techukraine.net techukraine.net Чому стара, невикористана техніка приносить купу грошей на аукціонах

Чому стара, невикористана техніка приносить купу грошей на аукціонах

Categories:

Ви коли-небудь замислювалися, чому люди платять божевільні гроші за технології, які давно застаріли? Ми говоримо про тисячі, навіть мільйони доларів за такі речі, як старовинні комп’ютери, ігрові консолі чи мобільні телефони, яким десятиліття давно навіть не актуальні!

Виявляється, є кілька законних причин, чому ретро-електроніка та технічні гаджети можуть принести чималі гроші.

1. Соціальний статус

Автор зображення: drobotdean/freepik

Коли хтось втрачає шість-сім цифр на старовинну техніку, це частково тому, що володіння чимось таким ексклюзивним передає престиж і показує, що у нього глибокі кишені.

Наприклад, у 2014 році оригінальний комп’ютер Apple 1 1976 року продали на аукціоні за 905 тисяч доларів. На момент написання статті Apple 1 коштує приблизно 1 500 000 доларів eBay (хоча я б висловив деякий скептицизм щодо переліку!). Технічні характеристики вкрай жалюгідні порівняно з сучасними машинами, але володіння одним із найперших комп’ютерів Apple, коли-небудь створених, приносить серйозні права на хвастощі серед колекціонерів. По суті, він кричить: «Я багатий і можу дозволити собі все!»

Подібним чином старі ігрові консолі, такі як прототип Nintendo PlayStation, приносять астрономічні суми, оскільки вони дають власникам довіру гравця. У березні 2020 року невидана консоль була продана за 360 000 доларів на Аукціони спадщини, встановивши рекорд як найдорожчий предмет відеоігри, коли-небудь проданий на аукціоні. Лише 200 було побудовано. Таким чином, бути одним із небагатьох власників дає перевагу ботаніку наступного рівня.

Коротше кажучи, аукціони застарілих технологій переповнені людьми, які намагаються зміцнити свій соціальний статус і показати, що вони є частиною елітного клубу. Ексклюзивність і право на похвалу володіння рідкісною старовинною технікою є величезною частиною його привабливості та цінності.

2. Рідкість

Частина того, що робить щось рідкісним, полягає в тому, що в першу чергу виробляється небагато одиниць. Ранні прототипи та випуски першого покоління часто зустрічаються рідко просто тому, що технологія була дуже новою, а виробництво було обмеженим.

  Як видалити файл, відкритий в іншій програмі

Але рідкість також може зводитися до того, скільки оригінальних одиниць збереглося протягом десятиліть. Якщо пристрій був комерційно невдалим або непопулярним на момент появи, люди, ймовірно, викинули свої копії. Перемотайте вперед на кілька десятиліть і залишилося дуже мало робочих одиниць, що миттєво зробило їх більш цінними для колекціонерів.

Рідкість також часто йде рука об руку зі старістю та невикористаністю. Якщо предмет роками стояв у зберіганні, не вмикаючи живлення та не звертаючись, він буде у набагато кращому стані порівняно з улюбленою технікою, якою користувалися щодня. Монетний стан ще більше підвищує вартість.

Яскравим прикладом є надзвичайно рідкісний, все ще запечатаний на заводі оригінальний iPhone 2007 року, який продав понад 190 000 доларів на аукціоні в 2023 році. Apple припинила випуск моделі 4 ГБ лише через кілька місяців після її випуску, що робить її сьогодні неймовірно дефіцитною. З мільйонів проданих iPhone першого покоління майже не залишилося невикористаних моделей на 4 ГБ. Ця надзвичайна рідкість зробила його «святим Граалем» для колекціонерів, піднявши ціну більш ніж у 300 разів порівняно з початковою ціною в 599 доларів.

Щось не обов’язково має бути вінтажним, щоб бути цінним, якщо його надзвичайно важко знайти.

3. Ностальгія

Ностальгія за улюбленими старими техніками та розвагами змушує людей платити нераціональні суми на аукціонах. Колекціонери хочуть відновити частинку свого дитинства — і викладуть усе, що потрібно.

Картридж Super Mario 64, проданий за 1,56 мільйона доларів, є ностальгічною частиною ретро-ігор. Ігри Маріо не рідкість, тому їх астрономічна ціна була обумовлена ​​суто ностальгією. Покупець, ймовірно, був переповнений теплими спогадами про гру в класику 3D Mario в дитинстві, і він заплатив би все, щоб відновити це ностальгічне відчуття.

  8 приголомшливих шаблонів Airtable для стильного впорядкування

Цей ефект поширюється на всю дошку. На аукціонах старі касети VHS підвищують шалені ціни не тому, що їх мало, а тому, що люди прагнуть заново відчути перегляд улюблених фільмів на стрічці, як колись у дитинстві. Назад у майбутнє VHS продали за 75 000 доларів Аукціони спадщини у червні 2022 року просто тому, що учасники торгів хотіли знову пережити те, що бачили це на VHS у дитинстві.

Навіть відносно сучасні технології стрімко зростають у ціні, якщо вони викликають ностальгію. Ноутбук Білла Гейтса TRS-80 продали на аукціоні за 25 тисяч доларів Аукціон РР оскільки це нагадало учасникам тендеру про перші дні комп’ютерної техніки.

Будь-який технічний гаджет, який викликає ностальгію, стає бажаним.

4. Історичне значення

Незалежно від практичного використання, колекціонери платять премії за пристрої, які ознаменували перехід в еволюції технологій. Їх цінність випливає з історичної важливості, а не специфікацій чи особливостей.

Наприклад, старовинна камера Leica, продана на аукціоні за 15 мільйонів доларів у червні 2022 року, була однією з перших комерційно вироблених 35-міліметрових камер, яка повністю змінила фотографію назавжди.

Будучи піонерами 35-мм фотографії, вони ознаменували поворотний етап еволюції від громіздких камер до портативних легших пристроїв. Незважаючи на те, що вони марні сьогодні, їхня історична роль у популяризації компактних камер робить їх бажаними.

Рідкісний прототип Nintendo PlayStation, про який ми згадували раніше, який був проданий за 360 000 доларів, також завдячує своєю цінністю тому, що він є оригінальною реліквією. Це ознаменувало ключовий крах партнерства Sony і Nintendo, проклавши шлях для PlayStation. Як артефакт того доленосного розколу, він історично безцінний.

Навіть більш приземлені технології можуть стати бажаними, якщо вони мають історичне значення. Звичайний ноутбук Toshiba продали за 61 931 долар RRAuction у 2014 році просто тому, що Білл Клінтон використав його, щоб надіслати перший президентський електронний лист у космос у 1998 році. Незважаючи на те, що це не рідкість з точки зору кількості виробництва, його роль в історії технологій Білого дому надала йому велику цінність.

  9 найкращих ОЗУ DDR5 для продуктивності ПК нового покоління

Навіть невдала технологія може продати багато, виходячи з її історичної символіки. Візьмемо КПК Apple Newton 1993 року. Це був один із найбільших провалів Apple із жахливими продажами. Програма розпізнавання рукописного тексту була настільки поганою, що стала посміховиськом.

Але як одна з перших спроб великої технологічної компанії створити КПК для масового ринку, робочий блок перших моделей Newton був проданий за понад 800 доларів у 2022 році на Аукціон РР. Незважаючи на відомий провал, він став важливим кроком в еволюції мобільних технологій.

5. Потенціал перепродажу

Колекціонери та інвестори бачать у ретро-гаджетах довгостроковий потенціал прибутку. Зараз вони платять божевільні суми, сподіваючись на те, що ностальгія та дефіцит з часом збільшать вартість перепродажу.

Звичайно, це азартна гра — ніколи не знаєш, яка технологія стане популярною та користуватиметься попитом. Але деякі люди мають хист виявляти гаджети та штучки, які в кінцевому підсумку стають основними культурними пробними каменями. І вони інвестують у технічний антикваріат, майже як у торгівлю акціями.

Отже, враховуючи швидкість технологічних змін, майже будь-який гаджет може стати бажаним антикваріатом, якщо ви тримаєте його досить довго.

Ваша стара техніка може фінансувати вашу майбутню мрію

Зрештою, люди готові викласти великі гроші за старі гаджети на аукціоні, тому що вінтажна техніка дозволяє їм володіти крутим шматочком історії, розумно інвестувати в майбутнє або задовольнити свого внутрішнього колекціонера.

Тож наступного разу, коли ви натрапите на свою стару електроніку, поводьтеся з нею обережно — одного разу цей старовинний автовідповідач чи мурований мобільний телефон можуть окупити вам дуже гарну відпустку, якщо ви отримаєте їх на правильному аукціоні старовинної техніки!