переглядачі Chrome, перейдіть на сторінку chrome://policy — просто введіть або скопіюйте та вставте цю адресу в поле розташування Chrome.

Це покаже вам як політики, встановлені програмним забезпеченням у вашій системі, так і політики, встановлені вашою організацією. Ви можете натиснути назву кожної політики, щоб переглянути технічну інформацію про неї на веб-сайті Google. Якщо тут ви бачите повідомлення «Політики не встановлено», це означає, що Chrome у вашій системі не керується жодними правилами.

На знімку екрана нижче ми бачимо, що політика «ExtensionInstallSources» встановлена, але без видимого значення політики — це має означати, що вона нічого не робить, тому дивно, що вона навіть тут. Нам, мабуть, не варто турбуватися про це, але повідомлення досить дратує.

Сподіваємося, Google зробить це повідомлення більш інформативним і надасть простий спосіб видалити програмні політики в Chrome.

«Експерти з продуктів» у спільноті підтримки Chrome, здається, часто рекомендую завантажити «Chrome Policy Remover», щоб усунути ці правила, але ми не можемо рекомендувати завантажувати та запускати дивні файли з випадкових облікових записів Google Drive. Деякі користувачі Chrome повідомили, що це все одно не вирішило їхню проблему.