Чому AR Cloud є наступним рівнем доповненої реальності

Categories:

AR-хмара створює цифрового двійника реальних речей навколо користувачів, щоб споживачі могли ділитися своїм досвідом AR з іншими.

Хмарні обчислення зробили цифрові технології доступними. Сьогодні все більше компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення, з’являються легко, оскільки вони можуть створювати хмарні екземпляри онлайн для кодування, тестування, розгортання та повторення проектів розробки програмного забезпечення.

Широкий розвиток і поширення хмарних технологій відкрили нові двері для процвітання та розвитку інших технологій. Однією з таких технологій нового покоління є хмара доповненої реальності або AR-хмара для спільного використання речей і місць реального світу за запитом.

Читайте далі, щоб дізнатися про основи AR-хмари, її роботу, архітектуру тощо. Також ознайомтеся з навчальними ресурсами, щоб опанувати хмару AR.

Що таке доповнена реальність?

Доповнена реальність (AR) — це нова версія світу в реальному часі навколо вас, створена за допомогою багатьох суміжних ІТ-технологій. Наприклад, стандартний досвід AR включатиме такі передові технології:

 • Доповнені 3D-зображення, тексти або анімація в реальному світі доставляються та переглядаються на головних пристроях (HMD), смартфонах, планшетах, смарт-годинниках, лобовому склі автомобіля тощо.
 • Пристрої Інтернету речей (IoT) збирають дані з реального світу та подають процесори контенту AR.
 • Цілісні результати веб-пошуку включені в доповнену реальність.
 • Гранична аналітика для швидкого аналізу даних бізнес-користувачам AR.

AR – це зріла технологія, яка використовується в багатьох галузях, як-от:

 • електронна комерція та роздрібна торгівля
 • Обслуговування клієнтів
 • Автомобільний та інший виробничий бізнес
 • Бізнес-операції та управління у віддалених місцях
 • Онлайн і мобільні ігри
 • Онлайн і офлайн розваги

Технологія AR розповідає про те, як кінцеві користувачі споживають контент, роблять покупки в Інтернеті та відчувають спосіб життя за допомогою цифрових технологій. Після завершення наступної ітерації AR хмара AR стане легкодоступною. Користувачі можуть ділитися досвідом, використовуючи постійну копію досвіду реального світу, доступну в хмарі.

Що таке AR Cloud?

Хмара доповненої реальності (AR) – це онлайн-простір, де розробники AR можуть зберігати досвід AR будь-якого місця, продукту, моменту тощо. Ідея полягає в тому, щоб створити незмінну копію подарунка, доповнену великою інформацією з Інтернету про сьогодення.

Наприклад, ви йдете по вулиці в новому місті. Ви шукаєте найкраще місце, щоб поїсти місцевої кухні.

У сучасному цифровому світі ви б відкрили Google Maps або Apple Maps. Потім виконайте пошук за ключовим словом, як-от ресторан, пекарня, закусочна тощо. Тоді на карті буде показано багато місць навколо вас.

Ви повинні вибрати кожне місце та переглянути інформацію, як-от рейтинги, тексти відгуків клієнтів, меню тощо.

Хмара AR замінить цей досвід пошуку місцезнаходження за допомогою AR та інфраструктури хмарної обробки. Центральна або крайня аналітична програма автоматично аналізуватиме ресторани поблизу вас і запропонує кілька найкращих, аналізуючи дані відгуків за допомогою штучного інтелекту (AI).

  Коди Roblox Super Evolution: викупіть зараз

Коли ви підійдете до одного з таких ресторанів, ви побачите більш детальну інформацію, як-от меню, вигляд приготування, ім’я обслуговуючого персоналу, вартість продуктів тощо на екрані свого смартфона чи на головному дисплеї.

Дані, отримані в Інтернеті, проектуватимуться на камеру в реальному часі про продукт, місцезнаходження, місце тощо. Розробники можуть зберігати цю інформацію в хмарі. Інші клієнти також можуть отримати доступ до AR за запитом.

AR-хмара також може стати платформою для розробки AR-контенту. Постачальники хмарних послуг, такі як Google, Microsoft і Amazon, можуть розробити прості у використанні SDK для розробки AR і розмістити інструменти в хмарі.

Розробники з усього світу можуть отримати доступ до цих платформ розробки доповненої реальності, кодувати власний вміст і публікувати в Інтернеті для цільових споживачів.

Коли хмара AR у розпалі, онлайн-пошук змінюватиметься зверху вниз. Користувачам не доведеться переглядати сотні сторінок, щоб знайти потрібний вміст, документ, зображення чи досвід. Запланований пошук користувачів відбуватиметься візуально, а відповіді будуть присутні там, де є їхні запитання.

Як працює AR Cloud?

Звичайний AR-контент розміщує рівень абстракції на динамічних візуальних елементах реального світу за допомогою підключених пристроїв IoT, екранів смартфонів, мобільних камер тощо. Наприклад, лінзи Snapchat, ігровий додаток Pokemon Go, додаток для фарбування волосся, додаток для прикраси тощо.

Завдяки хмарі AR творці контенту та розробники рішень AR можуть створювати такий контент для масового споживання, використовуючи хмарні ресурси, такі як хмарні екземпляри для графічного дизайну, анімації, емуляції IoT, периферійної аналітики в хмарі тощо.

У хмарному середовищі доповненої реальності додатки доповненої реальності будуть розміщені в хмарі замість смартфонів, накладних дисплеїв, щитків, гаджетів віртуальної реальності тощо. Отже, графічний процесор і потужність обробки також забезпечуватимуться хмарним примірником. Немає необхідності купувати високопродуктивні пристрої для кінцевого споживача.

Користувачам потрібен лише обчислювальний пристрій із камерою, GPS, Інтернетом і можливостями веб-браузера. Усе інше буде забезпечено хмарним рішенням AR, розміщеним у віртуалізованому хмарному обчисленні.

Компоненти AR Cloud

За словами Орі Інбара, функціональна AR-хмара міститиме такі компоненти:

 • Спільне та масштабоване машинозчитуване постійне зображення світу з реальними координатами розташування
 • Програмні коди локалізації, які можуть миттєво знаходити місцеві цікаві місця
 • Система доставки медіа для розміщення віртуального контенту на пристроях AR, підтримуючи багато користувачів

Однак, з точки зору технології та програмного забезпечення, наступні вимоги повинні бути мінімальними вимогами для налаштування функціональної хмари AR:

 • Браузер AR для візуального пошуку, автентифікації користувача, рендерингу AR, синдикування вмісту, відстеження рук, відстеження жестів, відстеження об’єктів тощо.
 • Граничні обчислення для аналітики в реальному часі на місці, не чекаючи на центральний сервер
 • Віртуальні ресурси AR, як-от голограми, соціальні графіки, контекстні дані, 3D-карти тощо.
 • Зберігання даних AR, як-от сховище метаданих, вміст, хмара точок тощо.
 • Основні технології, такі як 3D Geometry Detection, Track Dynamic Objects, 3D Emantics Understanding, Vision Intelligence тощо.

Далі ми вивчимо бізнес-можливості в хмарній екосистемі AR.

Можливості для бізнесу в хмарній екосистемі AR

Найперспективнішим і найприбутковішим бізнес-використанням AR-хмари може бути функціональний AR-хмарний браузер. Замість того, щоб вводити щось у полі пошуку браузера, споживачі можуть шукати вміст, продукти, пропозиції тощо за допомогою візуального пошуку.

Залежно від контексту пошуку або ключового слова пошуковий браузер AR показуватиме користувачам інформацію про предмети, товари, місця тощо, на які вони дивляться за допомогою гаджета HMD або камери смартфона.

  Як скасувати підписку на iPhone

Результати пошуку плаватимуть, як 3D-зображення, анімації, тексти, блоки вмісту тощо, біля пошукового запиту, який може бути фізичним або цифровим предметом у реальному світі.

Інші приклади використання, орієнтовані на бізнес, які можуть принести мільйони доларів доходу:

#1. Маленькі AR-хмари

Кілька стартапів у спектрі хмар AR розробляють невеликі хмари AR. Це постійні та оновлювані тривимірні та реальні враження від міста, селища, країни чи регіону на цифрових картах, які доставляються через пристрої AR.

#2. Хмарні ігри AR

Онлайн-розробники та розробники мультимедіа можуть використовувати AR-хмару для розробки ігор, які відображають реальний світ замість анімаційного. Наприклад, ігровий додаток Pokemon Go для мобільних телефонів і планшетів.

#3. Нерухомість

Служби реєстрації нерухомості або органи влади можуть використовувати AR-хмару для картографування реального світу. Тоді вони можуть використовувати мультимедійні записи про землю для зручної реєстрації, переходу права власності, видачі дозволів на будівництво тощо.

#4. Інфраструктура та інструменти розробки AR Cloud

Технологічні стартапи також можуть розробляти AR Cloud API/SDK для 3D-карт, просторових карт реального світу тощо, а також продавати доступ розробникам AR, творцям контенту тощо.

#5. Хмарний вміст AR

Постачальники хмарних сховищ можуть використовувати свою інфраструктуру та інвестиції для сканування ділових, туристичних, туристичних, торгових міст тощо. Ці хмарні репозиторії AR можуть продавати доступ до відображеного вмісту розробникам програмного забезпечення AR.

Творці AR-контенту можуть використовувати 3D-сканування, просторове зображення, локалізацію, візуальне позиціонування тощо, дані за запитом від хмарних постачальників AR для створення привабливого AR-контенту або досвіду для споживачів.

#6. Хмарна реклама AR

З появою хмари AR рекламна індустрія може кардинально змінитися. Компанії можуть показувати персоналізовані продукти та рекомендації щодо контенту своїй цільовій аудиторії, коли вони відвідують будь-яке важливе місце.

Наприклад, бренд ресторану може завчасно показувати пропозиції та рекламні акції на HMD або екранах мобільних телефонів користувачів, які прибувають неподалік від торгової точки ресторану.

Переваги AR Cloud

Основною перевагою хмари AR буде економія часу та зусиль на пошук високоякісного вмісту в Інтернеті. Коли хмара доповненої реальності стане доступною та зрілою, компанії та кінцеві користувачі зможуть знаходити потрібний контент прямо перед своїми очима за допомогою HMD, екранів планшетів, екранів смартфонів, козирків шоломів тощо.

Інші помітні переваги хмари AR:

 • Розробники кібербезпеки можуть використовувати хмарну інфраструктуру AR-хмари для розробки більш безпечних рішень для доставки вмісту, ніж сьогоднішня інтернет-система.
 • Компанії з обслуговування клієнтів можуть ефективніше обслуговувати клієнтів із віддалених місць.
 • Знаходження місць, магазинів, торгових точок, ресторанів, кемпінгів, мисливських місць, зон для риболовлі тощо стане легшим завдяки AR-навігації на екранах мобільних пристроїв, HMD або візирах, які накладають інформацію та вказівки на зображення реального світу.
 • ІТ та цифрові технології стануть простішими та доступнішими, оскільки необізнані користувачі зможуть використовувати хмарні рішення AR візуально, не знаючи, як кодувати чи керувати складними програмами.

Далі ми обговоримо майбутні масштаби хмари AR.

Майбутнє AR Cloud

Хмара AR очолить розробку футуристичних продуктів у спектрі доповненої реальності. Компанії вже бачать цінність і рентабельність інвестицій (ROI) завдяки використанню технології AR. Комерційні організації використовують хмарну технологію AR для віддаленої співпраці зі сторонніми партнерами за принципом «зроби сам».

Компанії вже навчають своїх користувачів за допомогою віддаленого, захоплюючого та реалістичного досвіду, поєднуючи 3D і реальний контент.

  З Animaker легко створювати анімацію та живі відео

AR-хмарне відображення реального світу дозволить компаніям розширити можливості використання. Компанії також можуть запропонувати багатокористувацький досвід AR для розваг, навчання, спорту тощо.

Завдяки подальшим розробкам у картографії реального світу існуюча структура розробки доповненої реальності, яка використовує доповнену реальність на основі маркерів або виявляє об’єкти, трансформується, щоб користуватися перевагами даних картографування реального світу. Це створить багато нових варіантів використання в діловому світі, підвищуючи попит на AR-хмару в майбутньому.

Навчальні ресурси

#1. Що таке доповнена реальність?

Що таке доповнена реальність? це повна книга, щоб дізнатися про поточний стан розробок доповненої реальності та переваги для бізнесу. Автор обговорює багато інтерв’ю з лідерами розвитку AR простою англійською мовою, щоб кожен міг зрозуміти, що відбувається у світі AR.

Окрім реальних інтерв’ю з дизайнерами, генеральними директорами, розробниками та інженерами AR, книга також охоплює еволюцію інструментів розробки AR, програмного забезпечення та пристроїв.

#2. Доповнена реальність, 1-е видання

Augmented Reality, 1st Edition охоплює теорії доповненої реальності, розробку програм доповненої реальності та теми розробки коду, які інженер або розробник доповненої реальності повинен вивчати в коледжі чи професійному житті.

Ось деякі з тем AR, які розглядаються в цій книзі:

 • Комп’ютерна система координат
 • Калібрування камери
 • Однорідне матричне представлення
 • Вимоги до апаратного забезпечення в AR Lab
 • Комп’ютерний зір

Він також знайомить читача з математикою, що лежить в основі розробки доповненої реальності, і деякими реальними прикладами проектів.

#3. Хмарні обчислення: концепції, технології та архітектура

«Хмарні обчислення: концепції, технології та архітектура» — обов’язкова книга для професіоналів, які вивчають хмарні обчислення, нових випускників коледжів, які сподіваються увійти в ІТ-екосистему як експерти з хмарних обчислень, або зацікавлених сторін, яким потрібно перевести свій бізнес у хмару.

У книзі описані сучасні тенденції розробки хмарних рішень, технології хмарних фреймворків і найкращі практики, яких має дотримуватися бізнес, щоб перенести свою діяльність у хмару.

У книзі також пояснюються механізми, моделі, концепції та архітектури хмарних технологій з точки зору постачальника. Не кажучи вже про те, що всі обговорення зосереджені на бізнесі та галузі, тому технічні директори, генеральні директори та керівники стартапів можуть отримати вигоду від впровадження хмари.

Підведенню

Технологія доповненої реальності (AR) вже розвивається. Його більше немає в списку нових технологій, опублікованому в Gartner Hype Cycle for Emerging Technologies. Таким чином, компанії, ентузіасти технологій, розробники та дослідники вважають, що доповнена реальність більше не є новою технологією.

Наступною ітерацією AR є хмара AR, яка стала можливою завдяки безпечній, доступній і недорогій хмарній інфраструктурі. Хмара AR незабаром стане найбільш використовуваним стандартом пошуку у всесвітній мережі, як Google, Bing, Yahoo тощо. Отже, у міру появи нових випадків використання з’являться нові можливості для бізнесу.

Далі ви можете переглянути детальну інформацію про розширену аналітику.