Чому мій Chromebook такий повільний? 6 виправлень, які варто спробувати!

Categories:

Chromebook рідко сповільнюється з часом, але якщо ваш пристрій з ОС Chrome працює погано, не хвилюйтеся. Є кілька способів спробувати покращити продуктивність Chromebook і вирішити проблему. Одним із варіантів є повернення до попередньої збірки або оновлення до останньої збірки, оскільки це може вирішити проблеми, спричинені нещодавнім оновленням. Ви також можете визначити будь-які програми, які можуть спричиняти сповільнення, і закрити чи видалити їх на своєму Chromebook. Якщо ви не впевнені, які програми можуть спричиняти проблему, скористайтеся вбудованим диспетчером завдань, щоб визначити їх. З огляду на це, давайте розглянемо кроки для усунення несправностей і виправлення Chromebook, який працює повільно.

Ваш Chromebook працює повільно? Спробуйте ці виправлення (2023)

Якщо з часом ваш Chromebook став повільнішим, не засмучуйтеся, оскільки ми додали шість різних способів вирішення проблеми уповільнення. Ви можете розгорнути таблицю нижче та перейти до методу, який ви бажаєте випробувати спочатку.

Відкрийте диспетчер завдань на Chromebook

Щоб дізнатися, чому ваш Chromebook працює повільно, відкрийте диспетчер завдань на своєму Chromebook і перевірте програми чи розширення, які потребують важливих ресурсів. Це допоможе вам помітити проблему низької продуктивності. Ось як працює цей метод:

1. Спочатку натисніть комбінацію клавіш «Пошук + Esc» на Chromebook, щоб відкрити диспетчер завдань.

2. Тут ви можете натиснути «Відбиток пам’яті» та перевірити, які програми та розширення споживають найбільше оперативної пам’яті. Далі ви можете натиснути «ЦП», щоб знайти програми, які використовують ресурси ЦП. Потім ви також можете натиснути «Мережа», щоб відсортувати список програм і знайти програми, які активно використовують підключення до Інтернету у фоновому режимі. По суті, тут можна знайти програми-винуватці залежно від процесора, пам’яті та використання мережі. Ви також можете видалити ці програми, якщо хочете, перейшовши до наступного розділу.

3. На даний момент клацніть програму правою кнопкою миші та натисніть кнопку «Завершити процес» внизу праворуч, щоб завершити процес. Повторіть це для інших програм або розширень, які ненормально споживають ресурси. Цей метод значно прискорить ваш повільний Chromebook.

  Як знайти нову музику на Spotify

Видаліть непотрібні програми та розширення на Chromebook

Якщо ви хочете назавжди видалити програми, які спричиняють стрибки навантаження процесора та пам’яті на вашому Chromebook, цей посібник допоможе вам у цьому. Крім того, ви також повинні видалити непотрібні програми та розширення зі свого Chromebook, щоб пришвидшити роботу. Зазвичай ці програми залишаються активними у фоновому режимі та активно запускають кілька служб, що сповільнює Chromebook. Тому найкраще видалити програми/розширення на Chromebook, якими ви рідко користуєтеся. Ось як:

1. Відкрийте панель запуску програм Chromebook у нижньому лівому куті.

2. Тепер клацніть правою кнопкою миші програму, яка спричиняє проблеми з уповільненням роботи вашого Chromebook, і виберіть «Видалити» в контекстному меню. Повторіть це для всіх інших програм, якими ви не користуєтеся регулярно. Це не лише звільнить місце на вашому Chromebook, але й пришвидшить роботу пристрою.

3. Щоб видалити програми Linux на Chromebook, відкрийте папку «Програми Linux» у панелі запуску програм. Тут клацніть програму правою кнопкою миші та виберіть «Видалити». Якщо кнопка «Видалити» не з’являється, дотримуйтесь нашого розширеного посібника, щоб видалити програми, посилання на які наведені вище.

4. Щоб видалити невідповідні розширення, відкрийте Chrome і клацніть піктограму «Розширення» поруч із адресним рядком. Потім у спливаючому меню натисніть «Керувати розширеннями».

5. На сторінці розширень натисніть «Видалити», щоб негайно видалити розширення.

Звільніть пам’ять, якщо ваш Chromebook працює повільно

Ми вже знаємо, що бюджетні Chromebook мають мало пам’яті, і вона швидко заповнюється. Якщо у вас мало місця на Chromebook, система не працює належним чином, що сповільнює роботу комп’ютера. Щоб звільнити пам’ять на Chromebook, виконайте наведені нижче дії.

1. Спочатку нам потрібно перевірити доступне місце на вашому Chromebook. Для цього відкрийте програму «Файли» та натисніть меню з трьома крапками у верхньому правому куті. Унизу ви побачите доступний простір на диску.

2. Тепер відкрийте програму запуску програм і введіть «storage» у рядку пошуку вгорі. Далі натисніть «Керування сховищем».

3. Тут ви можете знайти всі програми та служби, які займають місце на вашому Chromebook. Натисніть тут «Мої файли», і відкриється програма «Файли».

  Як побачити світ із виправленим кольором за допомогою iPhone

4. Потім видаліть файли, які вам більше не потрібні. Якщо ви хочете зберегти деякі файли, перемістіть їх на Google Диск або карту microSD.

5. Потім виберіть опцію «Дані веб-перегляду», щоб очистити всю історію веб-перегляду, кеш-пам’ять і файли cookie в Chrome. Тут виберіть «Кешовані зображення та файли» та змініть часовий діапазон на «За весь час» угорі. Після цього натисніть «Очистити дані», щоб звільнити значну частину пам’яті на вашому Chromebook.

6. Зробивши це, натисніть «Програми та розширення» у вікні налаштувань «Керування сховищем». Тут буде перелічено всі веб-програми, програми Android і розширення на вашому Chromebook. Ви можете видалити їх прямо тут. Просто натисніть програму, яку потрібно видалити, щоб знайти кнопку «Видалити» та виправити повільний Chromebook.

Зменшіть дисковий простір для Linux на вашому Chromebook

Ви можете зменшити площу Linux або просто видалити інсталяцію, якщо ви взагалі не використовуєте контейнер. Це заощадить масу місця на вашому Chromebook без жодних процесів, запущених у контейнері віртуальної машини. Отже, якщо ви рідко використовуєте Linux на своєму Chromebook, виконайте ці дії, щоб зменшити дисковий простір або взагалі видалити віртуальну машину.

1. У розділі «Керування сховищем» натисніть «Сховище для Linux (бета-версія)».

2. Відкриється сторінка конфігурації Linux. Тут натисніть кнопку «Змінити» поруч із параметром «Розмір диска».

3. Після цього за допомогою повзунка зменшіть обсяг пам’яті, призначений Linux. Якщо ви не часто використовуєте Linux, ви можете без проблем зменшити займаний простір до 8 ГБ.

4. А якщо ви взагалі не використовуєте Linux, просто натисніть кнопку «Видалити» поруч із опцією «Видалити Linux для Chromebook». Це звільнить масу місця та негайно виправить ваш повільний Chromebook.

Оновіть або понизьте свій Chromebook

Якщо ви деякий час не оновлювали свій Chromebook, радимо продовжити це. Google часто випускає оновлення ОС Chrome із виправленнями продуктивності. Отже, якщо нещодавнє оновлення погіршило продуктивність вашого Chromebook, останнє оновлення може це виправити. Якщо ви отримували хорошу продуктивність на попередній збірці та хочете повернутися до старішої версії ОС Chrome, ви можете скористатися нашим посібником, посилання на яке наведено тут. Щоб оновити Chromebook, виконайте наведені нижче дії.

1. Відкрийте панель швидких налаштувань у нижньому правому куті та клацніть піктограму «шестірня», щоб відкрити сторінку налаштувань.

  Виправте помилку входу в Warframe Перевірте свою інформацію

2. Далі перейдіть до «Про ChromeOS» на лівій бічній панелі та натисніть «Перевірити наявність оновлень» на правій панелі.

3. Ваш Chromebook тепер шукатиме нові оновлення, а також автоматично завантажуватиме та застосовуватиме оновлення, якщо є оновлення, що очікує на розгляд. Вам потрібно лише перезавантажити Chromebook, щоб відобразити зміни.

Powerwash ваш Laggy Chromebook

Іноді, незалежно від того, яке виправлення ви використовуєте, воно просто не працює, щоб виправити повільний Chromebook. У таких випадках у вас є можливість повністю скинути Chromebook (також називається Powerwash). Цей процес перевстановлює останню збірку ОС Chrome і видаляє всі програми, розширення, локальні файли та папки з вашого Chromebook. Тому обов’язково синхронізуйте важливі файли з Диском Google, перш ніж запускати Chromebook.

1. Відкрийте панель швидких налаштувань у нижньому правому куті та клацніть піктограму «шестірня», щоб відкрити сторінку налаштувань.

2. Натисніть «Додатково» на лівій бічній панелі, щоб розгорнути меню, а потім відкрийте «Скинути налаштування».

3. На правій панелі натисніть «Скинути», щоб почати очищення Chromebook. Після перезавантаження налаштуйте свій Chromebook, щоб усунути проблеми з уповільненням роботи. Сподіваємось, цього разу у вас не виникне проблем із продуктивністю.

Ваш Chromebook повільний і зависає? Вирішіть зараз!

Це шість способів покращити продуктивність вашого Chromebook і вирішити проблему уповільнення. Для початку позбудьтеся будь-яких сумнівних програм і розширень, які можуть використовувати багато ресурсів. Крім того, звільніть місце для кращої продуктивності. Якщо ваш Chromebook не вмикається, ви можете переглянути наш докладний посібник, щоб миттєво вирішити проблему. І якщо ви хочете замінити свою застарілу машину на найкращий ігровий Chromebook, ви можете переглянути підібраний список. Якщо у вас виникли проблеми, не соромтеся повідомити нас у розділі коментарів нижче.