Чому 16 ГБ оперативної пам’яті є новим стандартом для ПК з Windows

| | 0 Comments| 8:40 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Microsoft наполягає на 16 ГБ оперативної пам’яті як мінімум для нових пристроїв, можливо, для підтримки процесів на основі ШІ.
  • «Комп’ютери зі штучним інтелектом», які можуть працювати на основі штучного інтелекту або мати попередньо встановлені інструменти штучного інтелекту, вимагатимуть більше пам’яті для належної роботи.
  • Очікується, що майбутня Windows 12 буде зосереджена на штучному інтелекті, тому, ймовірно, знадобиться 16 ГБ оперативної пам’яті, щоб максимально використати її.

Оскільки операційні системи стають складнішими, мінімальні специфікації для нових ПК зростають, щоб відповідати їм. Останні звіти стверджують, що Microsoft наполягає на тому, щоб 16 ГБ оперативної пам’яті стали мінімальним обсягом пам’яті для нових пристроїв. Але навіщо це змінювати, і чи добре це для вас?

Що таке RAM?

Pexels

Для тих, хто не знає, що таке оперативна пам’ять: це скорочення від «оперативна пам’ять». Ви можете уявити собі це як розмір робочого столу вашого комп’ютера; чим більше місця для роботи, тим більше програм можна запускати одночасно без проблем.

Обов’язково ознайомтеся з нашим поясненням щодо оперативної пам’яті, зрозумілим кожному.

Що відбувається з оперативною пам’яттю в комп’ютерах Windows?

А Звіт про дослідження ринку TrendForce каже, що Microsoft планує збільшити мінімальний обсяг оперативної пам’яті, який мають нові пристрої:

  Як скинути використання даних у Windows 10

Корпорація Майкрософт встановила базовий рівень для DRAM у ПК зі штучним інтелектом на рівні 16 ГБ. У довгостроковій перспективі TrendForce прогнозує, що комп’ютери зі штучним інтелектом стануть каталізатором зростання річного попиту на біти DRAM для ПК, а тенденції оновлення споживачів ще більше підвищать цей попит.

Прямо зараз ви можете придбати новий ПК із мінімум 8 ГБ оперативної пам’яті. Якщо цей звіт достовірний, ці моделі згодом будуть виведені з виробництва, а комп’ютери на 16 ГБ займуть їх місце як базові.

Чому Microsoft встановлює базовий рівень 16 ГБ оперативної пам’яті?

Unsplash

Можливо, ви помітили цікавий термін у цитаті TrendForce: «ПК зі штучним інтелектом». Хоча це може здатися незначним, ось чому Microsoft наполягає на збільшенні оперативної пам’яті.

На момент написання статті ми точно не знаємо, що таке «ПК зі штучним інтелектом». Ми знаємо, що багато компаній розробляють їх, і, як і слід було очікувати, вони матимуть у тій чи іншій формі штучний інтелект.

«Комп’ютер зі штучним інтелектом» може бути машиною, де ШІ керує самою операційною системою. Це також може бути яскравим маркетинговим терміном для звичайного ПК із попередньо встановленими простими інструментами ШІ. Незалежно від того, як працюють ПК зі штучним інтелектом, цим спеціальним інструментам обробки знадобиться більше пам’яті для належної роботи.

  Як записати аудіо на Windows 11

Потенційне налаштування для Windows 12

Але чому саме Microsoft встановлює базові лінії для ПК зі штучним інтелектом? Відповідь може критися в майбутньому проекті Microsoft «Windows 12».

Ми дізналися про існування Windows 12 на початку 2023 року. Досі незрозуміло, чи буде Windows 12 абсолютно новою операційною системою, чи це буде суттєво перероблена Windows 11. Однак джерела стверджують, що Windows 12 буде зосереджена на ШІ.

Ми вже бачимо докази того, що корпорація Майкрософт робить масовий перехід до систем на основі ШІ. Все, що вам потрібно зробити, це завантажити продукт Windows, і є хороший шанс, що ви десь побачите на ньому кнопку Copilot.

Copilot — це особистий помічник зі штучним інтелектом від Microsoft на базі ChatGPT. Прямо зараз ви можете знайти спеціальну кнопку Copilot у Windows 10 і 11, Microsoft Edge та Office. Компанія вже випустила окрему програму Copilot для Android.

В даний час вважається, що Windows 12 буде випущена в 2025 році, що дає Microsoft багато часу для роботи над впровадженням штучного інтелекту в свою операційну систему. А щоб люди могли максимально використати Windows 12, Microsoft потребує нових комп’ютерів із достатньою кількістю оперативної пам’яті для її підтримки; тому пропозиція 16 Гб.

Чи хороша новина для вас встановлення 16 ГБ оперативної пам’яті як нового стандарту?

Хоча у Microsoft є причини для збільшення мінімального обсягу оперативної пам’яті, можна легко поставитися скептично до її заяв. Хто скаже, що це не просто крок, спрямований на підвищення попиту на оперативну пам’ять і підвищення цін на обладнання? Чи справді потрібні 16 ГБ оперативної пам’яті?

  Як видалити оновлення Windows 10 за травень 2020 року

Якщо ми уявимо комп’ютер зі штучним інтелектом як пристрій, на якому постійно працюють процеси на основі штучного інтелекту, то 16 ГБ оперативної пам’яті мають великий сенс. Раніше ми обговорювали, чи достатньо 4 ГБ оперативної пам’яті для Windows 11, і в цій статті ми дійшли висновку, що використання 8 ГБ оперативної пам’яті для її запуску можливо, але не ідеально.

Якщо 8 ГБ оперативної пам’яті вже є «переломним моментом» для запуску Windows 11, то додавання процесів ШІ, ймовірно, стане фактором, який підвищить вимоги. І хоча ми не маємо жодних твердих цифр щодо того, як ПК зі штучним інтелектом буде працювати з 8 ГБ оперативної пам’яті, все ж варто увійти в нову еру з принаймні 16 ГБ пам’яті.

Як би це не звучало так, ніби корпорація Майкрософт виправдовується, щоб продати комп’ютери з більшою кількістю оперативної пам’яті, її заяви не мають жодних підстав. Нам доведеться почекати деякий час і подивитися, що означає «AI PC», перш ніж виносити будь-яке подальше судження.