Чому навушники з шумопоглинанням болять мої вуха?

Ваша нова пара навушників із шумопоглинанням викликає хворобливе відчуття «тиску» на ваші вуха? Виявляється, твій розум грає з вами.

За останнє десятиліття навушники з шумопоглинанням стали більш поширеними, доступнішими та ефективнішими. Але оскільки навушники стають краще фільтрувати зовнішні звуки, все більше людей скаржаться, що вони викликають біль у вухах, головний біль і відчуття «тиску» у внутрішньому вусі. Ці скарги сягають корінням далі за 2009 рік, то чому це питання досі не вирішене? Ну, для початку, ми повинні зрозуміти, як працюють навушники з шумопоглинанням.

Навушники ANC слухають зовнішні шуми та усувають їх

Всупереч поширеній думці, навушники з активним шумопоглинанням (або ANC) не блокують шум, фізично захищаючи ваше вухо від зовнішніх звукових хвиль. Вони не схожі на пухнасті стрілецькі навушники; це просто маленькі шматочки пластику. Отже, як навушники ANC гасять звук?

Як і світло, звук проходить у повітрі «хвилями». І так само, як різні частоти світла розпізнаються як різні кольори, різні частоти звуку сприймаються як різна висота.

Справа в тому, що звук — це «хвиля тиску». На відміну від світла, звук здатний переміщатися через тверді предмети, такі як стіни, вода та пластикові навушники. Низькочастотні звукові хвилі особливо добре переміщаються крізь тверді об’єкти (уявіть, що це басовий барабан), але високочастотні звуки (наприклад, неприємний звук ЕПТ-телевізора) не дуже добре рухаються крізь об’єкти.

  Як перезавантажити маршрутизатор і модем

Отже, навушники ANC спрямовані на усунення низькочастотних звуків. Вони роблять це шляхом моніторингу вашого шумового середовища за допомогою вбудованого мікрофона, визначення частоти цих шумів і підривання ваших вух за допомогою антишумової хвилі, яка гасить небажані зовнішні звуки.

Це звучить складно, але це легко зрозуміти. По суті, антишумна хвиля є дзеркальною версією звуку, який намагаються усунути ваші навушники. Це та ж частота (висота) небажаного шуму, але з зворотною полярністю (знову ж таки, дзеркальна версія). Коли два звуки з протилежною полярністю зустрічаються один з одним, вони обидва гасять. Це дивно, але це наука.

Чому мої вуха відчувають «тиск» на літаку?

Гаразд, отже, навушники ANC усувають шум, нагнітаючи шумову хвилю у ваші вуха. Але чому вони болять людям вуха і викликають головний біль?

Більшість людей описують відчуття від навушників ANC як свого роду «тиск» на вуха, як зміни атмосферного тиску від підйому в літаку або занурення в глибину океану. Тому важливо зрозуміти, як працює тиск повітря (і його зв’язок зі сприйняттям звуку), перш ніж спробувати з’ясувати, чому навушники ANC чинять «тиск» на ваші вуха.

Атмосферний тиск (також званий тиском повітря та барометричним тиском) — це сила, що діє на поверхню її атмосферою. Гравітація від нашої Землі постійно тягне атмосферу вниз, тому повітря в кліматі на низьких висотах (дно океану) щільніше, ніж у високогірному кліматі (вершина гори або літак у польоті).

  Додайте 5 важливих завдань на сторінку нової вкладки [Chrome]

Щільність атмосфери не є причиною болючого тиску у вухах. Це відчуття «тиску» викликає різницю між тиском повітря у ваших внутрішніх вухах і тиском повітря вашого середовища. Якщо ви знаходитесь на великій висоті, то повітря у ваших вухах хоче вирватися. Якщо ви перебуваєте на низькій висоті і перебуваєте під великим тиском, вашому внутрішньому вуху потрібно більше повітря, щоб вони не зруйнувалися. Коли ви «стукаєте» вухами, ви просто вирівнюєте тиск повітря у вухах із тиском повітря вашого середовища, і відчуття «тиску» зникає.

Навушники ANC не тиснуть на ваші вуха

Але ваш мозок покладається не тільки на біль у вусі та головні болі, щоб визначити, коли відбувається зміна атмосферного тиску. Він також дивиться на те, наскільки вібрує ваше середнє вухо.

Коли ви вперше сідаєте в літак, ваше вухо має більшу щільність повітря, ніж оточення. В результаті ваше внутрішнє вухо трохи нагадує повітряну кулю, воно перебуває під великим тиском і не сильно вібрує. Відсутність вібрації призводить до зниження слуху на низьких частотах, тому ваш мозок, як правило, працює за припущенням, що втрата низькочастотного слуху вказує на зміну атмосферного тиску. (Це також причина, чому ви можете краще чути в літаку після того, як стукаєте вуха.)

  Яка різниця між HTTP та HTTPS?

Пам’ятаєте, як навушники ANC мають на меті приглушити низькочастотні навколишні шуми, як-от звук двигуна? Іноді це може змусити ваш мозок відчути зміну тиску повітря.

Звичайно, ваш мозок насправді не відчуває болю чи дискомфорту. Таким чином, він починає наслідувати ці почуття, щоб заохочувати вас ламати вуха. Оскільки стукання вух не усуває відсутність низькочастотного навколишнього звуку, відчуття болю і тиску можуть посилюватися, поки ви не знімете навушники ANC.

Деякі люди не створені для навушників ANC

Деякі люди не відчувають ніякого дискомфорту під час використання навушників ANC. Інші з часом звикають до цього відчуття, але деякі люди не можуть подолати відчуття «тиску», яке можуть спричинити навушники ANC.

Отже, якщо ваша нова пара навушників ANC викликає відчуття «тиску», болю у вухах, щелепах і головних болях, то ваші можливості впоратися з ситуацією мінімальні. Ви можете використовувати навушники приблизно 15 хвилин і сподіватися, що ваш мозок пристосується, або ви можете повернути навушники та реінвестувати свої гроші в звукоізоляційні навушники або деякі навушники для стрільби надіти на звичайну пару навушників.

Просто пам’ятайте, що навіть якщо відчуття болю «вигадується» вашим мозком, це не робить біль менш реальним. Якщо ваш мозок відмовляється пристосуватися до пари навушників ANC, вам слід залишити це на цьому. Немає причин мучити себе (або потенційно завдавати собі шкоди) лише заради того, щоб заблокувати навколишній шум під час прослуховування подкастів.

Джерела: Хроніки Фріделя/Середній, Вікіпедія, Старкі