Чому плівка краща за цифрову фотографію: 6 причин

| | 0 Comments| 3:45 AM
Categories:

Думки, якщо перефразувати часто цитований рядок, схожі на камери: у кожного є одна. І є один спірний момент, про який сперечаються всі фотографи: плівка чи цифровий — що краще?

Цифровий здається ідеальним, з огляду на простоту використання та доступність, але плівка переважно краща. Ось чому вам потрібно позбутися цифрової камери та замінити її дзеркальною фотокамерою, яка використовує плівку.

1. Плівка виглядає краще, ніж цифрова

Цифрова фотографія вдосконалилася з роками, особливо коли мова йде про смартфони. Однак навіть тоді краща цифрова камера на телефоні — наприклад, iPhone Pro Max — обійдеться вам дорого. Основна проблема полягає в тому, що більшість фотографій виглядають добре, поки ви не спробуєте їх покращити. Сконцентруйтеся на певному розділі, і пікселі будуть експоновані.

Digital створює враження; фільм дає вам справжнє.

Це все про розмір. Якого розміру ви хочете мати зображення? Якщо він завжди буде відображатися маленьким, цифрового більш ніж достатньо. Оновлюєте свій Facebook? Використовуйте цифровий. Але подобається це чи ні, роздільна здатність плівки перевершує цифрову, коли вона знаходиться в руках компетентного фотографа.

Пейзажі, зокрема, кращі на фільмі. Зробити швидкий знімок лісу за допомогою свого iPhone – це добре, якщо все, що ви хочете побачити, це те, як він виглядає зараз. Якщо ви хочете більше текстури, кращої якості, плівка вас не підведе. Він має надійність, яку ви просто не можете отримати, використовуючи DSLR. Ти приходиш додому і думаєш, що бачиш на тому дереві білку. Ви придивіться уважніше. На фільмі ви виявляєте, що це просто птах. У цифровому режимі зображення пікселізується, і ви ніколи не дізнаєтеся, що було в цьому дереві.

2. Плівка точно фіксує кольори та контрастує

Крім чіткості зображення, знятого на плівку, кращі кольори. Цифрове зображення може зробити речі пласкими та тьмяними через те, як уловлюється світло та, відповідно, колір, що впливає на глибину різкості.

  Виправте помилку Netflix. Цей заголовок недоступний для перегляду

Це стало нормою. Ми бачимо приголомшливі зображення в Інтернеті та припускаємо, що ці компанії наймають професійних фотографів, які просто роблять ці знімки в камеру. Хоча це в основному правда, багато хто використовує Photoshop, щоб підкреслити яскраві кольори, які не зафіксовані цифровим способом.

Плівка може більш ефективно захоплювати ширший спектр кольорів. Часто чітка якість плівки підкреслює яскраві контрасти, роблячи зображення більш помітними.

Якість відбитків також залежить від використовуваного принтера: незалежно від того, чи ви проявляєте плівку самостійно, чи несете фотоапарат професіоналам, ви, швидше за все, отримаєте яскравіші та точніші кольори, ніж якщо використовуєте цифрові зображення та принтер, який найкраще підходить для Word документів.

3. Digital заохочує непотрібні дублікати зображень

Фотографія полягає в тому, щоб зафіксувати одну мить. Найправдивіше вираження цього — одне зображення.

Погортайте телефон або цифрову дзеркальну фотокамеру. Ви знайдете безліч знімків практично одного і того ж, усі з дещо різних ракурсів. Наприклад, у відпустці легко хвилюватися, що одне фото виглядає не так, тому ви робите інше, щоб не прогавити момент.

Але ви можете отримати більш привабливе враження від того, що ви фотографуєте, за допомогою одного яскравого зображення. Мистецтво та впевненість у тому, щоб зосередити всю свою увагу на одній картині. Вам не потрібно робити це знову і знову: ви доклали всіх зусиль, щоб зафіксувати це цього разу. Digital розвиває культуру повторної зйомки кадру, тому що це так легко. Це також безглуздо. Ви не будете цінувати ці надмірності; вони загубляться в морі того самого-старого-того самого-старого.

4. Цифрові технології можуть безглуздо з’їдати ваш час

Більшість із нас фотографує лише щось приємне: вечірку, живу подію чи відпустку. Часи, які ми хочемо запам’ятати. Це також час, коли ми хочемо жити на повну.

Треба навчитися жити моментом. Не витрачайте дорогоцінні спогади, фотографуючи, доки не заповните USB-накопичувач тисячами зображень. Ви знову і знову знімаєте те саме зображення. А тепер уявіть, що ви зробили б це за допомогою плівки: це було б дорого, і всі ваші фотоальбоми були б зайняті зайвими зображеннями рослин, комах або вашої племінниці, яка грається з іграшковою вантажівкою.

  4 функції додатка для знайомств, які покращують досвід онлайн-знайомств

Наш час важливий. Не дозволяйте, щоб ваше хобі було з’їдено, яке має прикрашати ваші дні, а не забирати з них хвилювання.

Витрачати хорошу, але незначну кількість часу на зйомку однієї фотографії — це хороше тренування. Ви зупиняєтесь і думаєте про композицію кадру, використовуючи, наприклад, золотий перетин. Це цінніше, ніж численні копії одного і того ж.

5. Фільм дає вам більше практичного досвіду та контролю

Якщо ви дійсно любите фотографувати, плівка — найкращий спосіб піти, оскільки вона дає вам більше контролю над усім процесом.

Аналог є першим фотографічним засобом, і він використовується досі. Ця довговічність пояснюється численними перевагами, але головним чином тому, що фотограф відповідає. Плівка дає змогу керувати витримкою затвора, довгою витримкою, світлом і навіть подвійною експозицією. В останньому випадку одна і та сама плівка використовується двічі, тож два зображення накладаються одне на одне, що може дати найпрекрасніші результати. Деякі з них можна досягти за допомогою цифрових камер, але більшість людей зроблять знімки, а потім змінять їх за допомогою програмного забезпечення для редагування фотографій, наприклад Photoshop.

Більше того, якщо ви робите все самі, ви також відповідаєте за проявку плівки! Це правильний практичний підхід, який підкреслює важливість і благоговіння фотографії. Ви не будете робити купу непотрібних знімків, якщо вам доведеться їх проявляти в темній кімнаті.

Той факт, що ви мало контролюєте цифрові камери та фотографію зі смартфона, можна підкреслити однією важливою річчю: зарядом батареї. Дзеркальні фотоапарати не потребують додаткових блоків живлення, тоді як цифрові камери потребують додаткової батареї під час особливо тривалих зйомок. Якщо ви витратите день на фотографування на своєму iPhone, заряд вашого смартфона буде низьким, тому вам потрібно буде зарядити його, перш ніж використовувати його знову. Це поза вашим контролем.

  7 найкращих готових шаблонів рахунків-фактур для миттєвого використання [Word, Notion]

6. Плівка тримається довше

Ми фіксуємо моменти, щоб знову пережити минулі дні, коли ми знаходимося на найнижчому рівні. Фотографії призначені для тривалого. Однак цифрові – ні.

Теоретично цифровий існуватиме довше, ніж аналоговий, але це не бере до уваги, як розвиваються технології зберігання та резервного копіювання. На даний момент ми можемо використовувати USB або SD-карти, але вони непостійні. Це як зберігати свої фотографії на дискеті; спробуйте знайти ПК, щоб отримати їх! Навіть зберігання матеріалів на компакт-дисках зараз старомодно.

Технології, якими ми користуємося сьогодні, навіть хмарні системи, будуть витіснені іншими технологічними дивами, і ми можемо пам’ятати про передачу файлів більшу частину часу, але ми також втратимо деякі, особливо якщо комп’ютер несподівано вимкнеться.

А що, якщо є пошкоджений файл? Це улюблене фото втрачено. Навіть Вінт Серф, якого вважають одним із батьків Інтернету, радить вам роздруковувати свої зображення (через PetaPixel).

Відбитки не ідеальні. Вплив сонячного світла, наприклад, тьмяніє надруковані фотографії, незалежно від того, чи були вони спочатку цифровими чи плівковими. Ось чому полароїди – це буквально лише знімки: вони не тривають. Але негативи, якщо вони правильно зберігаються (тобто при кімнатній температурі, приховані від яскравого світла), можна повторно використати, щоб повернути старим фотографіям життя. І оскільки технологія проявлення та сканування стає кращою, вона використовуватиме переваги роздільної здатності плівки. З плівки можна вивести або розкрити більше даних, ніж із цифрової копії, яка незважаючи ні на що дотримується свого рівня якості.

Фільм проти цифрового: що краще?

Так, це зрештою залежить від особистого смаку. Цифрове зображення займає менше фізичного місця, і ним легше ділитися. Більшість із нас обирає цифрову дзеркальну фотокамеру без сумнівів. Але фільм завжди вартий уваги. Ідеальний сценарій, звичайно, мати і те, і інше.

Тож знайдіть час, щоб оцінити переваги плівки. Вам не обов’язково повністю відмовлятися від цифрових технологій, але ви можете принаймні придбати додаткову дзеркальну фотокамеру, яка використовує плівку, щоб насолоджуватися найкращим з обох світів.