Чому не варто довіряти своїй дівчині зі штучним інтелектом

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Подружки зі штучним інтелектом, що працюють на основі штучного інтелекту, дійсно пропонують своєрідне товариство, але супроводжуються серйозними ризиками для конфіденційності та безпеки.
  • Більшість додатків чат-ботів зі штучним інтелектом мають проблеми з конфіденційністю та збирають великі обсяги даних користувачів для цільової реклами чи продажу третім сторонам.
  • Щоб захистити себе, прочитайте Загальні положення та умови, виберіть надійний пароль, оновлюйте програму, обмежте доступ до свого пристрою та будьте обережні, повідомляючи особисту інформацію.

Штучний інтелект повільно, але впевнено проникає в усі сфери нашого життя. У тому числі, здавалося б, і наше любовне життя. Але ви повинні двічі подумати, перш ніж довіряти подружкам зі штучним інтелектом, які пропонують спілкування в цифровій сфері з вашими найглибшими, найтемнішими секретами.

Що таке AI Girlfriends?

Подружки зі штучним інтелектом, як випливає з назви, є цифровими компаньйонами на основі штучного інтелекту. Це чат-боти, призначені для романтичних партнерів для тих, кому бракує фізичного партнера в реальному світі. І хоча легко оцінити людей, які звертаються до цієї нової форми романтики, вона заповнює порожнечу в житті деяких людей.

  12 найкращих програм та інструментів для моніторингу мережі, переглянуті в 2020 році

Цих подружок зі штучним інтелектом можна згинати та формувати за вашим бажанням, як фізично, так і емоційно. Ви можете вибрати їхні фізичні якості та тип особистості, а потім, завдяки постійній взаємодії, вони точно дізнаються, чого ви хочете від романтичного партнера, і стануть цією людиною. Принаймні настільки, наскільки програма на телефоні може стати людиною.

Однак подруги зі штучним інтелектом не тільки милі та легкі. Як і більшість нових технологій, вони пов’язані з певними небезпеками, про які має знати більше людей.

Чи безпечно взаємодіяти з подругами зі штучним інтелектом?

Zapp2Photos/Shutterstock

Завдяки проклятий звіт The Mozilla Foundation, тепер ми повністю усвідомлюємо ризики, які становлять чат-боти ШІ. Дослідники фонду провели тижні, спілкуючись з деякими з найпопулярніших подруг ШІ. І вони виявили, що більшість романтичних додатків чат-ботів зі штучним інтелектом мають серйозні проблеми з конфіденційністю та безпекою.

Більше того, більшість цих подружок зі штучним інтелектом можуть і будуть збирати величезні обсяги даних про вас, поки ви з ними спілкуєтесь. Не лише тому, що так працюють генеративні чат-боти штучного інтелекту, а й тому, що ці програми існують для того, щоб націлювати на вас рекламу або продавати ваші дані іншим. Розробники створюють ці програми не для блага людства.

  5 інструментів для тестування веб-камери для перевірки вашої камери

Як стверджує Міша Риков, один із дослідників Mozilla:

«Відверто кажучи, подруги ШІ є такими
ні
Ваші друзі. Хоча вони продаються як щось, що покращить ваше психічне здоров’я та благополуччя, вони спеціалізуються на послабленні залежності, самотності та токсичності, при цьому збираючи від вас якомога більше даних».

Проаналізувавши купу з них, The Mozilla Foundation вважає, що AI-подруги є однією з «найгірших категорій продуктів, які ми коли-небудь перевіряли на конфіденційність».

По-перше, є стандартні проблеми з конфіденційністю та безпекою, такі як уразливості, відсутність шифрування, програми, наповнені трекерами, і слабкий захист паролем. Крім того, є обмін та/або продаж ваших особистих даних, чи то для цільової реклами, чи для передачі учаснику найвищої ціни. І, нарешті, існує ризик, пов’язаний із тим, що чат-бот зі штучним інтелектом повертає користувачеві шкідливу інформацію, що може завести його темним шляхом із реальними наслідками.

Як захистити себе від подруг ШІ

Отже, тепер ми знаємо, що таке подруги ШІ та деякі небезпеки, пов’язані з їх використанням. Але якщо ви все ще прагнете «стосунків» з одним, як ви можете захистити себе?

Після прочитання звіту найкраща порада — триматися подалі від будь-яких програм, які мають на меті запропонувати спілкування зі штучним інтелектом. Ризики, коли технологія знаходиться на такому ранньому етапі свого розвитку, надто великі. Ваша конфіденційність і безпека під загрозою. Однак, якщо ви дійсно хочете мати дівчину зі штучним інтелектом, зробіть принаймні наступне:

  • Уважно прочитайте T&C. Повідомте собі, щоб точно знати, у що ви втягуєтеся, прочитавши Положення та умови програми.
  • Виберіть надійний пароль. Деякі з цих програм дозволяють вводити надзвичайно слабкі паролі, але це не виправдання для використання одного з них.
  • Тримайте додаток оновленим. Хоча сама програма може бути проблемою, постійно оновлюючи її, ви принаймні вживаєте певних заходів захисту.
  • Не розкривайте нічого, чим не хотіли б поділитися публічно. Подібно до соціальних медіа, припустімо, що все, що ви говорите, ризикує стати публічним надбанням.
  • Відмовтеся від використання ваших чатів для навчання магістрів права. Якщо це варіант, вимкніть використання ваших особистих і приватних розмов для великих мовних моделей.
  • Обмежте доступ до свого пристрою. Це включає ваше місцезнаходження, фотографії, камеру та мікрофон. Тому що вашій дівчині зі штучним інтелектом не потрібен доступ до жодного з них.
  Виправте неочікувану помилку Zip-файлу 0x80004005

ШІ-подруги — це захоплююча концепція, яка з часом може перетворитися на щось хороше для найсамотніших душ у суспільстві. Але оскільки ця технологія існує прямо зараз, використання романтичного чат-бота для заповнення цієї порожнечі у вашому житті потенційно ставить під загрозу вашу конфіденційність і безпеку.